| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Ukraina-pociągi ukraina-pociagi,1410,65875 | Strona 5 z 33 |
| Autor: | prz [ 30 Mar 2016 09:14 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Ja właśnie dostałem informację na uz.gov, że kart zagranicznych nie przyjmują. Nie ukrywam, że w kontekście pokrywania się naszej majówki i prawosławnej Wielkanocy, dobrze byłoby powrót zarezerwować wcześniej. Próbowałem płacić Raiff/Wizz. | |
| Autor: | Zeus [ 30 Mar 2016 09:28 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Ja kupowałem MDebit mbanku i nie było problemu. Warto spróbować kupić tu gd.tickets.ua | |
| Autor: | vincenz [ 30 Mar 2016 13:48 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Ja dzisiaj kupowałem bilety i bez problemu zapłaciłem kartą BPH (Visa Ryanair). | |
| Autor: | Bartek Krzemiński [ 08 Kwi 2016 13:24 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Lwów Uzhorod Citi Mcard przeszło. Alior w dolarach poległ. | |
| Autor: | szumny [ 08 Kwi 2016 15:50 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Dobrze byłoby (patrz na Zeus) podawać stronkę na której płatność (nie) przeszła. | |
| Autor: | wtak [ 10 Kwi 2016 13:59 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Proszę, wyjaśnienie. Kupe ODESA -Lwów, w różnych wagonach, różne ceny (199 i 240 UAH). Zależy to od jakiegoś nieuchwytnego standardu Kuszetki? | |
| Autor: | Anonymous [ 10 Kwi 2016 14:09 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
@wtak Kupujesz na http://booking.uz.gov.ua/en/ ? Jak wybrałem Odesa-Lviv na 17.10 to wszystko jest normalnie. Może Ci się zaznaczyły dodatkowe opcje gdzieś? | |
| Autor: | wtak [ 10 Kwi 2016 15:42 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
@MacKoz Tak z tej strony korzystam. Popatrz na pojezd: 026 Ш kupe wagon 8 - 199 UAH wagon 12 - 240 UAH Załącznik: Odessa Lwów pojezd.jpg [ 120.75 KiB | Obejrzany 1580 razy ] | |
| Autor: | Anonymous [ 10 Kwi 2016 15:58 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Faktycznie, ale tylko 8 wagon jest tańszy. Nie wiem jak to wyjaśnić. Edyta: 17 wagon też, jeżeli jest taki wagon. Tak jakby skrajne wagony miały tańsze miejscówki. Nie wiem dlaczego. | |
| Autor: | wtak [ 10 Kwi 2016 16:04 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
No właśnie. Jakoś dotąd się też nie spotkałem. Może jakieś staryj obok kupe-ljuks? | |
| Autor: | vincenz [ 10 Kwi 2016 16:17 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
@Zeus pisałeś, że to co jest do wydrukowania po zakupie biletu to "boarding pass". To znaczy, że już nic nie trzeba na dworcu drukować i wystarczy, że pokażę to co mam teraz na mailu i wpuszczą mnie do pociągu? Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | krasnal [ 10 Kwi 2016 16:21 ] | ||
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi | ||
Dokładnie tak. Dziś pani we Lwowie zeskanowała oczami kod QR i wpuściła mnie do pociągu. A do Franka wiozło mnie takie cudeńko:
| |||
| Autor: | wtak [ 10 Kwi 2016 17:10 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Ostatnio na trasach Lwów- Kijów i Kijów-Odessa bilety mocno podrożały,') to może standard też się nieco podnosi. Ech, te dawne koleje ukraińskie | |
| Autor: | szumny [ 12 Kwi 2016 00:28 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
W ukraińskich pociągach jest normą że ceny mogą się różnić nawet +-50% na danej trasie. Chodzi o tę samą klasę i ten sam odcinek. Najlepsza strona do sprawdzania cen (niekoniecznie do zakupu) to ta: http://e-kvytok.ua/ Pokazuje ceny w każdym wagonie zanim wybierze się klasę pociągu/wagonu. Różnica w cenie wynika z wielu czynników. A to operator, a to jak klasyfikuje dany operator dany wagon, a to jeszcze inne pierdoły bo w niektórych pociągach wprowadzili coś takiego cenowego jak nasze TLK (kupujesz wcześnie to taniej), itd., itp. Jeśli chodzi o podwyżkę cen biletów to zgoda, miały miejsce. W przeciągu ostatnich 5 lat bilety podrożały ok. 80-100% ale ze względu na inflację to są tańsze nominalnie dziś (z wyjątkiem okresu około 1 rok temu kiedy hrywna mocno dołowała). Wciąż "kupejnym" ze Lwowa do Kijowa możemy pojechać za 26zł a "plackartnym" za 17. | |
| Autor: | jacek96 [ 12 Kwi 2016 07:32 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
@krasnal To mi wyglada na tramwaj. Czy w nim sa kuszetki? Skad jechales do Ivano-Frankowska? Lwowa? | |
| Autor: | krasnal [ 12 Kwi 2016 12:24 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
To jest pociąg "Intercity" kursujący pomiędzy Lwowem, I-F i dalej Czerniowacami (niektóre kursy). https://en.wikipedia.org/wiki/HRCS2_multiple_unit | |
| Autor: | Aksum [ 12 Kwi 2016 15:10 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
krasnal napisał(a): To jest pociąg "Intercity" kursujący pomiędzy Lwowem, I-F i dalej Czerniowacami (niektóre kursy). Dokładnie jednostka wyprodukowana przez Hyundai na Euro 2012. @krasnal nie masz racji bo na trasie Lwów - Czerniowcy - Lwów(od 5 października) jeździ tzw "szybki pociąg" DPKr-2 wyprodukowany na Ukrainie więcej http://ru.tsn.ua/groshi/mezhdu-lvovom-i ... 97079.html | |
| Autor: | szumny [ 12 Kwi 2016 18:21 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Chciałem sprawdzić ceny ale nie widzę tej ciuchci w rozkładzie. Macie tak samo? | |
| Autor: | krasnal [ 12 Kwi 2016 19:11 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Tej powyżej z Lwowa? Da się kupić chyba na tydzień wcześniej, nie wcześniej. Lwów - I-F kosztuje 131 hrywien. | |
| Autor: | Aksum [ 12 Kwi 2016 20:01 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
np; w dniu 14.04.2016 skład 702Л Львов - Черновцы Odjazd Львов 19:08:00 Przyjazd Черновцы 22:42:00 cena biletu 146,47 | |
| Strona 5 z 33 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |