Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Ukraina-pociągi
ukraina-pociagi,1410,65875
Strona 3 z 33

Autor:  szumny [ 14 Kwi 2015 17:10 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Nieco offtopując temat. Dobrym pomysłem jest (zwłaszcza poza Medyką) przekraczanie granicy okazją (na podsadku). Pytamy przed szlabanem lub w pobliskim sklepie robiących zakupy czy by nas nie przewieźli przez granicę a my wzamian przewieziemy im swoją "normę" papierosów czy też alkoholu. Zawsze działało a dodatkowo mamy zapewniony darmowy transport bliżej lub dalej. Oczywiście patent na kierunek "powrót". W kierunku "tam" należałoby zostawić parę złoty kierowcy.

Autor:  raaafi [ 14 Kwi 2015 17:15 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Tylko pieszo przechodzi się bardzo szybko (bramka UE), samochodem trwa dłużej. A pociąg też swoje stoi, dlatego zawsze wolę pieszo

Autor:  szumny [ 14 Kwi 2015 17:27 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Tylko w Medyce przekroczysz granicę pieszo.

Autor:  szumny [ 23 Kwi 2015 08:58 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Po raz kolejny potwierdzilo sie ze pula biletow dostepna w sprzedazy internetowej jest duzo mniejsza niz w sprzedazy bezposredniej w kasie.
Z innych ciekawostek:
1) Ukrainski PrivatBank reklamuje sie ze mozna w ich oddzialach kupic bilety na ukrainskie pociagi. Jesli komus za daleko na dworzec (np. we Lwowie) to moze zrobic to w oddziale banku.
2) Byl poruszany temat znizek na pociagi. Ww bank wlasnie zrobil promocje "2 bilety w cenie 1". Warunki na ich stronie. Raczej to nie jest promocja dla Polakow ale jak ktos ma znajomych na Ukrainie to moze skorzysta.

Autor:  szumny [ 23 Kwi 2015 13:19 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Jeszcze jedna rzecz:
za bilet Myronivka-Lviv na stronie e-kvytok jest cena 216 UAH.
Na dworcu bilet kosztowal 181 UAH.

Autor:  pomoc [ 23 Kwi 2015 14:15 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Warto dodać że za każdy bilet kupiony w automacie Privatbanku obowiazuje prowizja - nie taka Niska w porównaniu do ceny biletu

Autor:  jarhead47 [ 02 Cze 2015 16:54 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

szumny napisał(a):
1) Ukrainski PrivatBank reklamuje sie ze mozna w ich oddzialach kupic bilety na ukrainskie pociagi. Jesli komus za daleko na dworzec (np. we Lwowie) to moze zrobic to w oddziale banku.
2) Byl poruszany temat znizek na pociagi. Ww bank wlasnie zrobil promocje "2 bilety w cenie 1". Warunki na ich stronie. Raczej to nie jest promocja dla Polakow ale jak ktos ma znajomych na Ukrainie to moze skorzysta.


Sam będę niedługo korzystał z kolei ukraińskich, chciałem skorzystać z tego, co kolega wyżej napisał, ale po małym rozeznaniu wychodzi, że niestety już promocja 2 w cenie 1 nie obowiązuje -> http://tnijurl.com/6c44289e2aa8/

Jeszcze ciekawostka: Przy bilecie wartym kilkaset hrywni, różnica w kupowaniu między stroną Privatbanku a oficjalną stroną kolei ukraińskiej to raptem 4 hrywnie :)

Autor:  pomoc [ 08 Cze 2015 21:38 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

szumny napisał(a):
W najbliższym czasie, poświęcę nieco więcej uwagi pociągom regionalnym. Najpierw przetestuję a potem napiszę ale wygląda na to że można 200 km przejechać za niecałe 2 zł.

Pozwolę sobie uzupełnić moje i szumnego spostrzeżenia dot. pociągów regionalnych o - myślę - ważne uwagi: -w sezonie może się zdarzyć, że pociąg jeżdżący "co do minuty" nagle dostanie 2-u godzinnego opóźnienia
-powodem są pasażerowie opóźniający odjazd pociągu na każdej stacji
-pasażerowie opóźniają odjazd pociągu na każdej stacji, ponieważ nie mogą się dostać do pociągu
-powód: kumulacja grup Polaków i Ukraińców chcących dostać się (np.) w Karpaty.
-niektórzy, na pierwszych km od Lwowa zostawali na peronach
-bilety są niezwracalne
-miejsca siedzące zajmujemy na ok. godzinę przed odjazdem, potem już ich nie ma (sezon).
-pół dnia na stojąco w pociągu brnącym przez Karpaty: nie chcesz tego przeżyć.
Tak więc cena 2zł ma swoje + jak i -.

Autor:  vincenz [ 28 Wrz 2015 10:16 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Czy w plackarcie domyślnie dają jakąś pościel (jakiś koc albo cokolwiek do przykrycia)? Czy takie rarytasy dopiero w II i I klasie?

Autor:  JarekGdynia [ 28 Wrz 2015 10:20 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Dają, bez problemu

Autor:  Zeus [ 28 Wrz 2015 10:21 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Dają taki zestaw: Pościel, prześcieradło, poszewkę i ręcznik. Koć jest na każdym łóżku
Dotyczy to wszystkich klas

Autor:  vincenz [ 28 Wrz 2015 10:23 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Dziękuję Wam za odpowiedzi.

Autor:  toudik86 [ 18 Lut 2016 07:18 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Chcialem się zapytać czy po zakupie biletu z oficjalnej strony kolei ukrainskich otrzymujemy "boarding pass" do wydrukowania, czy jest to już nasz bilet czy trzeba jeszcze isc go gdzies wymieniać ?

Autor:  Zeus [ 18 Lut 2016 10:04 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

"Boarding Pass"

Autor:  Zeus [ 20 Mar 2016 16:07 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

http://www.polukr.net/blog/2016/03/pows ... rainskiej/

Ukraińskie koleje planują zrealizować projekt budowy linii kolejowej o wąskim (tzw. europejskim) rozstawie na trasie z Lwowa do granicy polsko-ukraińskiej, co umożliwiłoby realizację szybkich połączeń pasażerskich na trasie Warszawa-Lwów-Kijów.

Autor:  Gomol88 [ 24 Mar 2016 21:38 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Witam,
mam prośbę. Czy ktoś mógłby podać mi dobrą stronę do kupienia biletów na pociąg relacji Kijów - Lwów?
Korzystam ze strony: http://booking.uz.gov.ua/en/ ale wyskakuje mi jakiś błąd. Czy są już dostępne bilety w terminie majowym ? Czy po ewentualnej rezerwacji biletów otrzymam je w formie elektronicznej ??
Pozdrawiam

Autor:  Zeus [ 24 Mar 2016 21:42 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Normalnie mi szuka

Trzeba tylko napisać: Kyiv - Lviv

Autor:  Anonymous [ 24 Mar 2016 21:47 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

@Gomol88 Czy ten błąd to komunikat 'no trains in this direction'? Jeżeli tak, to chodzi o datę. Spróbuj ten sam dzień tygodnia ale wcześniej.

Autor:  Gomol88 [ 24 Mar 2016 22:10 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Dzięki za pomoc, juz ogarnąłem. Łamałem sobie głowę, dlaczego nie znajduje mi Kiev, a rzeczywiście trzeba wpisać przez Y.
Korzystając z okazji chciałbym jeszcze zapytać o miejsca w klasie 3, czyli klasycznej plackarcie. Które miejsca są na dole, a które na górze ? Czy Coupe/Coach with Compartments to zamykane przedziały z łóżkami ?

Autor:  krystoferson112 [ 24 Mar 2016 22:16 ]
Temat postu:  Re: Ukraina-pociągi

Czekaj chyba nieparzyste były na dole, ale nie jestem pewny i dotyczyły właśnie tych zamykanych przedziałów. W ogóle to jeżeli chcesz zanznać koloryt ukraińskich kolei to kup te tańsza plackarty. Jeżeli nie, a chcesz się po prostu przemieścić we względnej wygodzie to kup te droższe z zamykanymi przedziałami, pełna kultura, Ukraińcy są bardzo uprzejmi w trakcie podróży koleją, to ich pozytywna cecha ;)

Strona 3 z 33 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/