Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Somalia bezpieczeństwo
somalia-bezpieczenstwo,610,173901
Strona 1 z 1

Autor:  DMW [ 17 Lis 2023 00:34 ]
Temat postu:  Somalia bezpieczeństwo

Jest baaardzo bezpiecznie :twisted:
Podczas spaceru po mieście pilnowało mnie dwóch ochroniarzy z kałachami AK-47, jeden z przodu drugi z tyłu a pomiędzy nimi ja z przewodnikiem. Przemieszczaliśmy się autem typu Land Cruizer z paką a na niej dwóch gości.
Przed hotelem slalom pomiędzy betonami, szlabany, wysoki mur i oczywiście ochrona. W środku po podwórzu też sobie spacerował jeden uzbrojony.
W Somalilandzie było już spokojniej - tylko jeden w obstawie.
Uzbrojeni ochroniarze w rzeczywistości są etatowymi pracownikami różnych służb mundurowych (wojska, policji i nie wiadomo jakich jeszcze grup paramilitarnych) a ponieważ mało zarabiają szefostwo przymyka oko gdy sobie dorabiają na prywacie.
Autentycznie to przy takich środkach ostrożności czułem się bezpieczniej niż u mnie na dzielni i chyba nawet niż w chacie :lol:

Załączniki:
Somaliland IMG_2017.JPG
Somaliland IMG_2017.JPG [ 193.96 KiB | Obejrzany 1287 razy ]
Mogadishu IMG_1775.JPG
Mogadishu IMG_1775.JPG [ 129.8 KiB | Obejrzany 1287 razy ]
Mogadishu IMG_1763.JPG
Mogadishu IMG_1763.JPG [ 104.39 KiB | Obejrzany 1287 razy ]

Autor:  marek2011 [ 17 Lis 2023 01:22 ]
Temat postu:  Re: Somalia bezpieczeństwo

Nieźle :D

Autor:  jasiub [ 17 Lis 2023 07:58 ]
Temat postu:  Re: Somalia bezpieczeństwo

Napiszesz dłuższą relację? Kilka osób tu się czai na Somalię :twisted:

Autor:  DMW [ 17 Lis 2023 17:42 ]
Temat postu:  Re: Somalia bezpieczeństwo

Niestety nie dam rady, to wymaga sporo czasu a ja ciągle gonię w piętkę pomiędzy podróżami, pracą a rodziną. Postaram się jeszcze wrzucić parę zdjęć.
Ale nic straconego - pod koniec roku będzie tam @cart więc na pewno powstanie świetna relacja.
Zachęcam do odwiedzenia tych dziewiczych rejonów - nie pożałujecie! Warto połączyć odwiedzenie Mogadiszu z np. Somalilandem, Puntlandem lub Dżibuti.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/