Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Wynajem samochodu
wynajem-samochodu,759,67122
Strona 2 z 5

Autor:  maciass [ 10 Sie 2015 12:09 ]
Temat postu:  Re: wynajem auta i zwrot w innej lokalizacji

No proszę, o stronie LOTu w ogóle bym nie pomyślał :) Szukając auta na Alaskę patrzyłem na kilka stron linii lotniczych ale wszędzie wychodziło mniej więcej to samo co w porównywarkach, dopiero happytoursusa zaproponowało cenę o 40% lepszą :)

Autor:  duskraider [ 19 Sie 2015 13:13 ]
Temat postu:  Re: wynajem auta i zwrot w innej lokalizacji

czesc
Jak skonczycie podroz mozecie napisac jak wygladalo z wynajmem auta w carrentals.com
czy czasem nie ma ukrytych kosztow jakichs.
ja na przyszly rok planuje jechac toronto - vancouver albo edmonton
i cena niezla naprawde maja na wynajem

Autor:  jaco027 [ 28 Sie 2015 12:49 ]
Temat postu:  Re: wynajem auta i zwrot w innej lokalizacji

W ciagu ostatnich 1-2 lat pojawilo sie sporo multiwyszukiwarek samochodow (glownie z siedziba w UK).
Takich jak carrentals.com, rentalcars.com
Ogolnie wiele z nich jest dodtepnych poprzez http://www.skyscanner.pl/wynajem-samochodow/
Oferuja oi wile lepsze ceny za wynajem niz bezposrednio w wypozyczalniach i do tego ceny za one way i ubezpieczenia sa nizsze. Polecam.

Autor:  jaco027 [ 28 Sie 2015 12:53 ]
Temat postu:  Re: wynajem samochodu - prawo jazdy

Stary temat...ale moze sie komus przyda info...nigdy (przy ponad 100 wypozyczeniach samochodu w kilkudzisieciu krajach) nie chcieli ode mnie miedzynarodowego prawka. Wiele lat temu raz wyrobilem takowe i...byla to niepotrzebna strata czasu i pieniedzy. Polskie plastikowe prawko jest akceptowane wszedzie dzie posluguja sie "normalnym" alfabetem... :-)

Autor:  conleche [ 30 Wrz 2015 14:00 ]
Temat postu:  Re: wynajem auta i zwrot w innej lokalizacji

Pytanie do osób doświadczonych.
Mianowicie, jestem w trakcie rezerwacji auta w Kanadzie na stronie WestJet. I teraz: otrzymuje różną cenę w zależności od kraju pochodzenia. Ogólnie mówiąc wybierając UK kwota końcowa jest o około 30 funtów niższa niż dla dowolnego kraju kontynentalnej Europy. Czemu tak jest i czy ma to jakiekolwiek znaczenie?

I na marginesie, co sądzicie o cenie: 300 funtów na 2 tygodnie. Odbiór w Calgary, oddanie w Vancouver. One-way fee wliczona. ???

Pozdro!

Autor:  maciass [ 30 Wrz 2015 14:23 ]
Temat postu:  Re: wynajem auta i zwrot w innej lokalizacji

Cena jest dobra, widzę że multiwyszukiwarki pokazują podobną i one-way fee jest tam wyszczególniona, także to powinna być cena całkowita (ale pewność uzyskasz tylko czytając warunki ogólne na stronie WJ albo pisząc do nich zapytanie ;) ). Co do różnicy ceny w zależności od kraju - nie mam pojęcia :)

Autor:  conleche [ 30 Wrz 2015 17:13 ]
Temat postu:  Re: wynajem auta i zwrot w innej lokalizacji

@maciass - dzięki!

OK, auto zarezerwowane. Dla ciekawskich: na stronie Westjet gdzie używają silnika Cartrawler. Anulowanie bezpłetne do 24 godzin przed wypożyczeniem. Wypożyczalnia to AVIS. Płatności: teraz - 18GBP, na 7 dni przed odbiorem auta: 250 GBP, w wypożyczalni = 32 GBP. Zgodnie z regulaminem excess to 300 CAD, więc zakładam, że taka bedzie kaucja, więc całkiem spoko.

Autor:  maxima [ 01 Paź 2015 16:43 ]
Temat postu:  Re: wynajem auta i zwrot w innej lokalizacji

mam doświadczenie z Cartrawler - wypożyczenie w Quebecu na lotnisku, zwrot w Toronto. Miało być do zapłaty na miejscu tylko ok 47 CAD, na miejscu w YQB okazało się, że jeszcze jest jakas opłata tyre management fee i bez zgody na to nie wypożyczą auta - kolejne 40CAD. Jestem w trakcie uzyskania od nich zwrotu, bo nie tak się umawialiśmy :roll: na razie idzie topornie. Podane na stronie nr telefonów raczej nie istnieją, bo żaden nie działa.
Jak na razie dla mnie najgorszy pośrednik.

Autor:  maciass [ 02 Paź 2015 07:48 ]
Temat postu:  Re: wynajem auta i zwrot w innej lokalizacji

Mi z kolei skasowali z karty (zauważyłem to dopiero po powrocie do Polski) ok. 70zł tytułem "intercity fee", ale złożyłem reklamację za pośrednictwem Diners i po wymianie paru maili wycofali się z tego, bo takiej pozycji oczywiście nie było w umowie.

Autor:  GerbaPL [ 17 Kwi 2017 15:51 ]
Temat postu:  Wynajem auta w Kanadzie.

Witam. Planuje podczas podróży do Kanady na 5 tygodni wynająć auto. W oczy rzuca się problem z ubezpieczeniem. Myślałem o Hertz, gdyż jest on najtańszy. Jednak jak wygląda ubezpieczenie, co obejmuje ubezpieczenie w cenie? Czy warto dokupić tą opcję Loss Damage Waiver? Czy ma ktoś już jakieś doświadczenie?

Autor:  becek [ 17 Kwi 2017 16:07 ]
Temat postu:  Re: Wynajem auta w Kanadzie.

jak wygląda? to najczęściej dokument wysłany na maila
a co zawiera? to zależy co wykupisz
na forum są tematy poświęcone kwestiom ubezpieczenia-poszukaj

Autor:  bora4 [ 17 Kwi 2017 16:27 ]
Temat postu:  Re: Wynajem auta w Kanadzie.

GerbaPL napisał(a):
Witam. Planuje podczas podróży do Kanady na 5 tygodni wynająć auto. W oczy rzuca się problem z ubezpieczeniem. Myślałem o Hertz, gdyż jest on najtańszy. Jednak jak wygląda ubezpieczenie, co obejmuje ubezpieczenie w cenie? Czy warto dokupić tą opcję Loss Damage Waiver? Czy ma ktoś już jakieś doświadczenie?

Wynajmowalem w thifty Toronto co prawda na jeden dzień. Nie brałem żadnego ubezpieczenia na miejscu. Miałem tylko excess insurance od AGI koszt jakieś 200 zł za rok. Z tego co pamiętam ubezpieczenie na miejscu było bardzo drogie. Pani wziela tylko numer karty nawet nic nie blokowala.

Autor:  GerbaPL [ 17 Kwi 2017 21:27 ]
Temat postu:  Wynajem samochodu

Cytuj:
Wynajmowalem w thifty Toronto co prawda na jeden dzień. Nie brałem żadnego ubezpieczenia na miejscu. Miałem tylko excess insurance od AGI koszt jakieś 200 zł za rok. Z tego co pamiętam ubezpieczenie na miejscu było bardzo drogie. Pani wziela tylko numer karty nawet nic nie blokowala.


No właśnie ubezpieczenie kosztuje więcej niż sam samochód o dziwo. Ale biorę auto na ponad miesiąc, i właśnie boję się że jeśli nie wykupię dodatkowej opcji to w razie jakiegoś wypadku będę musiał wszystko płacić sam, a tam to są horrendalne kwoty. :/

Autor:  bora4 [ 18 Kwi 2017 01:13 ]
Temat postu:  Re: Wynajem samochodu

wykup tak jak ja ubezpieczenie w firmie zewnetrznej np Aig za jakies 200 250 zl bedziesz mial ubezpieczenie na caly rok . to ze ubezpieczenie kosztuje wiecej niz wynajm to normalna polityka wypozyczalni .

Autor:  krasnal [ 13 Wrz 2017 04:43 ]
Temat postu:  Re: Wynajem samochodu

Wczoraj miałem nieprzyjemną sytuację w Calgary. Chciałem wypożyczyć auto (Enterprise) i karta nie "przeszła". Próbowaliśmy 3 razy. 70$ za wypożyczenie + 200$ blokady. Limit na karcie to około 1500$, 1300$ dostępne. Wykonałem 2 telefony do banku (rachunek na prawie 100zl) - nie widzieli nawet próby autoryzacji na jakąkolwiek kwotę. Zostałem bez samochodu i zamiast Banff - największej atrakcji wyjazdu - spędziłem cały dzień w Calgary. Rozczarowany byłem strasznie.
Dziś ta sama wypożyczalnia w Edmonton, blokada na 3 razy większa kwotę, wszystko bez problemów. Podobnie codziennie blokady w hotelach - też bez problemu. Po czyjej stronie był błąd/problem?

Autor:  Japi_29 [ 13 Wrz 2017 06:32 ]
Temat postu:  Re: Wynajem samochodu

parokrotnie wypożyczałem samochód w Calgary (Enterprise i Budget) zawsze kk z WBK i nigdy nie było problemu.
@krasnal możliwe że dużo nie straciłeś bo od dobrych 3 miesięcy palą się lasy przy granicy AB z BC i widoczność jest tragiczna no chyba że zawieje trochę od strony USA.

Autor:  JIK [ 02 Lis 2017 17:19 ]
Temat postu:  Re: Wynajem samochodu

Siema. Na zachodnim wybrzeżu USA ludzie polecają wypożyczać auto w Alamo (sprawdziłem to i było ok), natomiast mam pytanie z czego najlepiej brać auto w Calgary ?

Autor:  krasnal [ 10 Lis 2017 10:51 ]
Temat postu:  Re: Wynajem samochodu

krasnal napisał(a):
Wczoraj miałem nieprzyjemną sytuację w Calgary. Chciałem wypożyczyć auto (Enterprise) i karta nie "przeszła". Próbowaliśmy 3 razy. 70$ za wypożyczenie + 200$ blokady. Limit na karcie to około 1500$, 1300$ dostępne. Wykonałem 2 telefony do banku (rachunek na prawie 100zl) - nie widzieli nawet próby autoryzacji na jakąkolwiek kwotę. Zostałem bez samochodu i zamiast Banff - największej atrakcji wyjazdu - spędziłem cały dzień w Calgary. Rozczarowany byłem strasznie.
Dziś ta sama wypożyczalnia w Edmonton, blokada na 3 razy większa kwotę, wszystko bez problemów. Podobnie codziennie blokady w hotelach - też bez problemu. Po czyjej stronie był błąd/problem?


Dziś, na skutek złożonej reklamacji, Enterprise przyznał mi rację i zwrócił koszty rozmów z Polską.

Autor:  jaco027 [ 10 Lis 2017 11:46 ]
Temat postu:  Re: Wynajem samochodu

@krasnal - Super, to tylko potwierdza, ze standardy amerykanskiego customer service w porzadnych firmach sa o niebo lepsze od europejskiego 'standardu'
@JIK Z moich osobistych obserwacji - kilkadziesiat wypozyczen w USA (niestety brak wiekszego doswiadczenia w Kanadzie) nie ma znaczenia z jakiej wypozyczalni masz auto. kazda srednia i dobra gwarantuje dobry standard samochodu i obslugi (patrz case krasnala). Zawsze warto spawdzic:
https://www.hotwire.com/
https://www.priceline.com/
https://www.kayak.com/
https://www.skyscanner.pl/wynajem-samochodow
Na dwoch pierwszych mozna albo licytowac cene, albo wybrac hidden i zobaczysz wypozyczalnie (tansza) dopiero po zatwierdzeniu ceny. Wszystkie serwisy maja opcje dodatkowego ubezpieczneia 9-11USD dziennie, co jest o wiele tansze niz bezposrednio w wypozyczalni 20-30USD/dziennie. jedyna niedogodnosc, jak masz jakis przypadek, to najpierw placisz z KK, a pozniej Ci zwracaja. Kupowane ubezpieczenie w wypozyczlani jest drozsze, ale nie musisz sie o zadne platnsosci martwic...cos za cos.
I kilka przykladow z roznych wypozyczalni z USA:
LAS lotnisko - upgrade z economy car do MUSTANGA - tak wiec piekny dodatek do kawalka route 66
LAS miasto innym razem - brak samochodu, oczekiwanie 2h w wypozyczalni, ale trafila sie hybryda, bodajze > 100mil na galonie paliwa...
MIA - upgrade z economy do MiniVana - akurat sie przydal, bo byla wieksza grupa i 2 tygodnie jezdzenia
MIA - upgrade do convertible
PHX - nowka samochod jakis duzy Serbring - na liczniku < 1000mil
LAX - super mila obsluga w Europcar - dali wode na droge (kilak butelek) i dodali za darmo zwrot w SFO
DEN - dali dodatkowego kierowce za free
EWR miasto - dodatkowo dali 1 extra dzien, bo pozyczalem juz przed zamknieciem i obiecali zniezke na nastepny raz
IAH - za free upgrade do SUVa
i wiele innych z rownie pozytywnymi doswiadczeniami badz po prostu wszystko bylo OK i wypozyczeniw w pare minut
ale byly tez np:
ORD - stary VW passat - akurat po wybuchu afery ze spalaniem...
DCA - Hertz - najbrudniejszy ekonomiczny samochod jak iw zyciu dostalem, posprzatany 'na odwal', po 1 dniu wymienilem w innym pukcie na inny samochod
PBI - zlapalem gume i sie wypieli na serwis, ale mozna bylo zwrocic w innym punkcie (przyjechalem na daojazdowce) i wymienic na inny

Reasumujac - wszystkie duze wypozyczalnie sa OK, a jak sie zle trafio to trzeba reklamowac, reklamowac, reklamowac... :-)

Autor:  JIK [ 10 Lis 2017 12:00 ]
Temat postu:  Re: Wynajem samochodu

W tym przypadku stany mnie nie interesują, tam z wyborem wypożyczalni i modelu samochodu nie miałem problemów, ale w Kanadzie będę pierwszy raz brać auto. Dlatego wolałem zapytać, czy ktoś coś może polecić.

Myślałem nad camperem, ale odstrasza mnie opłata za każdy przejechany km.

Strona 2 z 5 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/