| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Wiedeń - na ile dni ? wieden-na-ile-dni,1269,23579 | Strona 1 z 3 |
| Autor: | klapio [ 10 Sty 2013 19:30 ] |
| Temat postu: | Wiedeń - na ile dni ? |
Drodzy forumowicze, Mam możliwość wraz z dziewczyną mieć darmowy nocleg w Wiedniu. I tu moje pytanie, na ile dni warto do Wiednia pojechać chcąc wydać na samo życie (głównie obiady typu kebab) i bilety na komunikacje i ewentualnie muzea mając max 60 euro na osobę ? Chciałbym zobaczyć wszystkie większe muzea przynajmniej z zewnątrz a te ciekawsze i z wewnątrz. Czy polecicie tam coś jeszcze godnego zobaczenia od siebie poza muzeami ? Ta dzielnica z baśniową zabudową ? (nie pamiętam nazwy), albo to samozwańcze państwo w kształcie kuli (też nie pamiętam nazwy) ? Oraz czy jest sens wybrać się na jeden dzień do Bratysławy czy lepiej zorganizować tam osobną wycieczkę innym razem ? (Chodzi mi czy Bratysława jest miastem które ogląda się dłużej czy można wszystko obskoczyć w jeden dzień). | |
| Autor: | KubaRzeszow [ 10 Sty 2013 21:16 ] |
| Temat postu: | Re: Wiedeń - na ile dni ? |
Jesli chcesz zwiedzic miasto "gruntownie" to sugeruje 3-4 dni . Bratyslawa ? Mozna ale to wycieczka na 1 dzien (bilet na pociag tam i z powrotem 13 euro) | |
| Autor: | Sly [ 10 Sty 2013 21:47 ] |
| Temat postu: | Re: Wiedeń - na ile dni ? |
2 dni to minimum. Jeżeli chcesz oblecieć miasto i tylko cyknąć fotki obiektom z zewnątrz, to najciekawsze miejsca oblecisz w 1 dzień. Ale nie warto. W dwa dni obejdziesz główne atrakcje i do niektórych zajrzysz do środka. Moja propozycja miejsc: Kahlenberg - panorama Wiednia i Polski kościół upamiętniający odsiecz Wiedenską, Stephanplatz z katedrą + ew. krypty, Hofburg (jeżeli lubisz pałacowe wnętrza można zajrzeć do środka), opera, belweder , Stadpark, Schoenbrunn z gloriettą, Hundertwasserhaus , ( domyślam się, ze to ta bajkowa zabudowa),nashmarkt (taki bazar a'la orient), ratusz no i Prater. Co do muzeum/ów to Wiedeń oferuje szeroki wybór. Od muzeum sztuki (KunsthistorischesMuseum), muzeum historii natury (NaturHistorischesMuseum), zbrojownie, muzeum w belwederze, poprzez mniejsze muzea np w dawnym mieszkaniu dra Freuda, po takie dziwactwa jak muzeum patologii sądowej). Każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli potrzebujesz więcej informacji śmiało pytaj | |
| Autor: | klapio [ 10 Sty 2013 22:40 ] |
| Temat postu: | Re: Wiedeń - na ile dni ? |
Panowie wypisałem sobie zabytki i inne atrakcje które z dziewczyną chcemy oblecieć niestety bez wchodzenia ze względu na cenę: Tam gdzie jest napisane trzeba mam zamiar iść a tam gdzie można rozważam, napiszcie proszę uwagi oraz czy byście coś dodali lub odjęli oraz na ile dni taka wycieczka: W ringu: Ratusz- trzeba Parlament- trzeba uniwersytet wiedeński- trzeba Burgtheater, teatr zamkowy - trzeba Opera - trzeba Muzeum Historii Sztuki - trzeba Dzielnica Muzealna (museum quister) i w niej: Leopold muzeum, muzeum sztuki współczesnej Börse giełda - trzeba Kriegsministerium min. wojny byle -trzeba Kosciol Votywny, trzeba Kolumna morowa - trzeba I potem: Albertina galeria obrazów - trzeba Palmiarnia w Schönbrunn- trzeba Pałac Kinskich - trzeba Wieża Dunajska - mozna Siedziba ONZ - mozna Donau City Kirche - mozna Belweder w Wiedniu - trzeba Kärntner i Mariahilfer strabe - mozna Dom Beethovena- mozna Kościół św. Ruprechta, trzeba Kościół św. Karola Boromeusza, trzeba Naschmarkt Budynek Secesji - mozna Pałac Schonbrunn i ogrody, trzeba Glorita, trzeba Pałac Hofburg, trzeba Hundertwasser - trzeba Republiki Kugelmugel - mozna Katedra św. Szczepana - trzeba Lunapark Prater - mozna Shopping City Süd - mozna Kahlenberg + kosciol sw. Jozefa - mozna Uniwersytet technczy - mozna Ernst Happel Stadion - mozna | |
| Autor: | KubaRzeszow [ 11 Sty 2013 19:24 ] |
| Temat postu: | Re: Wiedeń - na ile dni ? |
Troche tego macie | |
| Autor: | Roku [ 11 Sty 2013 19:46 ] |
| Temat postu: | Re: Wiedeń - na ile dni ? |
3 dniowy bilet na komunikację 14.70 chyba. Jeździć można wszystkim. Nie róbcie tego błędu i nie jeźdźcie na mniej niz 3 dni, bo Wiedeń jest wspaniały. Kupujcie jedzenie w marketach lub w knajpkach dla miejscowych i dacie radę. Gorzej z biletami wstępu do poszczególnych miejsc, jednak zazwyczaj po kilkanaście euro kosztują. Na Praterze też warto się czymś przejechać (od 3 do 8,5 eu chyba). Jeszcze jest muzeum figur woskowych na Praterze | |
| Autor: | KubaRzeszow [ 11 Sty 2013 20:57 ] |
| Temat postu: | Re: Wiedeń - na ile dni ? |
A ja sugeruje zaopatrzenie sie w WienCard za 19.90 . Macie w tym 72h bilet na komunikacje i znizki do muzeow i zoo (w 2012 uznano je za najlepsze na swiecie) o karcie dowiedziecie sie tu : www.wien.info | |
| Autor: | klapio [ 11 Sty 2013 23:08 ] |
| Temat postu: | Re: Wiedeń - na ile dni ? |
Panowie chyba nie uważnie czytaliście Nie będę wchodził do żadnego muzeum ze względu na ceny niestety... Więc WienCard odpada. Kupię ten bilet tygodniowy który jest równo od poniedziałku, koszt 15 euro więc chyba się najbardziej opłaca Ale myślę że widok z zewnątrz też jest w porządku. Bilety kupione na 6 dni, 29.01 - 04.02 | |
| Autor: | KubaRzeszow [ 11 Sty 2013 23:46 ] |
| Temat postu: | Re: Wiedeń - na ile dni ? |
No tak | |
| Autor: | gorolazik [ 30 Sty 2017 10:31 ] |
| Temat postu: | Re: Wiedeń - na ile dni ? |
Myślę, że 4 dni to optymalny czas. Jeśli macie dobre tempo i dajecie radę chodzić cały dzień, to w tym czasie jest szansa zobaczyć sporo z najpopularniejszych atrakcji. | |
| Autor: | pbak [ 30 Sty 2017 11:02 ] |
| Temat postu: | Re: Wiedeń - na ile dni ? |
Nie widze tu najwazniejszego dla mnie powodu, zeby jezdzic do Wiednia - wizyty w ktoryms z heurigenow na Grinzingu. Troche daleko jak na spacer ale mozna tam dojechac jednym tramwajem z centrum. Jedno czy dwa wina i jakas prosta przekaska nie zrujnuja budzetu a atmosfera szczegolnie wieczorem jest fantastyczna. Bratyslawe bym sobie darowal, wedlug mnie tam nie ma nic ciekawego i lepiej zostac we Wiedniu. | |
| Autor: | Annajagoda [ 11 Lut 2017 12:11 ] |
| Temat postu: | Re: Wiedeń - na ile dni ? |
Hello! wybieram się do Wiednia z PB (jak chyba większość:P) jadę na noc, więc na miejscu bede o 5 rano w sobotę. i tak się zastanawiam... podroż kończy się na OBB Postbus. I teraz pytanie, co mogę ze sobą zrobić jak wysiądę z autobusu? no nie pojde zwiedzać, bo wszystko zamknięte. Przydałoby się gdzies dokoczować do 7. jest tam jakis Mc Donald? albo cokolwiek gdzie można siąść, ogarnąć się w łazience czy zjeść? | |
| Autor: | becek [ 11 Lut 2017 12:35 ] |
| Temat postu: | Re: Wiedeń - na ile dni ? |
możesz pójść do centrum | |
| Autor: | Annajagoda [ 11 Lut 2017 13:27 ] |
| Temat postu: | Re: Wiedeń - na ile dni ? |
becek napisał(a): możesz pójść do centrum gdzie do tego centrum? i co tam można robić o 5 rano? | |
| Autor: | becek [ 11 Lut 2017 13:30 ] |
| Temat postu: | Re: Wiedeń - na ile dni ? |
a po co tam jedziesz? zwiedzać i cieszyć się ciekawymi miejscami bez tłumów | |
| Autor: | Annajagoda [ 11 Lut 2017 13:35 ] |
| Temat postu: | Re: Wiedeń - na ile dni ? |
Ale zwiedzać już o 5 rano? | |
| Autor: | becek [ 11 Lut 2017 13:55 ] |
| Temat postu: | Re: Wiedeń - na ile dni ? |
ale w czym jest problem? masz szanse zobaczyć oświetloną opera, katedrę itp ,itd w międzyczasie znajdziesz otwarta kawiarnie gdzie będziesz mogla zjeść czy wypić? możesz tez siedzieć na dworcu nie wyszukaj sobie problemów, wykaz trochę inicjatywy | |
| Autor: | piekara114 [ 14 Lut 2017 10:32 ] |
| Temat postu: | Re: Wiedeń - na ile dni ? |
Przeczytaj sobie relację z jednego dnia w Wiedniu... | |
| Autor: | Annajagoda [ 24 Lut 2017 10:09 ] |
| Temat postu: | Re: Wiedeń - na ile dni ? |
Dzięki a orientujecie się jakie są mniej wiecej ceny atrakcji na Praterze? Diabelski młyn wyczytałam że 9 e. a jakis roller coaster? | |
| Autor: | Grzegorz40 [ 24 Lut 2017 13:49 ] |
| Temat postu: | Re: Wiedeń - na ile dni ? |
http://www.city-walks.info/Vienna/Prate ... rices.html Spróbuj Prater Turm (Tower) - 5 € | |
| Strona 1 z 3 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |