| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| wiza do Afganistanu wiza-do-afganistanu,1142,177369 | Strona 1 z 2 |
| Autor: | cart [ 28 Cze 2024 13:00 ] |
| Temat postu: | wiza do Afganistanu |
W przypadku aplikowania w Dubaju, Pakistanie, Iranie lub Turcji, trzeba wypełnić wniosek online http://econsulate.mfa.gov.af/InfoVisa.aspx Dzisiaj byłem w Ambasadzie w Warszawie na Goplańskiej. Wniosek papierowy, podpisanie o zapoznaniu się o obecnej sytuacji w Afganistanie, 2 zdjęcia, LOI, 150 euro w gotówce. Wiza ma być gotowa w 3 dni. Pracują poniedziałek-piątek 10-14. | |
| Autor: | tymeq1 [ 28 Cze 2024 14:02 ] |
| Temat postu: | Re: wiza do Afganistanu |
Będziesz miał na miejscu jakiegoś przewodnika czy planujesz poruszać się na własną rękę? Pytam bo z tego co widziałem to w ostatnim czasie chyba coraz ciężej dostać wizę bez LOI (do niedawna np. w Dubaju była taka możliwość) i zastanawiam się jakich opłat należy się spodziewać za zlecenie komuś przygotowania takiego dokumentu. | |
| Autor: | meczko [ 28 Cze 2024 14:29 ] |
| Temat postu: | Re: wiza do Afganistanu |
Pytam z ciekawości - czy ambasada w Warszawie wystawia wizy, które są uznawane na miejscu w Afganistanie? Rozumiem, że w Warszawie jest ambasada Islamskiej Republiki Afganistanu, cieszącej się międzynarodowym uznaniem, ale nie kontrolującej terytorium Afganistanu od momentu przejęcia kontroli nad Kabulem w 2021 przez talibów. Z kolei strona, którą linkujesz, w domenie mfa.gov.af, jest kontrolowana przez Islamski Emirat Afganistanu, czyli administrację talibów, kontrolującą całe terytorium kraju, ale cały czas nieuznawaną międzynarodowo. Czy ambasada Islamskiej Republiki Afganistanu wystawia wizy uznawane przez Islamski Emirat Afganistanu? Byłoby to dość dziwne rozwiązanie instytucjonalne, chociaz na pewno pragmatyczne | |
| Autor: | cart [ 28 Cze 2024 14:47 ] |
| Temat postu: | Re: wiza do Afganistanu |
@tymeq1 mamy lokalnego przewodnika. Wiem, że są osoby, które jechały samodzielnie, ale ja bym nie zaryzykował. Poza tym zamierzamy odwiedzić Minaret Jam i przejechać Afganistan w poprzek przez góry, a tam bez porządnego 4x4 nie da się. @meczko nie sądzę by miało to jakiekolwiek znaczenie. Czytałem o osobach, które niedawno dostały wizę w Pradze i normalnie wjechały. | |
| Autor: | meczko [ 28 Cze 2024 15:45 ] |
| Temat postu: | Re: wiza do Afganistanu |
To ma dość zasadnicze znaczenie, chociaż bardziej dla zrozumienia afgańskiej sytuacji instytucjonalnej i politycznej niż praktyczne dla osób wyjeżdżających do Afganistanu. Bo to może (ale nie musi) wskazywać na coś z poniższych możliwości: - ambasady Republiki nieformalnie przeszły na stronę Emiratu (talibów), ale tego nie sformalizowały, żeby nie zmusić państw przyjmujących (nie uznających Emiratu) do ich wyproszenia, - państwa przyjmujące tolerują ten stan rzeczy jako sposób nieformalnego uznania Emiratu bez oficjalnego przyznawania tego stanu rzeczy, - cała sprawa ma jakieś drugie dno wynikające z powiązań personalnych o rodowym czy korupcyjnym charakterze. Tak czy inaczej bardzo ciekawe. To trochę tak jakby ambasady rządu londyńskiego po 1945 wystawiały dalej w najlepsze polskie wizy, a potem organy graniczne PRL zezwalały jakby nigdy nic na wjazd na ich podstawie do kraju. No ale środkowa Azja rządzi się własnymi prawami. | |
| Autor: | elpatafiano [ 28 Cze 2024 16:28 ] |
| Temat postu: | Re: wiza do Afganistanu |
Śledzę temat intensywnie - na razie nikomu nie odmówiono wjazdu na podstawie wizy z jakiejkolwiek ambasady afgańskiej, nie licząc tej w Duszanbe, ale Tadżykistan oficjalnie wspiera opozycję antytalibską i gości syna Ahmada Szacha Massuda, który wystąpił przeciwko talibom. Nie natrafiłem jednak jeszcze na info, czy ktoś wjechał na wizie "polskiej". Oby autorowi posta się udało. @tymeq1 - wizę bez LOI można dostać w Iranie (ja dostałem w Teheranie), można zrobić VOA na jedynym otwartym przejściu z Tadżykistanem Shir Khan, bez problemu wydają wizy w Islamabadzie i Peszawarze, jak pisał @cart są już osoby, które wjechały na wizie czeskiej, czytałem o kimś kto wjechał na wizie niemieckiej (Bonn). @cart obecnie samo dotarcie w okolicę minaretu jest mega utrudnione, bo po powodziach wszystko tam spłynęło z wodą i dotarcie do minaretu jest przygodą samą w sobie, trzeba skorzytać z mostu linowego. Załącznik: 5a20a15b-2be7-4b2b-95e4-924a4a050cee.jpg [ 59.63 KiB | Obejrzany 1900 razy ] Załącznik: 0b1dbdfd-b200-4914-8b35-d84a4eeeda05.jpg [ 141.88 KiB | Obejrzany 1900 razy ] | |
| Autor: | tymeq1 [ 28 Cze 2024 16:53 ] |
| Temat postu: | Re: wiza do Afganistanu |
Końcem zeszłego roku widziałem relację Polaka który wjechał do Afganistanu na wizie wydanej w Warszawie. Czekam zatem na jakaś relację z tej przeprawy do minaretu bo końcem roku również planuję przejechać podobną trasę | |
| Autor: | elpatafiano [ 28 Cze 2024 17:00 ] |
| Temat postu: | Re: wiza do Afganistanu |
No to super! Pod koniec roku przejazd trasą centralną może być ekstremalnie trudny, bo to wysokie góry. Sam minaret jest na wysokości bodaj 1900 m.n.p.m. | |
| Autor: | cart [ 28 Cze 2024 17:45 ] |
| Temat postu: | Re: wiza do Afganistanu |
Pod koniec roku to zapomnij. Nawet Bandar e-Amir jest zasypane śniegiem od października do maja i niedostępne. Ja w połowie września spodziewam się lokalnych opadów śniegu i temperatury w nocy 0. | |
| Autor: | cart [ 03 Lip 2024 13:42 ] |
| Temat postu: | Re: wiza do Afganistanu |
Wiza w paszporcie! Pan życzył "safe travels" i dał polsko-angielski przewodnik Naklejka na całą stronę, a na górze jest po prostu Afganistan, a nie islamska republika, itp. | |
| Autor: | meczko [ 03 Lip 2024 17:03 ] |
| Temat postu: | Re: wiza do Afganistanu |
Znowu z ciekawości - czy jest na niej jakaś symbolika? Ciekawe, na ile odpowiada symbolom Republiki, a na ile Emiratu. | |
| Autor: | cart [ 03 Lip 2024 20:02 ] | ||
| Temat postu: | Re: wiza do Afganistanu | ||
tak wygląda
| |||
| Autor: | Bulusia [ 06 Lip 2024 12:15 ] |
| Temat postu: | Re: wiza do Afganistanu |
Czy kwestie zaproszenia da się obejść w Warszawie czy pilnują twardo? | |
| Autor: | cart [ 06 Lip 2024 14:42 ] |
| Temat postu: | Re: wiza do Afganistanu |
Nie próbowałem, ale nawet w Dubaju teraz wymagają. Działa też zaproszenie od prywatnych osób słyszałem… | |
| Autor: | cart [ 31 Lip 2024 14:40 ] | ||
| Temat postu: | Re: wiza do Afganistanu | ||
No i mamy zmianę sytuacji..., na razie nie wiadomo co to oznacza dla już wydanych wiz. Niby w Wawie dziś rano wydali złożone kilka dni temu wizy, ale z innej ambasady na liście już nie chcieli dziś wydać.
| |||
| Autor: | Martinuss [ 31 Lip 2024 14:44 ] |
| Temat postu: | Re: wiza do Afganistanu |
@cart czyli po wizę do ZEA? | |
| Autor: | cart [ 31 Lip 2024 14:46 ] |
| Temat postu: | Re: wiza do Afganistanu |
Po nowe raczej tak. Praga jeszcze powinna wydawać, bo nie jest na liście, a jest ambasada. Mój fixer ma umówione spotkanie w Ministry of Foreign Affairs i ma dać znać czy wydana wcześniej wiza jest ważna czy nie. Zobaczymy. Lecę i tak przez Dubaj, więc w teorii mogę polecieć wcześniej i zdobyć wizę jeszcze raz, ale wolałbym tego uniknąć. | |
| Autor: | cart [ 01 Sie 2024 18:08 ] |
| Temat postu: | Re: wiza do Afganistanu |
Mój fixer był na spotkaniu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Kabulu i twierdzi, że nasze wizy są ważne i że dekret dotyczy tylko Afgańczyków. Jak będzie faktycznie to zobaczymy. Namierzyłem osoby, które będą wjeżdżać przede mną i się przekonamy. | |
| Autor: | tymeq1 [ 06 Sie 2024 14:18 ] |
| Temat postu: | Re: wiza do Afganistanu |
Czy ktoś z forumowiczów nie będzie przypadkiem odwiedzał ambasady w najbliższym czasie? 2 tygodnie temu byłem w Warszawie żeby złożyć papiery, paszport mieli mi odesłać pocztą bo mieszkam daleko od stolicy. Od tygodnia dzwonię non stop żeby dowiedzieć się jaki jest status, ale nikt nie odbiera. Wyjazd powoli się zbliża i zaczynam się zastanawiać czy nie powinienem zacząć myśleć o wyrobieniu nowego paszportu | |
| Autor: | cart [ 01 Wrz 2024 21:31 ] |
| Temat postu: | Re: wiza do Afganistanu |
No to już wiemy, że wizy wydane w Warszawie i innych ambasadach spoza listy z dekretu są nieważne. Nawet jeśli były wydane przed dekretem. Dzisiaj nasz fixer powiedział, że dwie osoby deportowano z taką wizą. | |
| Strona 1 z 2 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |