Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Rzym - muzea
rzym-muzea,1227,9766
Strona 26 z 26

Autor:  Kri$ [ 08 Gru 2025 22:08 ]
Temat postu:  Re: Rzym - muzea

Chciałbym coś napisać w kwestii Koloseum i Forum Romanum w darmową pierwszą niedzielę miesiąca.
Są dwie kasy:
  • Piazza del Colosseo
  • Largo della Salara Vecchia
Spędzając pieszą nockę w Rzymie zaszedłem o 5:30 w pobliże Koloseum, pod kasą nr 2 nie było nikogo, a pod kasą nr 1 była 1 osoba.
Poszedłem do Circus Maximus (w nocy nieoświetlone, nie polecam :lol: ) i wróciłem, to pod kasą nr 1 (bliżej Koloseum) było 5 osób, wiec uznałem, że nie będę szósty, tylko poszedłem pod kasę nr 2 i byłem pierwszy :)
Jakie było moje zdziwienie, gdy o 8:30 otworzyli kasy i dostałem wejściówkę do Koloseum na 11 :roll: :!: :twisted:
"Dlaczego?" "Tutaj wydajemy na taką godzinę, pod Koloseum w kasie nr 1 wydajemy od otwarcia (tj.na 8:30)".
Poszedłem się "wykłócić", to Włoch mnie zlał "idź zwiedzić Forum Romanum i wróć" i nie rozumiał, że normalnie miałbym to gdzieś, ale o 11 już musiałem jechać na lotnisko.
Dopiero jakiś ważniejszy Włoch menedżer :) dał się przekonać, że teraz setny człowiek dostaje wejściówkę na 8:40, a ja stałem przed 6 rano i jako pierwszy dostałem na 11 i nie mogę tak długo czekać.
Oddałem mu wejściówkę na 11, przez walkie-talkie przekazał info, że mam podejść po wejściówkę i dostałem na 8:50.

Zatem podsumowując - jeśli chcecie wejść do Koloseum rano tj.od 8:30, idźcie do kasy nr 1 na Plazza del Colosseo, bo w kasie nr 2 wydają na późniejszą godzinę.

Załącznik:
Rzym-Koloseum-kasy.jpg
Rzym-Koloseum-kasy.jpg [ 567.81 KiB | Obejrzany 256 razy ]

Autor:  marrak [ 08 Gru 2025 22:36 ]
Temat postu:  Re: Rzym - muzea

Ja z 3 lata temu nie miałem darmowej tylko płatną co prawda ale miałem na 16, a ustawiłem się do wejścia o 14 i nikt nie robił problemów z wejściem. też mogłeś po prostu spróbować na tą z 11 wejść wcześniej :D

Strona 26 z 26 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/