Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Wynajem samochodu
wynajem-samochodu,565,147703
Strona 2 z 2

Autor:  monroe [ 25 Sty 2026 23:08 ]
Temat postu:  Re: Wynajem samochodu

@tetr1s
No właśnie długo zastanawialiśmy się nad tymi namiotami z twardym dachem, zwłaszcza, że mocno drożeje wynajęcie (IMO i tak strasznie drogie…), ale doszliśmy do wniosku, że lepiej jednak dopłacić. Rozumiem, że to była dobra decyzja (jakieś 900 zł za 2 namioty na 13 dni)?

Autor:  tetr1s [ 26 Sty 2026 00:44 ]
Temat postu:  Re: Wynajem samochodu

@monroe niestety Afryka jest droga i to prawie cała :( 900 PLN na 4 os. to po 225 PLN na głowę za komfort, który na pewno odczujecie przy takiej podróży. To nie jest dużo jak na prawie 2 tygodnie, chociaż całkowity koszt pewnie i tak będzie duży / bardzo duży. Pozytyw z tego taki, że to jest naprawdę fajna przygoda / super kraj do odwiedzenia i ja nie żałuję wydanych tam pieniędzy.

Co do kosztów to dokładnych nie mam teraz przy sobie, ale w najbliższym tyg. będę miał do nich dostęp, to podeślę info dla potomnych. My wypożyczaliśmy 2 auta (ekipa 8 os.) i akurat to nasze braliśmy z dodatkami (namioty z twardym dachem, podwyższone zawieszenie, wyciągarka, 2 baki).

Autor:  monroe [ 26 Sty 2026 01:39 ]
Temat postu:  Re: Wynajem samochodu

Co do widoków to szczerze mówiąc tą Namibią jestem tak „podjarany” jak przed RPA dwa lata temu. Nie ukrywam, że podróż do Południowej Afryki wspominam jako jedną z najlepszych jakie odbyłem, co w dużej mierze miało wpływ na wybór tego akurat kierunku (chociaż zdaję sobie sprawę, że krajobrazy będą nieco inne).

Autor:  tetr1s [ 26 Sty 2026 01:49 ]
Temat postu:  Re: Wynajem samochodu

@monroe o gustach teoretycznie się nie dyskutuje, ale dla mnie RPA to inna liga - bezpieczeństwo, widoki i atrakcje w Namibii są bez porównania. Dla mnie RPA to druga liga i niestety ten kraj mnie nie zachwycił.
Oczywiście powyższe to subiektywna opinia, ale uważam, że z podróży po Namibii będziesz / będziecie zadowoleni.

Autor:  jprawicki [ 26 Sty 2026 12:40 ]
Temat postu:  Re: Wynajem samochodu

Już miałem pisać: co to za namioty z miękkum dachem? ale właśnie zobaczyłem na stronie wypożyczalni... Tak czy inaczej potwierdzam, że te ze sztywnym rozkładasz maks minutę jak masz wprawę. Składanie zajmuje chwilę dłużej jak ma być idealnie (plus nakładanie pokrowca etc.) ale tak czy inaczej to bardzo prosta sprawa. Polecam.

Pozdrawiam

Autor:  tetr1s [ 26 Sty 2026 17:46 ]
Temat postu:  Re: Wynajem samochodu

@jprawicki te namioty z twardym dachem nie mają żadnego pokrowca i również składa się je szybko (trzeba tylko opanować sprawne składanie drabinki) :)

Autor:  Kasia_S [ 27 Sty 2026 14:37 ]
Temat postu:  Re: Wynajem samochodu

@monroe - jestem ciekawa Twojej opinii o Warthog, daj znać jak już będziesz po. Będziemy 4 raz w Namibii, lądujemy w ostatnim tygodniu kwietnia. Zawsze korzystaliśmy z Safari Car Rental ale oni nie wyrażają zgody na wjazd samochodem do Angoli co mamy w planie a Warthog i owszem.

Autor:  rogus [ 03 Lut 2026 10:15 ]
Temat postu:  Re: Wynajem samochodu

Całym sercem mogę polecić wypożyczalnię Ofuka (i nikt nas tam nie ofukał ;), nowa Toyota Hilux, wszystko w standardzie, właściciele bardzo pomocni, odebrali z lotniska i zawieźli na lotnisko.
Samochód użytkowany prawie w całej Namibii przez ponad 2 tygodnie.

Autor:  monroe [ 10 Kwi 2026 23:22 ]
Temat postu:  Wynajem samochodu

Kasia_S napisał(a):
@monroe - jestem ciekawa Twojej opinii o Warthog, daj znać jak już będziesz po (…)

Niestety jesteśmy już prawie „po” więc daję znać.

Bardzo polecam. Odbiór z lotniska przez pracownika, który poczekał ponad 1h aż ogarniemy karty SIM oraz wymienimy trochę kasy. Następnie, już w wypożyczalni, dokładnie pokazał nam samochód i sprzęt campingowy. Na luzie, bez spiny. Później dokładne omówienie warunków najmu.

Mieliśmy jeden problem na trasie, jak się okazało wynikający ze specyfiki pojazdu. Dodatkowy akumulator na pace zasilający lodówkę nie chciał się ładować. Zorganizowali pomoc w zaprzyjaźnionym warsztacie w Swakopmund, w którym akurat mieliśmy noclegi. Uwaga - z uwagi na tzw. Inteligentny system zarządzania energią w Fordzie Rangerze dodatkowy akumulator ładowany jest w trakcie jazdy tylko przy włączonych manualnie światłach mijania! Od tego czasu tak jeździliśmy, bez problemu.

Ford Ranger z kwietnia 2025, nowiutkie opony terenowe - co prawda Chińczyki ale tu wielu na takich jeździ. Wersja najuboższa ale ma Apple Car/Android Auto bezprzewodowo. 40 000 przebiegu więc prawie jak nowy ;) Spalanie ok. 10l/100km (aktualna cena diesla poza Walvis Bay to 24NAD). Sami chcieliśmy akurat Rangera a nie Hiluxa, można poprosić na etapie rezerwacji.

Mała dygresja - nie za bardzo rozumiem jakim cudem na plakietce rejestracyjnej oraz w materiałach wszystkich wypożyczalni aktualny model Rangera ma oznaczenie silnika 2.2. To nie jest prawda bo ten silnik nie jest już produkowany w obecnym Rangerze (zresztą oprócz benzynowego Raptora, Ranger przyjeżdża z niedalekiej fabryki w RPA, nawet na rynek europejski). Najnowszy model ma silnik 2.0 (oznaczenie Panther), sprawdziłem zresztą w specjalnych systemach po VINie ;) Takie zboczenie zawodowe. Nie zmienia to faktu, że jest to sprawdzona (choć z Rangera w Europie właśnie wycofana) jednostka, która świetnie daje sobie radę. Bardzo polecam ;)

Autor:  tetr1s [ 11 Kwi 2026 00:28 ]
Temat postu:  Re: Wynajem samochodu

@monroe swoim postem przypomniałeś mi, że miałem podesłać info dot. kosztów dla potomnych. A jeśli piszesz, że już po to pewnie tylko dlatego, że wyjazd się skończył, a nie że nie warto tam pojechać :P

Co do kosztów, to u nas wynajem w Savanna Car Hire wyglądał tak, że za 3 tygodnie (21 dni) na 4 osoby płaciliśmy ostatecznie 11 211,10 PLN. Pierwotna kwota 50 020 NAD, została potem rozszerzona o permit na Zimbabwe + doszło przewalutowanie z NAD na PLN przy płatności kartą kredytową (zaliczka wynosiła 25%; reszta płatna na miejscu). W tej cenie mieliśmy rozszerzony pakiet, gdzie domówiliśmy:
- podwyższone zawieszenie,
- namioty z twardym dachem,
- wyciągarkę,
- zbiornik na wodę,
- snorkel,
- 2 kierowców,
- permit na Botswanę i Zimbabwe.
Na samą Namibię te dodatki nie są potrzebne, ale pozwalają na "zabawę" w terenie.

Poniżej dodaję małą promocję regionu :)



Autor:  QbaqBA [ 11 Kwi 2026 18:13 ]
Temat postu:  Re: Wynajem samochodu

monroe napisał(a):
Sami chcieliśmy akurat Rangera a nie Hiluxa


Z ciekawości - czemu?

Autor:  monroe [ 14 Kwi 2026 11:16 ]
Temat postu:  Wynajem samochodu

@QbaqBA
Jak wspominałem - takie zboczenie zawodowe… :)
Generalnie Rangera trochę znam i wiedziałem czego mogę się po nim spodziewać nawet w najbiedniejszej wersji XL/XLT. Natomiast nie wiem czy Hiluxem jeździ się bardziej komfortowo po szutrach (całkiem możliwe, nie porównując do Raptora czy Wildtraka Xa z zupełnie innym zawieszeniem) - pewnie kiedyś spróbuję.

Uzupełniając jeszcze info o wypożyczalni Warthog, bo wczoraj oddaliśmy auto:
- mają na teraz 54 auta - Toyoty, Isuzu i Fordy. Są w trakcie wymiany Isuzu na Hiluxy oraz Rangery, których mają aktualnie 7 a docelowo będzie 15 szt. Poza tym większość nowych Hiluxów, podobno już na najbliższy sezon.
- bardzo fajna wypożyczalnia, żadnych problemów z oddaniem auta. Jeśli wrócimy to pewnie znowu skorzystamy z ich usług.

Autor:  monroe [ 14 Kwi 2026 20:05 ]
Temat postu:  Wynajem samochodu

Muszę coś jeszcze dopowiedzieć odnośnie namiotów.

Ja również zdecydowanie zalecam dopłacić do opcji z twardym dachem - uważam, że warto a różnica jest bardzo duża w stosunku do standardowych. Tak jak zostało wspomniane - po pierwsze oszczędność miejsca (śpiwory można trzymać w środku), po drugie oszczędność czasu - po kilku dniach rozłożenie namiotu zajmuje dosłownie 3 minuty a złożenie maksymalnie 2x tyle w całkowicie normalnym tempie (mierzyłem z ciekawości). Nie trzeba np. „bawić” się w zarzucanie przeciwdeszczowych pokrowców etc. - jest bardzo prosto i przyjemnie (zwłaszcza gdy pada!). To akurat były świetnie wydane pieniądze i za każdym razem o tym myślałem jak obserwowałem osoby rozkładające standardowe namioty ;)

Tutaj nasz Ranger:

Załączniki:
IMG_5955.jpg
IMG_5955.jpg [ 457.88 KiB | Obejrzany 274 razy ]
IMG_5957.jpg
IMG_5957.jpg [ 448.71 KiB | Obejrzany 274 razy ]
IMG_5956.jpg
IMG_5956.jpg [ 444.52 KiB | Obejrzany 274 razy ]

Autor:  jprawicki [ 27 Kwi 2026 14:13 ]
Temat postu:  Re: Wynajem samochodu

Dzięki za zdjęcie z namiotami hardtop. w końcu wyłapałem różnicę :)

Pozdrawiam

Strona 2 z 2 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/