| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Ukraina post-covid ukraina-post-covid,1455,150005 | Strona 4 z 56 |
| Autor: | MoonPatrol [ 17 Lip 2020 02:37 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
Ja wziąłem polisę z pewnej wyszukiwarki polis, w której można wyfiltrować, że się chce dodatkowo ubezpieczyć na COVID-19 (w polisie pojawia się nazwa) - można też sterować kwotami ubezpieczeń jeżeli wpiszecie kod zniżkowy z pewnej popularnej aplikacji pomocy kierowcom na drogach to otrzymacie 15% rabatu więc wychodzi bardzo atrakcyjnie | |
| Autor: | wiktoresq33 [ 17 Lip 2020 05:08 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
Oberig-sg.com to link do ukraińskiego ubezpieczyciela gdzie można uzyskać ubezpieczenie covid-19 . Tego akurat ubezpieczyciela wskazują w biurze promowym w Batumi przy zakupie biletów do Ukrainy i jest on na pewno bez problemów akceptowany na granicy. Nie wiem czy w porównaniu z innymi firmami jest tańszy cyz droższy (bo nie sprawdzałem). | |
| Autor: | wtak [ 18 Lip 2020 20:31 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
Chciałbym się upewnić -> Czy w postcovidowej rzeczywistości ryanair z KBP lata z tego odległego terminalu (F zdaje się), czy też z głównego (D)? | |
| Autor: | grzesiekc [ 19 Lip 2020 08:21 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
Jest ktos aktualnie w Odessie ? Wstepnie wybieram sie we wtorek i chcialbym zapytac jak wyglada sytaucja na miejscu. Na kamerkach widac, ze plaze sa pelne i zycie toczy sie normalnie ale chcialbym poznac opinie kogos kto jest na miejscu i ma informacje od lokalsow. | |
| Autor: | Aksum [ 19 Lip 2020 08:50 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
wtak napisał(a): Chciałbym się upewnić -> Czy w postcovidowej rzeczywistości ryanair z KBP lata z tego odległego terminalu (F zdaje się), czy też z głównego (D)? Tylko terminal D | |
| Autor: | Fitas [ 19 Lip 2020 10:29 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
grzesiekc napisał(a): Jest ktos aktualnie w Odessie ? Wstepnie wybieram sie we wtorek i chcialbym zapytac jak wyglada sytaucja na miejscu. Na kamerkach widac, ze plaze sa pelne i zycie toczy sie normalnie ale chcialbym poznac opinie kogos kto jest na miejscu i ma informacje od lokalsow. Podpinam się, będę w piątek. | |
| Autor: | Aksum [ 22 Lip 2020 09:15 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
Na lotniskach w Kijowie,Charkowie,Lwowie pasażerowie odlatujący i przylatujący ze "strefy czerwonej" będą testowani na obecność COVID-19. Koszt 1500 - 2100 грн w zależności od lotniska. 16 июля открылся пункт тестирования в аэропорту Львов. Медицинская процедура вместе с оформлением длится 15 минут. Оплатить тест можно только через интернет-страницу лаборатории. Стоимость тестирования – 1500 грн. 17 июля тестировать пассажиров на коронавирус методом ПЦР начали в аэропорту Борисполь. Тестируют как прилетающих, так и улетающих из Украины пассажиров. Результаты обрабатываются в течение суток. После этого справка на английском языке с ответом направляется на указанный пассажиром электронный адрес. Стоимость услуги – 1500 грн. Оплата возможна только банковской картой. Продолжительность тестирования составляет 10–15 минут. С 18 июля тесты на COVID-19 начали делать в аэропорту Харьков. Услуга предоставляется пассажирам, которые прибыли из стран "красной" зоны и должны пройти самоизоляцию. Стоимость услуг зависит от времени сдачи анализов. В период с 8.00 до 21.59 – 1800 грн, с 22.00 до 7.59 – 2100 грн. Оплата производится банковской картой или наличными. https://gordonua.com/news/society/v-ukr ... 10172.html | |
| Autor: | Zeus [ 22 Lip 2020 09:17 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
I co ciekawie, wyniki można po angielsku, ukraińsku lub po polsku. | |
| Autor: | MoonPatrol [ 22 Lip 2020 11:29 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
Fitas napisał(a): grzesiekc napisał(a): Jest ktos aktualnie w Odessie ? Wstepnie wybieram sie we wtorek i chcialbym zapytac jak wyglada sytaucja na miejscu. Na kamerkach widac, ze plaze sa pelne i zycie toczy sie normalnie ale chcialbym poznac opinie kogos kto jest na miejscu i ma informacje od lokalsow. Podpinam się, będę w piątek. Wczoraj wróciłem z Odessy więc tak na szybko: Życie toczy się całkowicie normalnie, wszystko jest otwarte, ulice pełne, restauracje pełne, w sklepach czy innych ograniczonych powierzchniach zero dystansu, maseczki niby obowiązkowe przed wejściem do obiektów usługowych czy sklepów ale nikt tego nie sprawdza i większość nie nosi No i plaże oczywiście zatłoczone (...oczopląsu można dostać ;p), wszystkie atrakcje wodne otwarte, muza wszędzie na maksa, pogoda super, Morze Czarne nagrzane więc śmiało i bez obaw można lecieć | |
| Autor: | patkor [ 22 Lip 2020 12:09 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
Dla pewności, bo nie mogę znaleźć jasnych informacji, wykupując lot na kilka dni do Odessy rozumiem że kwarantanna na miejscu i po powrocie nie obowiązuje, tak? | |
| Autor: | danziger [ 22 Lip 2020 12:46 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
@patkor A może byś przeczytał na poprzedniej stronie post #49 i #50? ukraina-post-covid,1455,150005?start=40#p1355351 | |
| Autor: | Szeli [ 22 Lip 2020 16:43 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
Może ktoś, kto wrócił obecnie z Odessy, napisać jak wyglądało sprawdzanie obowiązkowego ubezpieczenia? Chodzi mi o to, czy sprawdzano dokładnie jakąś klauzulę o objęciu ubezpieczeniem zachorować na COVID, czy też wystarczyło okazać kwit o ubezpieczeniu i nie wnikano w szczegóły. Planuję ubezpieczenie w Warcie i nie wiem, czy powinienem dodatkowo drukować warunki, OWU itp. | |
| Autor: | Zeus [ 22 Lip 2020 16:45 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
Druknij i będziesz mieć święty spokój... | |
| Autor: | Szeli [ 22 Lip 2020 16:53 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
Bardziej interesuje mnie jednak jak to wygląda w praktyce. Wydrukować mogę i nie ma z tym problemu poza tym, że w OWU nie ma ani słowa o objęciu ubezpieczeniem zachorowań na COVID. Stanowisko Warty jest wprawdzie takie, że nie ma z tym problemu jednak chciałbym się dowiedzieć jak to wyglądało na miejscu i czy muszę gdzieś jeszcze tego szukać. | |
| Autor: | Zeus [ 22 Lip 2020 17:00 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
ukraina-post-covid,1455,150005&hilit=ubezpieczenie?start=40#p1355387 | |
| Autor: | Szeli [ 22 Lip 2020 17:25 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
Dzięki, ale to wszystko już czytałem, a teraz chciałbym dowiedzieć się czegoś z praktyki. Zasadniczo nie widziałem w ofertach ubezpieczycieli takiego ubezpieczenia jak „COVIDowe”, dlatego też chciałbym dowiedzieć się, czy takich zapisów doszukuje się ktoś podczas sprawdzania polisy. | |
| Autor: | danziger [ 22 Lip 2020 17:45 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
Oczywiście , że są ubezpieczenia „covidowe”. Wejdz na rankomat i masz. | |
| Autor: | xionc [ 22 Lip 2020 17:51 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
Tak to wygląda po wydrukowaniu w AXA - zakreślenie czerwone moje: Załącznik: axa.png [ 174.86 KiB | Obejrzany 1374 razy ] | |
| Autor: | Szeli [ 22 Lip 2020 18:51 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
Oczywiście masz rację, że są oferty obejmujące zachorowania na COVID. Chodziło mi raczej o ich nazwę, aby nie było wątpliwości co do zakresu - czy jest ten zapis w umowie, ponieważ nie jest to wyszczególnione w OWU. Przepraszam jeśli niejasno się wyraziłem. Dzięki za wrzucenie polisy z Axa. Trochę to rozjaśniło. Ostatecznie zakupiłem w Signal Iduna i mogę potwierdzić, że tam jest podobny zapis. | |
| Autor: | benjamin [ 22 Lip 2020 18:53 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina post-covid |
Dzis robiłem ubezpieczenie w Warcie na Ukrainie i mam napisane wyraźnie że obejmuje Covid19. Mój opiekun od ubezpieczeń przekazał mi ze było dużo próśb o to od klientów i Warta dodała taki tekst już na 1 stronie polisy. | |
| Strona 4 z 56 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |