| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Tanie pamiątki - Kapsztad tanie-pamiatki-kapsztad,618,172253 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | rogus [ 23 Lip 2023 17:35 ] |
| Temat postu: | Tanie pamiątki - Kapsztad |
Tani sklep z pamiątkami przy Wieży Zegarowej - African Trading Port, bez targowania, ale naprawdę dobre ceny i szeroki wybór pamiątek z prawie całej Afryki. | |
| Autor: | heide_berg [ 22 Wrz 2025 17:48 ] |
| Temat postu: | Re: Tanie pamiątki - Kapsztad |
co polecacie kupić w RPA (Kapsztad) z produktów lokalnych bardziej i spożywka mnie interesuje? | |
| Autor: | jprawicki [ 25 Wrz 2025 14:52 ] |
| Temat postu: | Re: Tanie pamiątki - Kapsztad |
Ja przywiozłem np. zwierzątka zrobione z pocięych puszek (słoń, żyrafa etc.). Można znaleźć fajne rękodzieło np. bransoletki, zawieszki etc. zrobione naprawdę na miejscu (a nie prosto z kontenera z Chin). Sporo lokalnych marek ciuchów (koszulki, czapeczki). Rzeczy robione przez ludzi z różnych townships (pościel, obrazki, koszulki etc.) Z rzeczy spożywczych na pewno biltongi, mieszanki przypraw do grilla, sosy, lokalny gin (Deep South!). W V&A na pewno coś ciekawego znajdziesz. Byle nie w sklepach typu Cape Union Mart albo From Africa bo to niestety w większości chińszczyzna. Pozdrawiam | |
| Autor: | rw30 [ 26 Wrz 2025 10:10 ] |
| Temat postu: | Re: Tanie pamiątki - Kapsztad |
jprawicki napisał(a): Z rzeczy spożywczych na pewno biltongi, mieszanki przypraw do grilla dokładnie, taki zestaw przywiozłem do PL na prezenty | |
| Autor: | pieronsky [ 13 Gru 2025 20:56 ] |
| Temat postu: | Re: Tanie pamiątki - Kapsztad |
Z mięsem należy uważać, bo teoretycznie nie można wwozić mięcha z krajów trzecich do UE. Ja z tego powodu biltongi odpuściłem - ale za to kupiłem sporo sosów w markecie, przypraw do grilla i pełno herbat Rooibos. Nie zapominajmy też o winie - jeśli ktoś pije alkohol, to to naprawdę świetna pamiątka, szczególnie z okolic Stellenbosch i Frankshoek. | |
| Autor: | kostek966 [ 13 Gru 2025 21:55 ] |
| Temat postu: | Re: Tanie pamiątki - Kapsztad |
Tylko po co dźwigać ciężkie butelki jak można zamówić online i przyślą do domu, dostaje maile o promocjach np świątecznych, gdzie dostawa jest gratis, Załącznik: Screenshot_2025-12-13-21-52-21-29_e307a3f9df9f380ebaf106e1dc980bb6_copy_416x610.jpg [ 38.88 KiB | Obejrzany 284 razy ] | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |