| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Sri Lanka - napiwek dla kierowcy sri-lanka-napiwek-dla-kierowcy,1117,78795 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | savoj [ 24 Sie 2015 07:32 ] |
| Temat postu: | Sri Lanka - napiwek dla kierowcy |
Właśnie kończę powoli objazd Sri Lanki i zastanawiam się nad napiwkiem dla kierowcy. Płaciłem za wynajęcie 350 usd za sześć dni. Ile dać napiwku - pytam tych którzy byli przede mną np z Kusumsiri? Dzięki wx | |
| Autor: | pysio4 [ 25 Sie 2015 10:49 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka - napiwek dla kierowcy |
Przepraszam, że nie odpowiem na pytanie z praktyki. Ogólnie przyjmuje się 10%, ale jeśli gość się sprawdził i wczuwał to możesz dać tyle na ile pozwala Ci zasobność portfela A teraz moje małe pytanie. Masz jakiś plan podróży? Coś możesz polecić? Podpowiedzieć ? | |
| Autor: | Ma-lena [ 28 Sie 2015 09:49 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka - napiwek dla kierowcy |
Ja też chętnie dołączę się do pytania o plan podróży. My wybieramy się na przełomie października i listopada. Każda rada mile widziana. Mam też pytanie jak sprawdził się kierowca i co faktycznie mieściło się w tej kwocie. Możesz podać do niego namiary? Serdecznie dziękuję za pomoc i rady. | |
| Autor: | savoj [ 18 Wrz 2015 09:02 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka - napiwek dla kierowcy |
Kierowca to Wasantha +94 76 717 12 35. Kapitalny gość! 6 dni z odebraniem z lotniska. trasa Negombo - Pinnawala - Sigiriya - Kandy-Nuwara Eliya - Udawalawe park narodowy - Kogalla 350 usd all inclusive plus wspomniany napiwek - daliśmy w końcu 20 usd | |
| Autor: | popcarol [ 28 Paź 2015 10:51 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka - napiwek dla kierowcy |
mogę prosić o maila do tego gościa? W ile osób jeździliście? My potrzebujemy ciut większe auto/vana, jest na 5tka, plus kierowca, też 6 dni z odebraniem z lotniska mam oferte 80 usd/dzień... | |
| Autor: | Lucas84 [ 20 Gru 2015 06:03 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka - napiwek dla kierowcy |
Za 8 dni zaplacilismy 400$ i dalismy 25$ napiwku i kierowca byl zadowolony. Poczatkowo chcielismy dac 50$, bo Malith naprawde byl nieoceniony, ale przeliczylismy budzet i postanowilismy troche ostudzic nasze emocje. | |
| Autor: | aviel [ 20 Gru 2015 14:00 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka - napiwek dla kierowcy |
Co miesci sie w tej dziennej kwocie? Samo wynajecie kierowcy? Czy hotel i jedzenie dla niego tez? Czy sami organizowaliscie sobie hotele? | |
| Autor: | Lucas84 [ 21 Gru 2015 14:14 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka - napiwek dla kierowcy |
W cenie nie ma noclegow. Ostatecznie zdecydowalismy sie zarezerwowac wszystkie wczesniej przez net. 50$ na dzien obejmowało kierowce, paliwo, wszelkie oplaty i podatki - bez noclegow, przy czym on sam je sobie organizowal. Malith oferowal nam, ze mozemy nie rezerwowac wczesniej noclegow i on nam bedzie cos propnowal, a my zdecydujemy na miejscu. Tak jest dla niego lateiej, bo wtedy w tych miejscach ma darmowy tzw driver accomodation. Gdy rezewujesz przez booking, czy agode to czesto chca od kierowcy kase. U nas, gdzie niegdzie dostal ten nocleg, a czasami szukal gdzies w wiosce, po znajomych itp. Raz (pod Adams Peak) bylo krucho, bo to koniec swiata i zaplacilismy za jego nocleg 1000 rupi (ok. 30 zl), ale byla to nasza dobra wola, nie bylismy do tego zobligowani. Podobnie czasem zaprosilismy go na drinka, czy poczestowalismy jedzeniem, ale to bylo jakby poza umowa. Z reszta czasami Malith grzecznie odmawial. Po 4 dniach poprosil nas o 200$, a reszte zaplacilismy na koncu. Dodam moze, ze czesto zostawialismy mu cenne rzeczy w aucie na dlugie godziny (trek, jazda koleja itp) i nic nie zgonelo | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |