| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Wczasy w egipcie wczasy-w-egipcie,645,17930 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | octopus0 [ 24 Sie 2012 13:12 ] |
| Temat postu: | Wczasy w egipcie |
Wiam wszystich Poszukuje mozeliwiści zorganizowania wczasów samodzielnie w Egipcie czy to jest możliwe? Prosze o radę lub pomoc pozdrawiam wszystkich Marcin | |
| Autor: | Dii [ 24 Sie 2012 16:41 ] |
| Temat postu: | Re: Wczasy w egipcie |
Przy odrobinie chęci i determinacji wszystko jest możliwe. Niestety przy tak nieprecyzyjnym pytaniu, trudno o jakąś sensowną odpowiedź. Organizacja takiej wyprawy, żeby mogła przynieść radość i satysfakcję, zależy głównie od indywidualnych oczekiwań i celów danej osoby. Mimo wszystko postaram się jednak przekazać Ci jakieś ogólne, znane mi informacje;) Loty: Czartery, które ostatnio rzuciły mi się w oczy są w granicach 1000 zł. LOT ma często niezłe promocje na ten kierunek (np. w środę był Kair za 650zł, co jest naprawdę przyzwoitą ceną moim zdaniem). Możesz próbować poszukać czegoś w innych liniach np. easyJet, Egyptair, Turkishairlines itd., ale cen nie jestem w stanie przybliżyć. Zakwaterowanie: 2os. pokój, w zależności od czasu i miejsca, znaleźć można już od 30zł/os. Koniecznie trzeba sprawdzać lokalizację hotelu - szczególnie w dużych miastach i kurortach mogą być one baaaaardzo oddalone od centrum. Osobiście do rezerwacji miejsc korzystam głównie z hostelworld.com i hostelbooking.com (porównuję ceny - często zdarzają się nawet kilku złotowe różnice, co przy dłuższym popycie może np. dać nam pseudo gratisową nockę;) Słyszałam też od pewnego Egipcjania, że spore 2pok. mieszkanie w Kairze można dostać już za ok 500zł/mies., jednak osobiście tego nie sprawdzałam. Informacje dodatkowe: Począwszy od Alexandrii, przez Kair, Gizę, Luxor, aż do Asuanu jedzie nocny/dzienny pociąg (i normalne miejsca i kuszetki). Jak wiadomo większość zabytków starożytnego Egiptu ulokowana jest w wzdłuż Nilu, i tak samo wiedzie główna linia kolejowa, tak więc ze zwiedzaniem nie powinno być problemów. Możliwy i popularny jest też rejs po Nilu - płynąc wzdłuż rzeki, statek cumuje w każdym ważniejszym turystycznie porcie. Niestety ta forma podróży do najtańszych nie należy - za to jest wygodna i relaksująca. Do bardziej oddalonych miejsc, jak np. Abu Simbel (gorąco polecam, pomimo chmar turystów) można się dostać korzystając z ofert miejscowych agencji turystycznych. Są one najczęściej tańsze od tych wykupywanych bezpośrednio u animatorów/rezydentów (jeśli się jedzie z wycieczką zorganizowaną), a przy odrobinie wprawy i nieustępliwości w targowaniu można uzyskać naprawdę rewelacyjną cenę;) Nie przerażają też loty krajowe Egyptair. Do/z Sharm kursuje do Hurghady prom. Podróż autokarową przez półwysep Synaj na razie bym raczej odradzała. Ostatnio dość często docierają informacje o kolejnych podłożonych ładunkach wybuchowych pod lokalne rurociągi i wymianach ognia z synajskimi "separatystami". Ceny wstępu są, jak na Egipt, dosyć kosztowne (i chyba jako jedynie nie podlegają negocjacjom;D), ale portfela Polaka raczej nie przetrzebią;). Obojętnie od pory roku w znanych miejscach są zawsze tłumy turystów. Uważać też należy moim zdaniem na tzw. bezinteresowną pomoc, szczególnie w miejscach typowo turystycznych. Nawet za zrobienie zdjęcia Ci/z Tobą Egipcjanie mogą prosić o bakszysz. Ot, taka typowa kultura arabska kraju śródziemnomorskiego:p Gdybyś miał jakieś konkretne pytania - pytaj;D | |
| Autor: | beyond [ 24 Sie 2012 17:01 ] |
| Temat postu: | Re: Wczasy w egipcie |
Warto dodac ze do Kairu dobra cene ma tez Alitalia z Warszawy. Wracajac np. do Budapesztu czy Brukseli mozna jeszcze zbic cene i dodatkowo cos zobaczyc. | |
| Autor: | Robbocop [ 27 Paź 2013 16:38 ] |
| Temat postu: | Re: Wczasy w egipcie |
Jak najbardziej jest to możliwe. Najlepiej polecieć z Warszawy do Kairu. Tylko problem w tym, że teraz Egipt to niezbyt dobre miejsce na wakacje. Polski MSZ nadal odradza wyjazdy, w szczególności na własną rękę. Same kurorty wydają się być bezpieczne, skoro biura podróży powróciły z organizacją wyjazdów do Egiptu. | |
| Autor: | krasnal [ 29 Paź 2015 14:53 ] |
| Temat postu: | Re: Wczasy w egipcie |
Odgrzewam kotleta: aktualizacja ostrzeżenia MSZ odnośnie do Egiptu: https://www.msz.gov.pl/pl/p/msz_pl/info ... zujacych_9 Z tego co się orientuję w kurortach nad Morzem Czerwonym został obniżony stopień zagrożenia z 3 "nie podróżuj" do 2 "ostrzegamy przed podróżą". | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |