| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Szczepienia szczepienia,135,28048 | Strona 18 z 21 |
| Autor: | lagor [ 07 Lut 2023 19:10 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
Czy orientujecie się gdzie najtaniej teraz zrobić szczepienie na wściekliznę we Wrocławiu? Żeby wpisali do żółtej książeczki też. | |
| Autor: | zawiert [ 09 Lut 2023 08:08 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
Raczej nie luxmed i koledzy. Poszukaj na Olimpia Port my tam jesienią 2021 robiliśmy dur i żółta febrę i było tanio i miło. Marca Polo ulica , wiec podrozniczo pasuje | |
| Autor: | paulina_ [ 16 Lut 2023 02:57 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
Czy ktoś ma w miarę świeże info odnośnie tego, gdzie najtaniej zaszczepić się w Łodzi? Luxmed ma tragiczne ceny, a w pozostałych miejscach ciężko o cennik dostępny na stronie www. I druga sprawa: czy jeżeli zrobię żółtą gorączkę w poradni medycyny podróży, to później mogę w "normalnej" przychodni doszczepić się na wzw a + dur i wpiszą mi to w żółtą książeczkę, czy muszę robić wszystko w jednym miejscu? | |
| Autor: | ibartek [ 16 Lut 2023 03:47 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
mozesz podac zolta ksiazke wszedzie i powinni wbic szczepienie | |
| Autor: | lagor [ 16 Lut 2023 12:04 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
Rożnie z tym bywa Ostatnio wpis do żółtej ksiazeczki kosztował moją dziewczyne 120zł Bez wpisu do ŻK płatność była tylko za szczepionke + konsultacje | |
| Autor: | Krzysztof. [ 13 Maj 2023 23:21 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
nucyk napisał(a): Na dur trzeba co 3 lata robić, wiec ona nie jest przypominającą Nie do końca tak jest, tzn. nie trzeba robić co 3 lata. W przypadku gdy mija 3 lata od ostatniego podania, a nie wybierasz się za chwilę w rejony z ryzykiem to nie ma żadnego sensu przyjmować. Najlepiej przyjąć tydzień, góra 2 tyg. przed podróżą. Działanie szczepionek na dur brzuszny z każdym tygodniem spada. Prawdopodobieństwo istnienia przeciwciał po ok. 3 lat jest bliskie 0. | |
| Autor: | jasiub [ 14 Maj 2023 22:04 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
Podasz jakieś źródła ? Bo oficjalne dane mówią, że odporność pojawia się po 2-3 tygodniach i utrzymuje się co najmniej 3 lata. | |
| Autor: | malawita [ 15 Maj 2023 03:10 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
Jak często szczepicie się profilaktycznie przeciwko wściekliźnie, jak długo powinna chronić taka seria ? | |
| Autor: | Krzysztof. [ 19 Maj 2023 19:52 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
jasiub napisał(a): Podasz jakieś źródła ? Bo oficjalne dane mówią, że odporność pojawia się po 2-3 tygodniach i utrzymuje się co najmniej 3 lata. Odporność pojawia się po tygodniu i utrzymuje się około 3 lata - powie Ci to każdy lekarz medycyny podróży. Przecież w MKS masz również to wpisane. Rozmawiałeś kiedykolwiek, z którymś z wyspecjalizowanych lekarzy, czy opierasz się o internet? Poza tym chyba nie zrozumiałeś do końca sensu tego co napisałem. Nie przyjmujemy kolejnej dawki szczepionki po 3 latach po to by wydłużyć odporność na 5, 10 lat albo na całe życie. To nie są tego typu szczepionki. Każda kolejna dawka nie wzmacnia odporności tylko ją wznawia. Porozmawiaj z lekarzem, który ma zaktualizowaną wiedzę. Poza tym odnosisz się na pewno tylko do szczepionki starego typu TYPHIM VI i dołączonej do niej ulotki. Jest mniej bezpieczna w podawaniu (częstsze NOP), dlatego kilka lat temu wprowadzono VIVOTIF - szczepionka podzielona na 3 doustne dawki. malawita napisał(a): Jak często szczepicie się profilaktycznie przeciwko wściekliźnie, jak długo powinna chronić taka seria ? Profilaktycznie szczepią się osoby narażone zawodowo i podróżujące w rejony endemiczne. W przypadku wścieklizny to standard i nic innego nie usłyszysz i nie przeczytasz: Załącznik: wściek.jpg [ 111.64 KiB | Obejrzany 4331 razy ] @malawita po wiedzę medyczną sięgaj u kompetentnych lekarzy, nie na forum | |
| Autor: | trocha [ 10 Paź 2023 10:54 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
Ktoś wie czy w Warszawie w mswia albo na Wolskiej płaci się oddzielnie za konsultacje i szczepienie i ile ew. konsultacja kosztuje? Zawsze robiłem na Marymoncie (obecnie Dembowskiego) i był jakiś narzut na cenie szczepionki, ale nie płaciło się nic więcej za wizytę, na Nugat chyba jest tak samo, ale oba punkty działają tylko popołudniami a szukam czegoś w ciągu dnia bo wszystkie popołudnia zawalone | |
| Autor: | dmirstek [ 10 Paź 2023 11:01 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
https://zakazny.pl/dla-pacjenta/cennik | |
| Autor: | trocha [ 10 Paź 2023 11:15 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
No właśnie miałem tam pustą stronę i myślałem, że nie działa, ale jak wrzuciłeś to sprawdziłem na telefonie i jest ok... W każdym razie 180 za samą konsultację, sporo dla jednego szczepienia które potrzebuję. W MSWiA jest 100, ale szcepionka ~60zł droższa... Chyba jednak będę kombinował z wolnym popłudniem | |
| Autor: | FUX [ 16 Lis 2023 16:52 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
Z racji wyjazdu do Afryki, postanowiliśmy się zaszczepić na żółtą febrę. Lekkie doktoryzowanie się w tej materii sprawiło, że ilość "gabinetów" naciągających na niczym nieuzasadnione usługi, poraża. Znajomi Syna polecieli do Tajlandii w podróż poślubną. We Wrocku robili kilka szczepień, każde poprzedzone "poradą", która polegała na pomiarze temperatury i paragonie na 250 zeta. \Popytałem również i wyszło 1000 zł. Zrezygnowaliśmy. W Poznaniu na Marcelińskiej w miejscu, które polecił SANEPID w Lesznie, wyszło 300 zł/głowy za żółtaczkę bez żadnych kosztów "pośrednich". Na połowę grudnia mamy umówiona wizytę, więc przekażę, jak to się odbędzie. Czuwaj! | |
| Autor: | FUX [ 15 Gru 2023 21:33 ] |
| Temat postu: | Re: Stan wyjątkowy - epidemia cholery |
No to po zabiegu. 300 żółta febra, cholera 560 a nie 300, bo się panna "pomyliła" w recepcji. Nawet wczoraj dopytywałem jak dzwonili z potwierdzeniem. Cholera powtórka za dwa lata, gdyby ktoś chciał lecieć za 3. EDIT: Nie jeść, nie pić godzinę przed i po po dawce na cholerę. Żółta febra starczy raz. Pozostałe rzeczy do obskoczenia to wirusowe zapalenie wątroby typu A 2 x 270 Błonica, tężec, Heinego-Medina i krztusiec 200 Dur brzuszny 320 Bardzo proszę. Poznań, Marcelińska 62b/4 | |
| Autor: | Legion1 [ 16 Gru 2023 10:37 ] |
| Temat postu: | Re: Stan wyjątkowy - epidemia cholery |
@FUX niestety szczepienia w naszym kraju to niezły biznes i bardzo boli kieszeń. Sam rozważam czy zrobić dodatkowe szczepienie na Cholerę przed Borneo. | |
| Autor: | meczko [ 16 Gru 2023 13:13 ] |
| Temat postu: | Re: Stan wyjątkowy - epidemia cholery |
@Legion1, przed którą częścią Borneo? Jeżeli malezyjską, to nie ma to sensu - standardy sanitarne są tam podobne do Polski, z poprawką na tropikalny klimat. Pod względem ryzyka cholery wyjazd do Sarawaku traktowałbym podobnie jak wyjazd na Podlasie | |
| Autor: | Legion1 [ 16 Gru 2023 15:04 ] |
| Temat postu: | Re: Stan wyjątkowy - epidemia cholery |
@meczko tak tylko malezyjska część Borneo więc dzięki za info w tej kwestii. | |
| Autor: | meczko [ 16 Gru 2023 16:25 ] |
| Temat postu: | Re: Stan wyjątkowy - epidemia cholery |
@Legion1, to ryzykując gniew moderatorów za offtop - denga - na to dopiero niedawno pojawiło się szczepienie, jest koszmarnie drogie i nie wiem na ile skuteczne. Warto się pilnować i zabezpieczać przed komarami. - malaria - jest jej niewiele, nie na tyle, żeby brać antymalaryki, ale w wiejskich okolicach jest pewne ryzyko i raz na jakiś czas są wzrosty zachorowań. Tak samo jak wyżej - uważać na komary i w razie objawów przez jakiś czas po powrocie mieć świadomość, że to może być malaria (zażądać testu). - wścieklizna - jest rzadka, ale cały czas obecna, trafiają się pojedyncze przypadki śmiertelne wśród ludzi, którzy zbagatelizowali ugryzienie czy zadrapanie. Bez paranoi, ale jeżeli kot, pies czy małpa podrapie albo ugryzie, to w te pędy do najbliższego szpitala na szczepienie. Poza tym jest tak jak u nas, standardy higieniczne niezłe. Można bez stresu jeść w tańszych restauracjach czy ulicznych knajpach czy pić drinki z lodem. | |
| Autor: | remineus [ 17 Gru 2023 10:26 ] |
| Temat postu: | Re: Stan wyjątkowy - epidemia cholery |
@meczko Odniosę się tylko do ostatniego punktu dot. wścieklizny, bo wynika z niego jakby wystarczyła ta jedna wizyta w tamtejszym szpitalu. Przy ekspozycji na wściekliznę stosuje się serie pięciu szczepień i jeśli szybko wracamy do kraju (można zastosować karencję 14dni od ugryzienia) to można u nas je przyjąć. Ogólnie polecam nie narażać się na ugryzienia lub zadrapania przypadkowych stworzeń, bo szczepienia są bardzo nieprzyjemne (z własnego doświadczenia, choć nie przyjąłem całej serii, bo znalazłem zwierzaka i nie chciałbym za nic tego powtarzać). | |
| Autor: | DMW [ 17 Gru 2023 12:25 ] |
| Temat postu: | Re: Stan wyjątkowy - epidemia cholery |
Dlatego przed wyjazdem szczepimy się! I za jedyne 250 zł (Verorab) mamy spokój. | |
| Strona 18 z 21 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |