Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Sri Lanka - noclegi
sri-lanka-noclegi,1051,21629
Strona 1 z 2

Autor:  golab [ 29 Lis 2012 20:20 ]
Temat postu:  Sri Lanka - noclegi

Witam,
w lutym zamierzam spędzić tydzień w Unawatuna. Czy może ktoś polecić dobry, czysty guesthouse blisko plaży? W wyszukiwarkach można znaleźć pokoje za ok 30USD/noc, według mnie są to dość mocno zawyżone ceny jak na tamtejsze warunki.
Pozdrawiam

Autor:  Washington [ 29 Lis 2012 20:59 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka (Unawatuna)

Nie rezerwuj przez neta, znajdziesz na miejscu taniej, najprostszą i najbardziej sprawdzoną z azjatyckich metod - chodząc od guesthousu do guesthousu ;)
Możesz wziąć nocleg w Galle, dojazd to grosze (zarówno busami jak i tuk tukiem) i zajmuje jakieś 10/15 min (tt/bus) - samemu w ten sposób spędziłem tam kilka dni
A najlepiej zamiast w Unawatuna zatrzymaj się w Mirissie - dużo ładniej :D

Autor:  Koala22 [ 28 Maj 2015 10:24 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka (Unawatuna)

Spróbuj zajść do hoteliku Beach Castle, powiedz, że przysyłają Cię znajomi z Polski, którzy nakręcili ten filmik. Dostaniesz zniżkę :)


Autor:  popcarol [ 24 Cze 2015 09:19 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka (Unawatuna)

Macie namiary na dom (dla 5 osób) okolice Mirissa lub inne, ale blisko morza? (początek marca 2016) Przetrząsam Airbnb, ale albo słabo, albo drogo, albo na minimum miesiąc.. Chciałabym zarezerwować chociaż drugi tydzień, bo w pierwszym jeździmy i zwiedzamy.. z góry dzięki za pomoc:)

Autor:  cinek83 [ 24 Cze 2015 22:04 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka (Unawatuna)

Byliśmy w tamtym roku u Polaków(Barbara i Artur) w Ahangama. Mają fajny i przytulny hotel no i do wody jest ze 20 metrów. Pension Surfing Villa tak się nazywa. Wrzuć ta nazwę do maps Google to zobaczysz gdzie to jest-Surfing Villa Guesthouse (Pvt) Ltd. Gorąco polecam.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Autor:  popcarol [ 02 Lip 2015 21:15 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka (Unawatuna)

Dzięki, oglądałam tę polecaną willlę, ale jakoś słabo aktualne mi się to wydawało... zarezerwowaliśmy dom w pobliżu Tangalle, na plaży, będzie super:)

Autor:  olyo [ 05 Lip 2015 20:14 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka (Unawatuna)

popcarol napisał(a):
Dzięki, oglądałam tę polecaną willlę, ale jakoś słabo aktualne mi się to wydawało... zarezerwowaliśmy dom w pobliżu Tangalle, na plaży, będzie super:)

Witam my lecimy w styczniu tez jesteśmy na etapie poszukiwań fajnego noclegu możesz dać namiar co zarezerwowaliście na plaży w Tangalle ? my myślimy o goyambokka

Autor:  xladystarrrdustx [ 04 Gru 2015 04:14 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka (Unawatuna)

popcarol napisał(a):
Macie namiary na dom (dla 5 osób) okolice Mirissa lub inne, ale blisko morza? (początek marca 2016) Przetrząsam Airbnb, ale albo słabo, albo drogo, albo na minimum miesiąc.. Chciałabym zarezerwować chociaż drugi tydzień, bo w pierwszym jeździmy i zwiedzamy.. z góry dzięki za pomoc:)


Powiem tak: zależy jaki poziom ryzyka lubisz :D Myśmy byli w Mirissie dwa razy: za pierwszym rezerwowaliśmy nocleg przez Agodę, i było drogo, i nie za fajnie, nieeee.... Za drugim wysłuchaliśmy panów czekających na przystanku autobusowym ze swoimi ofertami noclegów i wzięliśmy pokój w drugim rzędzie zabudowań od plaży, za pół ceny poprzedniego noclegu, ze wszystkimi udogonieniami i fajną atmosferą. I jak już tak siedzieliśmy w tej Mirissie prawie 10 dni, to się okazało, że najfajniesze miejsca w ogóle się nie pojawiają w necie. Trzeba szukać na miejscu. Jest ryzyko - owszem - ale może Wam się pięknie odpłacić... ;)

Autor:  popcarol [ 04 Gru 2015 09:10 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka (Unawatuna)

Dzięki, jedziemy z dzieckiem więc poziom akceptowalnego ryzyka jest nisko;)
Zarezerwowaliśmy domek niedaleko Tangalle, wygląda na to że w dziczy;) ale mieszka tam małżeństwo z tuk tukiem które domem się zajmuje, sprząta, i w razie czego pomoże, zawiezie itp. będzie git, mam nadzieję :)

https://www.airbnb.pl/rooms/2812020

Autor:  xladystarrrdustx [ 05 Gru 2015 02:18 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka (Unawatuna)

Aaa, no tak - teraz pamiętam, że właśnie to z progeniturą wyjazd :) No to racja, lepiej zapewnić sobie tyły.
A dom FAN-TAS-TY-CZNY. Pozwoję sobie pozazdrościć ;)
Życzę wspaniałego wyjazdu!

Autor:  popcarol [ 08 Gru 2015 16:18 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka (Unawatuna)

dzięki, mam nadzieję będzie super:)

Autor:  xladystarrrdustx [ 19 Gru 2015 02:02 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka (Unawatuna)

Popcarol, BĘDZIE :) Tylko pamiętaj, zamawiaj kilogramy coconut sambol do jedzenia... Cudowność! I jako kobieta polecę zakup sandałowego mydła. Tęsknię i płaczę za nim, jest absolutnie fantastyczne! Pozdrawiam :)

Autor:  Roku [ 03 Lut 2016 00:42 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka (Unawatuna)

Ja też bym odradzał na przyszłość Unawatuna, jeśłi ktoś się zastanawia. Oczywiście jest pięknie, ale choćby we wspomnianej Mirissie jest znacznie ładniej. Unawatuna to droga komercja, nawet teraz przy aktualnym kursie rubla wypełniona Rosjanami. I wyraźnie droższa od Mirissy (noclegi oraz jedzenie).

Autor:  Koala22 [ 05 Lut 2016 22:52 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka (Unawatuna)

Zgadza się, drugi raz bym do Unawatuny nie wróciła. Okropnie zabudowali plażę tymi pseudorestauracjami. Można Una traktować co najwyżej jako bazę wypadową do okolicznych małych i uroczych plaż...

Autor:  xladystarrrdustx [ 06 Lut 2016 06:13 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka (Unawatuna)

Każdy, kto był w Mirissie, odradzi Unawatunę... i nie bez powodu! Una jest o tyle fajna że można:
- przejść się na Jungle Beach (tylko z samego rana, koło 8, bo o 11 zapełnia się po brzegi i trzeba uciekać)
- zjeść fantastyczne roti ;)
- mieć blisko na wycieczkę do Galle

I to by było na tyle; na plażę trzeba uciekać dalej na południe ;)

Autor:  jacoby76 [ 06 Lut 2016 11:57 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka (Unawatuna)

Można 1 km od unawatuny w stronę południa tam są super plaże dla dzieci otoczone rafa. Mirissa fajna ceny niższe minusem silne fale na dzieci trzeba bardzo uwazac

Autor:  xladystarrrdustx [ 07 Lut 2016 23:46 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka (Unawatuna)

jacoby76 napisał(a):
Mirissa fajna ceny niższe minusem silne fale na dzieci trzeba bardzo uwazac


Jacoby, rzeczywiście na głównej plaży w Mirissie fale są zdecydowanie za silne jak dla dzieci (jak również nieprzyzwyczajonych dorosłych), ale w zatoce (po lewej od kamienistej wysepki widocznej z głównej plaży) woda jest spokojna, bez fal, odpowiednia nawet dla dzieciaków. Wystarczy rzec, że sama się tam nauczyłam pływać, w warunkach cieplarnianych niemalże ;)

Autor:  popcarol [ 10 Lut 2016 14:12 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka (Unawatuna)

xladystarrrdustx napisał(a):
Popcarol, BĘDZIE :) Tylko pamiętaj, zamawiaj kilogramy coconut sambol do jedzenia... Cudowność! I jako kobieta polecę zakup sandałowego mydła. Tęsknię i płaczę za nim, jest absolutnie fantastyczne! Pozdrawiam :)
jeszcze 1,5 tyg i śmigamy. Muszę wygooglać te coconut sambol, bo na razie domyślam się że kokosowe coś:) i mydło sandałowe? mmm :)

Autor:  xladystarrrdustx [ 11 Lut 2016 00:50 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka (Unawatuna)

@popcarol, sambol to generalnie taka w sumie przyprawa - mieszanka różnych różności (zazwyczaj chili, szalotka, sok z limonki, sól, pieprz, suszone rybki) a w wersji coconut - ze świeżym zmielonym miąższem kokosa. Słodko-ostre, z leciutką nutką kwaskowości. Dodaje się do ryżu i curry / hoppersów dla wzmocnienia smaku, ale ja tam mogłam to łyżkami samo jeść <3

A za mydłem sandałowym z Lanki płaczę. Kupiłam w Kambodży, ale to już nie to samo :( Polecam markę Rani (https://sites.create-cdn.net/siteimages ... 71x400.jpg). Pięknie pachnie, nawilża, no i tanie jak barszcz ;)

Zazdroszczę Lanki, no i nie mogę się doczekać Twojej relacji!

Autor:  amphi [ 06 Mar 2016 16:48 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka (Unawatuna)

Jeśli chodzi o Mirissę to udało nam się znaleźć guest house o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny. $20 kosztował pokój z klimatyzacją, a $15 bez. W cenie wliczone już śniadania. Czysto, bardzo mili gospodarze (choć słabo znający angielski), ogólnie wszystko perfekcyjne. Haczyk? Jedynie niewiele znaczący dla nas: miejsce znajduje się nieco poza Mirissą (3-5 min. tuk-tukiem - gospodarz podwozi za 200LKR, lub przystanek autobusowy znajduje się jakieś 300m od guest house, a koszt biletu symboliczny, chyba 20LKR, autobusy jeżdżą bardzo często). Blisko też do Weligamy (tuk-tuk 300LKR, autobus chyba 30LKR), a na przystanku zatrzymać można nawet autobus do Galle.
Zdecydowanie polecam! Pensjonat nazywa się Damith Tourist Inn. Warto rezerwować z dużym wyprzedzeniem, bo to raptem trzy pokoje z czego dwa z klimą i widać, że mają obłożenie. Damith, właściciel, planuje dobudować kolejne dwa, ale to pewnie potrwa.

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review ... vince.html

Strona 1 z 2 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/