Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Post #2340 - ile kosztuje zdarzenie medyczne - poradnik


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2937 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 143, 144, 145, 146, 147
Autor Wiadomość
Offline
#2921 PostWysłany: 23 Maj 2026 11:51 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 654
Loty: 18
Kilometry: 27 839
Krajów: 5 / 2.3%
niebieski
Chupacabra napisał(a):
Kod rabatowy do ERGO (MAJ20) już nie działa... Ma ktoś może jakiś nowy kod do nich?

Walizki15 działa, sprawdzone wczoraj.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
#2922 PostWysłany: 23 Maj 2026 12:01 

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 223
niebieski
opucher napisał(a):
W lutym mój współtowarzysz podróży miał wątpliwą przyjemność korzystania z ubezpieczenia dołączonego do karty kredytowej w Pekao SA w wariancie platynowym podczas pobytu w Tajlandii.

[..]
Niestety, podczas pierwszej rozmowy, konsultantka nie była w stanie zweryfikować posiadanego przeze mnie ubezpieczenia - nie widziała wariantu tej karty w swoim systemie.

I jak to finalnie zweryfikowali? Musieliście dzwonić do banku? Jakieś dokumenty organizować?
_________________
--
Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#2923 PostWysłany: 23 Maj 2026 15:06 

Rejestracja: 10 Lut 2025
Posty: 14
wujekp napisał(a):
opucher napisał(a):
W lutym mój współtowarzysz podróży miał wątpliwą przyjemność korzystania z ubezpieczenia dołączonego do karty kredytowej w Pekao SA w wariancie platynowym podczas pobytu w Tajlandii.

[..]
Niestety, podczas pierwszej rozmowy, konsultantka nie była w stanie zweryfikować posiadanego przeze mnie ubezpieczenia - nie widziała wariantu tej karty w swoim systemie.

I jak to finalnie zweryfikowali? Musieliście dzwonić do banku? Jakieś dokumenty organizować?


Nic nie musieliśmy robić, po kilku godzinach (kiedy w Polsce nastał dzień) wszystko ogarnęli między sobą Mondial<->PZU<->Pekao
Góra
 Profil Relacje PM off
wujekp uważa post za pomocny.
 
      
Online
#2924 PostWysłany: 26 Maj 2026 22:21 

Rejestracja: 08 Lis 2023
Posty: 48
Loty: 14
Kilometry: 22 068
Krajów: 5 / 2.3%
Robiłem ostatnio wycenę w Axa na stronie https://ubetrasa.pl/ubezpieczenie-turystyczne/ ale nie wykupiłem i dziś dostałem na maila ofertę 50% zniżki - czyli roczne ubezpieczenie wariat Zdobywca 40 ml KL za 1600 zł, ciekawa opcja nie powiem... czy ktoś też tak miał?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#2925 PostWysłany: 27 Maj 2026 00:16 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 1056
niebieski
Tak. Podobna oferta po zakupie ubezpieczenia na 2 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off
SamWPodrozy lubi ten post.
 
      
Offline
#2926 PostWysłany: 02 Cze 2026 00:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 12848
Loty: 621
Kilometry: 946 669
Krajów: 60 / 28.0%
Uniqa - nie wiem czy wcześniej nie zauważałem czy to nowość, ale można dostać 10% zniżki za posiadanie karty EKUZ. Łączy się ze zniżką z kodem TRAVEL20, więc efektywnie można mieć 28% zniżki.

Załączniki:
Uniqa_EKUZ.PNG
Uniqa_EKUZ.PNG [ 23.79 KiB | Obejrzany 452 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#2927 PostWysłany: 02 Cze 2026 13:26 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1667
Loty: 37
Kilometry: 97 719
Krajów: 14 / 6.5%
srebrny
Próbowałem w temacie o kartach PKO, ale może tu bardziej pasuje. Mam kartę PKO Infinite, pytanie o ubezpieczenie rezygnacji z powodu choroby dziecka, ale od trochę innej strony. Mam zaplanowany wyjazd bez dziecka, dziecko miało zostać pod opieką innej osoby. W przypadku gdy zachoruję muszę zostać. Czy ubezpieczyciel coś takiego łyknie?
Wg OWU nie ma informacji o tym, że dziecko ma być uczestnikiem podróży
Cytuj:
Nagłego zachorowania Ubezpieczonego, Współmałżonka, Partnera lub Dziecka, w tym również wskutek Choroby w związku
z wystąpieniem której ogłoszono Epidemię lub Pandemię nierokującego wyzdrowienia do czasu planowanej daty rozpoczęcia Wyjazdu;


W definicji “Dziecka” i “nagłego zachorowania” też nie ma nic o tym, że ta osoba ma być uczestnikiem imprezy, więc teoretycznie się łapie, ale nie wiem czy nie interpretuję tego zbyt frywolnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#2928 PostWysłany: 10 Cze 2026 09:21 

Rejestracja: 10 Lis 2012
Posty: 27
marrak napisał(a):
Chupacabra napisał(a):
Kod rabatowy do ERGO (MAJ20) już nie działa... Ma ktoś może jakiś nowy kod do nich?

Walizki15 działa, sprawdzone wczoraj.

Walizki15 już nie działa - pewnie nowy miesiąc, posiada ktoś nowy kod ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#2929 PostWysłany: 13 Cze 2026 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1324
Loty: 392
Kilometry: 539 554
Krajów: 41 / 19.2%
srebrny
ERGO -15%
Cytuj:
LATO2026
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
michalgie uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#2930 PostWysłany: 16 Cze 2026 14:47 

Rejestracja: 17 Sty 2024
Posty: 336
trocha napisał(a):
Próbowałem w temacie o kartach PKO, ale może tu bardziej pasuje. Mam kartę PKO Infinite, pytanie o ubezpieczenie rezygnacji z powodu choroby dziecka, ale od trochę innej strony. Mam zaplanowany wyjazd bez dziecka, dziecko miało zostać pod opieką innej osoby. W przypadku gdy zachoruję muszę zostać. Czy ubezpieczyciel coś takiego łyknie?
Wg OWU nie ma informacji o tym, że dziecko ma być uczestnikiem podróży
Cytuj:
Nagłego zachorowania Ubezpieczonego, Współmałżonka, Partnera lub Dziecka, w tym również wskutek Choroby w związku
z wystąpieniem której ogłoszono Epidemię lub Pandemię nierokującego wyzdrowienia do czasu planowanej daty rozpoczęcia Wyjazdu;


W definicji “Dziecka” i “nagłego zachorowania” też nie ma nic o tym, że ta osoba ma być uczestnikiem imprezy, więc teoretycznie się łapie, ale nie wiem czy nie interpretuję tego zbyt frywolnie.


Wydaje mi się, że tutaj jedynym ograniczeniem jest ograniczenie do najbliższej rodziny, podobnie jak w przypadku śmierci. Osoba zmarła wcale nie musi być planowana do wyjazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Online
#2931 PostWysłany: 20 Cze 2026 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 8101
platynowy
Czy oprócz Allianza, który (o ile dobrze czytam ich warunki) ujmuje trekking do 5500 mnpm, jako aktywność standardową, która nie wymaga dopłaty do "sportów wysokiego ryzyka" *, znacie innego ubezpieczyciela mającego obecnie takie elastyczne warunki?

*chyba, że używamy sprzętu specjalistycznego, albo łazimy po via ferrata.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#2932 PostWysłany: 20 Cze 2026 11:07 

Rejestracja: 25 Lis 2023
Posty: 782
Loty: 198
Kilometry: 486 540
Krajów: 108 / 50.5%
złoty
@tropikey karta Visa Infinite od PKO BP ma coś takiego jak trekking i wspinaczka wysokogórska. Teoretycznie trekking nie ma limitu wysokości i jest w definicji „Sportów rekreacyjnych”
Cytuj:
trekking (wędrówka) po szlakach turystycznych bez użycia specjalistycznego sprzętu zabezpieczającego (liny, raki, uprzęże)

Wysokość pojawia się dopiero przy wspinaczce wysokogórskiej:
- wspinaczka wysokogórska do 5500 m n.p.m. jest zaliczona do „Sportów wysokiego ryzyka”,
- wspinaczka wysokogórska powyżej 5500 m n.p.m. jest zaliczona do „Sportów ekstremalnych”.

Teoretycznie oznacza to, że np. trekking na Kilimandżaro (5 895 m) jest objęty ochroną, ale czy na pewno, to musiałby się ktoś z większym doświadczeniem wypowiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
Online
#2933 PostWysłany: 20 Cze 2026 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 8101
platynowy
Niestety, jako jeden z chyba nielicznych tutaj, nie mam tej KARTY, a do sierpnia też jej nie wyrobię :(
Jest jeszcze opisywany ty wcześniej PZU Bezpieczny Powrót, ale tam jest (moim zdaniem) składka nieproporcjonalnie wysoka do niskiej sumy ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#2934 PostWysłany: 20 Cze 2026 12:55 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 368
Loty: 108
Kilometry: 240 165
Krajów: 28 / 13.1%
niebieski
OT/Dołączam do grona Nie posiadaczy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#2935 PostWysłany: 21 Cze 2026 13:14 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 591
złoty
@tropikey
A patrzyłeś na Alpenverein?
Swego czasu jedno z lepszych górskich ubezpieczeń.
Ale dawno nie patrzyłem na szczegóły ich OWU i ceny.

Ja na góry brałem bezpieczny powrót.

Kiedyś brałem world nomads - ale teraz chyba nie obowiązuje Polaków o ile się nie myle - ale tam też tanio nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
Offline
#2936 PostWysłany: 24 Cze 2026 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1217
Loty: 307
Kilometry: 488 854
Krajów: 70 / 32.7%
niebieski
Też kiedyś wykupywałem w Himalaje Alpenverein.
Teraz jeszcze jest https://bezpiecznypowrot.pl/ od Polskiego Związku Alpinizmu i PZU.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Online
#2937 PostWysłany: 24 Cze 2026 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 8101
platynowy
Tak, tak, o Bezpiecznym Powrocie już wspominałem. W międzyczasie znalazłem jeszcze Nationale Nederlanden, gdzie jest wskazana wysokość do 5500 mnpm.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2937 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 143, 144, 145, 146, 147

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group