Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Warszawa - co warto
warszawa-co-warto,1240,2314
Strona 25 z 27

Autor:  Cicha_Woda [ 25 Lis 2019 10:20 ]
Temat postu:  Re: Warszawa - co warto

Właściwa wizualizacja Warso Tower to ta:
Załącznik:
Wizualizacja.jpg
Wizualizacja.jpg [ 278.46 KiB | Obejrzany 5057 razy ]

a pokazana wcześniej Złota 44 stoi gotowa już od kilku lat ;)

Autor:  trocha [ 25 Lis 2019 11:27 ]
Temat postu:  Re: Warszawa - co warto

Cicha_Woda napisał(a):
a pokazana wcześniej Złota 44 stoi gotowa już od kilku lat ;)

gotowa stoi, tamten post dotyczył jak rozumiem ostatecznego wyglądu w stosunku do wizualizacji

Autor:  kumkwat_kwiat [ 25 Lis 2019 13:33 ]
Temat postu:  Re: Warszawa - co warto

@Cicha_Woda

Wizualizacja Varso przekłamana jak zwykle. Porównaj sobie wysokość Marriotta i Oxford Tower (w rzeczywistości są tej samej wysokości). Varso też wygląda jakby było ze 4x wyższe od Marriotta (naprawdę do dachu Marriott ma 140m, a Varso 230m). Ale i tak hitem jest piękny zielony parking pod Varso, który obecnie wygląda jak najgorszy śmietnik w centrum miasta: https://www.google.pl/maps/@52.2278511, ... 192!8i4096

Autor:  trocha [ 25 Lis 2019 14:55 ]
Temat postu:  Re: Warszawa - co warto

a jakie znaczenie ma jak ten parking wygląda obecnie? wizualizacja ma pokazywać jak będzie wyglądał. choć akurat wątpię, że będzie to jak jak na wizualizacji - za dużo miejsca "marnuje się" na zieleń

Autor:  kumkwat_kwiat [ 25 Lis 2019 18:30 ]
Temat postu:  Re: Warszawa - co warto

@trocha
Wizualizacje pokazują to co chce pokazać zamawiający, a nie to co będzie. Zacytuję klasyka "To jezioro damy tutaj, a ten niech sobie stoi w zieleni.".
A teren tego dziado-parkingu jest własnością PKP i to powinno wyjaśnić dlaczego nigdy nie będzie on wyglądać jak na wizualizacji. Poza tym pod spodem jest tunel średnicowy zatem szansa, że pojawią się tam drzewa, jest znikoma.

Autor:  trocha [ 25 Lis 2019 20:17 ]
Temat postu:  Re: Warszawa - co warto

Na tym tunelu średnicowym stoją spore budynki, więc z małymi drzewami nie będzie problemów. Moje całe osiedle stoi na garażu i mamy drzewa, więc to nie problem

Autor:  peta [ 25 Lis 2019 20:27 ]
Temat postu:  Re: Warszawa - co warto

Aktualnie to w większych miastach większość mieszkaniówki ma pod sobą hale garażowe. Wykorzystanie przestrzeni na działce pod budynek na maksa by zyskać jak najwięcej z danej inwestycji.

Autor:  kumkwat_kwiat [ 26 Lis 2019 00:55 ]
Temat postu:  Re: Warszawa - co warto

Słowo klucz: PKP. :lol:

Autor:  skrzat [ 29 Lis 2019 12:05 ]
Temat postu:  Re: Warszawa - co warto

Radziecka wersja "Hobbita" tylko dziś na dużym ekranie!
https://natemat.pl/292217,radziecka-wer ... odzobaczyc

Autor:  skrzat [ 07 Gru 2019 22:22 ]
Temat postu:  Re: Warszawa - co warto

Rozdajemy winyle za darmo ! W sobotę 21 grudnia w naszym sklepie przy ul. Chmielnej 20. Do rozdania mamy 1000 czarnych krążków. Bezwarunkowa darmówka! Limit 10szt. na osobę. Zapraszamy
https://www.facebook.com/events/2494099107348006/

Autor:  Manuel [ 31 Gru 2019 17:03 ]
Temat postu:  Re: Warszawa - co warto

https://warszawa.naszemiasto.pl/drewnia ... c1-7485605

Autor:  skrzat [ 03 Sty 2020 19:37 ]
Temat postu:  Re: Warszawa - co warto

Kolejna edycja festiwalu 26-28 marca
https://warszawskifestiwalpiwa.pl/bilet ... -dostepne/

Autor:  opo [ 13 Wrz 2022 14:33 ]
Temat postu:  Re: Warszawa - co warto

11. Noc w Instytucie Lotnictwa
Warszawa - Włochy, Instytut Lotnictwa, al. Krakowska 110/114
7 października 2022 roku

http://www.nocwinstytucielotnictwa.pl/

Autor:  klapio [ 13 Wrz 2022 14:42 ]
Temat postu:  Re: Warszawa - co warto

Byłem przed pandemią i było super. Bardzo ciekawe ekspozycje, interesujące wykłady, możliwość "obcowania" ze sprzętem lotniczym oraz możliwość wejścia na teren lotniska Chopina z niedostępnej na co dzień strony :) Dla Warszawiaków to obowiązkowa wizyta :)

Autor:  opo [ 13 Wrz 2022 15:44 ]
Temat postu:  Re: Warszawa - co warto

Również polecam z czasów przed pandemicznych. Plan programu jest całkiem ciekawy, do części statków powietrznych można wejść. :)
Myślę, że to pozycja obowiązkowa dla forumowiczów nie tylko z WAW, w końcu praktycznie cała siatka Narodowego opiera się na WAW, tym razem warto zrobić stopover.

Autor:  blackgrzywa [ 20 Sty 2023 11:54 ]
Temat postu:  Re: Warszawa - co warto

uważam, że obowiązkowym miejscem do odwiedzenia w Warszawie jest Centrum Pieniądza NBP!
To coś jak Centrum Nauki Kopernik, tylko że edukuje w zakresie ekonomii. No i jest dostępne za darmo!

Autor:  Cicha_Woda [ 10 Lut 2023 09:11 ]
Temat postu:  Re: Warszawa - co warto

Na warszawskiej Pradze jest Muzeum Sztuki Fantastycznej. Jeszcze do 12 lutego można tam obejrzeć wystawę prac Wojciecha Siudmaka. Wystawa składa się zarówno z obrazów i grafik, jak też z kilku rzeźb. Mnie szczególnie spodobały się grafiki w tematyce Chopinowskiej oraz Diuny. Interesujący dobór tematów czyż nie? Sposób prowadzenia ołówka przez artystę to dla mnie bajka :D
W dniach 18 luty - 28 maja 2023 na kolejnej wystawie będą prezentowane min. nieznane prace Zdzisława Beksińskiego.
Muzeum jest małe - to w zasadzie jedna spora sala. Dlatego działają w systemie tylko wystaw czasowych, oczywiście co jakiś czas zmienianych.
https://muzeumsztukifantastycznej.pl/

Autor:  radeom [ 11 Wrz 2023 20:53 ]
Temat postu:  Re: Warszawa - co warto

12. Noc w Instytucie Lotnictwa
6 października 2023
godz. 17:00 – 23:00

https://nocwinstytucielotnictwa.pl/start/
w tym roku trzeba się zarejestrować

Autor:  kumkwat_kwiat [ 11 Wrz 2023 22:17 ]
Temat postu:  Re: Warszawa - co warto

Oglądanie piwnic Pałacu Saskiego.
https://palacsaski.pl/sciezka-edukacyjna

Od razu ostrzegam, na dół się nie schodzi. Całe oglądanie jest z poziomu placu.

Autor:  Anonymous [ 21 Paź 2023 16:28 ]
Temat postu:  Re: Warszawa - co warto

Nowootwarte Muzeum Historii Polski w Cytadeli do 10 listopada ma bilety w cenie 1 zł. Co prawda na razie jest czynna tylko mała wystawa, ale myślę, że mimo wszystko warto.

https://muzhp.pl/zaplanuj-wizyte?https://muzhp.pl/zaplanuj-wizyte

Image

Image

Image

Strona 25 z 27 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/