| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Wenezuela - jak tam jest wenezuela-jak-tam-jest,734,162824 | Strona 1 z 2 |
| Autor: | Washington [ 29 Gru 2021 18:21 ] |
| Temat postu: | Wenezuela - jak tam jest |
Temat z przyczyn technicznych zarchiwizowany - https://static.fly4free.pl/forum/Wenezu ... m_jest.pdf | |
| Autor: | Nvjc [ 04 Kwi 2023 01:15 ] |
| Temat postu: | Re: [UX] ORY-CCS-FRA 1566 zł |
Tomo14 napisał(a): @Nvjc na Youtube masz sporo filmów Bartka Czukiewskiego z kanału BezPlanu. Dzięki, widziałem większość, aczkolwiek to jednak youtubowy content gościa, który kogoś miał na miejscu i wtopił się w ten kraj na dłużej, co samo w sobie było bardzo ciekawe. Natomiast jestem ciekaw jak wygląda zwykła podróż tam - taka jakby poleciało się do Meksyku czy Argentyny na dwa tygodnie pozwiedzać. Czy jest to w ogóle do zrobienia, żeby zorganizować normalną podróż tam, pozwiedzać co najciekawsze i wrócić bez żadnych komplikacji. | |
| Autor: | kevin [ 13 Kwi 2023 09:27 ] |
| Temat postu: | Re: [UX] ORY-CCS-FRA 1566 zł |
Nvjc napisał(a): A tak z czystej ciekawości - był w Wenezueli ktokolwiek z forumowiczów w ostatnich latach? Bo jak patrzę w wyszukiwarce, to nikt się nie chwalił, a jednak zdarza się, że ktoś tam się zapuszcza Tylko Caracas, ale na świeżo od "bald and bankrupt" (i on nie miał nikogo na miejscu - tak twierdzi) | |
| Autor: | mmaratonczyk [ 01 Cze 2023 01:20 ] |
| Temat postu: | Re: Wenezuela - jak tam jest |
Pierwsze wrażenia . Żeby cokolwiek się dowiedzieć najlepiej zarezerwować jakiś nocleg i wypytać hosta. W internecie jeżeli już się coś znajdzie to na zagranicznych blogach i generalnie z 2010 roku. Jak przekroczyć granice lądem już pisałem w odpowiednim wątku . Warto mieć ze sobą kolumbijskie peso bo na granicy i kilkanaście km za nią można płacić jeszcze kolumbijską walutą. Można ją kupić również na przejściu granicznym , nie kupi się boliwarów, dopiero w miasteczku 20 km od granicy. Warto mieć parę groszy w lokalnej walucie ale generalnie aktualnie kurs oficjalny a czarnorynkowy to różnica tylko 1,5 boliwara ( oficjalnie 1 USD to 26,2 Boliwara a czarnorynkowy 27,5 )Wszędzie można płacić dolarami, w marketach cena jest podana w dolarach i boliwarach . Na razie nie przeszedł nam dwa razy Revolut, zarówno Visa jak i MC. Przechodzi karta Aliora która niestety ma gorszy przelicznik . Kupując kartą za każdym razem trzeba podawać numer paszportu . W cale nie jest tanio, szczególnie po Kolumbii. Myśle że ceny podobne jak w Panamie . Po drogach jeżdżą rozklekotane stare limuzyny. Drogi w kiepskim stanie, dużo dziur i bardzo dużo śmieci na poboczach . Na stacjach benzynowych chyba nie ma paliwa bo są puste a jak jest paliwo to są duże kolejki i wpuszczają na ogrodzoną stacje tylko pare samochodów. Wszędzie za to można kupić benzynę na poboczach . Oficjalna cena na stacjach to 0,5 USD, na ulicy 1 USD. Uber nie działa , są zaufane biura oferujące podwózkę . Zamawia się przejazd przez Whatsappa ,za 6 km w Maracaibo płaciliśmy 5 USD. Są to nieoznakowane pojazdy. Chcieliśmy rano jechać do Meridy (430 km) , ale okazało się że z tak dużego miasta jest tylko jeden bezpośredni autobus ale tylko nocny. Można było jechać w dzień z dwoma przesiadkami busami ale host i taksówkarz nam to odradzali twierdząc że nie jest to za bezpieczna opcja. To tyle po pierwszym dniu. Jak macie jakieś pytania to chętnie odpowiem. | |
| Autor: | jaco027 [ 01 Cze 2023 06:46 ] |
| Temat postu: | Re: Wenezuela - jak tam jest |
@mmaratonczyk fanem roznych takich social mediowych przekazow nie jestem, ale ten BezPlanu chyba oddaje dosyc dobrze co i jak w Wenezueli: | |
| Autor: | mmaratonczyk [ 02 Cze 2023 19:40 ] | ||
| Temat postu: | Re: Wenezuela - jak tam jest | ||
Kolejne miasto na trasie to Merida. Nocny autobus, 430 km do pokonania. Po niespełna 5 km mamy już kontrolę i to całkiem solidną. Wyrzucają wszystkich z autobusu , ustawiają w rzędach z bagażami , oddzielnie kobiety i mężczyźni. Następnie do akcji wkracza piesek szukając narkotyków. Całość zajmuje 1,5 godziny . Na całe szczęście nie było więcej blokad . Droga rożna , pewnie 1/3 było szutru . Docieramy po 13 godzinach. Potwierdzają się wcześniejsze obserwacje że jest problem z paliwem. Długie kolejki do stacji benzynowej . Autobus w nocy tankował gdzieś na lewo, wlewali z beczek paliwo. Host nam powiedział że Wenezuela nie jest w stanie sam przetworzyć ropy. Wysyła ją za granicę i z powrotem odbiera gotowe paliwo. Sama Merida bardziej cywilizowana. Mniej naganiaczy. Ale turystów nie widać. Ci ze Stanów mają bana a to oni głównie tutaj bywają. Ciężko cokolwiek załatwić . Nawet wycieczkę na Catatumbo. A główny problem tej wycieczki to brak na prowincji benzyny do łódki , które kosztuje tam jeszcze więcej 1,5 USD . Kiedyś jechało się na miejsce bez agencji brało łódkę i po sprawie. Teraz to jest trudne. Wycieczka na dwie noce to 250 USD . Próbujemy załatwić coś chociaż na jedną noc ale rozmowy z biurami są ciężkie . Mieliśmy już potwierdzenie terminu ale później gościu nie odpowiadał na telefon i nic nie wyszło . W sklepach naprawdę nie jest tanio. Warzywa jeszcze w miarę . Revolut nie przechodzi . Nie próbowaliśmy ale host powiedział że europejską kartą nie wypłaci się kasy z bankomatu. Warto mieć dolary przy sobie. W Meridzie pogoda przyjemna, w nocy trochę pada deszczyk.Nie potrzeba hostelu z klimatyzacją. Są problemy z bieżąca wodą , ledwo leci albo jej w ogóle nie ma . Prąd też czasami wyłączają. Trochę fotek z Maracaibo Załącznik: DSC_5021.JPG [ 269.47 KiB | Obejrzany 3726 razy ] Załącznik: DSC_5008.JPG [ 182.01 KiB | Obejrzany 3726 razy ] Załącznik: DSC_4990.JPG [ 272.91 KiB | Obejrzany 3726 razy ] Załącznik: DSC_4972.JPG [ 255.49 KiB | Obejrzany 3726 razy ] Załącznik: DSC_4971.JPG [ 260.06 KiB | Obejrzany 3726 razy ] Załącznik: DSC_4957.JPG [ 258.59 KiB | Obejrzany 3726 razy ] Załącznik: DSC_4956.JPG [ 271.03 KiB | Obejrzany 3726 razy ] Załącznik: DSC_4937.JPG [ 262.5 KiB | Obejrzany 3726 razy ]
| |||
| Autor: | Architekt2001 [ 24 Cze 2023 17:09 ] |
| Temat postu: | Re: [UX] ORY-CCS-FRA 1566 zł |
Jak na eutanazję, to cena okazyjna. | |
| Autor: | cart [ 24 Cze 2023 20:01 ] |
| Temat postu: | Re: [UX] ORY-CCS-FRA 1566 zł |
Nie przesadzajmy. W Wenezueli ostatnio dużo się poprawiło. Jacyś turyści też wrócili. Bez lokalnego fixera jednak bym nie jechał. | |
| Autor: | Sudoku [ 25 Cze 2023 13:55 ] |
| Temat postu: | Re: [UX] ORY-CCS-FRA 1566 zł |
Nawet jeden kolega @mmaratonczyk w tej chwili tam jest lub nawet już wrócił. | |
| Autor: | mmaratonczyk [ 25 Cze 2023 16:07 ] |
| Temat postu: | Re: [UX] ORY-CCS-FRA 1566 zł |
Hej. Już opuściłem drogą lądową Wenezuelę i jestem w Kolumbii. Nie jest aż tak strasznie , bardziej niepewnie czułem się podróżując przez dwa miesiące po Brazylii . Fakt że jest totalna dezinformacja co wynika z tego że miejscowi nie mają dostępu do social mediów . Przejechaliśmy komunikacją publiczną tysiąc kilometrów i jest to wykonalne tylko trzeba uzbroić się w cierpliwość . Informacje najlepiej czerpać od hostów , którzy chętnie pomagają. Można wynająć auto z kierowcą , tak nam mówili miejscowi. Na pewno jest wówczas bezpieczniej, bo na nas patrzyli jak na atrakcję turystyczną. | |
| Autor: | snooka [ 26 Cze 2023 16:23 ] |
| Temat postu: | Re: [UX] ORY-CCS-FRA 1566 zł |
Nvjc napisał(a): A tak z czystej ciekawości - był w Wenezueli ktokolwiek z forumowiczów w ostatnich latach? Bo jak patrzę w wyszukiwarce, to nikt się nie chwalił, a jednak zdarza się, że ktoś tam się zapuszcza Ja byłem jeszcze za Chaveza, w 2011 r. Teraz, to tylko naprawdę odważni tam jeżdżą. | |
| Autor: | Zeus [ 16 Paź 2023 17:06 ] |
| Temat postu: | Re: Wenezuela - jak tam jest |
Według „Washington Post” wydaje się, że zmierzamy do porozumienia USA–Wenezuela w sprawie zniesienia embarga https://www.washingtonpost.com/world/20 ... ions-deal/ | |
| Autor: | olekskw [ 28 Lis 2024 14:44 ] |
| Temat postu: | Re: [W6+VY+UX+FR] Kraków-Caracas(Wenezuela) X.24 ~2298PLN |
@piotrek_, ale byles w Caracas? Jak tam obecnie jest? Slyszalem ze sie polepszylo i calkiem ok bezpieczenstwo-wise do podrozowania? | |
| Autor: | piotrek_ [ 28 Lis 2024 14:55 ] |
| Temat postu: | Re: [W6+VY+UX+FR] Kraków-Caracas(Wenezuela) X.24 ~2298PLN |
Byłem w Caracas, ale spędziłem tam tylko 2 noce. Raz po 22:00 chodziłem po okolicy w poszukiwaniu budki z czymś do jedzenia. Nic niebezpiecznego mnie nie spotkało. Na pewno nie jest to już takie samo niebezpieczne Caracas jak kilka lat temu. Jeśli chodzi o święta to było trochę świątecznych wizualizacji, światełek, czy gdzieniegdzie jakaś choinka, ale nikt Bożego Narodzenia w Wenezueli nie obchodził w październiku. | |
| Autor: | zepsutykompas [ 20 Gru 2024 22:02 ] |
| Temat postu: | Re: Wenezuela - jak tam jest |
Cześć, kilka dni temu odwiedzałam Wenezuelę i nakręciłam parę filmików żeby pokazać jak to teraz tam wygląda. | |
| Autor: | meczko [ 24 Lis 2025 20:57 ] |
| Temat postu: | Re: Wenezuela - jak tam jest |
Tymczasem sytuacja zmierza (chyba) w stronę ataku USA na Wenezuelę. Dzisiaj organizacja "Cartel de los Soles", w skład której rzekomo wchodzi Maduro i większość wenezuelskiej ekipy rządzącej, została wpisana przez USA na listę organizacji terrorystycznych. To daje Trumpowi prawną podkładkę pod jednoosobową decyzję o ataku, bez zgody Kongresu. https://edition.cnn.com/2025/11/24/poli ... ion-maduro Już kilka dni temu amerykańska agencja lotnictwa cywilnego wydała ostrzeżenie, po którym część linii lotniczych zawiesiła loty do Wenezueli. https://edition.cnn.com/2025/11/22/amer ... s-intl-hnk | |
| Autor: | kamo375 [ 25 Lis 2025 15:31 ] |
| Temat postu: | Re: Wenezuela - jak tam jest |
-- 25 Lis 2025 14:30 -- A jeszcze tydzień temu będąc na miejscu wszystko wyglądało bardzo spokojnie… -- 25 Lis 2025 14:31 -- A jeszcze tydzień temu będąc na miejscu wszystko wyglądało bardzo spokojnie… | |
| Autor: | Zeus [ 25 Lis 2025 15:39 ] | ||
| Temat postu: | Re: Wenezuela - jak tam jest | ||
Z twittera
| |||
| Autor: | cart [ 25 Lis 2025 16:36 ] |
| Temat postu: | Re: Wenezuela - jak tam jest |
kamo375 napisał(a): A jeszcze tydzień temu będąc na miejscu wszystko wyglądało bardzo spokojnie… Kiedyś się doigrasz, już w Afganistanie utknąłeś, teraz z Wenezueli ledwo uciekłeś | |
| Autor: | kostek966 [ 25 Lis 2025 17:27 ] |
| Temat postu: | Re: Wenezuela - jak tam jest |
Zdaje się, że nasz rainbow też się wycofał z lotów, nie widzę tego połączenia na ich mapie? | |
| Strona 1 z 2 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |