| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Rzym noclegi rzym-noclegi,1362,58 | Strona 2 z 29 |
| Autor: | Andi [ 02 Sie 2011 22:02 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Rzym] Mieszkanie do wynajęcia |
Podbijam temat, może od poprzednich wypowiedzi coś nowego się pojawi | |
| Autor: | gemogemo [ 12 Sie 2011 19:00 ] |
| Temat postu: | Re: [Włochy/Rzym] Mieszkanie do wynajęcia |
Zależy co kto lubi, jestem właśnie na kempingu Village Roma, namiot dwuosobowy to koszt 28,5 euro za całość, czyli nie jest źle, do tego co prawda mały ale zawsze to basen do dyspozycji. Osobiście polecam. | |
| Autor: | wero3 [ 24 Paź 2011 10:14 ] |
| Temat postu: | Re: Włochy - Rzym |
Witam.Czy był ktoś w Camping Village Roma na przełomie listopada i grudnia ? Czy nie jest za zimno w tych bungalowach i czy jest to dobry punkt wypadowy do zwiedzania Rzymu? | |
| Autor: | hugo1211 [ 24 Paź 2011 12:07 ] |
| Temat postu: | Re: Włochy - Rzym |
Byłem w zeszłym roku w listopadzie (camping village), 10-cio osobową grupą, mieszkaliśmy w dwóch 5-cio osobowych domkach. Temperatura ok, w domkach są zamontowane urządzenia do klimy i ogrzewania. Cena baaaardzo przystępna, na przeciwko supermarket, na terenie ośrodka sklepik, dyskoteka,bilard, drinkbar.Obok przystanek autobusowy z którego dojedziesz w 10-15 minut do stacji metra CORNELIA a dalej droga otwarta na cały Rzym. Minusy: na nogach stamtąd nigdzie nie dojdziesz ponieważ brak jest chodników, tylko ruchliwa ulica bez poboczy, pokoje nie grzeszą wielkością. Polecam domki te 5-6 osobowe, ponieważ posiadają nieźle wyposażoną kuchnie i dwie lazienki, te małe domki mogą kuchni wogóle nie mieć. Gdybyś miał więcej pytań to śmiało, co będę wiedział to podpowiem. Moja rada: był to mój drugi raz w Rzymie, za pierwszym razem mieszkałem w centrum miasta, kosztowało to sporo drożej ale było warto. | |
| Autor: | wero3 [ 24 Paź 2011 22:18 ] |
| Temat postu: | Re: Włochy - Rzym |
Dzięki hugo1211 narazie mam zabukowane ale szukam dalej coś bliżej centrum i liczę na jakieś promocje.Jadę w 2 os.i z tego co czytałem dwójki są niestety bez kuchni.Jak ktoś coś znajdzie ciekawego między 27XI-2XII niech pisze. | |
| Autor: | hugo1211 [ 24 Paź 2011 22:45 ] |
| Temat postu: | Re: Włochy - Rzym |
Sprawdziłem ceny dla hotelu Pavia w Rzymie ( 3 noclegi dla pary ze śniadaniem kontynentalnym to koszt ok 200euro. Blisko dworca termini, na który dojedziesz pociągiem z lotniska. | |
| Autor: | Sorvali [ 04 Lis 2011 09:54 ] |
| Temat postu: | Re: Włochy - Rzym |
Ja polecam Hotel Corot (***) , 100 metrow od dworca Termini w bocznej ulicy. Maly, przyjemny - kilkupietrowy hotel. Dwojka ze sniadaniem pod koniec marca kosztuje ok 60 EUR (rezerwacje przez portal alpharooms, na booking.com zdecydowanie drozej) Swietna pomocna obsluga, fantastyczne sniadanie jak na Włochy (dodatkowo w cenie przygotowywane cappuccino badz latte) . Wg mnie idealna baza na kilkudniowy wypad do Rzymu. | |
| Autor: | irena75 [ 13 Lis 2011 20:48 ] |
| Temat postu: | Re: Włochy - Rzym |
HEJ, SPROBOJ WYSLAC MAILA Z ZAPYTANIEM W J.ANGIELSKIM karotoni@gmail.com FACET DYSPONUJE DUZA ILOSCIA APARTAMENTOW W SAMYM CENTRUM RZYMU POZA SEZONEM SCHODZI Z CENY ,APARTAMENTY SA KONFORTOWE ROZNYCH WIELKOSCI OD-2OSOB DO 12 I WIECEJ, POWODZENIA! | |
| Autor: | dentart [ 13 Lis 2011 23:55 ] |
| Temat postu: | Re: Włochy - Rzym |
Polecam stronę freereservation.com . Sama z niej korzystałam kilka razy.Na dłuższy niz 1 dzień pobyt apartamenty są tańsze i wygodniejsze niz hotel. tu znajdziesz wyniki dla interesującego Cię terminu http://www.freereservation.com/cerca_fa ... 7kk66&poi= | |
| Autor: | mazzano [ 01 Gru 2011 16:05 ] |
| Temat postu: | Re: Włochy - Rzym |
Witam serdecznie. Pytanko: który z hosteli w szeroko pojętym centrum byście mogli polecić? Wiem, że są Google, ale może ktoś ostatnio był w Rzymie i poradziłby gdzie w "low-season" najlepiej się zabukować? Dojazd z lotniska Fiumicino, więc najbardziej optymalnie jakby to był hostel w południowo-zachodniej części. Cena max 20euro na osobę najwyżej w "czwórce". | |
| Autor: | wero3 [ 03 Gru 2011 19:56 ] |
| Temat postu: | Re: Włochy - Rzym |
Witam W Rzymie mieszkałem 1 noc w Flaminio village bungalow Park 3 noce w hotel Dei Mile (90eur) i 1 w Kolping Hotel Casa Domitilla (30). Czekałem na promo z booking.com i wtedy rezerwowałem.Prawie ją przegapiłem i dlatego 3 różne miejsca.Warto zamówić newsletter i czekać na "odlotowe promocje". | |
| Autor: | mazzano [ 16 Gru 2011 13:49 ] |
| Temat postu: | Re: Włochy - Rzym |
Ostatecznie nocowałem w B&B King Squre i Hotel Planet. King Square to typowy włoski B&B - pokoje na drugim piętrze, jak za cenę 20 euro i lokalizację przy samym metrze pokoik bardzo fajny, chociaż standard raczej studencki, dla niewymagających. Hotel Planet położony jest w średnio ciekawej części Rzymu przy samym Termini. Po kluczyki wjeżdża się duszną windą do recepcji, następnie idzie się około 100 metrów dalej - pokoje są w innym miejscu niż recepcja. Standard pokoju całkiem niezły, cena w tygodniu też 20 euro od osoby, więc także niedrogo. Na śniadanie Crossaint + kawa. Obie rezerwacje z Booking.com, bezproblemowo. Polecam dla par, dla których wysoki standard pokojów to sprawa drugorzędna. | |
| Autor: | JIK [ 16 Gru 2011 14:29 ] |
| Temat postu: | Re: Włochy - Rzym |
Przed chwilą rezerwowałem nocleg dla 4 osób, pokój 4os z prywatną łazienką. Od głównego dworca jakieś 500m cena 44 zł/osoba http://pl.hostelbookers.com/hostele/wlochy/rzym/42858/ | |
| Autor: | mazzano [ 16 Gru 2011 15:56 ] |
| Temat postu: | Re: Włochy - Rzym |
Na tej samej ulicy co mój, bardzo blisko będziesz miał supermarket czynny codziennie do 21:30 i tanie sklepiki z pamiątkami. Do głównych atrakcji Rzymu około 30 minut z kapcia. W razie jakichś pytań o Rzym służę pomocą. | |
| Autor: | JIK [ 16 Gru 2011 16:09 ] |
| Temat postu: | Re: Włochy - Rzym |
mazzano napisał(a): Na tej samej ulicy co mój, bardzo blisko będziesz miał supermarket czynny codziennie do 21:30 i tanie sklepiki z pamiątkami. Do głównych atrakcji Rzymu około 30 minut z kapcia. W razie jakichś pytań o Rzym służę pomocą. -jak się ten sklep nazywa? -jakieś przykładowe ceny pamiątek ? | |
| Autor: | mm0512 [ 16 Gru 2011 16:25 ] |
| Temat postu: | Re: Włochy - Rzym |
W Rzymie niedawno nocowałem w Hotel Luzzatti, przy ulicy Luzzatti, niedaleko dworca Termini (można podjechać tramwajem lub dwie stacje metrem lub z 15 minut z buta). Cena w grudniu: 40 euro za noc, w tym śniadanie (standard włoski czyli kawa i rogaliki a ponadto bułki, ser żółty, wędlina, a to rzadkość we Włoszech). Minusem były komary w hotelu, nie wiem skąd, ale były. Niedaleko jest supermarket Emme Piu oraz bardzo dobra lodziarnia Palazzo del Freddo Giovanni Fassi, przez całą zimę (czyli +10 do +15st.C) mają obniżone ceny, lody "medium" czyli trzy całkiem spore porcje różnych smaków lodów plus bita śmietana za 2 euro. Magnesy na lodówkę po 1 euro sprzedają na Via delle Quattro Fontane, między Via Nazionale i Via del Quirinale (typowa cena przy atrakcjach turystycznych to 3 euro). | |
| Autor: | mazzano [ 16 Gru 2011 16:33 ] |
| Temat postu: | Re: Włochy - Rzym |
Nie pamiętam nazwy, duży supermarket na via Marsalia (długa ulica wzdłuż dworca), dokładnie na przeciwko skrętu na via Milazzo, łatwo odnajdziesz. Ceny orientacyjne w sklepie to na przykład: ciastka (np. pierniki) - ok. 1,50 euro, woda 1,5l - 0,5 euro, piwo 0,66 Peroni - 1,20 euro, chleb - 1 euro, ser pakowany w plastrach - 1,50 euro. Z pamiątek kupowałem magnesy - 3 magnesy za 5 euro, przy atrakcjach masz jeden po 3 euro. Inne pamiątki też przeważnie sporo tańsze. Ogólnie w centrum Rzymu jest bardzo drogo, natomiast na większości dzielnic znajdują się znacznie tansze targi i sklepiki. | |
| Autor: | gregorow [ 21 Gru 2011 10:40 ] |
| Temat postu: | Re: Włochy - Rzym |
Wiecie może co się będzie działo i gdzie dokładnie w noc Sylwestrową w Rzymie? Jakieś koncerty podobno mają być.... Jak to jest też jeśli chodzi o zwiedzanie Koloseum albo placu św. Piotra? | |
| Autor: | mm0512 [ 21 Gru 2011 12:06 ] |
| Temat postu: | Re: Włochy - Rzym |
gregorow napisał(a): Wiecie może co się będzie działo i gdzie dokładnie w noc Sylwestrową w Rzymie? Jakieś koncerty podobno mają być.... Jak to jest też jeśli chodzi o zwiedzanie Koloseum albo placu św. Piotra? Co do Sylwestra to wiem tyle, co wujek Google podpowiada, standardowo koncerty i fajerwerki są na Piazza del Popolo. Koloseum jest otwarte w Sylwestra. Z placem św. Piotra nie ma problemów, to po prostu plac. Jeśli miałeś na myśli bazylikę św. Piotra to jest dostępna, z wyjątkiem celebracji. | |
| Autor: | kredka [ 21 Gru 2011 14:44 ] |
| Temat postu: | Re: Włochy - Rzym |
mm0512 napisał(a): gregorow napisał(a): Jak to jest też jeśli chodzi o zwiedzanie Koloseum albo placu św. Piotra? Co do Sylwestra to wiem tyle, co wujek Google podpowiada, standardowo koncerty i fajerwerki są na Piazza del Popolo. Koloseum jest otwarte w Sylwestra. Z placem św. Piotra nie ma problemów, to po prostu plac. Jeśli miałeś na myśli bazylikę św. Piotra to jest dostępna, z wyjątkiem celebracji. Plac Sw. Piotra jest zamykany kazdego wieczoru o 23:00. Bazylika w okresie zimowym jest otwarta do 18:30. | |
| Strona 2 z 29 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |