| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Ukraina-pociągi ukraina-pociagi,1410,65875 | Strona 16 z 33 |
| Autor: | kow [ 29 Cze 2017 10:39 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Czy zmiany cen biletów na pociągi Intercity Hyundai o 10% (drożej w niedziele i piątki, taniej w czwartki i soboty) to są od dawna czy jakiś nowy wynalazek? http://www.uz.gov.ua/en/passengers/ticket_discounts/ PRICES OF TICKETS FOR HYUNDAI TRAINS (Intercity+) On Thursdays and Saturdays, a 10% discount will be applied, and the price of tickets on Fridays and Sundays will be increased by 10%. If round trip tickets are bought, there is a 10% discount. | |
| Autor: | Aksum [ 03 Lip 2017 09:56 ] | ||
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi | ||
Od dzisiaj można kupować bilety Przemyśl - Kijów na stronie Укрзалізници http://booking.uz.gov.ua/
| |||
| Autor: | fik_ignac [ 03 Lip 2017 16:17 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Chciałbym zapytać o wasze doświadczenia z płatnościami na stronie http://booking.uz.gov.ua/en/ Mam do dyspozycji tylko kartę debetową, dlatego zastanawiam się czy komuś przechodziła płatność taką kartą. Nie mogę znaleźć nigdzie informacji dotyczących preferowanej karty, ale domyślam się, że raczej będę musiał szukać karty kredytowej do tej płatności. Z góry dzięki za pomoc. | |
| Autor: | steward [ 03 Lip 2017 17:56 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
-- 03 Lip 2017 17:56 -- Ukraincy placa zazwyczaj kartami debetowymi, wiec sam mozesz rowniez sprobowac. -- 03 Lip 2017 17:56 -- | |
| Autor: | PS143 [ 03 Lip 2017 18:19 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
W zeszłym roku bez problemu płaciłem zwykłą debetówką za bilety. | |
| Autor: | JarekGdynia [ 08 Lip 2017 19:14 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
@Alexis93 Jeśli lubisz się integrować to bierz trzecią klase, z tym że dobrze by było dolne łóżko dla wygody. I odradzam te miejsca 37-54 bo są w przejściu. Jak chcesz trochę więcej wygody (spokoju) to bierz drugą klase. | |
| Autor: | arturro [ 08 Lip 2017 19:16 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Przeważnie ludzie polecają dolne łóżko, bo więcej miejsca. Ja wolę górę, zwłaszcza na dłuższej trasie. Rano ludzie zaczynają się kręcić, dolne łóżko siłą rzeczy zamienia się w miejsce do siedzenia dla pasażera z góry i dołu. Jak leżysz na górze, to nikt Cię na siłę na dół ściągał nie będzie. Można pokimać trochę dłużej, a jak masz ochotę ze współpasażerami porozmawiać, to wystarczy się lekko wychylić i już. Jedno zastrzeżenie: góra wymaga nieco zwinności, bo trzeba wchodzić / schodzić i umieć się wygodnie ułożyć, średnio sprawny człowiek sobie poradzi. | |
| Autor: | Ninoczka [ 08 Lip 2017 20:34 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Ja jeszcze nie polecam pierwszego i ostatniego "przedziału". Cały wagon przechodzi w drodze do toalety i na papierosa. Jak ktoś się boi upadku z wysokości można od prowadnicy wypożyczyć pasy do zapięcia na pięterku. Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | radzio666 [ 09 Lip 2017 03:25 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
dlatego wlasnie moim zdaniem miejsca 44 i 46 sa optymalne - u gory, w srodku wagonu i nie wypadniesz przy ewentualnym hamowaniu pociagu plackarta sama w sobie generuje pewny noizz takze i w nocy, cos jak hardsleeper | |
| Autor: | Cubero4 [ 25 Lip 2017 01:01 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
-- 25 Lip 2017 00:12 -- Hej, wybieram się niebawem nocnym najtańszym platzkartem z Kijowa do Lwowa, i mam takie pytanie: posiadam wielki bagaż, czy będzie miejsce go gdzieś umieścić czy muszę spać na nim w miejscu do leżenia? -- 25 Lip 2017 01:01 -- Czy może dla przewozu większego bagażu lepiej wybrać tzw. 2 class czyli "compartment" ? Jeśli ktoś może to proszę o odpowiedź | |
| Autor: | Ninoczka [ 25 Lip 2017 02:12 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Dużej walizki nie zmieścisz w schowku pod dolną leżanką, ale na półkę pod sufitem wejdą dwie walizki typu "trumna" Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | Cubero4 [ 25 Lip 2017 02:23 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Ninoczka napisał(a): Dużej walizki nie zmieścisz w schowku pod dolną leżanką, ale na półkę pod sufitem wejdą dwie walizki typu "trumna" Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka Chcesz przez to powiedzieć że jest możliwość przewiezienia bagażu "pod sufitem" jak to wygląda? skoro ja wybieram miejsce górne to chyba ja jestem pod sufitem, chyba że jest jakieś miejsce na bagaż proszę o odpowiedź | |
| Autor: | Ninoczka [ 25 Lip 2017 02:28 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Jeszcze ponad górnym łóżkiem jest półka. Leżą na niej zwinięte materace. Półka jest wielkości leżanki. Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | Cubero4 [ 27 Lip 2017 10:01 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Dzięki za pomoc, kupiłem bez problemu, za przejazd w 3 klasie z Kijowa do Lwowa zapłaciłem prawie 113 hrywien, czyli jakieś ponad 16 zł za 620 km, bardzo tanio! a dodam jeszcze że z Lwowa kupiłem bilet na Leo Exspress do Bogumina za 19 zł | |
| Autor: | Guziko [ 27 Lip 2017 14:28 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Cześć, czy ktoś ogarnia alternatywę dla pociągu Lwów-Odessa. W Internetach nie ma żadnych miejsc na pociągi, nawet w kolejnych kilku dniach. Jest nas 6 osób. Planujemy tę podróż 14. sierpnia (za późno się ogarnęliśmy). Może jakiś pociąg z przesiadką, jeśli tak to gdzie (przesiadka w Winnicy możliwa tylko dla Intercity+ i wychodzi koło 70 zł? Oczywiście powinno być tanio (w końcu ten nocny pociąg w 3 kl. kosztuje 20 zł). Czy może liczyć na to, że 2 dni przed odjazdem uda się kupić bilety na dworcu we Lwowie? Z góry dzięki! | |
| Autor: | miriam [ 27 Lip 2017 14:44 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
@Guziko Liczyć można,ale chyba za jakąś łapówkę ,co tam jest normalne.Pewności w sezonie nawet na to nie ma.Trzeba mieć plan B | |
| Autor: | Zeus [ 27 Lip 2017 14:46 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Z łapówkami może być ciężko, bo zaczęła się kampania - anti łapówka. | |
| Autor: | miriam [ 27 Lip 2017 14:51 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
@Zeus jeszcze dużo wody upłynie zanim będą efekty | |
| Autor: | Zeus [ 27 Lip 2017 14:52 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Co racja, to racja, ale co jak co, Ukraina się zmienia na plus. | |
| Strona 16 z 33 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |