| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [Włochy/Sycylia] Wynajem auta wynajem-auta,1407,1341 | Strona 13 z 32 |
| Autor: | tobink88 [ 14 Wrz 2018 16:13 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Ktos z tu obecnych wie moze ile we Włoszech, Katania, blokuje AVIS na karcie? | |
| Autor: | mzukowski [ 14 Wrz 2018 19:41 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Według rentalcars 250,00 € za najmniejsze auta. | |
| Autor: | Jacol900 [ 30 Wrz 2018 12:32 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Może komuś się przyda moja informacja po wynajmie w Palermo No więc auto zarezerwowałem dużo wcześniej bo jakieś 3 miesiące przed wylotem, czyli koniec czerwca a wylot miałem tydzień temu czyli 22 września. Wynająłem fiata 500 przez ryanair'a w firmie Inter rent z odbiorem w Palermo (ich baza znajduje się koło lotniska - dowożą busem). Podczas pierwszej rezerwacji zapłaciłem za 7 dni (22.09-29.09) około 350 zł + 150 zł ubezpieczenie AXA . Jednak po przeczytaniu opinii, że mogą doliczać opłaty za spóźniony odbiór postanowiłem 5 września zmienić rezerwację i opóźnić odbiór auta o godzinę . No i dzięki temu zaoszczędziłem 150 zł bo ryanair oferował wtedy niższe ceny. Auto wyniosło mnie więc 200 zł + 150 zł za ubezpieczenie AXA. Co do samego odbioru -> lądowałem w nocy więc odbiór był utrudniony. Po okazaniu dokumentów Pani zablokowała mi 800 euro (tak jak było w umowie) jako depozyt i tyle. Poprosiłem by wyszła ze mną obejrzeć auto ,ale mówi , że jest niby sama na placu i nie wychodzi z biura. Wystarczyło jej żebym zrobił na drugi dzień z rana fotki i trzymał jedynie na telefonie. W papierach było wykazane jedno uszkodzenie ( porysowana tablica rejestracji ) . Na drugi dzień 4 fotki (STANOWCZO ZA MAŁO - radzę poświęcić 15 minut i ze spokojem obejrzeć auto , najlepiej w dwie osoby i zrobić duuużo fot dokładnie). Wykryłem mikro przerysowanie (czarna kropka) + tą tablicę. Ale w papierach był wykaz uszkodzeń ,które są nieistotne oraz tych za które jest pobierana duża kara. Ta mikro czarna kropka należała do grupy uszkodzeń nieistotnych. Auto miało pełen bak i było lekko ubrudzone na zewnątrz (WIADOMO DLACZEGO Kolega który był ze mną i wynajmował fiata pandę miał dwa bardziej widoczne uszkodzenia i również były one zaznaczone w papierach - więc spoko. Co do zakończenia wynajmu - byłem godzinę przed czasem żeby ze spokojem oddać auto. Nie zdążyłem wysiąść z auta a już Włoska babeczka poprosiła o kluczyki Obejrzała auto , sprawdziła stan baku ...... i teraz zaczyna się AKCJA ! Mówi do mnie, że jest dodatkowe uszkodzenie . Ja już pełne porty i patrzę a ona pokazuje mi na wgniotkę na progu pasażera . No to szybko wchodzę w galerię i modlę się o to by na fotkach było to widoczne. Dziś dziękuję bogu, że kupiłem telefon z dobrym aparatem - uszkodzenie było widoczne, choć ja go wcześniej nie widziałem. Zdjęcie dobrej jakości uratowało mi dupę Powiedziała wtedy z wielkim FOCHEM, że ok ok . Oczywiście potem zaczęła wypełniać papiery PO WŁOSKU , a po tym jak ją poprosiłem by pisała po angielsku to nagle nie umie tego języka Na szczęście najważniejsze jest by wpisała przy stanie odbioru OK . Podpisałem, wsiadłem w busika na lotnisko i tyle. Jeszcze na lotnisko zwolnili blokadę z karty. Podsumowując : - Chciałbym podziękować wszystkim na forum, którzy opisują swoje przypadki - dzięki temu byłem przygotowany do wynajmu - Jeśli pracownik nie chce wyjść obejrzeć auta przed wynajmem - róbcie duuużo fotek dobrymi aparatami . - Można tanio wynająć ale trzeba być ciągle na baczności - OMIJAJCIE DUŻE MIASTA TYPU PALERMO - Jeśli chcecie zwiedzać to poszukajcie spokojnego parkingu i korzystajcie z nóg - chyba, że lubicie stłuczki. Ja w Palermo byłem łącznie z 30 minut i widziałem 2 stłuczki. Oczywiście winni tych stłuczek jechali dalej ;/ Pozdrowienia! | |
| Autor: | agencik [ 11 Paź 2018 11:33 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Wypożyczałem auto 1-3 września przez Ryanair Car Hire; odbiór w Katani lotnisko, zwrot w Trapani lotnisko (+50E za zwrot samochodu w innym mieście). Wybrałem VW Up lub podobny, dali Lancia Ypsilon 1.3MJT z przebiegiem 90tys. km. W środku zadbany poza kilkoma plamami, natomiast na zewnątrz było sporo rysek. Obsługa w Katani tylko dała dokument z zaznaczonymi uszkodzeniami, dali kluczyki i powiedzieli gdzie znajduje się auto na parkingu. Odczywiście w takim układzie bardzo dokładnie obejrzeliśmy auto, zrobiliśmy mnóstwo zdjęć aparatem/telefonem a także filmy kamerką. W międzyczasie żona poszła po obsługę by pokazać im niezaznaczone małe ryski a ja w tym czasie robiłem filmy. Pracownik zauważył, że nie ma do czynienia z nowicjuszami i po naszych uwagach dodał by sprawdzić kluczyki, "bo w małych samochodach często psują się zamki, a przy odbiorze skasują was za to" Zwrot w Trapani na lotnisku bezproblemowy, z tym że należy wziąć pod uwagę, że siesta obowiązuje nawet u kierowców autobusowych i między 10 a 13 nie było ŻADNYCH połączeń, nawet z okolicznych stacji pociągowych. TAXI do miasta 30E.. Blokada na koncie zdjęta po kilku dniach od zwrotu. Brak dodatkowych opłat. Ubezpieczenie z icarhireinsurance. Kilka dni temu przyszedł pocztą dokument z paragonem, a już się wystraszyłem, że mandat... | |
| Autor: | dżordż [ 19 Paź 2018 11:26 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Z mojej strony mogę śmiało polecić oddział WinRent na lotnisku w Katanii. Samochód wypożyczyliśmy na 6 dni w październiku - Citroen C1 z przebiegiem około 17tys km poprzez stronę Ryanair z ubezpieczeniem AXA. Opcja cenowa nienajtańsza, nie najdroższa 500zł z ubezpieczeniem. Wg strony blokada 1000E. Na miejscu okazało się, że będzie to 600E. Propozycji wykupienia ubezpieczenia wypożyczalni nie dostałem. Samochód miał niewielkie rysy, był nieumyty a w środku ktoś pozostawił ślady po butach. Pracownik wypożyczalni jednak zarzekał się że nie ma to znaczenia i tak mam również zwrócić samochód. Tym samym otrzymałem raport z odbioru "bez uszkodzeń". Po oględzinach i zrobieniu wielu zdjęć wróciłem do niego z adnotacjami, które podpisał. Przy zwrocie samochodu ten sam człowiek obejrzał pobieżnie jego stan i napisał na raporcie "OK" . Dodatkowo poprosiłem go o dopisanie adnotacji "no damages, full refund". Po chwili dostałem maila z informacją, że blokada zostanie zwolniona i po 2 dniach faktycznie tak się stało. Po przeczytaniu wielu waszych negatywnych doświadczeń z innymi wypożyczalniami WinRent w Katanii w moim przypadku był kompletnie bezproblemowy | |
| Autor: | maRoff [ 28 Gru 2018 00:26 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Również mogę polecić WinRent na lotnisku w Katanii. Samochód brałem od 20-29.09 (za 81 €, zakup 6 dni przed wylotem). Otrzymałem Kia Picanto z przebiegiem ok. 15k km. Obciążenie na karcie kredytowej również wynosiło 600 €, pobrane przy odbiorze auta, a zwrócone do 2 dni po powrocie do kraju. Nie brałem dodatkowego ubezpieczenia w Winrent, za to skorzystałem z icarhireinsurance.com, a także sporządziłem bogatą dokumentację w postaci fotografii uszkodzeń. Proces odbioru auta polegał na: - udaniu się do okienka, podpisaniu dokumentów, odbiorze kluczyków - obejrzeniu auta we własnym zakresie, oznaczeniu uszkodzeń na schemacie i powrocie do okienka w celu potwierdzenia tych uszkodzeń Proces zwrotu: - mimo udania się do okienka, nikt nie pofatygował się z nami obejrzeć zwracanego samochodu, więc obawiałem się że mogą zostać naliczone jakieś dodatkowe opłaty. Na szczęście nic takiego się nie zdarzyło. | |
| Autor: | Mistrzu [ 12 Sty 2019 00:04 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Lece na Sycylie w polowie stycznia - zdecydowalem ze wypozyczymy auto pierwszy raz Przeczytalem ten wątek i bede sie skłanial pewnie do Maggiore, Avis lub Europcar Wiem ze ubezpieczenie warto wziąć i to najlepiej bezposrednio z wypozyczalni Pytanie czy będe mógł zapłacić kartą płatniczą Visa Ing ponieważ nie mam kredytowej? Nie wiem jak to przebrnąć Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk | |
| Autor: | Kashpir [ 12 Sty 2019 01:06 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Jeżeli weźmiesz ubezpieczenie bezpośrednio z wypożyczalni to nie powinno być problemu z płatnością nie-kredytówką. Informacje o sposobach płatności znajdują się zwykle w warunkach wynajmu. | |
| Autor: | hanclint [ 17 Sty 2019 16:29 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Witam, potrzebuje kilka wskazówek. Naczytałem się tutaj wiele o różnych wypożyczalniach i sam nie wiem, którą już teraz wybrać. Lecimy z dziewczyną na Sycylię (lądujemy w Katanii) 3-10 maja i planujemy wypożyczyć samochód. najgorszą blokadą jest dla mnie to, że niestety - nie stać mnie na depozyt w tak wysokich kwotach jak 500-1000 euro. . Nie dysponujemy taką gotówką na kontach (młodzi studenci pozdrawiam, Janek | |
| Autor: | HandSome [ 17 Sty 2019 16:38 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Koszty ryzyka na Sycylii mogą być...okrutne | |
| Autor: | p.wl [ 17 Sty 2019 17:00 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
hanclint napisał(a): depozyt w tak wysokich kwotach jak 500-1000 euro. . Nie dysponujemy taką gotówką na kontach (młodzi studenci Witamy na forum. Do pozostawienia depozytu za wynajety samochod uzyj karty kredytowej (studenci moga je posiadac), na ktorej oczywiscie nie musisz miec wlasnych pieniedzy. | |
| Autor: | hanclint [ 20 Sty 2019 11:34 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Dzięki za pomoc. Wynająłem Fiata Pandę z InterRent bez dodatkowego ubezpieczenia za 455 zł - w maju opisze jak wrażenia. | |
| Autor: | maciej.gol [ 28 Sty 2019 22:15 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Też zastanawiam się nad AutoNoleggio, ze względu na brak depozytu i wymogu KK. Co sądzicie o opcji auto z AN + ich najtańsze ubezpieczenie + icarhireinsurance? Na stronie icarhire nie znalazłem żadnego info, żeby nie były akceptowane poszczególne wypożyczalnie. Potrzebuję samochodu na dwa dni, a nie zależy mi szczególnie na komforcie, więc myślę, że to całkiem rozsądna opcja. | |
| Autor: | Mistrzu [ 29 Sty 2019 16:51 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Niedawno wrociłem z Sycylii Wynająłem auto z Locauto Oddzial na lotnisku w Katanii , blokada 500 euro Odbior oraz zdanie auta bez problemow Kaucja zwolniona tego samego dnia Ogolnie polecam Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk | |
| Autor: | karask [ 04 Lut 2019 14:50 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Wczoraj wróciłem z Sycylii. Zależało mi na jak najmniejszym depozycie i pogodziłem się z zakupem najwyższego ubezpieczenia. Padło na Firefly z opcją SuperCover - zero excess. W warunkach napisane jest, że i tak blokowane jest 200EUR na poczet paliwa lub opóźnienia w zwrocie auta, jednak w moim przypadku zapłaciłem jedynie koszt wypożyczenia+SuperCover, a żadna blokada nie została ustanowiona. Przy zwrocie sprawdzenie stanu paliwa, rzut oka na samochód (mieliśmy nową obcierkę - ktoś nas zawadził na parkingu, na pewno obsługa ją zauważyła) i tyle. | |
| Autor: | Rafał Cichoń [ 12 Lut 2019 12:06 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Mistrzu napisał(a): Niedawno wrociłem z Sycylii Wynająłem auto z Locauto Oddzial na lotnisku w Katanii , blokada 500 euro Odbior oraz zdanie auta bez problemow Kaucja zwolniona tego samego dnia Ogolnie polecam Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Przylacze sie do polecenia Locauto w Katanii. Mialem zarezerwowanego Renault Clio, na 2 dni. Cena z doyouspain jakies 14E. Na miejscu Pani poinformowala, ze to kategoria C, z silnikiem benzynowym 1.0 i proponuje przejscie do klasy wyzszej. Po doplaceniu 3E za dzien (lacznie 6E), dostalem Fiata Tipo z silnikiem Diesla 1.6, z przebiegiem 18tys km, ktory nie przekroczyl w spalaniu 6l/100km. Bezproblemowy zwrot samochodu w niedziele. W poniedzialek kaucja juz zwolniona na karcie. | |
| Autor: | Anonymous [ 25 Lut 2019 13:51 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Dziś w wypożyczalni https://www.locautorent.com/en/ kod na 20% zniżki do końca roku (FAST20) na wypożyczenie auta. Działa na aplikacji mobilnej do wypożyczeń samochodów w systemie elefast (program wypożyczania bez udziału obsługi), która ta wypożyczalnia promuje. Trzeba założyć konto. Konkurencyjne ceny na Sardynii. | |
| Autor: | Marcin.Sk [ 13 Mar 2019 10:57 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Witam, polecam http://www.easytrapani.com http://www.easytrapani.com/pol/car-rental.php Wynajmowaliśmy samochód jakieś dwa lata temu w Trapani, w tym roku odbiór i zwrot na lotnisku w Katanii. Kontakt poprzez formularz dostępny na stronie, lub kontakt e-mailowy. | |
| Autor: | hanclint [ 17 Mar 2019 16:39 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Jak już wyżej pisałem, wynająłem samochód w Interrent GC. Jednak nie jestem pewien czy standardowe ubezpieczenie jakie obejmuje kwota za wypożyczenie będzie wystarczające. W rezerwacji napisane jest tak: Cytuj: Jan, jeśli karoseria ulegnie uszkodzeniu, Interrent GC obciąży Cię kwotą do 800,00 € Ubezpieczenie AC (z ang CDW) Ubezpieczenie OC (ang. TPL) Ochrona przed kradzieżą z wkładem własnym (ang. TP) Opłata lotniskowa Podatki Lokalne Podatek drogowy / Opłata licencyjna Cena wynajmu obejmuje nieograniczoną liczbę bezpłatnych kilom etrów. Zmiana długości okresu wypożyczenia wpływa na liczbę kilometrów, które można przejechać bezpłatnie. Może mieć również wpływ na kwotę, którą trzeba będzie zapłacić za każdy dodatkowy kilometr. Rentalcars proponuje mi wykupić pełne ubezpieczenie za 311 zł. Samo wypożyczenie samochodu kosztowało 455 zł... czy warto? Nie wiem czy będę w pełni spokojny bez tego ubezpieczenia. | |
| Autor: | prochwoj [ 04 Kwi 2019 15:44 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Sycylia] Wynajem auta |
Czy odbierał ktoś w Katanii auto z wypożyczalni Firefly lądując o 23:45 z Berlina? Wypożyczalnia teoretycznie czynna do 00:00, ale mam na uwadze, że to Włosi... Nadmienię, iż w formularzu rezerwacyjnym auta, wprowadzałem numer lotu itd. więc teoretycznie wiedzą o której ląduje i planuję odbierać pojazd. Jeżeli macie jakieś, mam nadzieję pozytywne doświadczenia, z odbiorem auta tuż przed zamknięciem biur/lotniska - dajcie znać. | |
| Strona 13 z 32 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |