| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Stragany uliczne z jedzeniem stragany-uliczne-z-jedzeniem,802,62229 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | mihau [ 31 Gru 2014 16:00 ] |
| Temat postu: | Stragany uliczne z jedzeniem |
Jak ktoś chce zjeść czysto i wygodnie w normalnej restauracji w Gwatemali, to musi się liczyć z cenami jak u nas, lub trochę wyższymi. Ale ciekawą alternatywą jest jedzenie ze straganów ulicznych. Jest ich mnóstwo, są w centrach miejsc turystycznych, w centrum każdej wioski czy miasta, czy na rozwidleniach dróg. Na ogół jedzenie smaczne, do wszystkiego zawsze jest dużo fasoli i tortille kukurydziane. Sanepid by na pewno od razu wszystkie stragany pozamykał Ceny takiego posiłku to od 5 GTQ (małe taco z zawartością lub porcja sałatki) do 15 GTQ (solidna porcja śniadaniowa: jajecznica, placek ziemniaczany, fasola). Często można też od razu napić się kawy (kubek 2 GTQ). Mimo, że w Gwatemali jest mnóstwo plantacji kawy, dla lokalnych mieszkańców jest ona jednak dość droga. Dlatego też najczęściej serwuje się słodką kawę rozpuszczalną (smakuje jak zbożowa), z mlekiem i dużą ilością cukru. ![]() ![]() | |
| Autor: | Piotr_N [ 03 Sty 2015 11:24 ] |
| Temat postu: | Re: Stragany uliczne z jedzeniem |
Jak i na całym świecie, tak i w Gwatemali trzeba się trzymać jednej ważnej zasady - jedz tam, gdzie jedzą miejscowi. Uwielbiam uliczne jedzenie, ale to w Gwatemali smakuje tak sobie - może głownie dlatego że podstawą kuchni jest mąka kukurydziana (tortille), fasola i jajka. Potrawy nie są wyszukane, są tanie i dostosowane do kieszeni miejscowych. Niemniej soczki z pomarańczy tylko u Pań ze straganów (świetne na targu w Chichi). Grille z kurczaka i ryby też są OK. -- 03 Sty 2015 10:28 -- Polecę jedną fantastyczną rzecz na ze straganu ulicznego: CEVICHE sprzedawane przez dwie Panie na sąsiadujących ze sobą stoiskach (tzw comida) w Moterrico na przeciwko wejścia do hotelu El Delfino. Jedna i druga przyrządza jej inaczej, a każda ma wyjątkowy smak. Po prostu niebo w gębie, nie mam innych słów. | |
| Autor: | mihau [ 03 Sty 2015 17:27 ] |
| Temat postu: | Re: Stragany uliczne z jedzeniem |
Tortille kukurydziane rzeczywiście szybko się przejadają, ale zdarzają się też dużo lepsze pszenne. Akurat ceviche nigdzie w Gwatemali nie próbowałem, bo to było jedyne danie przed którym przestrzegali nas lokalesi. Chodzi o higienę, z którą na takich straganach jest problem. Surowa ryba może być nośnikiem bakterii i nicieni, które skutecznie mogą nam obrzydzić cały wyjazd. | |
| Autor: | Piotr_N [ 03 Sty 2015 17:45 ] |
| Temat postu: | Re: Stragany uliczne z jedzeniem |
To jeśli będziesz kiedyś w Monterrico, koniecznie spróbuj. My tam byliśmy ok 5 dni i codziennie nie odmówiliśmy sobie porcji ceviche. Te dwie kobiety mają bardzo dobrą opinię, w przewodniku Lonely Planet nawet o nich pisano. | |
| Autor: | Pelegrino-1 [ 19 Mar 2017 01:19 ] |
| Temat postu: | Re: Stragany uliczne z jedzeniem |
Śniadanie i kolacja na targu w Antigua 15 GTQ (zwykle jajecznica+frijoles+tacos+platany smażone+ kawa), obiad 20 GTQ łącznie z napojem a czasem z zupą. Jedzenie bardzo dobre i spory wybór posiłków jak również barów. Kanapka z wypełnieniem do wyboru 10 GTQ obok kościoła La Merced. Tam również napoje na gorąco za 5 GTQ np. z banana, ryżu itp. (słodkie).Czekolada do picia na placu centralnym 18 GTQ- przepyszna. | |
| Autor: | Peligrosa [ 06 Mar 2018 23:58 ] |
| Temat postu: | Re: Stragany uliczne z jedzeniem |
W piątek po południu w Antigua na wieżdzie do miasta od stolicy rozkładają się przy drodze lekko na górce przy domach stragany z jedzeniem. Spory wybór. Dobre. | |
| Autor: | becek [ 07 Mar 2018 23:42 ] |
| Temat postu: | Re: Stragany uliczne z jedzeniem |
ja je widziałem w środę, pewnie tez dobre | |
| Autor: | mordki [ 31 Mar 2018 00:30 ] |
| Temat postu: | Re: Stragany uliczne z jedzeniem |
Te stoiska przy kościele merced w Antigui nie są jakieś wybitnie smaczne. Za to koniecznie trzeba spróbować wyciskanych soków, które codziennie można dostać na targowisku. | |
| Autor: | billy [ 31 Mar 2018 02:02 ] |
| Temat postu: | Re: Stragany uliczne z jedzeniem |
Dużo stoisk z jedzeniem jest na tyłach dworca autobusowego tam gdzie zaczyna się targowisko. Tanio smacznie i jak na Gwatemalę spory wybór. | |
| Autor: | amphi [ 22 Maj 2022 09:28 ] |
| Temat postu: | Re: Stragany uliczne z jedzeniem |
W przypadku Antigua istnieje mozliwosc zjedzenia za naprawde nieduze pieniadze w El Porton. Za Q20 w godzinach lunchowych mozna zamowic zestaw dnia czyli: zupa, drugie danie, napoj oraz skromny deser. Niewiele wiecej kosztuja dania z karty. Stosunek jakosci do ceny obledny. Jesli chodzi o fast food polecam hamburgery, hot dogi etc. na stoisku wewnatrz marketu La bodegona (zaraz przy wejsciu). Zdaje sie hamburger Q12, przy czym jakosc i smak sporo przekracza oczekiwania (zwlaszcza jesli ktos lubi przysmazana cebulke). | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |