Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Rzym noclegi
rzym-noclegi,1362,58
Strona 4 z 29

Autor:  malediwy [ 01 Sty 2012 15:53 ]
Temat postu:  Re: Włochy - Rzym

kredka napisał(a):
Owszem, ale za dojazd taksówki również trzeba zapłacić w zależności od czasu w jakim do nas dotarła.
Pierwsze słyszę, że trzeba płacić za dojazd taksówki... Zresztą to chyba jakiś absurd, bo jeśli cena za dojazd byłaby zależna od czasu dojazdu to który taksówkarz by się śpieszył?:-)
Ja kiedyś właśnie tak zrobiłem. Wyszedłem an postój, zobaczyłem numer na boku samochodu, zadzwoniłem i zamówiłem taksówkę. Za chwilę podjechał inny samochód z tej samej korporacji pomimo tego, ze już jeden na postoju stał (ten drugi najwyraźniej był w tej samej strefie i był pierwszy w kolejce na infolinii). Oczywiście za żaden dojazd mnie nie kasował. Po tym bardziej byłoby to absurdalne jeśli jedna taksówka tej samej firmy stała już na postoju...

Autor:  Awerik [ 01 Sty 2012 16:04 ]
Temat postu:  Re: Włochy - Rzym

malediwy napisał(a):
kredka napisał(a):
Owszem, ale za dojazd taksówki również trzeba zapłacić w zależności od czasu w jakim do nas dotarła.
Pierwsze słyszę, że trzeba płacić za dojazd taksówki... Zresztą to chyba jakiś absurd, bo jeśli cena za dojazd byłaby zależna od czasu dojazdu to który taksówkarz by się śpieszył?:-)
Ja kiedyś właśnie tak zrobiłem. Wyszedłem an postój, zobaczyłem numer na boku samochodu, zadzwoniłem i zamówiłem taksówkę. Za chwilę podjechał inny samochód z tej samej korporacji pomimo tego, ze już jeden na postoju stał (ten drugi najwyraźniej był w tej samej strefie i był pierwszy w kolejce na infolinii). Oczywiście za żaden dojazd mnie nie kasował. Po tym bardziej byłoby to absurdalne jeśli jedna taksówka tej samej firmy stała już na postoju...

Absurd czy nie absurd - faktem jest, że we Włoszech coś takiego faktycznie funkcjonuje.

Autor:  kredka [ 01 Sty 2012 16:25 ]
Temat postu:  Re: Włochy - Rzym

malediwy napisał(a):
kredka napisał(a):
Owszem, ale za dojazd taksówki również trzeba zapłacić w zależności od czasu w jakim do nas dotarła.
Pierwsze słyszę, że trzeba płacić za dojazd taksówki... Zresztą to chyba jakiś absurd, bo jeśli cena za dojazd byłaby zależna od czasu dojazdu to który taksówkarz by się śpieszył?:-)
Ja kiedyś właśnie tak zrobiłem. Wyszedłem an postój, zobaczyłem numer na boku samochodu, zadzwoniłem i zamówiłem taksówkę. Za chwilę podjechał inny samochód z tej samej korporacji pomimo tego, ze już jeden na postoju stał (ten drugi najwyraźniej był w tej samej strefie i był pierwszy w kolejce na infolinii). Oczywiście za żaden dojazd mnie nie kasował. Po tym bardziej byłoby to absurdalne jeśli jedna taksówka tej samej firmy stała już na postoju...


Nie zapłaciłeś, bo wsiadłeś do taksówki własnie na postoju, a nie musiała po ciebie przyjeżdżać do domu lub do hotelu. Jeśli dzwonisz po taksówkę, potwierdzają ci nazwę i numer samochodu, który po ciebie przyjedzie oraz przewidywany czas przyjazdu. I wg tego czasu będzie doliczona odpowiednia opłata (do 5 min. 2 euro, do 10 min. 4 euro, powyżej 10 minut 6 euro).
Dlatego bardziej opłacalne jest właśnie podejście do najbliższego postoju zamiast dzwonienia.

Autor:  malediwy [ 01 Sty 2012 16:57 ]
Temat postu:  Re: Włochy - Rzym

kredka napisał(a):
Nie zapłaciłeś, bo wsiadłeś do taksówki własnie na postoju, a nie musiała po ciebie przyjeżdżać do domu lub do hotelu.
Nie zamawiałem taksówki na postój ale na konkretną ulice i pod konkretny numer w pobliżu którego znajdował się postój.
kredka napisał(a):
Jeśli dzwonisz po taksówkę, potwierdzają ci nazwę i numer samochodu, który po ciebie przyjedzie

Tak właśnie było...
kredka napisał(a):
oraz przewidywany czas przyjazdu. I wg tego czasu będzie doliczona odpowiednia opłata (do 5 min. 2 euro, do 10 min. 4 euro, powyżej 10 minut 6 euro).

Jeździłem we Włoszech taksówką w różnych miejscach i nigdy nie płaciłem za dojazd. I dalej twierdzę, że to absurd.

Autor:  kredka [ 01 Sty 2012 21:38 ]
Temat postu:  Re: Włochy - Rzym

malediwy napisał(a):
kredka napisał(a):
Nie zapłaciłeś, bo wsiadłeś do taksówki własnie na postoju, a nie musiała po ciebie przyjeżdżać do domu lub do hotelu.
Nie zamawiałem taksówki na postój ale na konkretną ulice i pod konkretny numer w pobliżu którego znajdował się postój.
kredka napisał(a):
Jeśli dzwonisz po taksówkę, potwierdzają ci nazwę i numer samochodu, który po ciebie przyjedzie

Tak właśnie było...
kredka napisał(a):
oraz przewidywany czas przyjazdu. I wg tego czasu będzie doliczona odpowiednia opłata (do 5 min. 2 euro, do 10 min. 4 euro, powyżej 10 minut 6 euro).

Jeździłem we Włoszech taksówką w różnych miejscach i nigdy nie płaciłem za dojazd. I dalej twierdzę, że to absurd.


Tutaj nie mówimy o Włoszech, a o Rzymie konkretnie. Możesz uważać to za absurd, natomiast reguły są właśnie takie. Tutaj można je zweryfikować> http://www.comune.roma.it/wps/portal/pc ... se_aero.wp (po angielsku http://www.turismoroma.it/infoviaggio/taxi?lang=en)

Autor:  malediwy [ 02 Sty 2012 11:00 ]
Temat postu:  Re: Włochy - Rzym

kredka napisał(a):
Tutaj nie mówimy o Włoszech, a o Rzymie konkretnie.

W Rzymie również jechałem...
kredka napisał(a):
Możesz uważać to za absurd, natomiast reguły są właśnie takie. Tutaj można je zweryfikować> http://www.comune.roma.it/wps/portal/pc ... se_aero.wp (po angielsku http://www.turismoroma.it/infoviaggio/taxi?lang=en)

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale wynika z tego, że jednak nie płaci się za dojazd ot tak po prostu ale jest to też rodzaj jakiejś zaliczki którą potem odlicza się od ceny usługi jeśli ostatecznie po dojechaniu na miejsce będzie ona wyższa od tych podanych kosztów za dojazd. A to już nie jest takie absurdalne ale wręcz bardzo logiczne bo nie raz się zdarza, że taksówkarz i w Polsce musi do klienta dojechać kilka kilometrów po to, żeby potem z nim przejechać 500m.

Autor:  kredka [ 02 Sty 2012 11:53 ]
Temat postu:  Re: Włochy - Rzym

malediwy napisał(a):
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale wynika z tego, że jednak nie płaci się za dojazd ot tak po prostu ale jest to też rodzaj jakiejś zaliczki którą potem odlicza się od ceny usługi jeśli ostatecznie po dojechaniu na miejsce będzie ona wyższa od tych podanych kosztów za dojazd. A to już nie jest takie absurdalne ale wręcz bardzo logiczne bo nie raz się zdarza, że taksówkarz i w Polsce musi do klienta dojechać kilka kilometrów po to, żeby potem z nim przejechać 500m.


Nie zrozumiałeś dobrze. Opłata za dojazd nie jest żadną zaliczką. Należy zapłacić odpowiednią kwotę za dojazd: 2, 4 lub 6 euro w zależności od czasu dojazdu i w ten sposób to funkcjonuje.

Informacja na stronie mówi, że jeśli na liczniku taksówki, która po nas przyjeżdza widnieje wyższa cena niż te podane wyżej to wtedy tylko różnica musi być odliczona od ostatecznej ceny za podróż.

To forum jest przydatne dla osób, które podróżują, więc dobrze jest wiedzieć jakie są zasady funkcjonowania taksówek i żeby byli świadomi pewnych z góry ustalonych opłat. Natomiast warto podkreślić jeszcze raz, że stałe opłaty z centrum na lotniska to 30 euro na Ciampino i 40 na Fiumicino. Najlepszą opcją, by nie musieć ponosić dodatkowych kosztów jest po prostu podejście na najbliższy postój i wtedy cena jest gwarantowana.

Autor:  Jacky [ 02 Sty 2012 13:49 ]
Temat postu:  Re: Włochy - Rzym

Kredka,
A może możesz polecić jakaś fajną niedrogą kwaterkę lub słyszałaś o niedrogich sprawdzonych miejscach ?
Ps. Znam jedną Kredkę, ale nie wiem czy to akurat Ty ;)

Autor:  andachiel [ 02 Sty 2012 14:03 ]
Temat postu:  Re: Włochy - Rzym

witam znalazłem hotel w rzymie w centrum za 160 Euro dla 4 osób z śniadaniem .


czy to dobra cena ?

Autor:  kredka [ 02 Sty 2012 14:39 ]
Temat postu:  Re: Włochy - Rzym

Jacky napisał(a):
Kredka,
A może możesz polecić jakaś fajną niedrogą kwaterkę lub słyszałaś o niedrogich sprawdzonych miejscach ?
Ps. Znam jedną Kredkę, ale nie wiem czy to akurat Ty ;)


Nie mogę polecić nic konkretnego, natomiast warto sprawdzić oficjaną stronę turismo Roma http://www.turismoroma.it/?lang=en
W kategorii "Where to sleep" są różne rodzaje noclegów z linkami do poszczególnych hoteli, hosteli, B&B, itd. Bardzo duży wybór.

PS. Nie sądzę, żebyśmy się znali :)

Autor:  gregorow [ 02 Sty 2012 15:59 ]
Temat postu:  Re: Włochy - Rzym

andachiel napisał(a):
witam znalazłem hotel w rzymie w centrum za 160 Euro dla 4 osób z śniadaniem .


czy to dobra cena ?


Raczej nie.

W maju płaciłem 100 euro za 4 os również ze śniadaniem. 200m od Termini

Autor:  mirrr [ 03 Sty 2012 09:24 ]
Temat postu:  Re: Włochy - Rzym

Zarezerwowałem przez Booking.com to: http://www.booking.com/hotel/it/grand-fleming.html BB double room za 116 zł dziennie + 3 Euro/os. opłaty turystycznej.

Autor:  Maciej1722 [ 03 Sty 2012 09:33 ]
Temat postu:  Re: Włochy - Rzym

Są juz noclegi od 48zł - doklaniej rzecz ujmująć są to hostele w sćisłym ćentrum rzymu

Autor:  PiotrekS [ 06 Sty 2012 21:43 ]
Temat postu:  Re: Włochy - Rzym

Ale czytając recenzje tych najtańszych ciekawie to nie wygląda - brud, pluskwy itp.

Autor:  malediwy [ 06 Sty 2012 21:56 ]
Temat postu:  Re: Włochy - Rzym

A mnie się udało zarezerwować całkiem niedawno ten hotel za 43EUR/dzień za pokój 2os.
http://www.booking.com/hotel/it/welcome ... 552;dcid=2

Autor:  Pacjonek [ 07 Sty 2012 19:49 ]
Temat postu:  Re: Włochy - Rzym

Na nockę (ok 6-8 h) warto wydać 40 Euro za dwie osoby dla noclegu, czy lepiej przespać to na lotnisku (Ciampiano) ?

Autor:  correos [ 07 Sty 2012 19:52 ]
Temat postu:  Re: Włochy - Rzym

Spałem na Lotnisku Ciampino w grudniu 2011

Nie zycze tego nawet wrogowi.
Bergamo przy Ciampino to 4* hotel. :)

Autor:  Han Solo [ 07 Sty 2012 20:38 ]
Temat postu:  Re: Włochy - Rzym

A przypadkiem nie zamykają go na noc ?

Autor:  mirrr [ 09 Sty 2012 11:37 ]
Temat postu:  Re: Włochy - Rzym

Nie zamykają, spałem tam rok temu w styczniu. Ale, co ważne, spać można TYLKO w hali przylotów bo odloty zamykają koło północy. Warunki nie są najlepsze, ale da się przeżyć.

Autor:  goool [ 18 Sty 2012 01:04 ]
Temat postu:  Re: Włochy - Rzym

Witam! w weekend wybieram sie do rzymu wiec mam pytania na ktore po czesci tylko widizalem odp na forum.
Co mam w pakiecie RomaPass? Wszytskie zabytki? Watykan? Muzea jakies oprocz tych 3(Koloseum,Pant,Romanum)?
przez 3 dni mozna cala komunikacja jezdzic? czy da sie wykupic na Fiumicino tak by juz jechac na tym?

dzieki

Strona 4 z 29 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/