| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Ukraina-pociągi ukraina-pociagi,1410,65875 | Strona 4 z 33 |
| Autor: | Gomol88 [ 24 Mar 2016 22:34 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Masz rację, nieparzyste to miejsca dolne. Wszystko pięknie i ładnie, ale niestety nie przechodzi mi płatność kartą.. i to z dwóch banków, mbank i t-mobile. Jakieś pomysly ? | |
| Autor: | Anonymous [ 24 Mar 2016 22:37 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Parzyste na górze. Ale boczne też dają radę. Pamiętaj tylko, że nie można e przedziale pić alkoholu | |
| Autor: | krystoferson112 [ 24 Mar 2016 22:50 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Z kartami Ci nie pomogę, u mnie poszło bez problemu, VISA BZWBK i tak samo Inteligo, a po prostu nie znam się wystarczającą na tym. Alkohol na Ukrainie i zakaz picia, hehe, oni nie są w stanie pójść spać w pociągu bez kropli nasennych, z którymi dzielą się ze wszystkimi współpasażerami. | |
| Autor: | Zeus [ 24 Mar 2016 23:00 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Zawsze można kupić browarka od pana/i konduktor | |
| Autor: | Gomol88 [ 24 Mar 2016 23:02 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Skorzystalem ze innej strony i poszło gładko | |
| Autor: | JarekGdynia [ 24 Mar 2016 23:05 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
W ukraińskich pociągach nie można pić alko? Wiem, że Rosja ma taki przepis, Ukraina też? Jeśli tak to faktycznie dziwne bo jest zupełnie martwy. | |
| Autor: | krystoferson112 [ 24 Mar 2016 23:13 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Tak masz rację to pewnie martwy przepis, w UA wszyscy, kobiety też łoją w nocnych pociągach na potęgę i to jest ogólnie przyjęte, że wszyscy współpodróżnicy przed snem w nocnych walą wspólnie po garnuchu. Na Białorusi natomiast z alko można mieć problem, tam w każdym pojiezdie | |
| Autor: | Okowita [ 24 Mar 2016 23:36 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
A do gorzałki zestaw podróżny: kurica, ogórczik, pomidorczik i łuk (w sensie cebula Ewentualnie studencina zamiast kuricy - kartoszka | |
| Autor: | alanoid [ 24 Mar 2016 23:42 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
krystoferson112 napisał(a): Tak masz rację to pewnie martwy przepis, w UA wszyscy, kobiety też łoją w nocnych pociągach na potęgę Jechałem już nocnymi 9 razy i tylko raz zdarzyło się, że ktoś oprócz mnie pił (piwo). Niedawno wracając z Kijowa wręcz czułem się nieswojo, wszyscy idą posłusznie spać skubiąc przed tym słonecznika. A my piliśmy piwko, chowając butelkę przy każdorazowym przejściu prowadnicy. Także zakaz żyje - nie wiem jak z jego egzekwowaniem. Natomiast z tego co widziałem przechadzając się obok wagonów w przedziałach 4-osobowych picie jest bardziej powszechne. | |
| Autor: | krystoferson112 [ 24 Mar 2016 23:52 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Może tak być, Ukraina jaką znamy jeszcze teraz nie potrwa długo... jak myśli się o tym, że premierem tego kraju może zostać ...prof. Leszek Balcerowicz, już to nie jest ta sama Ukraina, w marcu we Lwowie kierowca taksówki powiedział mi, że jest nowa Policja jeżdżąca cały czas na światłach błyskowych aby było ich widać, podobno nie biorą nawet łapówek w ogóle i zatrzymują pojazdy tylko wówczas jak ktoś wjedzie na przystanek autobusowy potrąci parę osób i ... jedzie dalej, jak nie popełnisz wykroczenia jedziesz dalej... normalnie jak umiesz po flaszce jechać to Cię nie ruszą...Jeżdżą nowymi Toyotami, po tych ich rozpoznasz. Tak mówił taksiarz... | |
| Autor: | JarekGdynia [ 24 Mar 2016 23:57 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
O tej policji coś słyszałem, chyba reforma podobna do tej co w Gruzji była. Wracają do tematu to pamiętam jak jechałem z Krymu to normalnie piwka pili ludzie. Żadnych problemów nie mieli, ale to już 3 lata temu było. Ostatnio tylko na krótszych trasach jeździłem, takźe może faktycznie coś z tym piciem alkoholu się zmieniło. Ogólnie ukraińską kolej oceniłbym naprawdę dobrze. Bardzo mało spóźnień i widać na dworcach że to faktycznie najbardziej popularny środek transportu. Plackart też ma swoje uroki. | |
| Autor: | Anonymous [ 25 Mar 2016 00:07 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Przepis odnośnie picia alko żyje i ma się dobrze:) Rozstawiliśmy piwka i żarcie na stoliku, a pani policjant (akurat przechodząca przez przedział) kazała schować, mówiąc że nie można. Ukrainiec z koi bocznej, skitrał browar pod kołderkę. Jak gliniarze poszli, wyciągnął i zaczął pić. Balcerowicz zrezygnował, a Policja jest już od sierpnia 2015 roku. Jeżdżą Toyotami Prius (głównie). Mają mundury jak z Akademii Policyjnej, są szkoleni i opłacani przez USA (głównie). Każdy gliniarz ma kamerkę. | |
| Autor: | Okowita [ 25 Mar 2016 00:15 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Naszły mnie wspomnienia - podróż poślubną na Krym odbyłem pociągiem. Z Kijowa do Symferopola w przedziale lux (dwójka). Luks luksem ale za pościel trzeba było parę hrywien zapłacić. Koncept all in był jeszcze nieznany wtedy | |
| Autor: | Zeus [ 25 Mar 2016 00:23 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
W cenie biletu masz pościel i ręcznik | |
| Autor: | krystoferson112 [ 25 Mar 2016 00:28 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Okowita napisał(a): Naszły mnie wspomnienia - podróż poślubną na Krym odbyłem pociągiem. Z Kijowa do Symferopola w przedziale lux (dwójka). Luks luksem ale za pościel trzeba było parę hrywien zapłacić. Koncept all in był jeszcze nieznany wtedy Okowita to ne ne ne to uz se nevrati jak spiewała Helena Vondráčková | |
| Autor: | zoli [ 25 Mar 2016 15:15 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Zeus napisał(a): W cenie biletu masz pościel i ręcznik domyślnie - ale można z tego zrezygnować i jest parę hrywien taniej (przynajmniej tak było jeszcze niedawno). | |
| Autor: | Anonymous [ 25 Mar 2016 16:07 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Można zrezygnować z pościeli i ręcznika, daje to aż 18 hrywien oszczędności (przy bilecie П). | |
| Autor: | szumny [ 26 Mar 2016 00:01 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Pić i palić w pociągach nie wolno ale warto przejechać się elektryczką żeby sprawdzić jak te zakazy funkcjonują. Klimat bezcenny. | |
| Autor: | vincenz [ 30 Mar 2016 07:35 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Chciałbym wybrać się pociągiem z Kijowa do Odessy i z powrotem. Jak rozumiem, po zakupie biletu przez internet, muszę go jeszcze wydrukować w kasie, albo w automacie na dworcu? Czy zakupiony bilet można anulować (jeszcze przed wydrukowaniem w kasie lub automacie)? Słabo z moim ukraińskim a nie ufam do końca translatorowi. | |
| Autor: | invasion [ 30 Mar 2016 08:36 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Bilet kupiony na uz.gov mogłam wydrukować w domu Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka | |
| Strona 4 z 33 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |