Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 500 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#441 PostWysłany: 24 Lis 2025 16:38 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 504
Loty: 178
Kilometry: 329 695
Krajów: 27 / 12.6%
niebieski
Moim zdaniem za dużo czasu na Ninh Binh, chyba ze to już z dojazdem liczysz. Podróż do Trang An/Tam Coc z Ha Long trwa 4 godziny. Ninh Binh to duże miasto, a cześć turystyczna, czyli atrakcje i noclegi sa w Trang An i Tam Coc. Można oczywiście spać w mieście jak ktoś lubi. Bus zawozi do hotelu. Akurat jestem w Trang An. Przyjechalam przedwczoraj ok 16.30 z Ha long. W jeden dzień można na spokojnie i popływać łodzią, zwiedzic Mua Cave i Lying Dragon mountain i jeszcze parę świątyn. Na jutro zostawiam Hoa Lu ancient capital, które jak donoszą internety jest takie sobie. Zreszta, po obejrzeniu kilku świątyn nie będziesz mieć ochoty na oglądanie kolejnych, bo ileż można ?
Góra
 Profil Relacje PM off
b_easy lubi ten post.
 
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
#442 PostWysłany: 24 Lis 2025 17:33 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 337
niebieski
Zapewne był ktoś z forumowiczów na północy w grudniu? Jak źle tam jest w tym czasie? Wiem, że nie pada ale czytałem o dojmującym zimnie ze względu na dużą wilgotność powietrza, mgłach i zachmurzeniu. Czy jest rzeczywiście aż tak źle? Ha Long czy Cat Ba sobie darujemy i zostawimy na następny raz ale chcemy pojechać do Ninh Binh/Tam Coc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#443 PostWysłany: 24 Lis 2025 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Gru 2022
Posty: 20
@kbk
Ja za tydzień jadę do Ha Giang i Ha Long, ich zima jest jak nasza wiosna


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 24 Lis 2025 22:38, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
kbk lubi ten post.
 
      
Offline
#444 PostWysłany: 25 Lis 2025 07:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2022
Posty: 7
agnieszka.s11 napisał(a):
Moim zdaniem za dużo czasu na Ninh Binh, chyba ze to już z dojazdem liczysz. Podróż do Trang An/Tam Coc z Ha Long trwa 4 godziny. Ninh Binh to duże miasto, a cześć turystyczna, czyli atrakcje i noclegi sa w Trang An i Tam Coc. Można oczywiście spać w mieście jak ktoś lubi. Bus zawozi do hotelu. Akurat jestem w Trang An. Przyjechalam przedwczoraj ok 16.30 z Ha long. W jeden dzień można na spokojnie i popływać łodzią, zwiedzic Mua Cave i Lying Dragon mountain i jeszcze parę świątyn. Na jutro zostawiam Hoa Lu ancient capital, które jak donoszą internety jest takie sobie. Zreszta, po obejrzeniu kilku świątyn nie będziesz mieć ochoty na oglądanie kolejnych, bo ileż można ?


Dziękuję za cenną podpowiedź. Czy Ty też więcej czasu spędziłabyś w Hanoi czy w innym miejscu które Ciebie oczarowało?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#445 PostWysłany: 25 Lis 2025 16:54 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 504
Loty: 178
Kilometry: 329 695
Krajów: 27 / 12.6%
niebieski
Ha Long, miasto, wyglądało na całkiem fajne ale nie było czasu na zwiedzanie. Teraz ruszamy do Sapa, celem jest wejście na Fansipan. I myślę, że 3 dni w Sapa to mało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#446 PostWysłany: 25 Lis 2025 16:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2555
Loty: 273
Kilometry: 473 820
Krajów: 40 / 18.7%
Jak wchodzisz na Fansipan to tak. Bo tak to Sapa nie powaliła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#447 PostWysłany: 30 Lis 2025 18:40 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 1608
Loty: 46
Kilometry: 129 615
Krajów: 14 / 6.5%
niebieski
Otwarta czy zamknięta? Oto jest pytanie.

https://www.facebook.com/groups/9581578 ... 543829624/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#448 PostWysłany: 30 Lis 2025 20:36 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 504
Loty: 178
Kilometry: 329 695
Krajów: 27 / 12.6%
niebieski
-- 30 Lis 2025 19:25 --

Train street jeszcze w piątek byla otwarta. 28 listopada

-- 30 Lis 2025 19:36 --

dmirstek napisał(a):
Jak wchodzisz na Fansipan to tak. Bo tak to Sapa nie powaliła.

Mnie się w Sapa podobało, ale ja lubię góry. Kolejka na Fansipan jest w remoncie do połowy grudnia chyba. Wejście i zejscie z Fansipan zajęło nam 10 h. Chciałam to zrobić bez przewodnika, ale ostatecznie wzięłyśmy jednego. Ciężko byłoby przejść checkpoint na starcie bez przewodnika, chyba że jakoś po cichu, bokiem, po krzakach... Grupa 4 osoby. Dziewczyny zapłaciły tylko 40 USD, my po 70. Bukowalam w ostatniej chwili późnym wieczorem więc brałam co było. Na szczycie temperatura ok 0.
Wieczory w Sapa sa zimne, restauracje często bez ogrzewania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Online
#449 PostWysłany: 30 Lis 2025 20:36 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 785
Loty: 186
Kilometry: 411 877
Krajów: 39 / 18.2%
srebrny
Train street jest zamknięte/otwarte odkąd byłem w wietnamie tzn. 2021 rok :)
A ja sobie na spokojnie znalazłem inna miejscówke na train street gdzie nie było żadnych problemów podziwiać pociągi , popijaąc piwko w knajpie 50cm od torów
Gdzie tam lekko z 500m na południe od tej słynej train street jest inna miejscówka która jest zawsze otwarta, jak wracałem mijałem tą główna 'train street' i widziałem rozczarowanych turystów ktozy zawracali bo Policja ich nie wpuszczała na tory.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#450 PostWysłany: 30 Lis 2025 20:41 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 1608
Loty: 46
Kilometry: 129 615
Krajów: 14 / 6.5%
niebieski
To się. może podziel...
;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Online
#451 PostWysłany: 30 Lis 2025 20:58 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 785
Loty: 186
Kilometry: 411 877
Krajów: 39 / 18.2%
srebrny
Mówię że gdzieś na południe od Ng. 224 Lê Duẩn
Próbowałem znaleźć na mapach google, ale pamięć nie ta. Ale na 100% jest inna miejscówka która zqwsze jest otwarta bo specjalnie to analizowałem jak przeczytałem ze train street mi zamykaja jak mam przyjechac do Hanoi :)

@FUX odświezyłem pamięć.
Jeśli się nie myle to wszyscy uderzają w okolice RAILWAY TUAN CAFE
Ja pamiętam na bank że musiałem minąc dworzec , i na dole na spokojnie sobie wypiłem piwko i podziwiałem pociągi :) Zdecydowanie mniej tłumów i na spokojnie fotki można było robić :)

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#452 PostWysłany: 01 Gru 2025 07:44 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 1182
Loty: 257
Kilometry: 538 600
Krajów: 80 / 37.4%
Jeśli już odwiedzałem Train Street to zwykle właśnie na tym południowym odcinku, zaznaczonym przez @szpaczny , przede wszystkim z uwagi nieco bardziej kameralnym charkter tej lokalizacji. Ostatnim znajomym których tam wysłalem się jednak nie podobało i ostatecznie przemieścili się na tą bardziej poprularną część.

Przy okazji ciekawostka, jak ta ulica pociągowa się zmieniła przez ostatnie parę lat. Takie zdjęcie robiłem pod koniec 2017, gdy ta popularność dopiero się rozkręcała:

Załącznik:
shared image (8).jpg
shared image (8).jpg [ 107.88 KiB | Obejrzany 582 razy ]


p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#453 PostWysłany: 01 Gru 2025 08:09 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 1608
Loty: 46
Kilometry: 129 615
Krajów: 14 / 6.5%
niebieski
Zdecydowanie w tych okolicach byliśmy dwa razy.

https://maps.app.goo.gl/4MGmEUDscncWmWZU6
Góra
 Profil Relacje PM off
puhacz lubi ten post.
 
      
Offline
#454 PostWysłany: 01 Gru 2025 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 5600
platynowy
Arapacz napisał(a):
@kbk
Ja za tydzień jadę do Ha Giang i Ha Long, ich zima jest jak nasza wiosna

Och.... mam nadzieję ze sie przyjemnie zaskoczyłaś. Ja byłem w styczniu w Ha Long i klalem przez całe 3 dni i jakieś 12-15C max. Lało. Zimno. Ledwie chwilowe przerwy w wilgoci. Wszystko prawie wymarle po obydwu stronach mostu. Mielno w listopadzie Jedynie w weekend ozywilo sie wokół promow po zatoce.
A porownanie do Mielna jak najbardziej... po stronie zachodniej nad wodą wymarły disco z 3 Chinolami w przybytku na 1000 osób co nie przeszkadzało napier.... dosłownie muza ze 1km dalej w hotelu szyby się trzęsły.... I tak noc w noc.... lokalny folklor.
_________________
navigare necesse est
Image


Ostatnio edytowany przez puhacz, 01 Gru 2025 09:09, edytowano w sumie 1 raz
poprawiona nazwa własna
Góra
 Profil Relacje PM off
puhacz lubi ten post.
 
      
Offline
#455 PostWysłany: 01 Gru 2025 20:31 

Rejestracja: 28 Lut 2023
Posty: 9
Cześć wszystkim. Przygotowałem plan podróży i chciałbym prosić o zdanie bardziej doświadczonych podróżników. Czy wszystko jest zgrane logistycznie i sensownie czy coś zmienić/dodać?

31.12 Przylot w południe. Sylwester w Sajgonie.
01.01 Sajgon - wieczorem transfer do Hanoi samolotem.
02.01 Hanoi
03.01 Hanoi
04.01 Ha Long Bay – wycieczka jednodniowa transfer do Tam Coc/Ninh Binh
05.01 Tam Coc/Ninh Binh
06.01 Tam Coc/Ninh Binh
07.01 Powrót do Hanoi i lot na Phu Quoc
08.01 Phu Quoc
09.01 Phu Quoc
10.01 Phu Quoc - transfer wieczorem do Can Tho
11.01 Can Tho
12.01 Can tho - po południu powrót do Sajgonu
13.01 Sajgon - po południu transfer na lotnisko i lot do Polski
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#456 PostWysłany: 01 Gru 2025 21:04 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 1608
Loty: 46
Kilometry: 129 615
Krajów: 14 / 6.5%
niebieski
Mieliśmy to szczęście uczestniczyć w tych wydarzeniach w tym roku 27.01./28.01 w Sajgonie.
Poniżej mekka mieszkańców tego miasta i zaopatrzenie we wszelkiej maści kwiaty, ozdoby, drzewka pomarańczowe, owoce morza i inne specjały. Obłęd w oczach, bo zakupy robili na ostatnią chwilę.

Image

Święto Tet w Wietnamie przypada zazwyczaj pod koniec stycznia lub na początku/w połowie lutego. Daty zmieniają się z roku na rok, ponieważ zależą od kalendarza księżycowego. Obchody trwają tydzień lub dłużej. W 2026 roku święto Tet obchodzone jest 17 lutego.

Tak więc Sylwestra nie będzie.
;)

Phu Quoc raczej nie powala jeżeli chodzi o plażing.
Smętna woda na zachodzie i zapachy z lokalnych ścieków w okolicach Kien Giang.

Z "atrakcji" to kolejka linowa na jednym końcu z wielkim hałasem, tłumem ludzi
i
https://maps.app.goo.gl/DrG8DaPZRB4sxYuC6
Tam można poplażować. Cisza, spokój, ten Świat w pigułce porażka. Ale koloryt swój ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#457 PostWysłany: 01 Gru 2025 21:25 

Rejestracja: 28 Lut 2023
Posty: 9
Tak tak, miałem na myśli "nasz " Sylwester :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#458 PostWysłany: 01 Gru 2025 23:32 

Rejestracja: 28 Lut 2023
Posty: 9
Nie mogę znaleźć opcji edytowania posta. Jeśli chodzi o Phu Quoc mam zamiar wynająć skuter i po prostu zjechać wyspę. A czy znasz jakieś alternatywy jeśli chodzi o ładniejsze plaże w Wietnamie Południowym bo z tego co patrzyłem Mui Ne raczej też nie powala a Nha Trang to już z pogodą może być średnio. Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Online
#459 PostWysłany: 02 Gru 2025 01:35 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 785
Loty: 186
Kilometry: 411 877
Krajów: 39 / 18.2%
srebrny
marinero napisał(a):
Cześć wszystkim. Przygotowałem plan podróży i chciałbym prosić o zdanie bardziej doświadczonych podróżników. Czy wszystko jest zgrane logistycznie i sensownie czy coś zmienić/dodać?


10.01 Phu Quoc - transfer wieczorem do Can Tho


Troche trudno bedzie ci sie dostac rpmem + busem do can tho w ciągu jednego wieczora.
Chyba że masz na myśli lot bezposredni.


Ostatnio edytowany przez puhacz, 02 Gru 2025 11:27, edytowano w sumie 1 raz
poprawione formatowanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#460 PostWysłany: 02 Gru 2025 11:02 

Rejestracja: 28 Lut 2023
Posty: 9
Dzięki za radę, ten odcinek planuję pokonać promem i busem. W takim razie będę musiał wyruszyć jakoś krótko po wymeldowaniu z noclegu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 500 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group