Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Offline
#41 PostWysłany: 03 Maj 2024 14:14 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 153
Loty: 106
Kilometry: 190 104
Krajów: 41 / 19.2%
Kilka polecajek w Seulu:
1 miejsce niedaleko pałacu Gyeongbokgung - zlokalizowane w podziemiach biurowca, w którym mieści się ambasada Czech, Tefal i WeWork. Polecam po zwiedzaniu pałacu.
Niestety, miejsce nie jest oznaczona na Google Maps i w Naver Maps. Na miejscu można zjeść bibimbap. Ogólnie w podziemiach tego budynku są też inne lokale, których nie testowałem.
Cena bibimbapa z wołowiną to 12 000 KRW (36 zł), z ośmiornicą: 16 000 KRW (48 zł). Ośmiornica - ok, nie jakaś rewelacyjna. Natomiast z wołowiną zdecydowanie polecam.
https://maps.app.goo.gl/DVp7Z3tvdYqMsfyu7
Załącznik:
bibimbap_0.jpg
bibimbap_0.jpg [ 272.46 KiB | Obejrzany 1089 razy ]

Załącznik:
bibimbap_1.jpg
bibimbap_1.jpg [ 310.81 KiB | Obejrzany 1089 razy ]

Załącznik:
bibimbap_paragon.jpg
bibimbap_paragon.jpg [ 321.44 KiB | Obejrzany 1089 razy ]


2 Gimbap na Myeodong
gimbap z tuńczykiem (solidna ilość tuńczyka) za 5 000 KRW (15 zł)
https://maps.app.goo.gl/5AuFjNV1DAJamhJu7

Załącznik:
gimbap.jpg
gimbap.jpg [ 176.36 KiB | Obejrzany 1089 razy ]


3 Kawa
Wiele osób może nie spodziewać się że, w Korei jest bardzo dobrze rozwinięta kultura picia kawy, ziarna są wysokiej jakości (+mielenie ziarna na miejscu + profesjonalne ekspresy ciśnieniowe) i relatywnie tania (w szczególności porównując do obecnych cen w Polsce).
Ze swojej strony polecam sieć Compose Cofee. Kawa (Americano - gorące albo z lodem - polecam wersję z lodem z ciepłe dni) od 1 500 KRW (4,50 zł). W innych sieciówkach (np. Ediya Coffe wyższe ceny a moim zdaniem smak bardzo podobny).
Załącznik:
Compose.jpg
Compose.jpg [ 181.22 KiB | Obejrzany 1089 razy ]


4. Leechadol (koreańska sieciówka z grilami)
Polecam specyficznie lokal w Incheon (Incheon polecam jako miejsce na ostatni nocleg, w przypadku porannego lotu, lokal tutaj: https://maps.app.goo.gl/44rb9J9BCYbdXDKX8), podejrzewam że jakość jest na podobnym poziomie w całej Korei.
Standardowo - zamówienie składamy na ekranie, tj mięso, ryż (1 000 KRW), dostępne są też przegrzebki i ser grilowy; banchany (przystawki) - szeroki wybór, dostępne bez ograniczeń w cenie grilla. Woda, jak w całej Korei w cenie. Fajna atmosfera, w tym lokalu specyficznie lokalna, żadnych turystów, jedynie lokalni mieszkańcy okolicznych bloków (w tym rodzice z dziećmi wracający z przedszkola). Wieczorem (godzina 19-21) lokal pełny.

Załącznik:
Leechadol_przystawki.jpg
Leechadol_przystawki.jpg [ 380.71 KiB | Obejrzany 1089 razy ]

Załącznik:
Leechadol_grill.jpg
Leechadol_grill.jpg [ 362.43 KiB | Obejrzany 1089 razy ]

Załącznik:
Leechadol_stol.jpg
Leechadol_stol.jpg [ 339.93 KiB | Obejrzany 1089 razy ]
_________________
Moje relacje:
- Kosowo https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?t=159820
- Liban https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=214&p=1566128#p1566128
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
#42 PostWysłany: 15 Maj 2024 15:21 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1868
niebieski
Aż dziw, że nikt tego jeszcze nie polecał.
Koreański tatar, rekomendowany przez gumowego ludzika Michelin. Uwaga w ofercie tylko dania mięsne i trzeba zamówić 1 danie na osobę.
Buchon Yukhoe
https://www.google.com/maps/place/Bucho ... ?entry=ttu

W całej alejce jest sporo miejsc z tatarem, zatem jak tu będą kolejni to spokojnie u sąsiada spróbujesz.

Alejki pomiędzy Dongdaemun Market i Gwangjang Market. Pełne knajp, pełnych ludzi. Niestety nie próbowałem bo byłem po posiłku ale do sprawdzenia bo wygląda b. fajnie i raczej mało turystycznie.
Szukać tu i w okolicy:
https://www.google.com/maps/place/Grann ... ?entry=ttu

Ogólnie muszę przygnać, że w całym Seulu nie naciąłem się na złe jedzenie jeśli rozsądnie wybierałem knajpy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#43 PostWysłany: 28 Lip 2024 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 541
Loty: 375
Kilometry: 696 445
Krajów: 47 / 22.0%
niebieski
A jeśli ma być tanio, smacznie i.... wege?
Jakieś polecajki?
Na mapach już wynalazłam kilka fajnie zapowiadających się miejscówek, ale co przetestowane to przetestowane ;)
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#44 PostWysłany: 28 Lip 2024 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 8100
platynowy
Jeśli może być też wegańskie, to z całego serca polecam ten malutki lokalik:

https://maps.app.goo.gl/PjLMJimxopvdmfDLA
Góra
 Profil Relacje PM off
Kasica88 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#45 PostWysłany: 26 Wrz 2024 18:33 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 617
niebieski
Hej a czy macie jakieś polecane miejsca w Seulu na sushi ?

;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#46 PostWysłany: 26 Wrz 2024 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 5612
złoty
Koreańskie sushi to gimbap, wrzuć sobie w szukajke na górze ssada gimbap to się pokaże bo gdzieś to wrzucałem
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#47 PostWysłany: 28 Wrz 2024 13:52 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1868
niebieski
Zjadacz napisał(a):
Hej a czy macie jakieś polecane miejsca w Seulu na sushi ?

;)


https://guide.michelin.com/kr/en/seoul- ... t=distance
Góra
 Profil Relacje PM off
Zjadacz lubi ten post.
Zjadacz uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#48 PostWysłany: 03 Paź 2024 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 541
Loty: 375
Kilometry: 696 445
Krajów: 47 / 22.0%
niebieski
To ja wrzucę Seulskie polecajki pod kątem wege:

- Vegan Insa - koreańskie jedzenie w wersji wegańskiej, chyba nasze najlepsze miejsce jedzeniowe w Korei. Zwłaszcza tteokboki i bibmimbap godne polecenia

- Vegan Kitchen (po drodze na Namsan, blisko stacji metra Myeong-dong) - jedzenie przystępne cenowo, smakowo ok a w ramach atrakcji za kelnera robi robocik;) Dodatkowo to miejsce jako jedno z nielicznych wege miejsc w Korei oferuje też % (Piwko, soju, wino ryżowe)

- Ssada gimbap (Myeong-dong) - to dla wszytskożerców, ale opcje wege są dobrze oznaczone i obsługa wie co to znaczy wege, można się dogadać po angielsku. My korzystaliśmy w porze śniadaniowej.

- Polecane tu wcześniej miejsce (Gimbap) też w porządku, malutki lokal z kilkoma stolikami na zewnątrz i krótkim menu


Poza tym warto się posiłkować Happy Cow jeśli będziecie szukać czegoś w konkretnych miejscach, te w/w akurat były nam najbardziej "po drodze".
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#49 PostWysłany: 30 Paź 2024 15:33 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1915
srebrny
Oakwood Cafeteria:
https://g.co/kgs/2k5j9vz

Stołówka dla pracowników biurowców na tyłach COEX. 7.500 KRW za zupę i drugie danie (mięso + kilka dodatków do wyboru). Można brać dokładki do woli. Woda gratis. Ma słabe opinie, a jedzenie było pyszne i autentycznie koreańskie.

Ssada Gimbap, Myeongdong:
Https://g.co/kgs/R3C73xQ

Podbijam, 100% zgody. Tanio, dużo, smacznie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group