Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Senegalskie papu
senegalskie-papu,446,146365
Strona 1 z 1

Autor:  cypel [ 11 Lis 2019 15:01 ]
Temat postu:  Senegalskie papu

Generalnie senegalska kuchnia moim zdaniem jest przyzwoita w porównaniu do "atrakcji" tego kraju.
Na dzień dobry polecam popróbować ich fast food czyli fataya.
Pieróg smażony w głębokim oleju nadziewany cebulą z frytkami i sadzonym jajcem z papryką, lekko ostre. Smaczne, pożywne i tanie. W budzie dla lokalsów ok 500 XOF.

Maffe to można powiedzieć, że ich danie narodowe. Wołowina lub baranina ewentualnie kurczak w sosie arachidowym z ryżem, pycha. Za dużą porcję trza wysupłać w knapie dla lokalsów ok. 1000 XOF

Bissap to jest petarda. Napój z hibiskusa. Odradzam kupowanie nawet najdrozszych w sklepach bo nie ma nic wspólnego z bissapem. Obowiązkowo trza wypić od miejscowego "rzezimieszka" z ulicy. Duża szklana ok. 500 XOF, butelka 1,5l. to 1500-2000XOF

Fanem herbaty nie jestem, ale mi osobiście pasowała ichnia podawana w malutkich szklaneczkach, żonie natomiast nie. Warto spróbować.

Senegal stoi rybą, ryby uwielbiam, ale ze względu na zboczenie zawodowe po spenetrowaniu kilku senegalskich akwenów odmówiłem współpracy. Jadałem na ulicy mięso z różnych przybytków ale rybska nie tknąłem z takiej wody choć wiem, że kura czy wołowina była w gorszych warunkach ;)

Mają świetne limonki, orzeszki, dobre sardynki z puszki, pomarańcze średnie.
Niestety nie było mi dane zjeść ichniego yasse.

Maffe
Załącznik:
IMG_20191105_181533_825.jpg
IMG_20191105_181533_825.jpg [ 85.86 KiB | Obejrzany 1050 razy ]


Herba
Załącznik:
IMG_20191105_181533_826.jpg
IMG_20191105_181533_826.jpg [ 117.67 KiB | Obejrzany 1050 razy ]


Piwero la gazelle, na upał ok
Załącznik:
IMG_20191102_191541_194-1202x1134.jpg
IMG_20191102_191541_194-1202x1134.jpg [ 342.48 KiB | Obejrzany 1050 razy ]

Autor:  jaco027 [ 11 Lis 2019 17:28 ]
Temat postu:  Re: Senegalskie papu

Czy w zdjeciu piwa na pewno chodzilo o gazelle... :-)

Autor:  cypel [ 11 Lis 2019 17:52 ]
Temat postu:  Re: Senegalskie papu

@jaco027 nawet 3

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/