| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Sydney - parkingi, jazda miejska sydney-parkingi-jazda-miejska,848,113447 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | monroe [ 20 Cze 2017 00:16 ] |
| Temat postu: | Sydney - parkingi, jazda miejska |
Cześć, będziemy w Sydney ok. 4 dni w styczniu (część prawie 3-tygodniowej podróży) i chociaż jesteśmy zwolennikami korzystania z transportu miejskiego to jednak bardzo możliwe, że będziemy mieli również do dyspozycji samochód. Po prostu cena wynajmu auta przez Apex na 7 + 3 dni (z przerwą na Sydney) jest dokładnie taka sama jak w przypadku wynajmu na 13 dni bez przerwy. Najchętniej oddałbym samochód w Sydney, pozwiedzał "na nogach" i do Melbourne poleciał samolotem ale kosztowo - jak widać - nie bardzo się to opłaca a auto zawsze może się przydać. Najwyżej będzie stało pod hotelem kilka dni (jeśli znajdę takowy z darmowym parkingiem). W związku z tym mam pytanie - jak wygląda sprawa z parkowaniem w Sydney - w centrum miasta i na obrzeżach. Czy opłaty są dosyć wysokie i skutecznie zniechęcają przed wizytą w mieście samochodem czy może nie ma problemu ani z opłatami ani z miejscami parkingowymi? Czy korki w Sydney są uciążliwe (np. w porównaniu do Kalifornii)? Dział dotyczący Australii na forum jest niestety bardzo ubogi w jakiekolwiek informacje stąd nowy temat z mojej strony. Pozdrawiam! | |
| Autor: | Akna [ 20 Cze 2017 15:19 ] |
| Temat postu: | Re: Sydney - parkingi, jazda miejska |
Ceny parkowania są spore :/ Polecam przejrzeć np. http://www.parkopedia.com.au/ Nas np. negatywnie zaskoczyła cena parkowania w Melbourne - w St. Kilda 5AUD za godzinę. | |
| Autor: | monroe [ 20 Cze 2017 17:00 ] |
| Temat postu: | Re: Sydney - parkingi, jazda miejska |
Dzięki, faktycznie ceny zaporowe. Rozumiem, że nie ma co liczyć na darmowe parkowanie na niektórych ulicach w Sydney? W Melbourne zrobimy tak, że będziemy bez auta. | |
| Autor: | KKL [ 20 Cze 2017 20:27 ] |
| Temat postu: | Re: Sydney - parkingi, jazda miejska |
Ja osobiście uważam, ze w Melbourne lepiej parkować niz Sydney. W Melbourne mielismy hotel w okolicy Fitzroy Gardens. Cena była ok, garaż wliczony a piechota mozna bylo w 10 minut dojść do strefy z darmowym tramwajem. Sydney - parkowanie dramat. Korki, miejsc ulicznych do parkowania mało o drogie. Tutaj braliśmy auto z lotniska by od razu jechać w Blue Mountains a na drugi dzień oddawalismy auto w centrum Sydney. Spanie mielismy w The Rocks i samochód był tu absolutnie zbędny. | |
| Autor: | Akna [ 20 Cze 2017 22:27 ] |
| Temat postu: | Re: Sydney - parkingi, jazda miejska |
zwłaszcza, że całe centrum Sydney spokojnie ogarnie się pieszo | |
| Autor: | obibok [ 20 Cze 2017 22:53 ] |
| Temat postu: | Re: Sydney - parkingi, jazda miejska |
No i do tego jeszcze korki. | |
| Autor: | monroe [ 20 Cze 2017 23:59 ] |
| Temat postu: | Re: Sydney - parkingi, jazda miejska |
Podejrzewam, że całe centrum Sydney można "ogarnąć" pieszo i tak właśnie chcielibyśmy zrobić (bo nie mamy w zwyczaju używać na wyjazdach samochodu w mieście, jestem "fanem" transportu publicznego różnego rodzaju | |
| Autor: | Akna [ 21 Cze 2017 08:09 ] |
| Temat postu: | Re: Sydney - parkingi, jazda miejska |
ale wiesz, ze koszt parkingu w SYD może się okazać większy niż koszty biletów do Mel? Nie wiem z jakim wyprzedzeniem planujesz bilet, ale polecam się zapisać do newsletterów lokalnych australijskich low costów- wtedy masz szansę załapać się na jakieś promo na trasie Syd-Mel. No i przypominam, że całą niedziele się jeździ po Syd i okolicach za całe 2,5AUD | |
| Autor: | monroe [ 21 Cze 2017 15:11 ] |
| Temat postu: | Re: Sydney - parkingi, jazda miejska |
No właśnie cały czas się nad tym zastanawiam dlatego wolałem spytać mądrzejszych na forum Wylot do MEL 10 lub 11 stycznia, tak we wstępnym planie (bo na 15 stycznia mamy już kupione bilety MEL-PER z Tigera, więc w 4-5 dni chcemy zobaczyć Melbourne i przejechać Great Ocean Road, zresztą sam plan za niedługo też na forum zamieszczę, żeby poradzić się innych). Zdaję sobie sprawę, że Jetstarem, Tigerem czy nawet Virgin ogarnę bilety SYD-MEL (ewentualnie CBR-MEL) za ok. 50AUD / osoba z bagażem ale to nadal jest drożej niż samochód na 13 dni (patrząc na polecanego na forum Apexa). Dzięki | |
| Autor: | obibok [ 21 Cze 2017 17:21 ] |
| Temat postu: | Re: Sydney - parkingi, jazda miejska |
Ja samochód wypożyczałem tylko w Uluru, bo tam nie ma komunikacji i na kilka dni w Nowej Zelandii. Nie jest to miłe przeżycie, jak człowiek tłucze się przez takie bezdroża, gdzie najbliższe skrzyżowanie jest za 400 kilometrów, a organizm codziennie o 17:00 mówi "stary, ludzie już jedzą śniadanie, chodźmy wreszcie spać!". Więcej bym nie zniósł. | |
| Autor: | MeHow [ 26 Cze 2024 19:03 ] |
| Temat postu: | Re: Sydney - parkingi, jazda miejska |
Z parkowaniem rzeczywiście ciężko - spore ograniczenia. Udało nam się znaleźć bezpłatny, całodobowy parking w centrum handlowym Marrickville Metro - może komuś też się przyda, wjazd od strony Edinburg Rd. https://maps.app.goo.gl/gzpMdkyrgRcHiRb47 | |
| Autor: | cart [ 22 Gru 2025 21:49 ] |
| Temat postu: | Re: Sydney - parkingi, jazda miejska |
Parkingi w centrum Sydney są mega drogie. Ceny tak po 30 AUD za godzinę, a za dzień po 70-80 AUD. Na ulicy od 8.4AUD ale są limity czasowe. Jest na to jednak sposób - prepaid. Wszedłem na stronę Secure Parking i zabookowałem rano postój na cały dzień za 7 AUD. 10 minut pieszo od Circular Quay. Miałem tylko problem bo mój Land Cruiser Prado miał ponad 1.8m i problem był by wjechać | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |