| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Wiza wiza,1131,77370 | Strona 7 z 12 |
| Autor: | Kashpir [ 02 Maj 2018 18:09 ] |
| Temat postu: | Re: Viza do Indonezji |
Generalnie jeśli jedziesz turystycznie na nie więcej niż 30 dni, to wszystko w ruchu bezwizowym. | |
| Autor: | Tajger [ 09 Maj 2018 18:17 ] |
| Temat postu: | Re: Wizy i opłaty lotniskowe w Indonezji |
Siedzę teraz na Bali i w najbliższym czasie kończy mi się darmowa wiza 30 dniowa, z tego co wyczytałem to pierwszy dzień wlicza się już do pobytu (na Filipinach dopiero następny po przylocie), znalazłem bilet do Singapuru o ponad 100zł tańszy, ale wypada w 31 dniu pobytu, czy oprócz ewentualnej kary 300k IRD (75zł) za przesiedziany dzień grozi mi coś więcej? wyczytałem również, że planują albo już podnieśli opłatę do jednego miliona? | |
| Autor: | Kashpir [ 09 Maj 2018 19:19 ] |
| Temat postu: | Re: Wizy i opłaty lotniskowe w Indonezji |
za internetami "However, we strongly advise against using visa overstay as a way to stay longer in Indonesia. Besides the fact that you will be stuck in the immigration (for potentially hours) it can also affect your ability to get visas in the future" Realną oszczędność masz rzędu 25 zł. Musisz sam sobie odpowiedzieć na pytanie czy warto. | |
| Autor: | Tajger [ 10 Maj 2018 04:12 ] |
| Temat postu: | Re: Wizy i opłaty lotniskowe w Indonezji |
Poczytałem trochę i nie robią problemu jeśli przesiedzisz maksymalnie o kilka dni i zapłacisz za to, bardziej obawiam się podniesienia opłaty do 1kk. Teraz różnica zrobiła się jeszcze większa, 220zł vs 400zł, a chciałbym akurat jeden dzień dłużej zostać, bo przylatuje do mnie znajomy. | |
| Autor: | Kashpir [ 10 Maj 2018 08:36 ] |
| Temat postu: | Re: Wizy i opłaty lotniskowe w Indonezji |
No to na lotnisku mów, że liczyłeś 30 dni bez tego z pieczątką - może mają więcej takich przypadków i nie robią problemu. | |
| Autor: | Tajger [ 22 Maj 2018 20:37 ] |
| Temat postu: | Re: Wizy i opłaty lotniskowe w Indonezji |
Liczą już z pierwszym dniem pobytu, zaprowadzili mnie do małego biura, gdzie musiałem zapłacić 300k i po wszystkim. | |
| Autor: | enulight [ 17 Lut 2019 00:14 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja znosi wizy dla Polaków |
Czy ktoś orientuje czy dla obywatela Mołdawii z rumuńskim paszportem jest potrzebna wiza do Indonezji? | |
| Autor: | michcioj [ 17 Lut 2019 02:36 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja znosi wizy dla Polaków |
Obywatel EU pewnie bez wizy ale niech sprawdzi na stronie ambasady Indonezji | |
| Autor: | SaAra88 [ 13 Lip 2019 18:02 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja znosi wizy dla Polaków |
Czy są jakieś inne dodatkowe opłaty na lotnisku w Jakarcie albo na Lomboku na lotniksu><? | |
| Autor: | msn88ster [ 27 Sie 2019 23:00 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja znosi wizy dla Polaków |
czy w denpasar zniesiono oplaty wizowe? | |
| Autor: | grzes [ 28 Sie 2019 00:09 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja znosi wizy dla Polaków |
nic nie płaciłem | |
| Autor: | ZENNNEK [ 13 Wrz 2022 17:30 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - wiza |
Bezpłatne wizy wycofano ok. 3mce temu.Ponownie trzeba kupić VOA za 35dolarow. | |
| Autor: | NBE322 [ 13 Wrz 2022 17:39 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - wiza |
Jest też opcja przedłużenia VOA o kolejne 30 dni bez wyjeżdżania z kraju. Przedłużenie kosztuje tyle samo czyli 500k IDR lub 35 USD. | |
| Autor: | boots [ 14 Lis 2022 11:17 ] |
| Temat postu: | Indonezja uruchamia system wizowy on-line |
https://thebalisun.com/bali-launches-on ... n-arrival/ | |
| Autor: | jaco027 [ 14 Lis 2022 11:37 ] |
| Temat postu: | Re: Bali uruchamia system wizowy on-line |
Nie Bali, a cala Indonezja. I na szczescie Polski w tym nie ma, bo nie ma zadnej wartosci dodanej z wypelniania deklaracji online. A tylko jest strata czasu. I tak po przylocie trzeba stac w kolejce i tak bedzie wbijany sticker/wiza. Koszt sie nie zmienia nawet dla eVoA, caly czas 500.000IDR, circa 150PLN. Wydawana na 30 dni, mozna 1 raz przedluzyc na nastepne 30 dni za kolejne...500.000IDR https://loyaltylobby.com/2022/11/04/ind ... countries/ Calosc na obecnych warunkach (ze stickerem) zajela w CGK - wyjesice z samolotu i przedreptanie do immigatrion 15min, wybranie kasy z bankowamu, sticker, wiza, small talk z oficerem imigracyjnem - 5 min, przejazd z T3 na T1 - 30min. Wiec wiza to i tak najmniejszy pikus. | |
| Autor: | Martinuss [ 14 Lis 2022 12:42 ] |
| Temat postu: | Re: Bali uruchamia system wizowy on-line |
@jaco027 Za Wizę nie da się zapłacić kartą u pogranicznika? | |
| Autor: | jaco027 [ 14 Lis 2022 12:52 ] |
| Temat postu: | Re: Bali uruchamia system wizowy on-line |
@Martinuss Na Bali DPS - tak. W Dzakarcie CGK - nie (ale sa bankomaty 20m od okienka) | |
| Autor: | paulina_ [ 07 Sty 2023 21:12 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja znosi wizy dla Polaków |
Pewnie wyrobię sobie tradycyjną wizę 60-dniową w Warszawie, ale nie zaszkodzi zapytać. Czy dla ruchu bezwizowego przejdzie visa run i bez problemu uzyskam drugie darmowe 30 dni? Ktoś praktykował? 30 dni w Indonezji - kilka dni poza - drugie 30 dni w Indonezji | |
| Autor: | jaco027 [ 08 Sty 2023 00:30 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja znosi wizy dla Polaków |
@paulina_ Praktykował, przed pandemia. Było ok. Ale teraz każdy wjazd, to opłata wizowa 500000IDR. Circa 150PLN. Listopad 22. | |
| Autor: | Hanni46 [ 17 Lut 2023 20:09 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - wiza |
Witam, czy był ktoś ostatnio w Indonezji lub konkretnie na Bali? Czy wizę za 35USD można kupić już na miejscu czy lepiej zrobić to wcześniej - internetowo? | |
| Strona 7 z 12 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |