| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Wynajem samochodu wynajem-samochodu,759,67122 | Strona 2 z 5 |
| Autor: | maciass [ 10 Sie 2015 12:09 ] |
| Temat postu: | Re: wynajem auta i zwrot w innej lokalizacji |
No proszę, o stronie LOTu w ogóle bym nie pomyślał | |
| Autor: | duskraider [ 19 Sie 2015 13:13 ] |
| Temat postu: | Re: wynajem auta i zwrot w innej lokalizacji |
czesc Jak skonczycie podroz mozecie napisac jak wygladalo z wynajmem auta w carrentals.com czy czasem nie ma ukrytych kosztow jakichs. ja na przyszly rok planuje jechac toronto - vancouver albo edmonton i cena niezla naprawde maja na wynajem | |
| Autor: | jaco027 [ 28 Sie 2015 12:49 ] |
| Temat postu: | Re: wynajem auta i zwrot w innej lokalizacji |
W ciagu ostatnich 1-2 lat pojawilo sie sporo multiwyszukiwarek samochodow (glownie z siedziba w UK). Takich jak carrentals.com, rentalcars.com Ogolnie wiele z nich jest dodtepnych poprzez http://www.skyscanner.pl/wynajem-samochodow/ Oferuja oi wile lepsze ceny za wynajem niz bezposrednio w wypozyczalniach i do tego ceny za one way i ubezpieczenia sa nizsze. Polecam. | |
| Autor: | jaco027 [ 28 Sie 2015 12:53 ] |
| Temat postu: | Re: wynajem samochodu - prawo jazdy |
Stary temat...ale moze sie komus przyda info...nigdy (przy ponad 100 wypozyczeniach samochodu w kilkudzisieciu krajach) nie chcieli ode mnie miedzynarodowego prawka. Wiele lat temu raz wyrobilem takowe i...byla to niepotrzebna strata czasu i pieniedzy. Polskie plastikowe prawko jest akceptowane wszedzie dzie posluguja sie "normalnym" alfabetem... | |
| Autor: | conleche [ 30 Wrz 2015 14:00 ] |
| Temat postu: | Re: wynajem auta i zwrot w innej lokalizacji |
Pytanie do osób doświadczonych. Mianowicie, jestem w trakcie rezerwacji auta w Kanadzie na stronie WestJet. I teraz: otrzymuje różną cenę w zależności od kraju pochodzenia. Ogólnie mówiąc wybierając UK kwota końcowa jest o około 30 funtów niższa niż dla dowolnego kraju kontynentalnej Europy. Czemu tak jest i czy ma to jakiekolwiek znaczenie? I na marginesie, co sądzicie o cenie: 300 funtów na 2 tygodnie. Odbiór w Calgary, oddanie w Vancouver. One-way fee wliczona. ??? Pozdro! | |
| Autor: | maciass [ 30 Wrz 2015 14:23 ] |
| Temat postu: | Re: wynajem auta i zwrot w innej lokalizacji |
Cena jest dobra, widzę że multiwyszukiwarki pokazują podobną i one-way fee jest tam wyszczególniona, także to powinna być cena całkowita (ale pewność uzyskasz tylko czytając warunki ogólne na stronie WJ albo pisząc do nich zapytanie | |
| Autor: | conleche [ 30 Wrz 2015 17:13 ] |
| Temat postu: | Re: wynajem auta i zwrot w innej lokalizacji |
@maciass - dzięki! OK, auto zarezerwowane. Dla ciekawskich: na stronie Westjet gdzie używają silnika Cartrawler. Anulowanie bezpłetne do 24 godzin przed wypożyczeniem. Wypożyczalnia to AVIS. Płatności: teraz - 18GBP, na 7 dni przed odbiorem auta: 250 GBP, w wypożyczalni = 32 GBP. Zgodnie z regulaminem excess to 300 CAD, więc zakładam, że taka bedzie kaucja, więc całkiem spoko. | |
| Autor: | maxima [ 01 Paź 2015 16:43 ] |
| Temat postu: | Re: wynajem auta i zwrot w innej lokalizacji |
mam doświadczenie z Cartrawler - wypożyczenie w Quebecu na lotnisku, zwrot w Toronto. Miało być do zapłaty na miejscu tylko ok 47 CAD, na miejscu w YQB okazało się, że jeszcze jest jakas opłata tyre management fee i bez zgody na to nie wypożyczą auta - kolejne 40CAD. Jestem w trakcie uzyskania od nich zwrotu, bo nie tak się umawialiśmy Jak na razie dla mnie najgorszy pośrednik. | |
| Autor: | maciass [ 02 Paź 2015 07:48 ] |
| Temat postu: | Re: wynajem auta i zwrot w innej lokalizacji |
Mi z kolei skasowali z karty (zauważyłem to dopiero po powrocie do Polski) ok. 70zł tytułem "intercity fee", ale złożyłem reklamację za pośrednictwem Diners i po wymianie paru maili wycofali się z tego, bo takiej pozycji oczywiście nie było w umowie. | |
| Autor: | GerbaPL [ 17 Kwi 2017 15:51 ] |
| Temat postu: | Wynajem auta w Kanadzie. |
Witam. Planuje podczas podróży do Kanady na 5 tygodni wynająć auto. W oczy rzuca się problem z ubezpieczeniem. Myślałem o Hertz, gdyż jest on najtańszy. Jednak jak wygląda ubezpieczenie, co obejmuje ubezpieczenie w cenie? Czy warto dokupić tą opcję Loss Damage Waiver? Czy ma ktoś już jakieś doświadczenie? | |
| Autor: | becek [ 17 Kwi 2017 16:07 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem auta w Kanadzie. |
jak wygląda? to najczęściej dokument wysłany na maila a co zawiera? to zależy co wykupisz na forum są tematy poświęcone kwestiom ubezpieczenia-poszukaj | |
| Autor: | bora4 [ 17 Kwi 2017 16:27 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem auta w Kanadzie. |
GerbaPL napisał(a): Witam. Planuje podczas podróży do Kanady na 5 tygodni wynająć auto. W oczy rzuca się problem z ubezpieczeniem. Myślałem o Hertz, gdyż jest on najtańszy. Jednak jak wygląda ubezpieczenie, co obejmuje ubezpieczenie w cenie? Czy warto dokupić tą opcję Loss Damage Waiver? Czy ma ktoś już jakieś doświadczenie? Wynajmowalem w thifty Toronto co prawda na jeden dzień. Nie brałem żadnego ubezpieczenia na miejscu. Miałem tylko excess insurance od AGI koszt jakieś 200 zł za rok. Z tego co pamiętam ubezpieczenie na miejscu było bardzo drogie. Pani wziela tylko numer karty nawet nic nie blokowala. | |
| Autor: | GerbaPL [ 17 Kwi 2017 21:27 ] |
| Temat postu: | Wynajem samochodu |
Cytuj: Wynajmowalem w thifty Toronto co prawda na jeden dzień. Nie brałem żadnego ubezpieczenia na miejscu. Miałem tylko excess insurance od AGI koszt jakieś 200 zł za rok. Z tego co pamiętam ubezpieczenie na miejscu było bardzo drogie. Pani wziela tylko numer karty nawet nic nie blokowala. No właśnie ubezpieczenie kosztuje więcej niż sam samochód o dziwo. Ale biorę auto na ponad miesiąc, i właśnie boję się że jeśli nie wykupię dodatkowej opcji to w razie jakiegoś wypadku będę musiał wszystko płacić sam, a tam to są horrendalne kwoty. :/ | |
| Autor: | bora4 [ 18 Kwi 2017 01:13 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu |
wykup tak jak ja ubezpieczenie w firmie zewnetrznej np Aig za jakies 200 250 zl bedziesz mial ubezpieczenie na caly rok . to ze ubezpieczenie kosztuje wiecej niz wynajm to normalna polityka wypozyczalni . | |
| Autor: | krasnal [ 13 Wrz 2017 04:43 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu |
Wczoraj miałem nieprzyjemną sytuację w Calgary. Chciałem wypożyczyć auto (Enterprise) i karta nie "przeszła". Próbowaliśmy 3 razy. 70$ za wypożyczenie + 200$ blokady. Limit na karcie to około 1500$, 1300$ dostępne. Wykonałem 2 telefony do banku (rachunek na prawie 100zl) - nie widzieli nawet próby autoryzacji na jakąkolwiek kwotę. Zostałem bez samochodu i zamiast Banff - największej atrakcji wyjazdu - spędziłem cały dzień w Calgary. Rozczarowany byłem strasznie. Dziś ta sama wypożyczalnia w Edmonton, blokada na 3 razy większa kwotę, wszystko bez problemów. Podobnie codziennie blokady w hotelach - też bez problemu. Po czyjej stronie był błąd/problem? | |
| Autor: | Japi_29 [ 13 Wrz 2017 06:32 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu |
parokrotnie wypożyczałem samochód w Calgary (Enterprise i Budget) zawsze kk z WBK i nigdy nie było problemu. @krasnal możliwe że dużo nie straciłeś bo od dobrych 3 miesięcy palą się lasy przy granicy AB z BC i widoczność jest tragiczna no chyba że zawieje trochę od strony USA. | |
| Autor: | JIK [ 02 Lis 2017 17:19 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu |
Siema. Na zachodnim wybrzeżu USA ludzie polecają wypożyczać auto w Alamo (sprawdziłem to i było ok), natomiast mam pytanie z czego najlepiej brać auto w Calgary ? | |
| Autor: | krasnal [ 10 Lis 2017 10:51 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu |
krasnal napisał(a): Wczoraj miałem nieprzyjemną sytuację w Calgary. Chciałem wypożyczyć auto (Enterprise) i karta nie "przeszła". Próbowaliśmy 3 razy. 70$ za wypożyczenie + 200$ blokady. Limit na karcie to około 1500$, 1300$ dostępne. Wykonałem 2 telefony do banku (rachunek na prawie 100zl) - nie widzieli nawet próby autoryzacji na jakąkolwiek kwotę. Zostałem bez samochodu i zamiast Banff - największej atrakcji wyjazdu - spędziłem cały dzień w Calgary. Rozczarowany byłem strasznie. Dziś ta sama wypożyczalnia w Edmonton, blokada na 3 razy większa kwotę, wszystko bez problemów. Podobnie codziennie blokady w hotelach - też bez problemu. Po czyjej stronie był błąd/problem? Dziś, na skutek złożonej reklamacji, Enterprise przyznał mi rację i zwrócił koszty rozmów z Polską. | |
| Autor: | jaco027 [ 10 Lis 2017 11:46 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu |
@krasnal - Super, to tylko potwierdza, ze standardy amerykanskiego customer service w porzadnych firmach sa o niebo lepsze od europejskiego 'standardu' @JIK Z moich osobistych obserwacji - kilkadziesiat wypozyczen w USA (niestety brak wiekszego doswiadczenia w Kanadzie) nie ma znaczenia z jakiej wypozyczalni masz auto. kazda srednia i dobra gwarantuje dobry standard samochodu i obslugi (patrz case krasnala). Zawsze warto spawdzic: https://www.hotwire.com/ https://www.priceline.com/ https://www.kayak.com/ https://www.skyscanner.pl/wynajem-samochodow Na dwoch pierwszych mozna albo licytowac cene, albo wybrac hidden i zobaczysz wypozyczalnie (tansza) dopiero po zatwierdzeniu ceny. Wszystkie serwisy maja opcje dodatkowego ubezpieczneia 9-11USD dziennie, co jest o wiele tansze niz bezposrednio w wypozyczalni 20-30USD/dziennie. jedyna niedogodnosc, jak masz jakis przypadek, to najpierw placisz z KK, a pozniej Ci zwracaja. Kupowane ubezpieczenie w wypozyczlani jest drozsze, ale nie musisz sie o zadne platnsosci martwic...cos za cos. I kilka przykladow z roznych wypozyczalni z USA: LAS lotnisko - upgrade z economy car do MUSTANGA - tak wiec piekny dodatek do kawalka route 66 LAS miasto innym razem - brak samochodu, oczekiwanie 2h w wypozyczalni, ale trafila sie hybryda, bodajze > 100mil na galonie paliwa... MIA - upgrade z economy do MiniVana - akurat sie przydal, bo byla wieksza grupa i 2 tygodnie jezdzenia MIA - upgrade do convertible PHX - nowka samochod jakis duzy Serbring - na liczniku < 1000mil LAX - super mila obsluga w Europcar - dali wode na droge (kilak butelek) i dodali za darmo zwrot w SFO DEN - dali dodatkowego kierowce za free EWR miasto - dodatkowo dali 1 extra dzien, bo pozyczalem juz przed zamknieciem i obiecali zniezke na nastepny raz IAH - za free upgrade do SUVa i wiele innych z rownie pozytywnymi doswiadczeniami badz po prostu wszystko bylo OK i wypozyczeniw w pare minut ale byly tez np: ORD - stary VW passat - akurat po wybuchu afery ze spalaniem... DCA - Hertz - najbrudniejszy ekonomiczny samochod jak iw zyciu dostalem, posprzatany 'na odwal', po 1 dniu wymienilem w innym pukcie na inny samochod PBI - zlapalem gume i sie wypieli na serwis, ale mozna bylo zwrocic w innym punkcie (przyjechalem na daojazdowce) i wymienic na inny Reasumujac - wszystkie duze wypozyczalnie sa OK, a jak sie zle trafio to trzeba reklamowac, reklamowac, reklamowac... | |
| Autor: | JIK [ 10 Lis 2017 12:00 ] |
| Temat postu: | Re: Wynajem samochodu |
W tym przypadku stany mnie nie interesują, tam z wyborem wypożyczalni i modelu samochodu nie miałem problemów, ale w Kanadzie będę pierwszy raz brać auto. Dlatego wolałem zapytać, czy ktoś coś może polecić. Myślałem nad camperem, ale odstrasza mnie opłata za każdy przejechany km. | |
| Strona 2 z 5 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |