| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Wiza do USA wiza-do-usa,766,10480 | Strona 163 z 164 |
| Autor: | Raku90 [ 12 Wrz 2025 09:02 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do USA |
Wniosek o wizę we wtorek, wizyta w środę rano (3 osoby), wczoraj paszporty wysłane, dzisiaj mają być dostarczone. 3 pytania w tym jedno dlaczego nie ESTA (wcześniej mieliśmy wizy normalne, w międzyczasie wizyta na Kubie), wiza przyznana. Od razu przy wypełnianiu wniosku wybiera się czy Kraków czy Warszawa, nie wiem czy można zmienić, ja robiłem w Krakowie. | |
| Autor: | alison [ 12 Wrz 2025 09:15 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do USA |
@Zeus Tak, tak widziałam wątek obszernie przejrzałam @Raku90 Ale ekspresowo | |
| Autor: | Raku90 [ 12 Wrz 2025 09:34 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do USA |
Tak, praktycznie codziennie kilkanaście terminów przez następne około 2 tygodnie | |
| Autor: | michcioj [ 16 Wrz 2025 16:06 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do USA |
Wizy będzie można dostać tylko w kraju rezydencji Lub tam gdzie mamy obywatelstwo https://www.facebook.com/10006458788549 ... l/?app=fbl Według Linka Rosjanie będą mogli się starać o wizę w Warszawie Czy również w Moskwie ? | |
| Autor: | Pawel_88 [ 19 Wrz 2025 22:10 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do USA |
cześć 1. Jakie godziny rozmów są zwykle dostępne? Zastanawiam się czy uda się bez urlopu... Dni pewnie tylko od poniedziałku do piątku? Esta odpada. 2. Visa Integrity Fee 250$ wchodzi 1 października? 3. Pewnie mnie to nie będzie dotyczyć, ale zastanawiam się czy linie lotnicze nadal oddają kasę przy odmowie wydania wizy? Nawet jeśli byłby to lot OW z USA np. do Europy (a nie do USA)? | |
| Autor: | Kothson [ 19 Wrz 2025 22:28 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do USA |
1. Jeśli jesteś piekarzem, to tak. 3. Bez jaj. | |
| Autor: | Pawel_88 [ 19 Wrz 2025 23:16 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do USA |
po co odpowiadać jak się nie wie? Pytam ludzi, którzy wybierali terminy jakie są najwcześniejsze i najpóźniejsze godziny, to że ktoś pracujący na nocki da radę bez urlopu, to każdy sam wydedukuje... Ad3. Nie jaja, tylko realna kwestia czy na RTW ryzykować kupno lotu przez USA, czy jeśli jest nawet małe ryzyko straty kasy za bilet, to lepiej wybrać np. Kanadę. | |
| Autor: | Zeus [ 20 Wrz 2025 00:00 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do USA |
Niektóre linie zwracają hajs jak się nie dostało wizy. Ale to trzeba sprawdzić w regulaminie linii Ps jakbyś przeczytał wikipost to byś miał odpowiedz | |
| Autor: | kefirm [ 23 Wrz 2025 08:44 ] | ||
| Temat postu: | Re: Wiza do USA | ||
Nie wiem jak w Warszawie ale też liczyłem zdążyć do 30.09 w Krakowie i terminy są niestety na miesiąc do przodu. Zdarza się, że coś się zwalnia wcześniej?
| |||
| Autor: | Arekkk [ 26 Wrz 2025 23:35 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do USA |
A w Warszawie ktos teraz wyrabia? Jak wygląda kalendarz dostępnych terminów? | |
| Autor: | bigosm [ 01 Paź 2025 22:02 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do USA |
Cytuj: W związku z przerwą w finansowaniu budżetowym działalność tego konta zostaje tymczasowo ograniczona. Do czasu pełnego wznowienia pracy będziemy publikować jedynie komunikaty dotyczące bezpieczeństwa i sytuacji nadzwyczajnych. Obecnie planowe usługi związane z obsługą paszportów i wiz — zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w placówkach dyplomatycznych USA za granicą — będą kontynuowane w miarę możliwości. Aktualizacje na tym koncie pozostają wstrzymane do czasu powrotu do normalnego trybu działania, z wyjątkiem pilnych alertów bezpieczeństwa. Informacje o naszych usługach oraz aktualnym statusie operacyjnym dostępne są na stronie http://travel.state.gov MAGA!!! | |
| Autor: | bigosm [ 14 Lis 2025 11:15 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do USA |
Myślę, że to zasługuje nad post pod postem ( jeśli adm uzna inaczej proszę zmienić ) : https://www.money.pl/gospodarka/wiza-do-usa-nie-dla-otylych-rubio-wydal-urzednikom-nowe-instrukcje-7221660434836352a.html https://www.washingtonpost.com/business/2025/11/13/obesity-visa-rules-trump-administration/ Ciekawe czy mają wagi w ambasadzie/konsulacie a może na oko będą sprawdzać BMI Już wcześniej temu państwu można było wiele zarzucić , ale za trampka i jego administracji to państwo robi się memem. | |
| Autor: | turczy [ 14 Lis 2025 13:43 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do USA |
ale to dotyczy wiz migracyjnych. chcą odciąć ludzi którzy w niedalekiej przyszłości będą wymagać leczenia i nie mają ubezpieczenia medycznego. turystów nadal zapraszamy. | |
| Autor: | bigosm [ 14 Lis 2025 13:54 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do USA |
Gdzie jest napisane, że dotyczy to tylko wiz pracowniczych? | |
| Autor: | turczy [ 14 Lis 2025 14:15 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do USA |
Samowystarczalność od dawna jest podstawową zasadą polityki imigracyjnej USA, a zasada odmawiania ze względu na obciążenia publiczne jest częścią naszego prawa imigracyjnego od ponad 100 lat - napisał Rubio w zaleceniach dla urzędników, do których dotarło Politico. | |
| Autor: | DonCorrado [ 14 Lis 2025 21:18 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do USA |
bigosm napisał(a): M Już wcześniej temu państwu można było wiele zarzucić , ale za trampka i jego administracji to państwo robi się memem. maja takie prawo, ja to szanuje, zeby nasi tak bronili naszych granic, szkoda ze u nas tak nie przeswietlaja na granicach, glownie jak zza wschodu ruscy wjezdzaja. | |
| Autor: | gobo007 [ 15 Lis 2025 00:15 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do USA |
Nie wiem, czy kogoś zainteresuje ta wiadomość, ale może komuś się to przyda. Kilka dni temu byłem służbowo w Kanadzie niedaleko Toronto. Podjechałem na Niagarę (byłem tam już kilka lat temu) i z nudów postanowiłem przejechać przez Rainbow Bridge do USA (w Stanach też już byłem wcześniej 2 razy na przestrzeni ostatnich 10 lat). Wcześniej miałem wizę ważną na 10 lat, a od września 2025 mam ESTę ważną 2 lata. Jechałem autem i zostałem po kontroli paszportowej ściągnięty na parking. Poproszono mnie, bym udał się do biura. No i okazało się, że jest jakaś opłata graniczna, która do września wynosiła niecałe 10 dolarów (jest ważna 90 dni i umożliwia wielokrotny wjazd na teren USA), a teraz po podwyżkach wynosi 30$. Opłaciłem ją kartą i mogłem wjechać do USA. Może to mało, może dużo - nie mi to oceniać. Ale jak ktoś ma 5 osób w aucie, to kwota robi się całkiem spora. Ja w USA bylem 2h i pojechałem głównie po to, by zjeść Buffalo Wings w jednej z restauracji i obejrzeć Niagarę z amerykańskiej strony:) Tak więc uzasadnienia ekonomicznego wyjazd zbytnio nie miał, tym bardziej po doliczeniu tych 30 dolców:) | |
| Autor: | jaco027 [ 11 Gru 2025 10:05 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do USA |
Juz nie tylko smeiszne a wręcz komiczne Masz na zbyciu bańkę albo piec baniek... to 5mln to jakieś kuriozum... https://edition.cnn.com/2025/12/10/poli ... ollar-visa ‘Trump Gold Card’ launches, offering expedited immigration pathway with a $1 million fee “Trump Platinum Card” is coming soon and invites foreign nationals to add their names to a waiting list. For $5 million dollars, the administration promises that eligible applicants will be able to “spend up to 270 days in the United States without being subject to U.S. taxes on non-U.S. income.” hahha | |
| Autor: | Chan [ 17 Sty 2026 12:53 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do USA |
Zostawiam dla potomnych 1. Założenie wniosku o wizę na początku grudnia (przedłużenie starej wizy i skorzystanie z opcji zwolnienia wizyty na podstawie Interview Waiver Program). Potrzebuję wizę ze względu na wcześniejsza wizytę w kraju wykluczającym udział w ruchu bezwizowym. 2. Po około 2 tygodniach mail, że jednak zapraszają na spotkanie pomimo kwalifikacji do programu Interview Waiver Program. Prośba o umówienie spotkania w ambasadzie. Tutaj troche zamieszania bo w takiej sytuacji należy pisać do supportu ambasady aby u siebie w systemie wykasowali opcje zniesienia spotkania i zostawili możliwość umówienia wizyty. 3. Wizyta w ambasadzie - 3 proste pytania i wiza przyznana Nie było opłaty 250USD jako Visa Integrity Fee (gdzieś czytałem, że pomimo podpisania ustawy przez Trumpa to nie ustanowiono przepisów wykonawczych i nie ma jak pobrać opłaty - nie wiem czy to prawda. Ja w każdym bądź razie bez opłaty) | |
| Autor: | Zeus [ 10 Cze 2026 15:31 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza do USA |
Departament Stanu USA przeprowadzi w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2026 r. test płatnej usługi, umożliwiającej niektórym osobom ubiegającym się o wizę B1/B2 uzyskanie terminu rozmowy kwalifikacyjnej w trybie przyspieszonym w ciągu dziesięciu dni roboczych. Usługa ta, której koszt wynosi 750 dolarów od osoby, będzie dostępna wyłącznie w wybranych placówkach konsularnych. https://visasnews.com/en/u-s-750-expedi ... pplicants/ | |
| Strona 163 z 164 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |