| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Ukraina-pociągi ukraina-pociagi,1410,65875 | Strona 3 z 33 |
| Autor: | szumny [ 14 Kwi 2015 17:10 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Nieco offtopując temat. Dobrym pomysłem jest (zwłaszcza poza Medyką) przekraczanie granicy okazją (na podsadku). Pytamy przed szlabanem lub w pobliskim sklepie robiących zakupy czy by nas nie przewieźli przez granicę a my wzamian przewieziemy im swoją "normę" papierosów czy też alkoholu. Zawsze działało a dodatkowo mamy zapewniony darmowy transport bliżej lub dalej. Oczywiście patent na kierunek "powrót". W kierunku "tam" należałoby zostawić parę złoty kierowcy. | |
| Autor: | raaafi [ 14 Kwi 2015 17:15 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Tylko pieszo przechodzi się bardzo szybko (bramka UE), samochodem trwa dłużej. A pociąg też swoje stoi, dlatego zawsze wolę pieszo | |
| Autor: | szumny [ 14 Kwi 2015 17:27 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Tylko w Medyce przekroczysz granicę pieszo. | |
| Autor: | szumny [ 23 Kwi 2015 08:58 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Po raz kolejny potwierdzilo sie ze pula biletow dostepna w sprzedazy internetowej jest duzo mniejsza niz w sprzedazy bezposredniej w kasie. Z innych ciekawostek: 1) Ukrainski PrivatBank reklamuje sie ze mozna w ich oddzialach kupic bilety na ukrainskie pociagi. Jesli komus za daleko na dworzec (np. we Lwowie) to moze zrobic to w oddziale banku. 2) Byl poruszany temat znizek na pociagi. Ww bank wlasnie zrobil promocje "2 bilety w cenie 1". Warunki na ich stronie. Raczej to nie jest promocja dla Polakow ale jak ktos ma znajomych na Ukrainie to moze skorzysta. | |
| Autor: | szumny [ 23 Kwi 2015 13:19 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Jeszcze jedna rzecz: za bilet Myronivka-Lviv na stronie e-kvytok jest cena 216 UAH. Na dworcu bilet kosztowal 181 UAH. | |
| Autor: | pomoc [ 23 Kwi 2015 14:15 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Warto dodać że za każdy bilet kupiony w automacie Privatbanku obowiazuje prowizja - nie taka Niska w porównaniu do ceny biletu | |
| Autor: | jarhead47 [ 02 Cze 2015 16:54 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
szumny napisał(a): 1) Ukrainski PrivatBank reklamuje sie ze mozna w ich oddzialach kupic bilety na ukrainskie pociagi. Jesli komus za daleko na dworzec (np. we Lwowie) to moze zrobic to w oddziale banku. 2) Byl poruszany temat znizek na pociagi. Ww bank wlasnie zrobil promocje "2 bilety w cenie 1". Warunki na ich stronie. Raczej to nie jest promocja dla Polakow ale jak ktos ma znajomych na Ukrainie to moze skorzysta. Sam będę niedługo korzystał z kolei ukraińskich, chciałem skorzystać z tego, co kolega wyżej napisał, ale po małym rozeznaniu wychodzi, że niestety już promocja 2 w cenie 1 nie obowiązuje -> http://tnijurl.com/6c44289e2aa8/ Jeszcze ciekawostka: Przy bilecie wartym kilkaset hrywni, różnica w kupowaniu między stroną Privatbanku a oficjalną stroną kolei ukraińskiej to raptem 4 hrywnie | |
| Autor: | pomoc [ 08 Cze 2015 21:38 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
szumny napisał(a): W najbliższym czasie, poświęcę nieco więcej uwagi pociągom regionalnym. Najpierw przetestuję a potem napiszę ale wygląda na to że można 200 km przejechać za niecałe 2 zł. Pozwolę sobie uzupełnić moje i szumnego spostrzeżenia dot. pociągów regionalnych o - myślę - ważne uwagi: -w sezonie może się zdarzyć, że pociąg jeżdżący "co do minuty" nagle dostanie 2-u godzinnego opóźnienia -powodem są pasażerowie opóźniający odjazd pociągu na każdej stacji -pasażerowie opóźniają odjazd pociągu na każdej stacji, ponieważ nie mogą się dostać do pociągu -powód: kumulacja grup Polaków i Ukraińców chcących dostać się (np.) w Karpaty. -niektórzy, na pierwszych km od Lwowa zostawali na peronach -bilety są niezwracalne -miejsca siedzące zajmujemy na ok. godzinę przed odjazdem, potem już ich nie ma (sezon). -pół dnia na stojąco w pociągu brnącym przez Karpaty: nie chcesz tego przeżyć. Tak więc cena 2zł ma swoje + jak i -. | |
| Autor: | vincenz [ 28 Wrz 2015 10:16 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Czy w plackarcie domyślnie dają jakąś pościel (jakiś koc albo cokolwiek do przykrycia)? Czy takie rarytasy dopiero w II i I klasie? | |
| Autor: | JarekGdynia [ 28 Wrz 2015 10:20 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Dają, bez problemu | |
| Autor: | Zeus [ 28 Wrz 2015 10:21 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Dają taki zestaw: Pościel, prześcieradło, poszewkę i ręcznik. Koć jest na każdym łóżku Dotyczy to wszystkich klas | |
| Autor: | vincenz [ 28 Wrz 2015 10:23 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Dziękuję Wam za odpowiedzi. | |
| Autor: | toudik86 [ 18 Lut 2016 07:18 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Chcialem się zapytać czy po zakupie biletu z oficjalnej strony kolei ukrainskich otrzymujemy "boarding pass" do wydrukowania, czy jest to już nasz bilet czy trzeba jeszcze isc go gdzies wymieniać ? | |
| Autor: | Zeus [ 18 Lut 2016 10:04 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
"Boarding Pass" | |
| Autor: | Zeus [ 20 Mar 2016 16:07 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
http://www.polukr.net/blog/2016/03/pows ... rainskiej/ Ukraińskie koleje planują zrealizować projekt budowy linii kolejowej o wąskim (tzw. europejskim) rozstawie na trasie z Lwowa do granicy polsko-ukraińskiej, co umożliwiłoby realizację szybkich połączeń pasażerskich na trasie Warszawa-Lwów-Kijów. | |
| Autor: | Gomol88 [ 24 Mar 2016 21:38 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Witam, mam prośbę. Czy ktoś mógłby podać mi dobrą stronę do kupienia biletów na pociąg relacji Kijów - Lwów? Korzystam ze strony: http://booking.uz.gov.ua/en/ ale wyskakuje mi jakiś błąd. Czy są już dostępne bilety w terminie majowym ? Czy po ewentualnej rezerwacji biletów otrzymam je w formie elektronicznej ?? Pozdrawiam | |
| Autor: | Zeus [ 24 Mar 2016 21:42 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Normalnie mi szuka Trzeba tylko napisać: Kyiv - Lviv | |
| Autor: | Anonymous [ 24 Mar 2016 21:47 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
@Gomol88 Czy ten błąd to komunikat 'no trains in this direction'? Jeżeli tak, to chodzi o datę. Spróbuj ten sam dzień tygodnia ale wcześniej. | |
| Autor: | Gomol88 [ 24 Mar 2016 22:10 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Dzięki za pomoc, juz ogarnąłem. Łamałem sobie głowę, dlaczego nie znajduje mi Kiev, a rzeczywiście trzeba wpisać przez Y. Korzystając z okazji chciałbym jeszcze zapytać o miejsca w klasie 3, czyli klasycznej plackarcie. Które miejsca są na dole, a które na górze ? Czy Coupe/Coach with Compartments to zamykane przedziały z łóżkami ? | |
| Autor: | krystoferson112 [ 24 Mar 2016 22:16 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Czekaj chyba nieparzyste były na dole, ale nie jestem pewny i dotyczyły właśnie tych zamykanych przedziałów. W ogóle to jeżeli chcesz zanznać koloryt ukraińskich kolei to kup te tańsza plackarty. Jeżeli nie, a chcesz się po prostu przemieścić we względnej wygodzie to kup te droższe z zamykanymi przedziałami, pełna kultura, Ukraińcy są bardzo uprzejmi w trakcie podróży koleją, to ich pozytywna cecha | |
| Strona 3 z 33 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |