Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Wypłata gotówki / kantory
wyplata-gotowki-kantory,603,169467
Strona 1 z 1

Autor:  lendziro [ 27 Sty 2023 12:44 ]
Temat postu:  Wypłata gotówki / kantory

Na lotnisku w Ugandzie EBB będą namawiać do wymiany waluty już na hali odbioru bagażu przy taśmach. Polecam wymienić niewielką ilość np na Taxi i negocjować kursy przechodząc po wszystkich budach . Generalnie trochę lepsze kursy są na mieście niż na lotnisku.

W Ugandzie bardzo sprawdzają stan banknotów USD i ich rocznik. Generalnie jak są pogięte uszkodzone nie ma mowy aby ktoś przyjął zarówno w kantorze jak i hotelu czy biurze turystycznym czy płacąc prywatnie za nocleg.
TYLKO najnowsze wersje banknotów są przyjmowane !!

Była tak sytuacja śmieszna ze w knajpie za miły serwis kumpel chciał dać 4 USD w banknotach 1 dolarowych. Kelnerka przyszła po chwili i oddała napiwek mówiąc ze to stare wersje banknotów i ona tego nie chce bo nigdzie nie wymieni :D

Co do bankomatów : Bankomaty sieci banku DTB są na tę chwilę bez prowizyjne (podobnie w Kenii też bez prowizji). Polecam szukać i tam wymieniać , niestety brak na lotnisku

Załączniki:
bank.jpg
bank.jpg [ 9.78 KiB | Obejrzany 668 razy ]

Autor:  Roku [ 25 Gru 2024 19:41 ]
Temat postu:  Re: Wypłata gotówki / kantory

Potwierdzam z banknotami USD, starych banknotów nie ma sensu nawet brać, aczkolwiek na mieście spotkaliśmy tylko minimalnie wyższy niż na lotnisku kurs (3600 UGX lotnisko, 3650 w Kampali). Na lotnisku wymieniali z powrotem za 3800. Spokojnie do wymiany można wziąć euro, akceptują w punktach wymiany bez problemu a i kurs też mniej więcej się zgadza.

Autor:  bepa22 [ 29 Sty 2026 21:24 ]
Temat postu:  Re: Wypłata gotówki / kantory

Stan na I 2026.

Jeśli chodzi o bankomaty to tak:
DTB - prowizja 5750 (ale nie ma o tym informacji na ekranie - dopiero na potwierdzeniu jest info o prowizji) - więc chamski numer ale i tak chyba najniższa prowizja.
DFCU - prowizja 11500 - akceptowal tylko Visę, MC nie przyjmował.
Stanbic Bank - prowizja 25k.

Jeśli chodzi o wymianę USD w Entebbe:
https://maps.app.goo.gl/pYTW26VQ29axDjYK7
W tej okolicy był najlepszy kurs. Tam jest kilka zmieniarek. Ja na stacji benzynowej zmieniałem.
W okolicy Imperial mall i Victoria mall trochę gorsze kursy.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/