| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Wiza do USA wiza-do-usa,766,10480 | Strona 8 z 164 |
| Autor: | m3lm4k [ 22 Kwi 2013 22:02 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza - USA |
Z tego co pisalo w aplikacji to chyba mozna dolaczyc zdjecie na miejscu, ale reki sobie nie dam uciac. | |
| Autor: | klaudia12345 [ 22 Kwi 2013 22:28 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza - USA |
tzn. ja słyszałam że jak ktoś wgl nie ma zdjęć to może zrobić na miejscu ale płaci sporo. a ja zdjęcia mam tylko wystarczy chyba donieść ?? | |
| Autor: | parejka [ 14 Maj 2013 22:26 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza - USA |
hej wiem że to może być denerwujące, ale mam kilka pytań, ponieważ w tym roku pierwszy raz będę się starać o wizę do USA" 1)czy to prawda że zaproszenia nie są już wymagane? 2)czy osoby uczące się mają większe szanse na otrzymanie wizy? 3)każdy mi mówi że zwiększyły się szanse na dostanie wizy, to prawda? Nie wiem co jeszcze... jak coś wiecie więcej to proszę piszcie dla mnie to bardzo ważne | |
| Autor: | klayton [ 14 Maj 2013 22:33 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza - USA |
1. Tak 2. Nie 3. Statystyki tak mowia. Ale to o niczym nie swiadczy. | |
| Autor: | parejka [ 14 Maj 2013 23:39 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza - USA |
wielkie dzięki za info | |
| Autor: | parejka [ 20 Maj 2013 12:15 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza - USA |
Mam dwa pytania: co to jest data priorytetowa? i o co lepiej jest się starać o wizę B1 CZY B1/B2? | |
| Autor: | klayton [ 20 Maj 2013 12:20 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza - USA |
parejka napisał(a): Mam dwa pytania: co to jest data priorytetowa? i o co lepiej jest się starać o wizę B1 CZY B1/B2? A w jakim celu jedziesz? | |
| Autor: | parejka [ 20 Maj 2013 17:44 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza - USA |
do rodziny głównie a jak dalej to kto wie:) chcemy na ślub zaprosić chrzestną moją i pozwiedzać tu w PL ja mam studia podyplomowe a narzeczony pracę i może też studia podyplomowe i mamy dylemat o jaką wizę się starać bo za bardzo nie wiemy...no i jakbyś wiedział/ła co to jest ta data priorytetowa to byłabym wdzięczna:) | |
| Autor: | Zeus [ 20 Maj 2013 17:47 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza - USA |
wiza B-2 - jako tourist visitor | |
| Autor: | parejka [ 20 Maj 2013 17:58 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza - USA |
ok a co do tej daty to może wiesz co to? | |
| Autor: | nelka [ 09 Cze 2013 12:53 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza - USA |
Witam, mam kilka pytań odnośnie wizy. Czy mając juz wize i bedac w stanach moge sobie wyskoczyc na wycieczke do meksyku? Czy moge potem wrocic normalnie do usa czy pojawiaja sie tu problemy? I jeszcze jedno - czy an wizie B2 moge pracowac jako wolontariusz? Dzieki za pomoc | |
| Autor: | m3lm4k [ 09 Cze 2013 13:17 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza - USA |
1) Jesli dostaniesz wize wielokrotnego wjazdu to mozesz gdzies wyskoczyc. 2) Jesli jest to praca pomagajaca lokalnej spolecznosci czyli np. dzialnosc charytatywna, ktorej charakter z definicji jest pro bono, i zgodnie z tym nie otrzymasz za to zadnego wynagrodzenia w pieniadzach, towarach, etc. to tak. | |
| Autor: | anonim1 [ 09 Cze 2013 15:59 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza - USA |
nelka napisał(a): Czy mając juz wize i bedac w stanach moge sobie wyskoczyc na wycieczke do meksyku? Przy wyjeździe z USA do Meksyku nie ma żadnej kontroli, trzeba uważać żeby nie zgubić białej karteczki wpiętej do paszportu. Przy powrocie do USA nie trzeba wtedy wypełniać nowego formularza wjazdowego i nie dostaje się nowej pieczątki. Dotyczy to krótkich wyjazdów do Kanady i Ameryki Środkowej. | |
| Autor: | lider [ 09 Cze 2013 16:50 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza - USA |
marfot napisał(a): Przy wyjeździe z USA do Meksyku nie ma żadnej kontroli, trzeba uważać żeby nie zgubić białej karteczki wpiętej do paszportu. Jeżeli piszesz o formularzu I94 to nie trzeba już go w ogóle wypełniać. Na kontroli imigracyjnej w JFK dostałem informację od funkcjonariusza, że od maja zmieniły się przepisy i teraz już wszystko widzą w komputerze. | |
| Autor: | gregoryk [ 09 Lip 2013 20:17 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza - USA |
Witam Serdecznie, Czy w ostatnich dniach ktoś odbył wizytę w konsulacie w Krakowie? Chciałem zapytać, jakie mniej więcej pytania są zadawane i o jakie dokumenty ewentualnie prosi Pan Konsul ? Mamy zamiar z drugim bratem odwiedźić w Chicago naszego trzeciego brata, my jesteśmy żonaci, mamy dzieciaki i pracę, chcemy do niego pojechać we wrześniu na max 2 miesiące w odwiedziny, on tam jest juz z rodziną 12 lat legalnie, ja byłem 2002 i wróciłem oczywiście na czas. Czy lepiej u konsula mówić z kim lece i w tym samym dniu się umawiać obydwaj bracia, czy lepiej w innych dniach ? Z góry bardzo dziękuję za informację i Pozdrawiam. Grzegorz | |
| Autor: | gregoryk [ 05 Sie 2013 20:37 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza - USA |
Chyba już nikt się nie stara o wizę, bo cisza w tym temacie ... w takim razie wezmę całą szufladę papierów na wszelki wypadek | |
| Autor: | klayton [ 05 Sie 2013 21:11 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza - USA |
Wszyscy juz maja. | |
| Autor: | karpik [ 05 Sie 2013 21:42 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza - USA |
Ja miesiąc temu miałam tę przyjemność, co prawda w Warszawie, ale procedury zapewne te same. Żadnych dokumentów, poza paszportem i wnioskiem wizowym rzecz jasna, nie zabierałam, nikt też o nic nie pytał. Pytali o to na jak długo chcę lecieć, po co chcę lecieć, gdzie pracuję i w jakich krajach byłam ostatnio. Leciałam do mojej Drugiej Połówki, który był w 2miesięcznej delegacji, zapytała więc też co on dokładnie tam robi i dla jakiej firmy pracuje. Osobiście powiedziałabym, że lepiej pójść razem, niż kombinować i umawiać się na różne dni. Dużą rolę odgrywa też na pewno nie tyle to, co mówisz, ale w jaki sposób to mówisz. A jak w głowie Ci będzie siedziało to, żeby za dużo nie powiedzieć, żeby przypadkiem nie wspomnieć, że brat też leci, albo cokolwiek innego, to sam się możesz pogrążyć. Nie masz nic do ukrycia, więc powiedz wszystko otwarcie, a założę się, że za kilka dni zobaczę post na forum, że dostaliście wizy na 10 lat Czekałam w kolejce około godziny i owszem, odmowy się zdarzają, ale naprawdę w bardzo podekrzanych przypadkach ( Pan, który w kółko powtarzał, że "chce lecieć do Ameryki robić biznes, bo tam są tanie części, on je będzie sprowadzał i zarabiał, tylko dajcie mu tą wizę", młode dziewczyny w wieku licealnym/wczesnoszkolnym, czy też babeczki lat 50+, które mówiły, że lecą do krewnych, ale w sumie nie wiedzą kiedy wrócą"). W Krakowie podobno odsetek odmów jest większy, ale bądź dobrej myśli! Gdyby jeszcze coś przyszło Ci do głowy - pytaj śmiało. A ja trzymam kciuki! | |
| Autor: | jonaszpb [ 05 Sie 2013 21:51 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza - USA |
Byłem po wizę w konsulacie USA w Warszawie 26 lipca, w piątek. Czy już wszyscy mają? Tłumy w środku. Czekałem półtorej godziny, przede mną 54 osoby. Za mną ok 50, a może więcej. Miałem numerek prawie 100. Otrzymałem wizę na 10 lat. Pytania: gdzie pracuję w Polsce, gdzie chcę lecieć, w jakim celu, na jak długo, w jakich krajach byłem ostatnio, czy mam rodzinę w USA? Krótko, konkretnie, konsul grzeczny, dociekliwy. Życzenia dobrego pobytu w USA od konsula otrzymałem na końcu rozmowy. Pozdrawiam serdecznie. | |
| Autor: | gregoryk [ 09 Sie 2013 11:29 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza - USA |
karpik- dostaliśmy wizę, tak jak czules/as ,do rozmowy podeszlismy razem na luzie usmichnieci trzy krotkie pytania ze strony Przesympatycznego Pana Konsula i informacja -Otrzymują Panowie wize, przyjemnej podrózy:-) Teraz tylko czekamy niecierpliwie na paszporty, wiecie moze po jakim czasie od rozmowy sa do odebrania w odziale TNT?? Dostanę jakiś sms ? Byliśmy w tą Środę na spotkaniu. | |
| Strona 8 z 164 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |