| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Senegalskie papu senegalskie-papu,446,146365 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | cypel [ 11 Lis 2019 15:01 ] |
| Temat postu: | Senegalskie papu |
Generalnie senegalska kuchnia moim zdaniem jest przyzwoita w porównaniu do "atrakcji" tego kraju. Na dzień dobry polecam popróbować ich fast food czyli fataya. Pieróg smażony w głębokim oleju nadziewany cebulą z frytkami i sadzonym jajcem z papryką, lekko ostre. Smaczne, pożywne i tanie. W budzie dla lokalsów ok 500 XOF. Maffe to można powiedzieć, że ich danie narodowe. Wołowina lub baranina ewentualnie kurczak w sosie arachidowym z ryżem, pycha. Za dużą porcję trza wysupłać w knapie dla lokalsów ok. 1000 XOF Bissap to jest petarda. Napój z hibiskusa. Odradzam kupowanie nawet najdrozszych w sklepach bo nie ma nic wspólnego z bissapem. Obowiązkowo trza wypić od miejscowego "rzezimieszka" z ulicy. Duża szklana ok. 500 XOF, butelka 1,5l. to 1500-2000XOF Fanem herbaty nie jestem, ale mi osobiście pasowała ichnia podawana w malutkich szklaneczkach, żonie natomiast nie. Warto spróbować. Senegal stoi rybą, ryby uwielbiam, ale ze względu na zboczenie zawodowe po spenetrowaniu kilku senegalskich akwenów odmówiłem współpracy. Jadałem na ulicy mięso z różnych przybytków ale rybska nie tknąłem z takiej wody choć wiem, że kura czy wołowina była w gorszych warunkach Mają świetne limonki, orzeszki, dobre sardynki z puszki, pomarańcze średnie. Niestety nie było mi dane zjeść ichniego yasse. Maffe Załącznik: IMG_20191105_181533_825.jpg [ 85.86 KiB | Obejrzany 1050 razy ] Herba Załącznik: IMG_20191105_181533_826.jpg [ 117.67 KiB | Obejrzany 1050 razy ] Piwero la gazelle, na upał ok Załącznik: IMG_20191102_191541_194-1202x1134.jpg [ 342.48 KiB | Obejrzany 1050 razy ] | |
| Autor: | jaco027 [ 11 Lis 2019 17:28 ] |
| Temat postu: | Re: Senegalskie papu |
Czy w zdjeciu piwa na pewno chodzilo o gazelle... | |
| Autor: | cypel [ 11 Lis 2019 17:52 ] |
| Temat postu: | Re: Senegalskie papu |
@jaco027 nawet 3 | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |