Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Wiza
wiza,647,173890
Strona 1 z 1

Autor:  Arekkk [ 16 Lis 2023 16:36 ]
Temat postu:  Wiza

Czy ktoś wyrabiał wize w ambasadzie DRC w Warszawie?

Autor:  Ciemnobialka [ 29 Gru 2025 20:43 ]
Temat postu:  Re: Wiza

Jedna z najłatwiejszych sposobów do wyrobienia wizy do DR Konga jest wizyta w ambasadzie tego kraju w Windhoek. Wysłali mi listę 11 dokumentów do ogarnięcia, ale skończyło się na kserokopii żółtej książeczki, paszportu, potwierdzeniu zapłaty 1200 randów (około 72$), potwierdzenia noclegu z Airbnb i bylejakiego wyciągu z konta. Nie miałem rezerwacji biletu lotniczego, bo powiedziałem im, że wjadę i wyjadę autobusem z Angoli i przyjęli to bez szemrania. Paszport z wizą do odbioru był gotowy na trzeci dzień.

Autor:  Zeus [ 05 Sty 2026 17:44 ]
Temat postu:  Re: Wiza

Czy mnie coś ominęło, czy DRK stworzyło e-vise?

https://evisa.gouv.cd/

Jest to wiza, o którą wnioskuje się i którą przyznaje się elektronicznie. Umożliwia ona wjazd do Demokratycznej Republiki Konga z dowolnego punktu wjazdu. Wiza elektroniczna uprawnia do wizy lotniskowej (APV), która zostanie umieszczona w paszporcie i jest ważna przez 7 dni z możliwością przedłużenia. Koszt wizy AVP wynosi 90 USD i należy ją uiścić w punkcie wjazdu (na granicy lądowej, morskiej lub nad jeziorem).

PS nie było tematu:

Ta strona umożliwia uprawnionym podróżnym ubieganie się o 7-dniową wizę VAP (Visa AéroPortuaire) na jednorazowy wjazd, która jest wydawana na lotnisku i może zostać przedłużona na miejscu. Choć dość droga (płatność online wynosi 300 USD, a następnie 90 USD po przylocie do Demokratycznej Republiki Konga), ta krótkoterminowa wiza stanowi pierwszy krok w kierunku digitalizacji procesu migracji.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/