| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Ukraina-pociągi ukraina-pociagi,1410,65875 | Strona 2 z 33 |
| Autor: | pomoc [ 12 Kwi 2015 09:31 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Anonymous napisał(a): invasion napisał(a): Magia! Myślę sobie, zobaczę, czy serio nie ma miejsc. I właśnie pojawiło się 1 na nocny pociąg, 60 sekund i kliknięte Czyli jedziesz sypialnym jednak Ja moge (o ile chodzi ci o te sypialne standard): to jest ten sam pociag co na dalekobieznej trasie w ciagu dnia, roznica jest taka ze przez pierwsze ok. pol godziny-godzine pali sie swiatlo potem zostaje przygaszane. Tak samo (jak na dziennych) mozliwosc wypozyczenia przescieradla, kupna herbaty/kawy, na dwojkach malo miejsca zeby sie rozlozyc. facaldo: 1. i 3. jechalem ostatnio wiec tak, istnieja. przy czym od iwano frankowska jedna para podmiejskich dziennie i jedna para dalekobieznych noca. A na 2. jezdzi maaaasa podmiejskich, ale trzeba sie co rusz przesiadac. | |
| Autor: | invasion [ 12 Kwi 2015 09:54 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Anonymous napisał(a): Czyli jedziesz sypialnym jednak Jechałam dwa lata temu na trasie Kijów - Lwów i standard wg mnie był bardzo dobry (mam nadzieję, że tutaj będzie równie dobrze). Przede wszystkim czysto, wygodnie (fajnie mieć miejsce na dole, bo można wrzucić plecak w schowek pod swoim miejscem). Babeczka nas obudziła przed dojazdem, więc nie było stresu | |
| Autor: | JarekGdynia [ 13 Kwi 2015 11:14 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Ja kilka razy jeździłem ukraińskimi kolejami i nie mam im nic do zarzucenia. Na krótsze trasy nie dają pościeli a na dłuższe bez problemu. Można się przespać. Miejsce na bagaż mamy pod swoim miejscem także jest naprawde bezpiecznie. W 2013 zrobiłem trase na Krym i do Kijowa. Miło i sympatycznie, każdy wagon ma swojego konduktora. Można za kilka hrywien kupić herbate/kawe. Ogólnie bardzo pozytywnie, fajna sprawa jak jedziesz gdzieś dalej wybrać nocny kurs. Bilety tanie ale na dłuższych trasach lepiej kupić z wyprzedzeniem bo na Ukrainie naprawdę oblegany jest transport kolejowy. Pociągi są punktualne. Za browarka nikt się nie czepia, sporo ludzi piło alkohol jak ja podróżowałem. Ogólnie fajny klimat i biorąc pod uwage cene to polecam plackarte | |
| Autor: | 01ERES [ 13 Kwi 2015 11:45 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Plackartnyj wagon, to podroz koleja uznawana za rzecz obowiazkowa (dla nas) na wschodzie. W uproszczeniu, to bezprzedzialowy wagon z 54 miejscami do spania, prowadnica i samowarem.. Uwaga nie polecam miejsc 37-54 bo sa z boku i kazdy przechodzacy was szturcha, tak jak i miejsc 33-36- bo za blisko ubikacji, ktora czesto zamykaja. Poza tym to niesamowite przezycie, a jak traficie na kompanije to macie impreze. na cala podroz. Na wielu stacjach pociag staje, babuszki juz czekaja z pierozkami, czeburiekami, ryba wedzona i zimnym piwkiem. Wychodzicie, kupujecie, konsumujecie i jedziecie dalej. http://www.expressaero.ru/bilet_online/ ... skart.html W ten sposob bylem kilka razy na Krymie, z przesiadka w Odessie lub bezposrednio ze Lwowa, mozna tez bylo jechac przez Kijow. Kiedys wybiore sie w podroz dookola granic Ukrainy. Jak ktos woli wiekszy hardkor to mozna tez to zrobic elektriczkami. | |
| Autor: | szumny [ 13 Kwi 2015 17:22 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
pomoc napisał(a): Anonymous napisał(a): invasion napisał(a): Magia! Myślę sobie, zobaczę, czy serio nie ma miejsc. I właśnie pojawiło się 1 na nocny pociąg, 60 sekund i kliknięte Czyli jedziesz sypialnym jednak Ja moge (o ile chodzi ci o te sypialne standard): to jest ten sam pociag co na dalekobieznej trasie w ciagu dnia, roznica jest taka ze przez pierwsze ok. pol godziny-godzine pali sie swiatlo potem zostaje przygaszane. Tak samo (jak na dziennych) mozliwosc wypozyczenia przescieradla, kupna herbaty/kawy, na dwojkach malo miejsca zeby sie rozlozyc. facaldo: 1. i 3. jechalem ostatnio wiec tak, istnieja. przy czym od iwano frankowska jedna para podmiejskich dziennie i jedna para dalekobieznych noca. A na 2. jezdzi maaaasa podmiejskich, ale trzeba sie co rusz przesiadac. Trasa Iwano-Frankowsk - Rachów rzeczywiście jedna czy dwie pary na pozostałych trasach 4-5 par pociągów dziennie. Nie znaczy to że nie należy się przesiadać ale nie znaczy to też że należy koniecznie jechać ze Lwowa. Osobiście na pokonanie trasy karpackiej 1. i 2. preferuję przejazd autem przez Słowację do Użgorodu/Mukaczewa i zrobienie tej trasy niejako od d**y strony. | |
| Autor: | pomoc [ 13 Kwi 2015 17:48 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
akurat ja mialem odmienne doswiadczenie A niezmotoryzowanym polecam Leo Express/RegioJet z tanimi biletami, a potem koleja do Chopu. 01RES, gdzies za Kijowem trafilem na dziure w kierunku Charkowa, i nie dalo sie jechac elektriczka. Tak samo na wschod od Odessy (i to niezaleznie od tego co na Krymie). Wiec calej Ukrainy niestety nie zjedziemy, ale duza czesc tak. I nalezy pamietac o duzej rezerwie czasowej, bo na niektorych trasach jest po 1-2 pociagi dziennie. | |
| Autor: | szumny [ 13 Kwi 2015 18:00 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Ja też się nie upieram przy swoim bo tej trasy nie zrobiłem jeszcze. Rozkładu nie sprawdzałem a informacje o mizerii częstotliwości mam z drugich/trzecich rąk. Co do jednego jesteśmy zgodni: da się przejechać, linia czynna. | |
| Autor: | luck1991 [ 14 Kwi 2015 10:01 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Czy w pociągach ukraińskich są uznawane zniżki dla studentów? I czy są jakieś zniżki jak się kupi z dłuższym wyprzedzeniem? | |
| Autor: | Zeus [ 14 Kwi 2015 10:07 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Raczej nie ma żadnych zniżek. A do tego, po co ci? I tak bilety są bardzo tanie tam | |
| Autor: | raaafi [ 14 Kwi 2015 10:09 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Zniżek studenckich żadnych dla nas nie ma, jedynie ukraińscy studenci mają. Nigdzie ze zniżkami dla studentów się nie spotkałem. Co do dużego wyprzedzenia to do końca nie wiem, ale często po prostu najtańszej plackarty może zabraknąć i tylko droższe miejsca zostaną, więc zakupić wcześniej warto. | |
| Autor: | ciacho_majonez [ 14 Kwi 2015 10:18 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Nie ma zniżek dla polskich studentów. Aczkolwiek przy takich cenach, słuszne wydaje się zadane wyżej pytanie: po co. Na niektórych trasach koniecznie trzeba rezerwować wcześniej, i to nie tylko III klasę. Taki wakacyjny pociąg do Odessy potrafi zostać szybko wykupiony. | |
| Autor: | luck1991 [ 14 Kwi 2015 10:20 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Właśnie myślałem o wyjeździe do Odessy,a z jakim wyprzedzeniem pojawiają się bilety? | |
| Autor: | ciacho_majonez [ 14 Kwi 2015 10:29 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Z tego co pamiętam bilety wrzucają na 1-2 miesiące do przodu. Możesz łatwo sprawdzić na ich stronie | |
| Autor: | luck1991 [ 14 Kwi 2015 10:40 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Chyba jak sprzedają się bilety to oni dorzucają kolejny wagon. W sierpniu lub wrześniu planuję zrobić sobie trip po Ukrainie,20 zł do Odessy to cena ok. A na jakich trasach można przejechać 200 km za 3 zł? | |
| Autor: | JarekGdynia [ 14 Kwi 2015 11:04 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Bilety można kupić na http://booking.uz.gov.ua/en/ Są trzy klasy biletów: Л - Suite / First Class Sleeper К - Coupe / Couch with Compartsment П - Berth/Third Class Sleeper to najtańsza taryfa plackarta o której pisał @01ERES Przykładowa cena na 13 maja Lwów - Odesa to 150 hrywien Bilety dostępne miesiąc przed podróżą. | |
| Autor: | 01ERES [ 14 Kwi 2015 13:20 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Jakby ktos sam jechal plackartnym, niekoniecznie na wschod Ukrainy,bo mozna tez na poludnie (np. Czerniowce) to najlepiej wziac miejsce na dole, pakujesz bagaz do skrzyni, kladziesz sie i spisz z mysla, za masz wszystko pod kontrola! | |
| Autor: | luck1991 [ 14 Kwi 2015 13:45 ] | ||
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi | ||
01ERES napisał(a): Jakby ktos sam jechal plackartnym, niekoniecznie na wschod Ukrainy,bo mozna tez na poludnie (np. Czerniowce) to najlepiej wziac miejsce na dole, pakujesz bagaz do skrzyni, kladziesz sie i spisz z mysla, za masz wszystko pod kontrola! Właśnie o tym samym myślałem,by zająć miejsce na dole. Miejsca z czerwoną kreską jest na górze?
| |||
| Autor: | zoli [ 14 Kwi 2015 14:33 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
ciacho_majonez napisał(a): Z tego co pamiętam bilety wrzucają na 1-2 miesiące do przodu. Możesz łatwo sprawdzić na ich stronie Bilety są dostępne do kupienia na 45 dni przed podróżą. z. | |
| Autor: | szumny [ 14 Kwi 2015 16:22 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Zeus napisał(a): Raczej nie ma żadnych zniżek. A do tego, po co ci? I tak bilety są bardzo tanie tam Pytanie jak najberdziej zasadne. Oprócz b.tanich biletów są też drogie, choćby te na expresy czy miejsca w wagonach klasy lux. Odrębnym tematem są bilety na pociągi międzynarodowe i tu rozsądek podpowiada ze jeśli z Polski na Ukrainę możemy kupić bilet ze zniżką to w drugą stronę pewnie też. Jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat to proszę się podzielić. | |
| Autor: | raaafi [ 14 Kwi 2015 16:45 ] |
| Temat postu: | Re: Ukraina-pociągi |
Od strony Ukrainy na międzynarodowe też nie ma zniżek, a przynajmniej 2 lata temu nie było. Teraz wracam tańszym sposobem, pieszo przez granicę | |
| Strona 2 z 33 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |