| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Warszawa - co warto warszawa-co-warto,1240,2314 | Strona 25 z 27 |
| Autor: | Cicha_Woda [ 25 Lis 2019 10:20 ] |
| Temat postu: | Re: Warszawa - co warto |
Właściwa wizualizacja Warso Tower to ta: Załącznik: Wizualizacja.jpg [ 278.46 KiB | Obejrzany 5057 razy ] a pokazana wcześniej Złota 44 stoi gotowa już od kilku lat | |
| Autor: | trocha [ 25 Lis 2019 11:27 ] |
| Temat postu: | Re: Warszawa - co warto |
Cicha_Woda napisał(a): a pokazana wcześniej Złota 44 stoi gotowa już od kilku lat gotowa stoi, tamten post dotyczył jak rozumiem ostatecznego wyglądu w stosunku do wizualizacji | |
| Autor: | kumkwat_kwiat [ 25 Lis 2019 13:33 ] |
| Temat postu: | Re: Warszawa - co warto |
@Cicha_Woda Wizualizacja Varso przekłamana jak zwykle. Porównaj sobie wysokość Marriotta i Oxford Tower (w rzeczywistości są tej samej wysokości). Varso też wygląda jakby było ze 4x wyższe od Marriotta (naprawdę do dachu Marriott ma 140m, a Varso 230m). Ale i tak hitem jest piękny zielony parking pod Varso, który obecnie wygląda jak najgorszy śmietnik w centrum miasta: https://www.google.pl/maps/@52.2278511, ... 192!8i4096 | |
| Autor: | trocha [ 25 Lis 2019 14:55 ] |
| Temat postu: | Re: Warszawa - co warto |
a jakie znaczenie ma jak ten parking wygląda obecnie? wizualizacja ma pokazywać jak będzie wyglądał. choć akurat wątpię, że będzie to jak jak na wizualizacji - za dużo miejsca "marnuje się" na zieleń | |
| Autor: | kumkwat_kwiat [ 25 Lis 2019 18:30 ] |
| Temat postu: | Re: Warszawa - co warto |
@trocha Wizualizacje pokazują to co chce pokazać zamawiający, a nie to co będzie. Zacytuję klasyka "To jezioro damy tutaj, a ten niech sobie stoi w zieleni.". A teren tego dziado-parkingu jest własnością PKP i to powinno wyjaśnić dlaczego nigdy nie będzie on wyglądać jak na wizualizacji. Poza tym pod spodem jest tunel średnicowy zatem szansa, że pojawią się tam drzewa, jest znikoma. | |
| Autor: | trocha [ 25 Lis 2019 20:17 ] |
| Temat postu: | Re: Warszawa - co warto |
Na tym tunelu średnicowym stoją spore budynki, więc z małymi drzewami nie będzie problemów. Moje całe osiedle stoi na garażu i mamy drzewa, więc to nie problem | |
| Autor: | peta [ 25 Lis 2019 20:27 ] |
| Temat postu: | Re: Warszawa - co warto |
Aktualnie to w większych miastach większość mieszkaniówki ma pod sobą hale garażowe. Wykorzystanie przestrzeni na działce pod budynek na maksa by zyskać jak najwięcej z danej inwestycji. | |
| Autor: | kumkwat_kwiat [ 26 Lis 2019 00:55 ] |
| Temat postu: | Re: Warszawa - co warto |
Słowo klucz: PKP. | |
| Autor: | skrzat [ 29 Lis 2019 12:05 ] |
| Temat postu: | Re: Warszawa - co warto |
Radziecka wersja "Hobbita" tylko dziś na dużym ekranie! https://natemat.pl/292217,radziecka-wer ... odzobaczyc | |
| Autor: | skrzat [ 07 Gru 2019 22:22 ] |
| Temat postu: | Re: Warszawa - co warto |
Rozdajemy winyle za darmo ! W sobotę 21 grudnia w naszym sklepie przy ul. Chmielnej 20. Do rozdania mamy 1000 czarnych krążków. Bezwarunkowa darmówka! Limit 10szt. na osobę. Zapraszamy https://www.facebook.com/events/2494099107348006/ | |
| Autor: | Manuel [ 31 Gru 2019 17:03 ] |
| Temat postu: | Re: Warszawa - co warto |
https://warszawa.naszemiasto.pl/drewnia ... c1-7485605 | |
| Autor: | skrzat [ 03 Sty 2020 19:37 ] |
| Temat postu: | Re: Warszawa - co warto |
Kolejna edycja festiwalu 26-28 marca https://warszawskifestiwalpiwa.pl/bilet ... -dostepne/ | |
| Autor: | opo [ 13 Wrz 2022 14:33 ] |
| Temat postu: | Re: Warszawa - co warto |
11. Noc w Instytucie Lotnictwa Warszawa - Włochy, Instytut Lotnictwa, al. Krakowska 110/114 7 października 2022 roku http://www.nocwinstytucielotnictwa.pl/ | |
| Autor: | klapio [ 13 Wrz 2022 14:42 ] |
| Temat postu: | Re: Warszawa - co warto |
Byłem przed pandemią i było super. Bardzo ciekawe ekspozycje, interesujące wykłady, możliwość "obcowania" ze sprzętem lotniczym oraz możliwość wejścia na teren lotniska Chopina z niedostępnej na co dzień strony | |
| Autor: | opo [ 13 Wrz 2022 15:44 ] |
| Temat postu: | Re: Warszawa - co warto |
Również polecam z czasów przed pandemicznych. Plan programu jest całkiem ciekawy, do części statków powietrznych można wejść. Myślę, że to pozycja obowiązkowa dla forumowiczów nie tylko z WAW, w końcu praktycznie cała siatka Narodowego opiera się na WAW, tym razem warto zrobić stopover. | |
| Autor: | blackgrzywa [ 20 Sty 2023 11:54 ] |
| Temat postu: | Re: Warszawa - co warto |
uważam, że obowiązkowym miejscem do odwiedzenia w Warszawie jest Centrum Pieniądza NBP! To coś jak Centrum Nauki Kopernik, tylko że edukuje w zakresie ekonomii. No i jest dostępne za darmo! | |
| Autor: | Cicha_Woda [ 10 Lut 2023 09:11 ] |
| Temat postu: | Re: Warszawa - co warto |
Na warszawskiej Pradze jest Muzeum Sztuki Fantastycznej. Jeszcze do 12 lutego można tam obejrzeć wystawę prac Wojciecha Siudmaka. Wystawa składa się zarówno z obrazów i grafik, jak też z kilku rzeźb. Mnie szczególnie spodobały się grafiki w tematyce Chopinowskiej oraz Diuny. Interesujący dobór tematów czyż nie? Sposób prowadzenia ołówka przez artystę to dla mnie bajka W dniach 18 luty - 28 maja 2023 na kolejnej wystawie będą prezentowane min. nieznane prace Zdzisława Beksińskiego. Muzeum jest małe - to w zasadzie jedna spora sala. Dlatego działają w systemie tylko wystaw czasowych, oczywiście co jakiś czas zmienianych. https://muzeumsztukifantastycznej.pl/ | |
| Autor: | radeom [ 11 Wrz 2023 20:53 ] |
| Temat postu: | Re: Warszawa - co warto |
12. Noc w Instytucie Lotnictwa 6 października 2023 godz. 17:00 – 23:00 https://nocwinstytucielotnictwa.pl/start/ w tym roku trzeba się zarejestrować | |
| Autor: | kumkwat_kwiat [ 11 Wrz 2023 22:17 ] |
| Temat postu: | Re: Warszawa - co warto |
Oglądanie piwnic Pałacu Saskiego. https://palacsaski.pl/sciezka-edukacyjna Od razu ostrzegam, na dół się nie schodzi. Całe oglądanie jest z poziomu placu. | |
| Autor: | Anonymous [ 21 Paź 2023 16:28 ] |
| Temat postu: | Re: Warszawa - co warto |
Nowootwarte Muzeum Historii Polski w Cytadeli do 10 listopada ma bilety w cenie 1 zł. Co prawda na razie jest czynna tylko mała wystawa, ale myślę, że mimo wszystko warto. https://muzhp.pl/zaplanuj-wizyte?https://muzhp.pl/zaplanuj-wizyte ![]() ![]() | |
| Strona 25 z 27 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |