| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Sytuacja na Białorusi sytuacja-na-bialorusi,1492,154114 | Strona 1 z 4 |
| Autor: | cccc [ 16 Sie 2020 17:24 ] |
| Temat postu: | Sytuacja na Białorusi |
Nieciekawa sytuacja na Bialorusi. Polacy wrócili z Białorusi. Byli torturowani Cytuj: Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka obwieścił, że prezydent Rosji Władimir Putin obiecał mu pomoc, jeśli zajdzie taka potrzeba. Rosja nie zaprzeczyła tym słowom. Poinformowano jednak, że taka prośba jeszcze nie dotarła. Tymczasem Łukaszenka zapowiedział przeniesienie powietrznej brygady szturmowej na zachodnią granicę https://wiadomosci.wp.pl/bialorus-hybry ... 216a?amp=1 Mamy umowę: przy pierwszej naszej prośbie będzie udzielona wszechstronna pomoc w kwestii zagwarantowania bezpieczeństwa Republiki Białorusi - stwierdził w sobotę Łukaszenka. | |
| Autor: | eskie [ 17 Sie 2020 08:42 ] |
| Temat postu: | Re: Sytuacja na Bialorusi |
Zastanawiam się po co powstał ten temat. Z podróżami i lataniem nie ma nic wspólnego, ale za to z politykierstwem już mnóstwo. Każdy może sobie śledzić sytuację na Białorusi we własnym zakresie. | |
| Autor: | Abcn [ 17 Sie 2020 11:07 ] |
| Temat postu: | Re: Sytuacja na Bialorusi |
Temat utrzymamy jeśli będą w tu odniesienia podróżnicze , takie jak informacje w wątkach o bezpieczeństwie , (relacje z pierwszej ręki?). Artykuły z prasy istotnie znajdziemy w prasie. | |
| Autor: | teoriamoral [ 17 Sie 2020 11:34 ] |
| Temat postu: | Re: Sytuacja na Bialorusi |
Lecę na Białoruś w piątek. Dam relację jak się ma sytuacja dla turystów w Mińsku z pierwszej ręki PS. Artykuł przesłany przez twórcę posta nie jest aktualny. Od czwartku miejscowe służby nie konfrontują się z protestuącymi. Proponuję korzystać ze sprawdzonych źródeł - Ośrodek Studiów Wschodnich, PISM. PS2. Popieram - zero polityki na tym portalu | |
| Autor: | cccc [ 17 Sie 2020 13:02 ] |
| Temat postu: | Re: Sytuacja na Bialorusi |
Wlasnie otrzymalem taka wiadomosc z Bialorusi: Cytuj: Привет. В Минске каждый день проходят протесты после выборов. В последнее время никого не задерживают. Туристов в принципе мало, но в целом ситуация не самая лучшая для туризма. | |
| Autor: | eskie [ 17 Sie 2020 14:27 ] |
| Temat postu: | Re: Sytuacja na Bialorusi |
Туристов (...) мало Noż kto mógł by się tego spodziewać!!!! | |
| Autor: | pietia [ 17 Sie 2020 15:18 ] |
| Temat postu: | Re: Sytuacja na Bialorusi |
Akurat w Mińsku turystów nigdy nie było zbyt wielu, nawet przed pandemią i ostatnimi niepokojami | |
| Autor: | cccc [ 17 Sie 2020 17:59 ] |
| Temat postu: | Re: Sytuacja na Bialorusi |
Potwierdzam co napisal @pietia, bylem we wrzesniu 2019 i rzeczywiscie bylo мало туристов z Europy. W hotelu, w ktorym bawilem bylo dosc sporo gosci z Iraku, troche turystow z Rosji i ludzi biznesu, przewaznie z Moskwy. Nie omieszkalem zapytac tych gosci Iraku, skad oni sie tam wzieli i uslyszalem, ze przyjechali polukac dziewczyny. Zdarzaja sie rowniez niezidentyfikowani turysci. Załącznik: Zagadkowy gosc.JPG [ 184.01 KiB | Obejrzany 6974 razy ] | |
| Autor: | ibartek [ 17 Sie 2020 18:33 ] | ||
| Temat postu: | Re: Sytuacja na Bialorusi | ||
hmmm.... Mimo że na protestach przebywają wielotysięczne tłumy, ludzie zachowują porządek. To wyjątkowa postawa w tak burzliwych i trudnych okolicznościach. Podczas akcji solidarności w Mińsku, ludzie którzy chcieli lepiej widzieć, co się dzieje, weszli na ławki. Wcześniej zdjęli jednak buty. - Protest to nie powód, by niszczyć mienie publiczne - tłumaczyli w relacji Belsat TV.
| |||
| Autor: | Zeus [ 19 Sie 2020 11:43 ] |
| Temat postu: | Re: Sytuacja na Bialorusi |
Polecam Jak zawsze, odcinek Tomasza Czukiewskiego na bardzo wysokim poziomie. | |
| Autor: | e-prezes [ 20 Sie 2020 05:45 ] |
| Temat postu: | Re: Sytuacja na Białorusi |
Aktualnie są problemy z wjazdem na Białoruś, ale z innych niż Covid-19 powodów. Ichniejsza SG zawraca z granicy Polaków. | |
| Autor: | Arekkk [ 23 Sie 2020 09:21 ] |
| Temat postu: | Re: Sytuacja na Białorusi |
Ktoś w ostatnich dniach leciał WAW-MSQ? Jak wygląda sytuacja? Z tego co widzę loty odbywają się zgodnie z harmonogramem. | |
| Autor: | pietia [ 24 Sie 2020 06:56 ] |
| Temat postu: | Re: Sytuacja na Białorusi |
Któryś z użytkowników miał ponoć lecieć w ostatni piątek. Moja żona (ale z paszportem białoruskim) leciała w środę, mówiła, że wielu (może nawet większość) pasażerów leciała gdzieś dalej tranzytem. Samo mińskie lotnisko funkcjonowało i funkcjonuje cały czas normalnie | |
| Autor: | cccc [ 24 Sie 2020 11:14 ] |
| Temat postu: | Re: Sytuacja na Białorusi |
e-prezes napisał(a): Aktualnie są problemy z wjazdem na Białoruś, ale z innych niż Covid-19 powodów. Ichniejsza SG zawraca z granicy Polaków. Zapytalem znajomego z Minska i wlasnie otrzymalem odpowiedz. Cytuj: Привет, первый раз слышу. Скорее всего, это фейк. | |
| Autor: | boots [ 24 Sie 2020 11:35 ] |
| Temat postu: | Re: Sytuacja na Białorusi |
A ten znajomy to pracuje w SG, czy jedynie gdzieś tam sobie mieszka na Białorusi i po prostu z zasady wszystko wie najlepiej? | |
| Autor: | e-prezes [ 24 Sie 2020 11:47 ] |
| Temat postu: | Re: Sytuacja na Białorusi |
Moja informacja była na podstawie FB 'Białoruś po polsku', która bazuje na wiarygodnych informacjach. W każdym przypadku powód cofnięcia może być inny, ale przypadków jest obecnie więcej. | |
| Autor: | cccc [ 24 Sie 2020 12:10 ] |
| Temat postu: | Re: Sytuacja na Białorusi |
boots napisał(a): A ten znajomy to pracuje w SG, czy jedynie gdzieś tam sobie mieszka na Białorusi i po prostu z zasady wszystko wie najlepiej? Znajomy przywozi turystow z lotniska, skoro hotele go zamawiaja dla swoich klientow, tak jak to bylo w moim przypdku to powinien miec aktualne informacje. | |
| Autor: | boots [ 24 Sie 2020 12:18 ] |
| Temat postu: | Re: Sytuacja na Białorusi |
Również na temat przekraczania granicy lądowej? | |
| Autor: | eskie [ 24 Sie 2020 12:29 ] |
| Temat postu: | Re: Sytuacja na Białorusi |
cccc napisał(a): Znajomy przywozi turystow z lotniska Czyli co ma napisać, uważajcie, wszędzie demonstracje i agresywny OMON, turyści nie przylatujcie, a ja sobie cichutko umrę z głodu. | |
| Autor: | cccc [ 24 Sie 2020 12:36 ] |
| Temat postu: | Re: Sytuacja na Białorusi |
@boots wkleilem co mi odpisal, ale jesli Cie temat tak bardzo intereseje to zadzwon do Kosulatu Bialorusi i wklej co odpowiedzieli. | |
| Strona 1 z 4 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |