Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Węgry / Budapeszt
wegry-budapeszt,1364,5547
Strona 3 z 12

Autor:  stachu [ 27 Kwi 2012 12:39 ]
Temat postu:  Re: Węgry / Budapeszt

w moim terminie wszystko wyprzedane :/
powtórzę zapytanie o kod zniżkowy- wiecie coś na ten temat ?

Autor:  alecrim [ 27 Kwi 2012 20:47 ]
Temat postu:  Re: Węgry / Budapeszt

tobe napisał(a):
Jeśli chodzi o nocleg, to polecam http://www.booking.com/hotel/hu/second- ... a46;dcid=1

5 osób, 2 noce => 70 euro, czyli 14 euro za osobę /2 noce



Stworzyłam osobny temat do Second Home Hungary, radzę przeczytac i bronic się przed tym miejscem nogami i rękami!!!

Autor:  stachu [ 28 Kwi 2012 11:32 ]
Temat postu:  Re: Węgry / Budapeszt

to czemu ktoś to poleca ?

Autor:  alecrim [ 28 Kwi 2012 12:59 ]
Temat postu:  Re: Węgry / Budapeszt

Może polecił, bo poprostu znalazł tą ofertę i wydała mu się interesująca i tania. Tak jak mi w momencie kiedy dokonywałam rezerwacji. Sama gdybym znalazła coś fajnego i taniego to bym poleciła.
W tym miejscu akurat byłam i nigdy w życiu bym sie na to więcej nie pisała.

Autor:  Vojtas [ 05 Maj 2012 09:24 ]
Temat postu:  Re: Węgry / Budapeszt

Nietypowe pytanie - czy lotnisko jest zamykane na noc? Można przekimać do rana?

Ryan przylatuje bardzo późno i tak się zastanawiam czy jest sens robić nocny wypad z lotniska do miasta skoro na spokojnie można pojechać rano :)

Autor:  nrm [ 05 Maj 2012 10:14 ]
Temat postu:  Re: Węgry / Budapeszt

nogal napisał(a):
W mieście wciąż widać wpływ komuny, szczególnie na stacjach metra, gdzie stoją kontrolerzy.

hehe nie wiedziałem, że kanary to relikt komuny. Czego to ludzie nie wymyślą ;)

Autor:  alecrim [ 06 Maj 2012 22:21 ]
Temat postu:  Re: Węgry / Budapeszt

Vojtas napisał(a):
Nietypowe pytanie - czy lotnisko jest zamykane na noc? Można przekimać do rana?

Ryan przylatuje bardzo późno i tak się zastanawiam czy jest sens robić nocny wypad z lotniska do miasta skoro na spokojnie można pojechać rano :)


A ile czasu będziesz w Budapeszcie i w jakim terminie?
Z lotniska jest naprawdę bardzo dobry i szybki dojazd.
Noc w Budapeszcie jest przepiękna, zwłaszcza ''w okolicach'' Dunaju. Chyba tylko te miejsca są warte odwiedzenia w nocy.
Nie pamiętam do której jeździ kolejka i czy jeszcze uda Ci się ją złapac, ale mogę sprawdzic.
Pytanie o której przylatujesz i z kim. W nocy przy rzece, na mostach jest jeszcze dośc zimno, a nad ranem jest jeszcze gorzej.
Następnego dnia możesz byc dosc zmęczony.
Musisz zdecydowac czy chcesz przecierpiec tę noc i zobaczyc miasto nocą, czy prześpisz się i pooglądasz w ciągu dnia.
W nocy w Budapeszcie są czynne chyba tylko kebaby, knajpy są dośc wczesnie zamykane, z tego co zauważyłam (poza pt,sob).\
Osobiście... podjęłabym decyzje na miejscu, w zależności od pogody, terminu i ogólnego samopoczucia :)

Autor:  Vojtas [ 07 Maj 2012 08:50 ]
Temat postu:  Re: Węgry / Budapeszt

alecrim

Będę w Budapeszcie w sumie trzy pełne dni, dlatego pierwszą nockę wolę odczekać na lotnisku :)
Tym bardziej, że w sobotę czeka mnie jeszcze pogoń do Krk na samolot.

Autor:  alecrim [ 07 Maj 2012 11:01 ]
Temat postu:  Re: Węgry / Budapeszt

Vojtas napisał(a):
alecrim

Będę w Budapeszcie w sumie trzy pełne dni, dlatego pierwszą nockę wolę odczekać na lotnisku :)
Tym bardziej, że w sobotę czeka mnie jeszcze pogoń do Krk na samolot.




Ooo to zdecydowanie. 3 dni to świat i ludzie, to w ogóle nie ma co zawalac nocy.
Sprawdz tylko co z tym lotniskiem, bo ja jakoś nie mogę się doszukac informacji o tym czy jest czynne w nocy. Wiem tylko, że od 5-1 jest przerwa w lataniu.

Autor:  suszek [ 07 Maj 2012 11:15 ]
Temat postu:  Re: Węgry / Budapeszt

vojtas - planujemy zrobic to samo, z tego co czytam tutaj --> http://www.sleepinginairports.net/list. ... ernational chyba nie bedzie problemow, nawet wifi gratis xD

Autor:  Vojtas [ 07 Maj 2012 11:57 ]
Temat postu:  Re: Węgry / Budapeszt

No właśnie doszukałem się tego wpisu wcześniej. Z tego co jest tam napisane T1 jest lepszym miejscem na nockę niż T2, dlatego w innym wątku spytałem jak najprościej i najszybciej dostać się na T1 (nikt nie odpisał). Podobno odległość jaka dzieli T1 i T2 jest spora. W najgorszym wypadku, jakby coś się zmieniło to te kilka godzin można w sumie nawet pod lotniskiem przeczekać :) Oczywiście zakładam, że koniec czerwca będzie ciepły :)

Autor:  suszek [ 07 Maj 2012 12:15 ]
Temat postu:  Re: Węgry / Budapeszt

"Did you know that Budapest has three airport terminals? Yep, three distinct airport terminals: T1 is about 5 min from T2A and 2B – so terminal 1 and terminals 2 are not right next to each other. If you take a taxi in Budapest, the trip from one airport terminal (Budapest Ferihegy 1) may take about 5 min to the other airport terminal (Budapest Ferihegy 2A and 2B)."

czyli jak ktoś będzie sie nudził to spacerkiem spokojnie dojdzie
i z tego co rozumiem terminal 1 jest dalej od centrum niz T2 ?

Autor:  suszek [ 07 Maj 2012 12:24 ]
Temat postu:  Re: Węgry / Budapeszt

Bardzo dużo ciekawych i praktycznych informacji z Budapesztu --> http://topbudapest.org/

Autor:  mmroofka [ 07 Maj 2012 19:07 ]
Temat postu:  Re: Węgry / Budapeszt

A czy ktoś może spał w EasyHotel w Budapeszcie? Mają zupełnie przyzwoitą cenę za nocleg dla dwojga (26 euro) i aż nadto dobrą lokalizację. Ktoś był i podzieli się wrażeniami?

Autor:  luxyfer [ 07 Maj 2012 19:11 ]
Temat postu:  Re: Węgry / Budapeszt

suszek napisał(a):
"Did you know that Budapest has three airport terminals? Yep, three distinct airport terminals: T1 is about 5 min from T2A and 2B – so terminal 1 and terminals 2 are not right next to each other. If you take a taxi in Budapest, the trip from one airport terminal (Budapest Ferihegy 1) may take about 5 min to the other airport terminal (Budapest Ferihegy 2A and 2B)."

czyli jak ktoś będzie sie nudził to spacerkiem spokojnie dojdzie
i z tego co rozumiem terminal 1 jest dalej od centrum niz T2 ?


T1 jest bliżej

Autor:  sztajek [ 12 Maj 2012 14:09 ]
Temat postu:  Re: Węgry / Budapeszt

Może wybiera się ktoś w terminie 28-30 czerwca? Lecimy raynairem z krakowa... Też chciał bym się dowiedzieć coś więcej o hotelu easyHotel

Autor:  Bandziorno [ 13 Maj 2012 11:37 ]
Temat postu:  Re: Węgry / Budapeszt

Osobiście polecam dla 2 os, Studio Istvan http://pl.hostelbookers.com/hostele/weg ... szt/61151/,

- masakrycznie tanio 27 zł/os
- samo centrum miasta 200m od parlamentu i wyspy Małgorzaty
- bardzo miły właściciel Bodo
- zaplecze kuchenne, kuchenka, mikrofala, czajnik, kubki itp.
- telewizor, radio, w pierwszej szufladzie komody, komplet różnych map odnośnie Budapesztu i ciekawostek
- na dole restauracja w której można naprawdę tanio zjeść i dobrze

Wycieczkę do parlamentu polecam zarezerwować dużo wcześniej :)

Autor:  Vojtas [ 13 Maj 2012 12:33 ]
Temat postu:  Re: Węgry / Budapeszt

Bandziorno nie mogłeś tego linka wkleić wczoraj?? :o
Kupiłem hotel z Groupona...

Autor:  suszek [ 13 Maj 2012 16:46 ]
Temat postu:  Re: Węgry / Budapeszt

Bandziorno napisał(a):
Osobiście polecam dla 2 os, Studio Istvan http://pl.hostelbookers.com/hostele/weg ... szt/61151/,

- masakrycznie tanio 27 zł/os

Wycieczkę do parlamentu polecam zarezerwować dużo wcześniej :)


jak ogarnąłeś taką cenę ??

Autor:  Bandziorno [ 13 Maj 2012 17:23 ]
Temat postu:  Re: Węgry / Budapeszt

Vojtas sam chciałem sprawdzić czy to nie jakaś ściema a niestety wróciłem dopiero nad ranem, co do ceny Suszek to z 11 na 12 maja taką miałem a rezerwowałem tydzień wcześniej, sam się dziwiłem bo ten chłopak powinien za takie miejsce brać dwa razy więcej i widocznie to zrozumiał. Mimo podwyżki naprawdę polecam, szczególnie "widok" z okna. Reszta naprawdę cacy ;)

Strona 3 z 12 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/