Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Sydney - parkingi, jazda miejska
sydney-parkingi-jazda-miejska,848,113447
Strona 1 z 1

Autor:  monroe [ 20 Cze 2017 00:16 ]
Temat postu:  Sydney - parkingi, jazda miejska

Cześć,

będziemy w Sydney ok. 4 dni w styczniu (część prawie 3-tygodniowej podróży) i chociaż jesteśmy zwolennikami korzystania z transportu miejskiego to jednak bardzo możliwe, że będziemy mieli również do dyspozycji samochód. Po prostu cena wynajmu auta przez Apex na 7 + 3 dni (z przerwą na Sydney) jest dokładnie taka sama jak w przypadku wynajmu na 13 dni bez przerwy. Najchętniej oddałbym samochód w Sydney, pozwiedzał "na nogach" i do Melbourne poleciał samolotem ale kosztowo - jak widać - nie bardzo się to opłaca a auto zawsze może się przydać. Najwyżej będzie stało pod hotelem kilka dni (jeśli znajdę takowy z darmowym parkingiem). W związku z tym mam pytanie - jak wygląda sprawa z parkowaniem w Sydney - w centrum miasta i na obrzeżach. Czy opłaty są dosyć wysokie i skutecznie zniechęcają przed wizytą w mieście samochodem czy może nie ma problemu ani z opłatami ani z miejscami parkingowymi? Czy korki w Sydney są uciążliwe (np. w porównaniu do Kalifornii)?

Dział dotyczący Australii na forum jest niestety bardzo ubogi w jakiekolwiek informacje stąd nowy temat z mojej strony.

Pozdrawiam!

Autor:  Akna [ 20 Cze 2017 15:19 ]
Temat postu:  Re: Sydney - parkingi, jazda miejska

Ceny parkowania są spore :/
Polecam przejrzeć np.
http://www.parkopedia.com.au/

Nas np. negatywnie zaskoczyła cena parkowania w Melbourne - w St. Kilda 5AUD za godzinę.

Autor:  monroe [ 20 Cze 2017 17:00 ]
Temat postu:  Re: Sydney - parkingi, jazda miejska

Dzięki, faktycznie ceny zaporowe.
Rozumiem, że nie ma co liczyć na darmowe parkowanie na niektórych ulicach w Sydney?

W Melbourne zrobimy tak, że będziemy bez auta.

Autor:  KKL [ 20 Cze 2017 20:27 ]
Temat postu:  Re: Sydney - parkingi, jazda miejska

Ja osobiście uważam, ze w Melbourne lepiej parkować niz Sydney. W Melbourne mielismy hotel w okolicy Fitzroy Gardens. Cena była ok, garaż wliczony a piechota mozna bylo w 10 minut dojść do strefy z darmowym tramwajem. Sydney - parkowanie dramat. Korki, miejsc ulicznych do parkowania mało o drogie. Tutaj braliśmy auto z lotniska by od razu jechać w Blue Mountains a na drugi dzień oddawalismy auto w centrum Sydney. Spanie mielismy w The Rocks i samochód był tu absolutnie zbędny.

Autor:  Akna [ 20 Cze 2017 22:27 ]
Temat postu:  Re: Sydney - parkingi, jazda miejska

zwłaszcza, że całe centrum Sydney spokojnie ogarnie się pieszo :)

Autor:  obibok [ 20 Cze 2017 22:53 ]
Temat postu:  Re: Sydney - parkingi, jazda miejska

No i do tego jeszcze korki.

Autor:  monroe [ 20 Cze 2017 23:59 ]
Temat postu:  Re: Sydney - parkingi, jazda miejska

Podejrzewam, że całe centrum Sydney można "ogarnąć" pieszo i tak właśnie chcielibyśmy zrobić (bo nie mamy w zwyczaju używać na wyjazdach samochodu w mieście, jestem "fanem" transportu publicznego różnego rodzaju ;) ) jednak samochód wypożyczamy jakieś 7 dni przed przyjazdem do Sydney a później będziemy go potrzebowali na Great Ocean Road. Czy wybieram samochód na 13 dni czy na 7 + 3 to cena jest identyczna (przy czym w opcji 7+3 muszę jeszcze doliczyć bilety lotnicze SYD-MEL więc nieopłacalne). Najwyżej poszukam noclegów z darmowym parkingiem i auto będzie stało przez kilka dni :)

Autor:  Akna [ 21 Cze 2017 08:09 ]
Temat postu:  Re: Sydney - parkingi, jazda miejska

ale wiesz, ze koszt parkingu w SYD może się okazać większy niż koszty biletów do Mel? ;-) i raczej marne są szanse na bezpłatny parking przy hotelu.... Chyba, że gdzieś kawał drogi za miastem.
Nie wiem z jakim wyprzedzeniem planujesz bilet, ale polecam się zapisać do newsletterów lokalnych australijskich low costów- wtedy masz szansę załapać się na jakieś promo na trasie Syd-Mel.

No i przypominam, że całą niedziele się jeździ po Syd i okolicach za całe 2,5AUD ;-)

Autor:  monroe [ 21 Cze 2017 15:11 ]
Temat postu:  Re: Sydney - parkingi, jazda miejska

No właśnie cały czas się nad tym zastanawiam dlatego wolałem spytać mądrzejszych na forum :) Fakt, nie widzę za dużo hoteli z darmowym parkingiem, zazwyczaj adnotacja "parking ogólnodostępny niedaleko hotelu i nie jest wymagana rezerwacja" dlatego może być różnie ;)

Wylot do MEL 10 lub 11 stycznia, tak we wstępnym planie (bo na 15 stycznia mamy już kupione bilety MEL-PER z Tigera, więc w 4-5 dni chcemy zobaczyć Melbourne i przejechać Great Ocean Road, zresztą sam plan za niedługo też na forum zamieszczę, żeby poradzić się innych). Zdaję sobie sprawę, że Jetstarem, Tigerem czy nawet Virgin ogarnę bilety SYD-MEL (ewentualnie CBR-MEL) za ok. 50AUD / osoba z bagażem ale to nadal jest drożej niż samochód na 13 dni (patrząc na polecanego na forum Apexa).

Dzięki ;)

Autor:  obibok [ 21 Cze 2017 17:21 ]
Temat postu:  Re: Sydney - parkingi, jazda miejska

Ja samochód wypożyczałem tylko w Uluru, bo tam nie ma komunikacji i na kilka dni w Nowej Zelandii. Nie jest to miłe przeżycie, jak człowiek tłucze się przez takie bezdroża, gdzie najbliższe skrzyżowanie jest za 400 kilometrów, a organizm codziennie o 17:00 mówi "stary, ludzie już jedzą śniadanie, chodźmy wreszcie spać!". Więcej bym nie zniósł.

Autor:  MeHow [ 26 Cze 2024 19:03 ]
Temat postu:  Re: Sydney - parkingi, jazda miejska

Z parkowaniem rzeczywiście ciężko - spore ograniczenia.

Udało nam się znaleźć bezpłatny, całodobowy parking w centrum handlowym Marrickville Metro - może komuś też się przyda, wjazd od strony Edinburg Rd.


https://maps.app.goo.gl/gzpMdkyrgRcHiRb47

Autor:  cart [ 22 Gru 2025 21:49 ]
Temat postu:  Re: Sydney - parkingi, jazda miejska

Parkingi w centrum Sydney są mega drogie. Ceny tak po 30 AUD za godzinę, a za dzień po 70-80 AUD. Na ulicy od 8.4AUD ale są limity czasowe.
Jest na to jednak sposób - prepaid. Wszedłem na stronę Secure Parking i zabookowałem rano postój na cały dzień za 7 AUD. 10 minut pieszo od Circular Quay. Miałem tylko problem bo mój Land Cruiser Prado miał ponad 1.8m i problem był by wjechać :)

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/