Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Tanie pamiątki - Kapsztad
tanie-pamiatki-kapsztad,618,172253
Strona 1 z 1

Autor:  rogus [ 23 Lip 2023 17:35 ]
Temat postu:  Tanie pamiątki - Kapsztad

Tani sklep z pamiątkami przy Wieży Zegarowej - African Trading Port, bez targowania, ale naprawdę dobre ceny i szeroki wybór pamiątek z prawie całej Afryki.

Autor:  heide_berg [ 22 Wrz 2025 17:48 ]
Temat postu:  Re: Tanie pamiątki - Kapsztad

co polecacie kupić w RPA (Kapsztad) z produktów lokalnych bardziej i spożywka mnie interesuje?

Autor:  jprawicki [ 25 Wrz 2025 14:52 ]
Temat postu:  Re: Tanie pamiątki - Kapsztad

Ja przywiozłem np. zwierzątka zrobione z pocięych puszek (słoń, żyrafa etc.). Można znaleźć fajne rękodzieło np. bransoletki, zawieszki etc. zrobione naprawdę na miejscu (a nie prosto z kontenera z Chin). Sporo lokalnych marek ciuchów (koszulki, czapeczki). Rzeczy robione przez ludzi z różnych townships (pościel, obrazki, koszulki etc.)

Z rzeczy spożywczych na pewno biltongi, mieszanki przypraw do grilla, sosy, lokalny gin (Deep South!).

W V&A na pewno coś ciekawego znajdziesz. Byle nie w sklepach typu Cape Union Mart albo From Africa bo to niestety w większości chińszczyzna.

Pozdrawiam

Autor:  rw30 [ 26 Wrz 2025 10:10 ]
Temat postu:  Re: Tanie pamiątki - Kapsztad

jprawicki napisał(a):
Z rzeczy spożywczych na pewno biltongi, mieszanki przypraw do grilla


dokładnie, taki zestaw przywiozłem do PL na prezenty

Autor:  pieronsky [ 13 Gru 2025 20:56 ]
Temat postu:  Re: Tanie pamiątki - Kapsztad

Z mięsem należy uważać, bo teoretycznie nie można wwozić mięcha z krajów trzecich do UE. Ja z tego powodu biltongi odpuściłem - ale za to kupiłem sporo sosów w markecie, przypraw do grilla i pełno herbat Rooibos. Nie zapominajmy też o winie - jeśli ktoś pije alkohol, to to naprawdę świetna pamiątka, szczególnie z okolic Stellenbosch i Frankshoek.

Autor:  kostek966 [ 13 Gru 2025 21:55 ]
Temat postu:  Re: Tanie pamiątki - Kapsztad

Tylko po co dźwigać ciężkie butelki jak można zamówić online i przyślą do domu, dostaje maile o promocjach np świątecznych, gdzie dostawa jest gratis,
Załącznik:
Screenshot_2025-12-13-21-52-21-29_e307a3f9df9f380ebaf106e1dc980bb6_copy_416x610.jpg
Screenshot_2025-12-13-21-52-21-29_e307a3f9df9f380ebaf106e1dc980bb6_copy_416x610.jpg [ 38.88 KiB | Obejrzany 284 razy ]

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/