Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
Offline
#1 PostWysłany: 16 Wrz 2023 11:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 12848
Loty: 619
Kilometry: 944 783
Krajów: 60 / 28.0%
Austria na tyle blisko, że chyba mało kto wypożycza samochód, ale mi się ostatnio zdarzyło, więc rozpocznę wątek :)

Kilka słów o niedawnym wynajmie samochodu na lotnisku Wiedeń VIE.

Pośrednik: Economy car rentals

Wypożyczalnia: wheego

Samochód: mieliśmy rezerwację na Opel Corsa lub podobny. Dostaliśmy Renault Clio. Opcja full-full, bez limitu km, podstawowe ubezpieczenie.

Cena: 31,85 euro za 1 dzień (od 8:30 do 17:30) we wrześniu; 5 EUR zapłacone z góry przy rezerwacji, reszta w biurze.

Odbiór samochodu: trzeba pójść w kierunku parkingu P4 (budynek parkingu piętrowego przy lotnisku) i znaleźć biura kilku wypożyczalni, na końcu jest Wheego. Przed nami jedna osoba, w międzyczasie dostajemy tableta do wypełnienia danych. Po kilkunastu minutach załatwiamy formalności. Ubezpieczenia od wypożyczalni nie brałem (mam roczne w worldwideinsure). Depozyt na karcie kredytowej 1000 EUR. Dopłata za wynajem - bez problemu kartą debetową. Tutaj doszła nieoczekiwana opłata "highway toll" w wysokości bodajże 9,90 EUR - skąd to się wzięło domyśliłem się później. Na parking idziemy sami z wydrukiem karty z uszkodzeniami, oglądamy samochód, robimy na wszelki wypadek fotki. clio z przebiegiem nieco ponad 16 tys. km. Dobrze utrzymane. Natomiast zaskoczeniem jest rejestracja - nie austriacka, tylko węgierska :o ale w tym momencie zrozumiałem, że zapłaciłem opłatę za austriacką winietę, co potwierdziła analiza rachunku. Samochód spisał się bez zarzutu - przejechaliśmy 240 km, dojechaliśmy do opactwa Benedyktynów w Melk i potem wróciliśmy doliną Dunaju m.in. przez Krems am Donau.

Zwrot samochodu: oddajemy na innym parkingu, obok tego piętrowgo - sprawdzenie czy nie ma nowych uszkodzeń, sprawdzenie stanu paliwa - wszystko OK, podpisujemy protokół oddania samochodu. Depozyt z karty kredytowej zdjęty tego samego dnia - doceniam :)

Podsumowanie: Wszystko OK, tylko te kombinacje z rejestrowaniem samochodów na Węgrzech sprawiają, że w porównaniu cen należy do wheego dodać te 10 euro. Mi zależało, żeby brać samochód bezpośrednio z lotniska, więc i tak wychodziło najtaniej nawet z dopłatą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
#2 PostWysłany: 16 Wrz 2023 12:05 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 3039
złoty
Czyli firma nie jest uczciwa, doliczyła jak rozumiem ok. 30% (w tym przypadku) do ceny wynajmu dodatkowej opłaty, o której wcześniej nie informowała.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
Offline
#3 PostWysłany: 16 Wrz 2023 12:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 12848
Loty: 619
Kilometry: 944 783
Krajów: 60 / 28.0%
Przejrzałem jeszcze dokładnie warunki od ECR - moja "culpa", bo teraz doczytałem, że była o tym informacja. Natomiast na stronie pośrednika doyouspain (trochę żonglowałem tymi rezerwacjami) takowej informacji nie dopatrzyłem się w warunkach - dość ciekawa sytuacja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group