Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Ukraina-pociągi
ukraina-pociagi,1410,65875
Strona 4 z 33

Autor:  Gomol88 [ 24 Mar 2016 22:34 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Masz rację, nieparzyste to miejsca dolne. Wszystko pięknie i ładnie, ale niestety nie przechodzi mi płatność kartą.. i to z dwóch banków, mbank i t-mobile. Jakieś pomysly ?

Autor:  Anonymous [ 24 Mar 2016 22:37 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Parzyste na górze. Ale boczne też dają radę. Pamiętaj tylko, że nie można e przedziale pić alkoholu :D

Autor:  krystoferson112 [ 24 Mar 2016 22:50 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Z kartami Ci nie pomogę, u mnie poszło bez problemu, VISA BZWBK i tak samo Inteligo, a po prostu nie znam się wystarczającą na tym. Alkohol na Ukrainie i zakaz picia, hehe, oni nie są w stanie pójść spać w pociągu bez kropli nasennych, z którymi dzielą się ze wszystkimi współpasażerami.

Autor:  Zeus [ 24 Mar 2016 23:00 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Zawsze można kupić browarka od pana/i konduktor ;)

Autor:  Gomol88 [ 24 Mar 2016 23:02 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Skorzystalem ze innej strony i poszło gładko :). Co do alkoholu w pociągu, to macie rację. W 2010 r jechałem pociągiem na krym, bardziej niż zakazu alkoholu, przestrzegano ciszy i zamkniętego kibla na stacjach kolejowych. Pomijając fakt, że zabralem ze soba kieliszki, a Ukraińcy wyciagneli swoje stakany :P

Autor:  JarekGdynia [ 24 Mar 2016 23:05 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

W ukraińskich pociągach nie można pić alko? Wiem, że Rosja ma taki przepis, Ukraina też? Jeśli tak to faktycznie dziwne bo jest zupełnie martwy.

Autor:  krystoferson112 [ 24 Mar 2016 23:13 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Tak masz rację to pewnie martwy przepis, w UA wszyscy, kobiety też łoją w nocnych pociągach na potęgę i to jest ogólnie przyjęte, że wszyscy współpodróżnicy przed snem w nocnych walą wspólnie po garnuchu. Na Białorusi natomiast z alko można mieć problem, tam w każdym pojiezdie ;) jedzie patrol Milicji i co chwilę obchodzą pociąg,trzeba chować za siebie. Hehe, jak nie skryjesz to przy mnie opierdzielali studencicnę, że ich olał i nie skrył przed nimi, tylko pił z gwinta.Skończyło się na skruszczce studenta.

Autor:  Okowita [ 24 Mar 2016 23:36 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

A do gorzałki zestaw podróżny: kurica, ogórczik, pomidorczik i łuk (w sensie cebula ;-))

Ewentualnie studencina zamiast kuricy - kartoszka :lol:

Autor:  alanoid [ 24 Mar 2016 23:42 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

krystoferson112 napisał(a):
Tak masz rację to pewnie martwy przepis, w UA wszyscy, kobiety też łoją w nocnych pociągach na potęgę


Jechałem już nocnymi 9 razy i tylko raz zdarzyło się, że ktoś oprócz mnie pił (piwo). Niedawno wracając z Kijowa wręcz czułem się nieswojo, wszyscy idą posłusznie spać skubiąc przed tym słonecznika. A my piliśmy piwko, chowając butelkę przy każdorazowym przejściu prowadnicy. Także zakaz żyje - nie wiem jak z jego egzekwowaniem. Natomiast z tego co widziałem przechadzając się obok wagonów w przedziałach 4-osobowych picie jest bardziej powszechne.

Autor:  krystoferson112 [ 24 Mar 2016 23:52 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Może tak być, Ukraina jaką znamy jeszcze teraz nie potrwa długo... jak myśli się o tym, że premierem tego kraju może zostać ...prof. Leszek Balcerowicz, już to nie jest ta sama Ukraina, w marcu we Lwowie kierowca taksówki powiedział mi, że jest nowa Policja jeżdżąca cały czas na światłach błyskowych aby było ich widać, podobno nie biorą nawet łapówek w ogóle i zatrzymują pojazdy tylko wówczas jak ktoś wjedzie na przystanek autobusowy potrąci parę osób i ... jedzie dalej, jak nie popełnisz wykroczenia jedziesz dalej... normalnie jak umiesz po flaszce jechać to Cię nie ruszą...Jeżdżą nowymi Toyotami, po tych ich rozpoznasz. Tak mówił taksiarz...

Autor:  JarekGdynia [ 24 Mar 2016 23:57 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

O tej policji coś słyszałem, chyba reforma podobna do tej co w Gruzji była.
Wracają do tematu to pamiętam jak jechałem z Krymu to normalnie piwka pili ludzie. Żadnych problemów nie mieli, ale to już 3 lata temu było. Ostatnio tylko na krótszych trasach jeździłem, takźe może faktycznie coś z tym piciem alkoholu się zmieniło.
Ogólnie ukraińską kolej oceniłbym naprawdę dobrze. Bardzo mało spóźnień i widać na dworcach że to faktycznie najbardziej popularny środek transportu.
Plackart też ma swoje uroki.

Autor:  Anonymous [ 25 Mar 2016 00:07 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Przepis odnośnie picia alko żyje i ma się dobrze:) Rozstawiliśmy piwka i żarcie na stoliku, a pani policjant (akurat przechodząca przez przedział) kazała schować, mówiąc że nie można. Ukrainiec z koi bocznej, skitrał browar pod kołderkę. Jak gliniarze poszli, wyciągnął i zaczął pić. Balcerowicz zrezygnował, a Policja jest już od sierpnia 2015 roku. Jeżdżą Toyotami Prius (głównie). Mają mundury jak z Akademii Policyjnej, są szkoleni i opłacani przez USA (głównie). Każdy gliniarz ma kamerkę.

Autor:  Okowita [ 25 Mar 2016 00:15 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Naszły mnie wspomnienia - podróż poślubną na Krym odbyłem pociągiem. Z Kijowa do Symferopola w przedziale lux (dwójka).

Luks luksem ale za pościel trzeba było parę hrywien zapłacić. Koncept all in był jeszcze nieznany wtedy :-) Nie wiem jak teraz...

Autor:  Zeus [ 25 Mar 2016 00:23 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

W cenie biletu masz pościel i ręcznik ;)

Autor:  krystoferson112 [ 25 Mar 2016 00:28 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Okowita napisał(a):
Naszły mnie wspomnienia - podróż poślubną na Krym odbyłem pociągiem. Z Kijowa do Symferopola w przedziale lux (dwójka).

Luks luksem ale za pościel trzeba było parę hrywien zapłacić. Koncept all in był jeszcze nieznany wtedy :-) Nie wiem jak teraz...

Okowita to ne ne ne to uz se nevrati jak spiewała Helena Vondráčková

Autor:  zoli [ 25 Mar 2016 15:15 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Zeus napisał(a):
W cenie biletu masz pościel i ręcznik ;)


domyślnie - ale można z tego zrezygnować i jest parę hrywien taniej (przynajmniej tak było jeszcze niedawno).

Autor:  Anonymous [ 25 Mar 2016 16:07 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Można zrezygnować z pościeli i ręcznika, daje to aż 18 hrywien oszczędności (przy bilecie П).

Autor:  szumny [ 26 Mar 2016 00:01 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Pić i palić w pociągach nie wolno ale warto przejechać się elektryczką żeby sprawdzić jak te zakazy funkcjonują. Klimat bezcenny.

Autor:  vincenz [ 30 Mar 2016 07:35 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Chciałbym wybrać się pociągiem z Kijowa do Odessy i z powrotem. Jak rozumiem, po zakupie biletu przez internet, muszę go jeszcze wydrukować w kasie, albo w automacie na dworcu? Czy zakupiony bilet można anulować (jeszcze przed wydrukowaniem w kasie lub automacie)? Słabo z moim ukraińskim a nie ufam do końca translatorowi.

Autor:  invasion [ 30 Mar 2016 08:36 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Bilet kupiony na uz.gov mogłam wydrukować w domu

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Strona 4 z 33 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/