| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| wynajem samochodów/motocykli wynajem-samochodow-motocykli,1094,90577 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | mareck1 [ 15 Mar 2016 23:41 ] |
| Temat postu: | wynajem samochodów/motocykli |
Wpisujemy doświadczenia z osobami/firmami umożliwiającymi wynajem samochodów/motocykli do zwiedzania Kirgizji. Namiary na takie osoby/firmy które nie pojawiają się na pierwszej stronie googli również mile widziane! | |
| Autor: | Kadet [ 13 Wrz 2016 10:22 ] |
| Temat postu: | Re: wynajem samochodów/motocykli |
Przede wszystkim należy szukać w google używając frazy "avto prokat". Duża część stron nie ma angielskiej wersji. My braliśmy Land Rovera z wypożyczalni http://avtoprokat.kg/start/en/. Wypożyczalnia znajduje się na obrzeżach Bishkek. Bardzo dobra cena jak za auto 4WD jednak stan pojazdu pozostawiał wiele do życzenia (w końcu samochód miał prawie 15 lat). | |
| Autor: | karask [ 22 Lut 2017 12:24 ] |
| Temat postu: | Re: wynajem samochodów/motocykli |
Wiedzę praktyczną będę miał za miesiąc, natomiast teraz tylko teoretyczna. http://adventurerent.kg/ Firma polecana w wielu miejscach, chwalą się nowymi samochodami, pozwalają wyjeżdżać także poza Kirgistan. Za to najdrożsi. http://www.evi.kg/en/ Podobno solidna firma, samochody stare ale negatywnych opinii brak. Średni poziom cen. http://avtoprokat.kg/start/en/ Stare samochody, tylko na Kirgistan, tanio. Gdzieś na Internetach ktoś opisuje jakieś złe doświadczenia (mieli awarię, utknęli na dwa dni, wypożyczalnia nie chciała oddać za naprawę). http://carforrent.kg/ Mało informacji na stronie a na maila nie odpowiedzieli. Ktoś gdzieś kiedyś ich polecał. Cenowo przystępnie I teraz moje dwa pytania: 1. Większość terenówek do wypożyczenia jest z lat 2001-2005 i ma dość duże przebiegi. Rozsądnie jest takim autem pchać się w góry gdzie z jakąkolwiek pomocą techniczną może być problem? Jak ja miałem 15 letni samochód to do Chorwacji bałem się jechać, ale to była zwykła osobówka a nie jakiś wół roboczy 4x4. Te samochody są mniej awaryjne od normalnych cywilnych? 2. Alternatywą jest Renault (Dacia) Duster od ihn.kg. Piszą że samochody są nowe, patrzac po zdjęciach to pewnie coś koło 2013 roku, więc OK. Tyle że w Polsce nikt nie nazwie go terenówką, na stronie też piszą że to uterenowiony crossover. Zamierzam jechać na trasie Biszkek-Osz-Tash Rabat-Biszkek. Duster da sobie radę w połowie marca? Nie zamierzam pchać się niewiadomo gdzie, ale gdzieś z trasy chciałbym zjechać i na przełaj przez łakę pojechać nad samo jezioro czy w górę góry:). | |
| Autor: | karask [ 27 Mar 2017 11:06 ] |
| Temat postu: | Re: wynajem samochodów/motocykli |
Pożyczyłem z http://adventurerent.kg/ - Renault Duster 68$ za dobę. Początkowo chciałem samochód odebrać rano i oddać 6 dni później też rano, ale wymęczony podróżą chciałem zmienić plany na pożyczenie wieczorem i oddanie wieczorem. Po kontakcie z wypożyczalnią okazało się że nie będzie problemu wziąć rano i oddać wieczorem, więc pół dnia było gratis. Pożyczając samochód trzeba z góry wpłacić 15% jako zaliczkę (jakiś kombinowany przelew albo Westerunion) - przepada w przypadku rezygnacji. Dodatkowo dopłaciłem 15$ za notarialne tłumaczenie prawa jazdy, bo z wyrobieniem międzynarodowego w PL miałem problemy biurokratyczne. Okazało się niepotrzebne, przy dwu kontrolach które miałem i tak chcieli zobaczyć oryginał, a papier od notariusza od razu oddawali. Jak macie jakąś imienną kartę lojalnościową ze zdjęciem, albo inną kartę biblioteczną to możliwe że też przejdzie:) Przy pożyczaniu była dziewczyna mówiąca po polsku, przy oddawaniu właściciel mówiący po angielsku, więc z komunikacją bez problemu. Umowa po ichniemu i angielsku. Na poczet ewentualnych uszkodzeń zostawia się 300$, to co powyżej pokrywa ubezpieczenie. W moim przypadku kaucja zwrócona w całości. Samochód dość nowy, manual, 35k km przebiegu, klimatyzacja, tempomat, grzane fotele, brak nawigacji (jest ale bez map, jak znajdziecie i im wgracie to pewnie się ucieszą:)) Spalanie wyszło mi 8.2l/100km -benzyna 95, 40som (2,4pln) za litr. Awarii brak. Przed oddaniem pojechaliśmy na myjkę, bo uwaliliśmy go tak, że nie było koloru lakieru widać - cena 150som za mycie zewnątrz, wewnątrz ogarnęliśmy sami. | |
| Autor: | Kamil [ 18 Sie 2017 14:56 ] | ||||||
| Temat postu: | Re: wynajem samochodów/motocykli | ||||||
Uwaga, to będzie reklama W moje ręce wpadła Mitsubishi Delica z 2004 roku. Korzystaliśmy we dwoje z @Lela - w takiej konfiguracji to idealny camper w wersji budżetowej: 2 osoby jadą wygodnie a na noc na pace można wymościć sobie miejsce do spania. Samochód ma jednak 7 miejsc, więc można go równiez traktować jako busa. No i przede wszystkim dzielność terenowa Delicji jest zaskakująca: rzeki, góry, błoto - idzie jak czołg. Samochód do wzięcia z Bishkeku, można używać go na terenie Kirgistanu i Tadżykistanu - super opcja na Pamir Highway na przykład. Płaciliśmy 68 USD dzień, ale przy dłuższym najmnie lub poza szczytem sezonu cena na pewno do dyskusji. My jeździliśmy Delicą z 3 litrowym V6, ale właściciel ma jeszcze dwie w dieslu 2.8 - podobno ciut lepiej radzą sobie w terenie no i mają nieco większy zasięg (większy bak + mniejsze spalanie). Aut żłopie jakieś 15 litrów na setkę (wszędzie góry) i pędzi do 110 km/h, ale przy paliwie po 2 zł za litr nie jest to większym problemem, a moja średnia prędkość potrafiła wynieść 20 km/h (trudny teren). Auto dostajemy z zapasowym kanistrem, kuchenką, gazem, lodówką turystyczną, stolikiem, krzesłami, naczyniami, sztućcami, kieliszkami (!). Oferta dobra sama w sobie i warta podzielenia się, ale piszę o niej nie tylko po to, byście mieli namiar na dobrą opcję, a przez wdzięczność dla przesympatycznych ludzi, którzy są właścicielami. Igor z żoną Anią, potraktowali nas od pierwszego spotkania jak przyjaciół, nie klientów. Zostaliśmy wyściskani na dzień dobry, a pożegnani upominkami. Potrzebujecie porad - są do Waszej dyspozycji. Można rozpocząć najem w dowolnym miejscu w Biszkeku, my braliśmy w mieście, oddawaliśmy na lotnisku. Zero umów, uścisk dłoni jako potwierdzenie zawarcie transakcji. Coś niesamowitego. Nie ma potrzeby mycia auta po wynajmnie. Kontakt po angielsku lub rosyjsku starodybetsigor (na poczcie) mail.ru A w załączeniu kilka fot delicji:
| |||||||
| Autor: | deiwid [ 18 Sie 2017 16:00 ] |
| Temat postu: | Re: wynajem samochodów/motocykli |
Jak cenowo to wygląda? | |
| Autor: | dziadeklata [ 18 Sie 2017 16:07 ] |
| Temat postu: | Re: wynajem samochodów/motocykli |
@deiwid Kamil napisał powyżej :,, Płaciliśmy 68 USD dzień, ale przy dłuższym najmnie lub poza szczytem sezonu cena na pewno do dyskusji.'' | |
| Autor: | sandinista [ 21 Maj 2018 17:39 ] |
| Temat postu: | Re: wynajem samochodów/motocykli |
Część, Zachęcony Twoim opisem wynajęcia auta u Igora zacząłem korespondować z Nim i wstępnie dogadaliśmy się,ale kiedy poprosiłem o zarezerwowanie napisał: "Dear Maciek, most of all our cars are with the roof racks, to the dates I don't know which car will me free, if you need I will reserve with for you. For reservation could you please send us the prepayment at the sum of 500$, the rest you can pay upon your arrival" Czy wy też mieliście taką sytuację? Sorry ale nie wyślę w ciemno gościowi 500 usd Pozdrawiam Maciek | |
| Autor: | adaml [ 02 Cze 2018 17:07 ] |
| Temat postu: | Re: wynajem samochodów/motocykli |
Hej i jak z tą zaliczka dla Igora? Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | sandinista [ 04 Paź 2018 12:43 ] |
| Temat postu: | Re: wynajem samochodów/motocykli |
Może już być info po czasie,ale wszystko w porządku gość naprawdę warty polecenia | |
| Autor: | yanas [ 29 Lip 2019 10:11 ] |
| Temat postu: | Re: wynajem samochodów/motocykli |
Zdecydowanie polecam firmę Ruska Troika p. Siergieja (http://avtoprokat.kg/start/ru/). Wypożyczyliśmy niemal z dnia na dzień w lipcu Lexusa RX300, zrobiliśmy nim 1900km w 6 dni i wszystko przebiegło niezwykle gładko. Siergiej jest bardzo kontaktowy, mówi po angielski, ma około 35 aut do wypożyczenia, ale w sezonie lepiej rezerwować minimum 2 tyg wcześniej. Płatność kartą lub gotówką, podobnie jak uregulowanie kaucji. Auto oddaliśmy brudne, ale Siergiej nie chciał pieniędzy za mycie, oddał nam też (niespodziewanie) kasę za kupiony po drodze olej i naprawione koło. | |
| Autor: | massud [ 10 Sie 2019 11:34 ] |
| Temat postu: | Re: wynajem samochodów/motocykli |
Mam pytanie do osób które wynajmowały auto w KG. Wjeżdżaliście na tereny przygraniczne , gdzie potrzebny permit ? Czy w przypadku wypożyczonego samochodu trzeba coś jeszcze ? Chcę wynająć auto i pojechać w okolice Enilczeka, AK Suu i inne - macie jakieś doświadczenia ? Permit jest w trakcie"robienia sie" , rozglądam się za samochodem.Szkoda byłoby utknąć na jakimś checkpoincie z powodu braku jakiejś bumagi. Będę wdzięczny za info, massud | |
| Autor: | marcinsss [ 13 Sie 2019 10:32 ] | ||
| Temat postu: | Re: wynajem samochodów/motocykli | ||
Potwierdzam opinię @yanas Ruska Trojka i Siergiej to był świetny wybór. Mieliśmy Pajero z 2001 roku, ale w świetnym stanie za $30 na dobę (w tym trochę dodatkowego sprzętu - krzesła, stolik, kuchenka gazowa itd). Wypożyczalnia mieści się w dziwnym miejscu Na drogę dostaliśmy jeszcze torbę papierówek od (prawdopodobnie) mamy Siergieja. Angielskojęzyczna wersja strony również dostępna: http://avtoprokat.kg/start/en/
| |||
| Autor: | yanas [ 13 Sie 2019 20:28 ] |
| Temat postu: | Re: wynajem samochodów/motocykli |
Bardzo mało płaciliscie.To było teraz, tzn lipiec-sierpień? | |
| Autor: | massud [ 26 Sie 2019 18:00 ] |
| Temat postu: | Re: wynajem samochodów/motocykli |
Podłącze się pod pytanie Yanasa Na moje wrześniowe terminy nie ma nic za 36$ , tylko 43$. A twoja cena brzmi zachęcająco, zwłaszcza , że będą jechały tylko 2 osoby. Negocjowałeś na miejscu? | |
| Autor: | adamw2wp.pl [ 28 Wrz 2023 17:58 ] |
| Temat postu: | Re: wynajem samochodów/motocykli |
-- 28 Wrz 2023 17:49 -- Od postów dotyczących Delic od Anny i Igora minęło już trochę czasu, więc kilka aktualnych informacji. Mają 11 szt Delic, wszystkie z kierą po prawej. My mieliśmy automat, nie wiem jak inne. Koszt to (2023) w sezonie 90$/doba, poza 80$. Braliśmy we wrześniu, więc było 80$. Z pełnym wyposażeniem turystycznym, komresorem, dwoma kołami zapasowymi, bagażnikiem dachowym. Był też olej, płyn do chłodnicy na dolewki i podstawowe narzędzia. My nie mieliśmy lodówki, był stolik, krzesła, kpl garnków, talerzy itd., butla na gaz 2kg, palnik pojedynczy, karimaty. Były nas 3 osoby, więc w aucie mogła spać tylko 1 osoba, musieliśmy wziąć namiot. Cena 12$ za dobę. Namioty tylko 30s, a w zasadzie to na 2,5 osoby. Trzeba mieć swój śpiwór. Nie było lampki kempingowej, dokupiliśmy sobie za ok 30 zł. Nie mają namiotów dachowych. Wewnątrz nie wolno palić i gotować. Można brać na Kazachstan i Tadżykistan. Mieliśmy Delicę z 1996r, a więc auto wiekowe. Wszedłem pod spód, a tam wszystko takie delikatne, cieniutkie, miałem obawy, czy Delica nie sprawi kłopotów. O dziwo nie! Nie wiem jak oni to robią, ale na tych drogach wytrzymała! Wysoko w górach, gdzie jest skalny rumosz i jedzie się powoli, to nie ma problemu. Ale na szutrowych "krajówkach" to tragedia. Drogi budowane jeszcze za sojuza, tarka, dziury, kamienie, chciałoby się jechać szybciej, ale ma się wrażenie, że auto za chwilę rozpadnie się na najdrobniejsze części. Samochód drżał, trząsł się, brzęczał, ale nic się nie stało. Odezwały się tylko delikatne stuki gdzieś w układzie kierowniczym. Jestem pełen podziwu, nie wiem co Kirgizi z tym robią, ale to wytrzymuje. mam Nissana Patrola, tam wszystko tak na oko jest 2x grubsze niż w Delice, stąd moje zdziwienie, że Delica dała radę. Pomimo wieku auto było pod spodem suche, nawet się nie pociło. Oleju nie musiałem dolewać po grodze, temperaturę też trzymało dobrze, klima chłodziła elegancko. Trzeba sobie zdawać, że to auto 4x4. Warto mieć podstawową wiedzę o napędach, kiedy można włączyć, a kiedy nie, bo można coś uszkodzić, a naprawy napędów nie są tanie. Były pytania o Dustery. Ja bym nie ryzykował, mimo, że to fajny samochód i nieźle radzi sobie w terenie, to jednak obawiałbym się o trwałość podzespołów poza asfaltami. Ktoś wspomniał o zaliczce 500$. Prawdopodobnie chodziło nie o zaliczkę lecz o kaucję, wynosi ona rzeczywiście 500$, wpłaca się w Biszkeku w chwili wypożyczenia i jest do zwrotu jeśli z autem wszystko w porządku. Natomiast zaliczka to 10% wynajmu, trzeba wpłacić, bo inaczej nie uzyska się rezerwacji. My wpłaciliśmy 100$, mimo że było to mniej niż 10%. W razie czego nie obawiajcie się wpłacać, również większych sum. Anna i Igor to bardzo w porządku ludzie, bezpośredni, sympatyczni, pomocni. Kontakt z nimi jest bardzo dobry, szybko odpowiadają. Można po angielsku, rosyjsku i oczywiście po kirgisku:) mail tumar.travel@gmail.com WatsApp Anna +996 554 749 859 - dobrze mówi po angielsku WatsApp Igor +996 772 189 900 - Igor woli po rosyjsku http://tumar-travel.kg https://www.facebook.com/rentalcarinkyr ... tajikistan -- 28 Wrz 2023 17:58 -- Zapomniałem, u Anny i Igora można też załatwić przepustkę do stref przygranicznych. Koszt to 25$ - czas oczekiwania 2 tygodnie, lub ekspresem 45$ - czas oczekiwania 3-4 dni robocze. Potrzebne są skany lub fotki paszportów. | |
| Autor: | Woojtaaas [ 08 Maj 2024 08:12 ] |
| Temat postu: | Re: wynajem samochodów/motocykli |
Wynajmował ktoś może SUVa/Jeepa na okres 3 dni? Każda wypożyczalnia zbywa mnie stwierdzeniem: minimum period of rent 5 days | |
| Autor: | amphi [ 08 Maj 2024 12:06 ] |
| Temat postu: | Re: wynajem samochodów/motocykli |
W przypadku chwalonej tutaj firmy Ruska Troika http://avtoprokat.kg/start/ru/ minimalny okres wynajmu to właśnie trzy dni. | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |