Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 169 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Wiza Sri Lanka
#61 PostWysłany: 24 Sty 2024 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 1116
Loty: 367
Kilometry: 809 278
Krajów: 75 / 35.1%
niebieski
Ktoś ostatnio aplikował o wizę ? Czy jest jakiś okres aplikacji , czy tylko wypełnia się datę przybycia do kraju .
Ok., widzę że wniosek można wypełnić na 3 miesiące przed przybyciem do kraju: Posiadacz ETA jest uprawniony do wjazdu na Sri Lankę w ciągu trzech miesięcy od daty wydania ETA.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
 Temat postu: Re: Wiza Sri Lanka
#62 PostWysłany: 25 Sty 2024 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2013
Posty: 147
niebieski
Ja aplikowałam 23go listopada, datę wjazdu wpisałam na 8/12/2023 i na otrzymanej ETA mam taki zapis:

Validity of ETA (DD/MM/YYYY): Valid 30 days ONLY.(Use before 21/05/2024)

Także nie wiem jak to faktycznie jest.

Z kronikarskiego obowiązku dodam, że ETA przyszła na maila po 5 minutach. A z wypełnianiem arrival card wcześniej szkoda sobie gitary zawracać, tak jak tu ktoś wcześniej napisał. Szybciej to zrobić na lotnisku, tylko warto mieć własny długopis.

Oczywiście nikt o lot powrotny i inne głupoty nie pytał.

Jeśli ktoś, tak jak ja, potrzebowałby przedłużyć sobie wizę do 90 dni, to warto wiedzieć, że przedłużają od dnia wjazdu do kraju, więc można to zrobić nawet następnego dnia po przylocie na Sri Lankę. I warto najpierw spróbować online, ja robiłam według tego poradnika (https://www.visatraveler.com/blog/sri-lanka-visa-extension-online) i przeszło. Nawet pomimo tego, że dodałam zdjęcie robione telefonem (a nie profesjonalne) oraz zdjęcie paszportu (a nie skan).
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza Sri Lanka
#63 PostWysłany: 25 Sty 2024 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 5612
złoty
Potwierdzam, też aplikowałem w połowie stycznia i moja ważna do sierpnia, a żony do lipca, robione razem, więc nie wiem dlaczego różne daty ważności, ale eta pozwala na wjazd dwukrotny i jest na 30 dni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza Sri Lanka
#64 PostWysłany: 26 Sty 2024 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 168
Loty: 140
Kilometry: 393 338
Krajów: 35 / 16.4%
Jakby kogoś interesowalo to:
Wiza on line eTa, wniosek złożony w południe a wieczorem już na mailu,
Potwierdzamy tego maila linkiem, który jest w mailu,
Otrzymujemy nr tego potwierdzenia, ja wydrukowałem, ale nie trzeba,
W Colombo na lotnisku przy kontroli wypisujemy taki krótki druczek,
który leży na półkach (podstawowe dane osobowe )
W okienku dajemy paszport i ten druczek i Welcome Sri Lanka
To wszystko :)
Dane styczeń 2024 r.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza Sri Lanka
#65 PostWysłany: 26 Sty 2024 16:31 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 2116
złoty
Robiłem dzisiaj dwie ETA, maile o zatwierdzeniu obu przyszły po kilku minutach od zapłaty. Oba przyszły z taką samą datą ważności, use before 24/07
Chwila emocji była, bo przy jednej z płatności ściągnęło kasę, ale wykrzaczyła się strona bramki płatniczej :-) Szczęśliwie zaraz przyszło potwierdzenie. Na stronie ETA można też w takich przypadkach sprawdzić status wniosku z samym numerem paszportu i powinno pokazać, czy został złożony.
Nie ma w mailu żadnego linka do zatwierdzenia, tylko link do online arrival card, ale to, jak ktoś już wyżej pisał, można równie dobrze wypełnić na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off
savoj lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza Sri Lanka
#66 PostWysłany: 01 Mar 2024 18:46 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 49
Mam problem z wizą- chociaż to może żaden problem- pomóżcie rozstrzygnąć...
Aplikowałam o wizę tydzień temu, płatność zeszła z konta bankowego po 4 dniach ( nie wiem dlaczego?), odczekałam 3 dni żadnego maila potwierdzającego, że mam wizę nie dostałam, ale za Waszymi podpowiedziami weszłam na https://eta.gov.lk/slvisa i check status. Wpisałam dane paszportu, po czym ukazała się tabelka z info, że ETA is approwed. Napisałam też maila do nich - nic, zadzwoniłam, facet kazał zadzwonić z rana ( ich cejlońskiego rana)? ale czy jest sens dopominać się o mailowe potwierdzenie posiadania wizy? Czy sam nr referencyjny wystarczy? Czy wpisuję go na tę karteczkę leżącą na lotnisku przy kolejkach do odprawy paszportowej?
z góry dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza Sri Lanka
#67 PostWysłany: 01 Mar 2024 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1380
Loty: 33
Kilometry: 39 451
Krajów: 7 / 3.3%
srebrny
Jak masz w systemie ststus approved to niczym się nie przejmuj, z tego co pamiętam nikt nawet nie chciał żadnego numeru. Jedyne co to warto zrobić screen maila bo czasem na przesiadce chcą dowód, że masz wizę (mimo, że przecież można ją również wykupić po przylocie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza Sri Lanka
#68 PostWysłany: 01 Mar 2024 19:28 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 2116
złoty
Zrób sobie screen albo zapisz PDF strony pokazującej, że jest approved. Tak na wszelki wypadek, bo najpewniej nikt o to nie spyta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza Sri Lanka
#69 PostWysłany: 01 Kwi 2024 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2023
Posty: 109
Loty: 24
Kilometry: 10 447
Krajów: 5 / 2.3%
Podejrzewam, że albo pomyliłaś adres mailowy, albo wiadomość wpadła do spamu. Zazwyczaj potwierdzenie przychodzi szybko.
Jagodzianka57 napisał(a):
Napisałam też maila do nich - nic, zadzwoniłam, facet kazał zadzwonić z rana ( ich cejlońskiego rana)? ale czy jest sens dopominać się o mailowe potwierdzenie posiadania wizy?
Co do kontaktu mailowego - czasem mail na Sri Lankę może nie dojść. Lepiej napisać/zadzwonić/pójść osobiście do ambasady Sri Lanki w Warszawie. Tam jest polski pracownik i łatwiej coś załatwić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza Sri Lanka
#70 PostWysłany: 17 Kwi 2024 23:15 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 2116
złoty
Nagła zmiana systemu wizowego Sri Lanki. Sprawa wygląda podejrzanie, bo było zero wcześniejszych zapowiedzi, ale na chwilę obecną wychodzi na to, że zamiast jednorazowej wizy za 50 USD od jutra podstawową opcja ma być półroczna wiza podwójnego wjazdu, z dozwolonym pobytem do 60 dni za każdym razem, z opłatą wizową 75 USD + 18,5 USD haraczu dla pośrednika (którym jest chyba owiana złą sławą firma VFS) + bliżej niesprecyzowane "charges towards payment gateway, taxes and other transaction fees". Czyli pewnie wyjdzie koło 100 USD.
Info w lankijskiej prasie:
https://www.dailymirror.lk/breaking-new ... 108-280788
https://www.adaderana.lk/news/98677/sri ... from-today

Coś co wygląda na nową oficjalną stronę z wizami, ale to jest jeszcze do potwierdzenia, czy to nie jacyś lewi pośrednicy korzystający z zamieszania:
https://www.srilankaevisa.lk/information
[edit: strona jest chyba legitna, bo zalinkowali do niej ze strony lankijskiego urzędu imigracyjnego https://www.immigration.gov.lk/index_e.php]

W każdym razie dotychczasowa https://eta.gov.lk/ nie działa.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza Sri Lanka
#71 PostWysłany: 20 Kwi 2024 18:36 

Rejestracja: 20 Kwi 2024
Posty: 2
wiza kosztuje 100,77$
Jeszcze prócz wskazanych wyżej jest doliczona opłata convenience fee (śmiech) 7,29 $
Strona działa tragicznie. Odsyłacze nie działają, pola wyboru się nie ładują. Trzeba się logować kilka razy, żeby uzupełnić wniosek. Jak ktoś planuje składać wniosek o wizę przez wskazaną stronę, to polecam sobie zaparzyć do tego melisę. Najlepiej wiadro :D
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza Sri Lanka
#72 PostWysłany: 20 Kwi 2024 19:14 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4611
srebrny
To może lepszym pomysłem jest VOA?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza Sri Lanka
#73 PostWysłany: 21 Kwi 2024 19:10 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 552
Loty: 126
Kilometry: 313 278
Krajów: 38 / 17.8%
srebrny
Mam pytanie czy aktualnie działa visa on arrival? Ktoś to testował? Nadal kosztuje 60$?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza Sri Lanka
#74 PostWysłany: 21 Kwi 2024 19:16 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26088
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Według Timatic: Nationals of Poland can obtain a visa on arrival.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza Sri Lanka
#75 PostWysłany: 21 Kwi 2024 19:25 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1377
Loty: 505
Kilometry: 940 010
Krajów: 71 / 33.2%
srebrny
Ale rozumiem, że rosjanie cały czas mają za darmo? To tak jakby się ktoś zamierzał wybierać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza Sri Lanka
#76 PostWysłany: 21 Kwi 2024 21:04 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 552
Loty: 126
Kilometry: 313 278
Krajów: 38 / 17.8%
srebrny
-- 21 Kwi 2024 19:07 --

Zeus napisał(a):
Według Timatic: Nationals of Poland can obtain a visa on arrival.


Chętnie usłyszę jak ktoś będzie miał info z pierwszej ręki, chyba że można gdzieś wysłać maila po oficjalne potwierdzenie??

-- 21 Kwi 2024 20:04 --

Zeus napisał(a):
Według Timatic: Nationals of Poland can obtain a visa on arrival.


Chętnie usłyszę jak ktoś będzie miał info z pierwszej ręki, chyba że można gdzieś wysłać maila po oficjalne potwierdzenie??
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza Sri Lanka
#77 PostWysłany: 21 Kwi 2024 21:05 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4611
srebrny
Jeśli masz paszport ruski w szufladzie, to korzystaj.
Chyba to mało przydatna informacja, na tym forum.

adam1987 napisał(a):
Ale rozumiem, że rosjanie cały czas mają za darmo? To tak jakby się ktoś zamierzał wybierać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza Sri Lanka
#78 PostWysłany: 21 Kwi 2024 21:19 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 2116
złoty
Według informacji z nowej strony wizowej bezpłatne wizy dla m.in. Rosjan obowiązują tylko do 30 kwietnia. Trochę ostatnio na Sri Lance narozrabiali i chyba tolerancja na nich się zmniejszyła.

Za to nie wiedzieć czemu bezwizowy wjazd mają Czesi, wg strony "on the basis of reciprocity", co się nie może zgadzać, bo Czechy należą do strefy Schengen więc nie mogli jednostronnie znieść wiz dla Lankijczyków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza Sri Lanka
#79 PostWysłany: 22 Kwi 2024 19:46 

Rejestracja: 29 Kwi 2012
Posty: 43
Mam wylot na majówkę, chyba będę musiał sprawdzić na żywca czy dostanę visa on arrival, bo jest straszny chaos informacyjny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Wiza Sri Lanka
#80 PostWysłany: 22 Kwi 2024 20:55 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 465
Loty: 177
Kilometry: 387 374
Krajów: 33 / 15.4%
niebieski
A komuś rzuciła się w oczy informacja co z tymi którzy mają ETA. 15 kwietnia zrobiłem ETA niby ważną do 13.10.24, wyjazd 27.04 średnio mi się uśmiecha wydać kolejne 100$.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 169 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group