Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[Malta] - Wypożyczalnia samochodów
wypozyczalnia-samochodow,1425,27599
Strona 1 z 15

Autor:  Blancorn [ 02 Kwi 2013 23:06 ]
Temat postu:  [Malta] - Wypożyczalnia samochodów

Cześć,

Czy ktoś z Was ma może jakieś doświadczenia związane z poniższymi wypożyczalniami:
National
Honk
RightCars
Sixt
Zoom
Thrifty
GreenMotion
Avis
Budget
Alamo


Chcę wypożyczyć auto na Malcie, gdzie Hertz i Europcar mają kosmiczne ceny - powyższe firmy mają ofertę o połowę tańszą... tylko pytanie gdzie jest haczyk?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Autor:  cyberpunk64 [ 02 Kwi 2013 23:21 ]
Temat postu:  Re: [Malta] - Wypożyczalnia samochodów

To co podajesz to markowe wypożyczalnie. OW pewnie są bardzo podobne. Zwróć uwagę na udział własny (ruch lewostronny, ronda co 500m ale to akurat żaden problem, dużo 1 kierunków i nie za bardzo wyczuwa się początkowo szerokość auta z lewej strony, a mimo, ze wąsko lokalesi nie zwalniają :) blokują dosyć wysoka kwotę na karcie, aż musiałam pytać czy dostaje rollsa. Miałam auto z sixta (z parkingu lotniskowego o 23 odebrałam z peknietym lewym lusterkiem co było choler... .... . Za pośrednictwem holidaycars więc za grosze.

Autor:  wojtol [ 02 Kwi 2013 23:39 ]
Temat postu:  Re: [Malta] - Wypożyczalnia samochodów

Sprawdź cenę w Avis - http://www.avis.pl

W tej chwili jest promocja - 25% dla członków Club Carlson. W polu AWD podajesz kod G639300
Jeśli nie jesteś jeszcze członkiem klubu możesz zostać nim bezpłatnie http://www.clubcarlson.com

Załączniki:
aviscc.JPG
aviscc.JPG [ 91.17 KiB | Obejrzany 43309 razy ]

Autor:  anus99 [ 01 Cze 2013 02:19 ]
Temat postu:  Re: [Malta] - Wypożyczalnia samochodów

w przewodniku o Malcie wyczytałem że na Malcie koszt wypożyczenia auta jest najniższy w Europie. :)

Autor:  mashacra [ 01 Cze 2013 09:10 ]
Temat postu:  Re: Odp: [Malta] - Wypożyczalnia samochodów

Nie wiem co piszą w przewodnikach ale po sprawdzeniu powyższego avisa w promocji wyszło mi za gorszy samochód na 2 dni tyle co tydzień temu za 3 dni w Chorwacji, wszystko zależy od znalezionej oferty.
Ale drogo nie wychodzi.

Autor:  vincenz [ 03 Cze 2013 12:12 ]
Temat postu:  Re: [Malta] - Wypożyczalnia samochodów

Znacie może tę stronę: http://www.maltacar.com/ ? Chodzi mi konkretnie o wypożyczalnię Global Cars (której nie sposób znaleźć na necie), mają podejrzanie niskie ceny.

Autor:  Aga_podrozniczka [ 04 Cze 2013 09:49 ]
Temat postu:  Re: [Malta] - Wypożyczalnia samochodów

Polecam wyszukiwarki samochodow typu Kayak, HolidayAutos itp. Na Malcie wypozyczylam chyba najtanszy samochod w zyciu, Hyundai i10 kosztowal 40 funtow za tydzien czyli jakies 200zl. Chyba byl z Budget, ale juz nie pamietam, za duzo aut wypozyczam. Auto bylo brane z lotniska. Ceny na stronach wypozyczalni beda wyzsze niz wyszukiwarkach samochodow.

Na poludniu wyspy jezdza jak prawdziwi kowboje, drogi sa bardzo slabej jakosci, boczne drogi bardzo waskie. Na polnocy jest troche lepiej, szerokie glowne drogi i bardziej cywilizowany sposob jezdzenia.

Autor:  vincenz [ 13 Cze 2013 12:24 ]
Temat postu:  Re: [Malta] - Wypożyczalnia samochodów

Planuję wypożyczyć auto na Malcie na jakieś 4-5 dni (żeby trochę pojeździć i nie wracać na lotnisko autobusem, planuję pobyt 2-tygodniowy). Czy polecacie rezerwować wcześniej przez neta auto z którejś wypożyczalni na lotnisku, czy może lepiej na miejscu pożyczyć auto np. w Bugibbie z opcją zwrotu na lotnisku? Jak będzie korzystniej? Podjechać na lotnisko celem odbioru auta pod koniec urlopu nie będzie dla mnie problemem, a tak wydaje się najkorzystniej, ale nie znam cen w lokalnych wypożyczalniach.

Ponadto czy wypożyczając auto na Malcie trzeba doliczyć dodatkowe ubezpieczenie na koła, opony i szyby (tak jak np. w Hiszpanii) czy cena końcowa już to obejmuje?

Autor:  sniferek [ 21 Sie 2013 18:19 ]
Temat postu:  Re: [Malta] - Wypożyczalnia samochodów

A ja szukam jakiejś wypożyczalni która by wynajęła auto osobie w wieku 19 lat bez jakichś horrendalnych dopłat. Prawko mam już ponad dwa lata jeśli to ma jakieś znaczenie.

Autor:  bora4 [ 21 Sie 2013 18:30 ]
Temat postu:  Re: [Malta] - Wypożyczalnia samochodów

Polecam sundrivecarhire najtaniej. Może nie najnowsze auta maja ale ceny bardzo konkurencyjne zwaszcza jeśli się bierze opcje no excess ;)

Autor:  vincenz [ 21 Sie 2013 18:42 ]
Temat postu:  Re: [Malta] - Wypożyczalnia samochodów

Najtaniej czyli po ile?

Autor:  bora4 [ 21 Sie 2013 21:14 ]
Temat postu:  Re: [Malta] - Wypożyczalnia samochodów

vincenz napisał(a):
Najtaniej czyli po ile?

ja akurat wypozyczalem 7 osobowego vana udało mi się wypożyczyć na tydzień za bodajże 308e w sierpniu (szczyt) w tym Full insurance. Sprawdzałem wiele stron w sieciowkach chcieli 450- 600euro !! Jak dobrze pamiętam jakieś tam pandy po 120e byly;);) jeśli chcesz dokladna cenę wejdź na ich stronę. Co prawda biednie wygląda ale wszystko działa ;);)

Autor:  Nico_world [ 24 Sie 2013 16:05 ]
Temat postu:  Re: [Malta] - Wypożyczalnia samochodów

Możecie sprawdzić sobie Franks z St Pauls Bay.
http://www.franksautorental.com/
Ceny mają dobre 39e za 3 dni za starego Atosa, czasem z klimą się uda.

Przy każdej lokalnej wypożyczalni trzeba uważać, bo stosują trik, że dają auto z 'pustym' bakiem i trzeba oddać z pustym. Jak oddasz pół zbiornika lub cały, to wtedy mają benzyną na transfery.

Czasami można się dogadać by kierowca podjechał do lotniska i odebrał.

Autor:  Ryszard Łukomski [ 26 Lut 2014 21:39 ]
Temat postu:  Re: [Malta] - Wypożyczalnia samochodów

Coś się zmieniło w 2014 r.? Te same firmy godne polecenia?

Autor:  vincenz [ 26 Lut 2014 21:58 ]
Temat postu:  Re: [Malta] - Wypożyczalnia samochodów

W lipcu pożyczałem z Hertz'a przez hertz4ryanair.com. Za dwa tygodnie Peugeota 107 zapłaciłem coś ok 140 euro, polityka full/full, przy oddawaniu gostek który akurat sprzątał inne auta tylko sprawdził stan paliwa i tyle.

Autor:  siedar [ 26 Lut 2014 22:23 ]
Temat postu:  Re: [Malta] - Wypożyczalnia samochodów

Ja wypożyczałem w dollar thrifty.

Cen nie pamiętam ale była najniższa za 8os auto ze wszystkich obdzwonionych na miejscu wypożyczalni na lotnisku.

Zdawałem kluczyki przez drop box (wrzutkę) bez problemów.
Autko prawie nowe i niewielki przebieg.

Autor:  yoshi [ 03 Mar 2014 22:52 ]
Temat postu:  Re: [Malta] - Wypożyczalnia samochodów

Cześć, podłącze się pod temat bo sam staje przed wyborem wynajmu auta na wyspie. Jak wygląda sytuacja z parkowaniem? Biorąc auto na tydzień muszę je gdzieś trzymać... parking hotelowy = koszt ekstra. Jak rozwiązujecie ten 'problem'?

Autor:  vincenz [ 03 Mar 2014 23:07 ]
Temat postu:  Re: [Malta] - Wypożyczalnia samochodów

Jaki masz hotel? Ja w Bugibbie parkowałem na ulicy przed hotelem i nie było problemów. Były też ogólnodostępne darmowe parkingi (popatrz przy Triq Il-Fliegu). Koło plaż i atrakcji turystycznych są parkingi których "pilnują" faceci, którym można dać "co łaska" i parkować ile się chce.

Autor:  monikazak [ 04 Mar 2014 00:03 ]
Temat postu:  Re: [Malta] - Wypożyczalnia samochodów

cześć, pożyczaliśmy samochód na http://www.sundrivecarrentalsmalta.com/, niska cena w tym ubezpieczenie, polecam mały samochód, bowiem na Malcie jest bardzo ciasno (problem z parkowaniem), a odległości niewielkie, udanego pobytu :)

Autor:  yoshi [ 22 Kwi 2014 12:05 ]
Temat postu:  Re: [Malta] - Wypożyczalnia samochodów

monikazak napisał(a):
cześć, pożyczaliśmy samochód na http://www.sundrivecarrentalsmalta.com/, niska cena w tym ubezpieczenie, polecam mały samochód, bowiem na Malcie jest bardzo ciasno (problem z parkowaniem), a odległości niewielkie, udanego pobytu :)


Moniko, strona którą poleciłaś nie działa...

Nie chce zakładać nowego tematu , czy ktoś orientuje się w wynajmie skuterów?

Strona 1 z 15 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/