| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Szczepienia szczepienia,135,28048 | Strona 14 z 21 |
| Autor: | Washington [ 04 Sie 2018 22:50 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
@robson11 nie szerzy dezinformacji, colitis ulcerosa nie jest chorobą zakaźną, nie da się jej złapać w podróży Natomiast dla każdego powinno być oczywiste że szczepienia nie zastąpią higieny i zdrowego rozsądku, są jedynie dodatkiem do nich | |
| Autor: | exglosniczka [ 16 Paź 2018 22:02 ] |
| Temat postu: | szczepionka- Bali, Malezja |
Mam pytanie do osob ktore odbyly podroz do tych dwoch miejsc, czy zazywaliscie leki antymalaryczne i czy zrobiliscie szczepionke przeciw japonskiemu zapaleniu pluc? Wiem, ze jadac na Bali jest wskazane. Jesli chodzi o Malezja to wybieram sie raczej tylko do Kuala Lumpur, na terenach wiejskich nie mam zamiaru przebywac. Dzis sie zaszczepilam przeciwko zoltej febrze- 250zl. Zastanawiam sie nad tymi: koszt malarone, 3 opakowania (21 dni podrozy) to 510zl szczepionka przeciw japonskiemu zapaleniu pluc w kilku dawkach okolo 600 zl Co sadzicie, jakie macie doswiadczenia? Bali, Kuala Lumpur | |
| Autor: | shadowofacloud [ 16 Paź 2018 22:29 ] |
| Temat postu: | Re: szczepionka- Bali, Malezja |
Myślę, że raczej chodzi o zapalenie mózgu. | |
| Autor: | meczko [ 16 Paź 2018 22:33 ] |
| Temat postu: | Re: szczepionka- Bali, Malezja |
Nie i nie. Malaria w Kuala Lumpur chyba w ogóle nie jest problemem, a na Bali jeżeli nawet, to niewielkim. Znacznie większym problemem jest denga, ale na to akurat nie ma ani szczepionki ani profilaktyki. Trzeba uważać na komary i stosować repelenty. Japońskie zapalenie mózgu (nie płuc) - za dużo o tej chorobie nie wiem, ale nie zetknąłem się z informacją, żeby akurat tam było szczególnie duże ryzyko. Ogólnie niezłą stroną do sprawdzania zaleceń przed wyjazdem jest strona szkockiej NHS: https://www.fitfortravel.nhs.uk/home.aspx | |
| Autor: | trocha [ 17 Paź 2018 08:59 ] |
| Temat postu: | Re: szczepionka- Bali, Malezja |
a żółta febra, bo? | |
| Autor: | exglosniczka [ 18 Paź 2018 00:00 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
Sorry, za te płuca ? Żółta febra profilaktycznie, bo potrzebuje na inne wyjazdy , a jest ważna przez 10 lat, wiec akurat. Czyli raczej nie panikować i po prostu zainwestować w moskitierę? | |
| Autor: | meczko [ 18 Paź 2018 00:32 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
Moim zdaniem moskitiera w Kuala Lumpur i na Bali też jest zbytkiem ostrożności. Kuala Lumpur to bogate cywilizowane miasto, w ogóle Malezja standardem cywilizacyjnym i higienicznym nie odbiega na minus od Polski. Poza tym dengę przenoszą komary, które gryzą w dzień, a na to moskitiera i tak nie pomoże. Repelent wystarczy. Na Bali może gdybyś planowała jakieś noclegi na wolnym powietrzu, np. w jakimś półotwartych domkach na ryżowiskach. Ale w 99% przypadków standardowych noclegów moskitiera nie jest potrzebna - wystarczy repelent i ew. elektrofumigator do kontaktu. | |
| Autor: | gecko [ 18 Paź 2018 08:16 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
exglosniczka napisał(a): Sorry, za te płuca ? Żółta febra profilaktycznie, bo potrzebuje na inne wyjazdy , a jest ważna przez 10 lat, wiec akurat. Masz nieaktualne info. Szczepienie na zolta febre jest wazne dozywotnio | |
| Autor: | pasazernagape [ 18 Paź 2018 08:46 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
meczko napisał(a): Ogólnie niezłą stroną do sprawdzania zaleceń przed wyjazdem jest strona szkockiej NHS: https://www.fitfortravel.nhs.uk/home.aspx Ja od lat przed wyjazdem za granicę polecam stronę CDC Dla przykładu Malezja: https://wwwnc.cdc.gov/travel/destinatio ... e/malaysia Wysłane z mojego BBD100-1 przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | meczko [ 18 Paź 2018 11:01 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
Strona CDC też jest niezła, ale na NHS są mapki poszczególnych krajów z informacjami o zagrożeniu malarią, a często są duże różnice między różnymi regionami jednego kraju. W sumie przed wyjazdem dobrze zerknąć na jedną i drugą. | |
| Autor: | Washington [ 18 Paź 2018 11:03 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
gecko napisał(a): exglosniczka napisał(a): Sorry, za te płuca ? Żółta febra profilaktycznie, bo potrzebuje na inne wyjazdy , a jest ważna przez 10 lat, wiec akurat. Masz nieaktualne info. Szczepienie na zolta febre jest wazne dozywotnio Zgoda, natomiast certyfikat jest ważny niestety tylko 10 lat. Więc dla miejsc które wymagają potwierdzenia trzeba powtarzać.. choć mam nadzieję że to się zmieni. | |
| Autor: | gecko [ 18 Paź 2018 11:21 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
serio? niezly bezsens... | |
| Autor: | Zeus [ 19 Paź 2018 10:20 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
A to dziwnie, bo w mojej książeczce mam dożywotnio żółtą febrę wpisaną | |
| Autor: | Sudoku [ 19 Paź 2018 11:18 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
Zeus napisał(a): A to dziwnie, bo w mojej książeczce mam dożywotnio żółtą febrę wpisaną U mnie tak samo, robiłem szczepienie kilka miesięcy temu. | |
| Autor: | Washington [ 19 Paź 2018 12:32 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
Macie racje, to ja mialem przestarzale info.. Zmiana nastapila w 2016 roku http://www.who.int/ith/updates/20160727/en/ (pytanie czy sluzby graniczne wiedza) Wysłane z mojego Armor_2 przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | Sudoku [ 19 Paź 2018 12:47 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
Jakieś szanse są, że przez najbliższe lata to do nich dotrze, zanim minie 10 lat od szczepienia. Chociaż w Afryce wszystko jest możliwe. | |
| Autor: | Tim Cook [ 07 Lis 2018 01:57 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
Cześć, Czy lecąc na Filipiny szczepił ktoś się według tych zaleceń - https://www.medycynatropikalna.pl/kraj/filipiny/70 Czy wystarczą szczepienia?: -Tężec, Błonica -Dur Brzuszny -WZW A,B Pozdrawiam serdecznie, | |
| Autor: | Zeus [ 07 Lis 2018 08:09 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
Tak... Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk | |
| Autor: | Tim Cook [ 07 Lis 2018 09:24 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
Konkretnie ? | |
| Autor: | Anonymous [ 07 Lis 2018 09:31 ] |
| Temat postu: | Re: Szczepienia |
Przed podróżą na Filipiny szczepiłem się według podanych przez Ciebie w linku zaleceń. | |
| Strona 14 z 21 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |