Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Ukraina-pociągi
ukraina-pociagi,1410,65875
Strona 5 z 33

Autor:  prz [ 30 Mar 2016 09:14 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Ja właśnie dostałem informację na uz.gov, że kart zagranicznych nie przyjmują. Nie ukrywam, że w kontekście pokrywania się naszej majówki i prawosławnej Wielkanocy, dobrze byłoby powrót zarezerwować wcześniej. Próbowałem płacić Raiff/Wizz.

Autor:  Zeus [ 30 Mar 2016 09:28 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Ja kupowałem MDebit mbanku i nie było problemu.

Warto spróbować kupić tu gd.tickets.ua

Autor:  vincenz [ 30 Mar 2016 13:48 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Ja dzisiaj kupowałem bilety i bez problemu zapłaciłem kartą BPH (Visa Ryanair).

Autor:  Bartek Krzemiński [ 08 Kwi 2016 13:24 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Lwów Uzhorod Citi Mcard przeszło. Alior w dolarach poległ.

Autor:  szumny [ 08 Kwi 2016 15:50 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Dobrze byłoby (patrz na Zeus) podawać stronkę na której płatność (nie) przeszła.

Autor:  wtak [ 10 Kwi 2016 13:59 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Proszę, wyjaśnienie.
Kupe ODESA -Lwów, w różnych wagonach, różne ceny (199 i 240 UAH).
Zależy to od jakiegoś nieuchwytnego standardu Kuszetki?

Autor:  Anonymous [ 10 Kwi 2016 14:09 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

@wtak Kupujesz na http://booking.uz.gov.ua/en/ ? Jak wybrałem Odesa-Lviv na 17.10 to wszystko jest normalnie. Może Ci się zaznaczyły dodatkowe opcje gdzieś?

Autor:  wtak [ 10 Kwi 2016 15:42 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

@MacKoz
Tak z tej strony korzystam.
Popatrz na pojezd: 026 Ш kupe
wagon 8 - 199 UAH
wagon 12 - 240 UAH
Załącznik:
Odessa Lwów pojezd.jpg
Odessa Lwów pojezd.jpg [ 120.75 KiB | Obejrzany 1580 razy ]

Autor:  Anonymous [ 10 Kwi 2016 15:58 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Faktycznie, ale tylko 8 wagon jest tańszy. Nie wiem jak to wyjaśnić.
Edyta: 17 wagon też, jeżeli jest taki wagon. Tak jakby skrajne wagony miały tańsze miejscówki. Nie wiem dlaczego.

Autor:  wtak [ 10 Kwi 2016 16:04 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

No właśnie. Jakoś dotąd się też nie spotkałem. Może jakieś staryj obok kupe-ljuks? ;)

Autor:  vincenz [ 10 Kwi 2016 16:17 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

@Zeus pisałeś, że to co jest do wydrukowania po zakupie biletu to "boarding pass". To znaczy, że już nic nie trzeba na dworcu drukować i wystarczy, że pokażę to co mam teraz na mailu i wpuszczą mnie do pociągu?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Autor:  krasnal [ 10 Kwi 2016 16:21 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Dokładnie tak. Dziś pani we Lwowie zeskanowała oczami kod QR i wpuściła mnie do pociągu. A do Franka wiozło mnie takie cudeńko:

Załączniki:
img20160410_161941r.jpg
img20160410_161941r.jpg [ 190.25 KiB | Obejrzany 1574 razy ]

Autor:  wtak [ 10 Kwi 2016 17:10 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Ostatnio na trasach Lwów- Kijów i Kijów-Odessa bilety mocno podrożały,') to może standard też się nieco podnosi. Ech, te dawne koleje ukraińskie ;)

Autor:  szumny [ 12 Kwi 2016 00:28 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

W ukraińskich pociągach jest normą że ceny mogą się różnić nawet +-50% na danej trasie. Chodzi o tę samą klasę i ten sam odcinek.
Najlepsza strona do sprawdzania cen (niekoniecznie do zakupu) to ta:
http://e-kvytok.ua/
Pokazuje ceny w każdym wagonie zanim wybierze się klasę pociągu/wagonu.
Różnica w cenie wynika z wielu czynników. A to operator, a to jak klasyfikuje dany operator dany wagon, a to jeszcze inne pierdoły bo w niektórych pociągach wprowadzili coś takiego cenowego jak nasze TLK (kupujesz wcześnie to taniej), itd., itp.
Jeśli chodzi o podwyżkę cen biletów to zgoda, miały miejsce. W przeciągu ostatnich 5 lat bilety podrożały ok. 80-100% ale ze względu na inflację to są tańsze nominalnie dziś (z wyjątkiem okresu około 1 rok temu kiedy hrywna mocno dołowała).
Wciąż "kupejnym" ze Lwowa do Kijowa możemy pojechać za 26zł a "plackartnym" za 17.

Autor:  jacek96 [ 12 Kwi 2016 07:32 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

@krasnal
To mi wyglada na tramwaj. Czy w nim sa kuszetki?
Skad jechales do Ivano-Frankowska? Lwowa?

Autor:  krasnal [ 12 Kwi 2016 12:24 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

To jest pociąg "Intercity" kursujący pomiędzy Lwowem, I-F i dalej Czerniowacami (niektóre kursy). Dokładnie jednostka wyprodukowana przez Hyundai na Euro 2012.
https://en.wikipedia.org/wiki/HRCS2_multiple_unit

Autor:  Aksum [ 12 Kwi 2016 15:10 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

krasnal napisał(a):
To jest pociąg "Intercity" kursujący pomiędzy Lwowem, I-F i dalej Czerniowacami (niektóre kursy). Dokładnie jednostka wyprodukowana przez Hyundai na Euro 2012.


@krasnal nie masz racji bo na trasie Lwów - Czerniowcy - Lwów(od 5 października)
jeździ tzw "szybki pociąg" DPKr-2 wyprodukowany na Ukrainie
więcej http://ru.tsn.ua/groshi/mezhdu-lvovom-i ... 97079.html

Autor:  szumny [ 12 Kwi 2016 18:21 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Chciałem sprawdzić ceny ale nie widzę tej ciuchci w rozkładzie. Macie tak samo?

Autor:  krasnal [ 12 Kwi 2016 19:11 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Tej powyżej z Lwowa? Da się kupić chyba na tydzień wcześniej, nie wcześniej. Lwów - I-F kosztuje 131 hrywien.

Autor:  Aksum [ 12 Kwi 2016 20:01 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

np; w dniu 14.04.2016 skład 702Л Львов - Черновцы Odjazd Львов 19:08:00 Przyjazd Черновцы 22:42:00
cena biletu 146,47

Strona 5 z 33 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/