| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Ryga - jedzenie ryga-jedzenie,1337,2781 | Strona 3 z 6 |
| Autor: | Grzes830324 [ 07 Sie 2014 15:56 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga |
Jeśli komuś nie przeszkadzają nieco niezbyt zachęcające warunki, to w halach przy dworcu autobusowym, oproz uzbeckiego chlebka, czy ryb, mozna tez kupic gotowe dania obiadowe typu kawal mieska, costam surowki, i jakies pseudo-puree ziemniaczane. Ludziska to jedli, i to calkiem mnogo. Ja sie nie skusilem, ale taki zestaw obiadowy to koszt circa 2-3E | |
| Autor: | kkatarzyna21 [ 24 Sie 2014 00:45 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga |
Uaktualniam Rygę, nie tylko kulinarnie. Bilet z lotniska za piękne 0,6euro (u kierowcy 1,2euro) do kupienia w automacie/Narvesen (kiosk) https://www.rigassatiksme.lv/en/ autobus 22 do Dworca Głównego. Jadąc do centrum możemy zobaczyć zachowane drewniane domy na Kalnciema iela. Hala targowa - potwierdzam jakość uzbeckich chlebków:). Piekarnia pomiędzy pawilonem z rybami a warzywami/nabiałem. Warto też spróbować czebureków (trudno to do czegoś porównać... calzone z mięsem mielonym wewnątrz), są wersje nadziewane szpinakiem/mozarellą/cukinią. 1,2-1,5euro za sztukę. Ta sama firma rezyduje też na skrzyżowaniu ulic Marijas i Avotu. Supermarkety otwarte są bardzo przyzwoicie 7-23, z lokalnych produktów: kwas chlebowy, karums http://www.karums.eu/upload/7796Karums_ ... ade45g.png szukajcie w lodówkach, cena 0,2-0,7euro. Twaróg+bita śmietana oblane polewą czekoladową, coś na kształt sernika. Po pierwszym miałam mieszane uczucia, bo bardzo syntetyczny się wydaje, ale warto spróbować, miejscowi uwielbiają. Łotysze są szaleńcami majonezowymi, mają ich miliony rodzajów w kartonikach, słoiczkach, woreczkach. W Rimi jest możliwość skomponowania własnej sałatki, niedroga opcja. Na targu jeśli skusicie się na twaróg, to polecam przemyśleć ofertę polania tego dobrodziejstwa śmietaną, ponieważ sprzedawana jest tylko w pakiecie z galopującą miażdżycą, czyt. 35%. Chleb ciemny mięsisty i zawsze z kminkiem. Darmowe zwiedzanie miasta, zbiórka tak jak pisano wcześniej. O 11 - po Starym Mieście, 12 - Ryga alternatywnie, okrążając Stare Miasto. Młodzi wyedukowani ludzie, którzy zdecydowanie lubią swoją pracę, warto posłuchać. Panorama miasta - z Raddisona blu (Elizabetes iela 55) ze Skyline Bar - 17-19 promocja: 2 drinki w cenie 1:) Galeria Riga - Dzirnavu iela 67, windą na ostatnie piętro, dalej na lewo i schodami do góry. Są 3 bary, kino letnie z leżakami, trochę niżej niż Raddison, ale nadal ładna panorama i co ważne nie zza szyby. Koniecznie secesyjne kamienice na Elizabetes iela i Albertes iela. Kino Ryga - Elizabetes iela 61, niekomercyjne produkcje, wystrój "operowy". A w samej Operze bilety już od 4-7 euro. Gdyby ktoś reflektował na poroże, łyżwy albo mosiężne popiersie Wagnera, to pchli targ znajduje się w przybliżeniu na Firsa Sadovņikova iela 13. Ja się wzbogaciłam o 2 stare zdjęcia, ale to opcja raczej dla zdeterminowanych. Przypinki, zenity itp. można też dostać na stoiskach pomiędzy halami targowymi a dworcem kolejowym. | |
| Autor: | jajacekk [ 14 Wrz 2014 08:06 ] | ||
| Temat postu: | Re: Ryga | ||
Dla zainteresowanych podaję cennik.
| |||
| Autor: | jajacekk [ 14 Wrz 2014 09:29 ] | ||
| Temat postu: | Re: Ryga | ||
I jeszcze temat alkoholu. W całej Łotwie można go kupić do godziny 22. Po tym czasie nie ma zlituj się, że boli. Nie kupimy i koniec. Nawet na stacji benzynowej. Pozostają nam tylko knajpy lub wieczorna prohibicja. Bilet kolejowy do Jurmali kosztuje w dwie strony 2,73€. pociągi kursują przeważnie trzy w ciągu godziny. Pociąg jedzieprzeważnie w kierunku Dubulti. Na zdjęciu podaję rozkład jazdy ze stacji Dzintari (Jurmala ma kilka przystanków), ale większość ludzi jedzie do stacji Majori. Mnie bardziej odpowiadało wysiąść jeden przystanek wcześniej.
| |||
| Autor: | JackD [ 11 Sty 2015 13:52 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga |
Może ktoś polecić fajną knajpkę co by się nadała na romantyczną kolację? | |
| Autor: | Anonim3 [ 11 Sty 2015 14:22 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga |
1221 albo Neiburgs. Jeśli nie musi być koniecznie kolacja (a np. podwieczorek), to Black Magic. | |
| Autor: | Tomek Zien [ 11 Sty 2015 14:52 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga |
Jak lubicie historyczne klimaty http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... egion.html | |
| Autor: | jajacekk [ 11 Sty 2015 23:55 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga |
http://www.flying-frog.lv/eng/ Polecam, polecam, polecam. A za rogiem secesyjne kamienice. Napisz jak było na priwie Jacek | |
| Autor: | Washington [ 11 Lut 2015 20:10 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga - jedzenie |
Proszę o pisanie w tym temacie tylko o jedzeniu/napojach bo robi się bałagan | |
| Autor: | Anonim3 [ 07 Mar 2015 08:45 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga - jedzenie |
Pasaka - ciekawie urządzone bistro z domową kuchnią i 30-procentową zniżką pod koniec dnia (chyba od 16, ale niczego nie dam sobie za to uciąć) - Krisjana Valdemara iela 22, przy skrzyżowaniu z i przystanku (trolej)busowym o nazwie Lacplesa iela. Porcja przepysznych pielmieni i kompot po ww. zniżce - mniej niż 2 EUR. | |
| Autor: | Kalispell [ 07 Mar 2015 10:16 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga - jedzenie |
Rama Restaurant - wegetariański wariant. Dosyć ciekawa restauracja należąca do wyznawców Hare Krishna. Mi średnio przypadło do smaku, ceny ok 3-4 euro za danie, ok 15 minut na nogach od pomnika wolności. www.happycow.net/reviews/rama-riga-2779 | |
| Autor: | JarekGdynia [ 10 Mar 2015 12:32 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga |
gmak napisał(a): Lido to już korporacja z 8 adresami w całej Rydze różniącymi się charakterem. Byliśmy tylko w tym na Starówce, czyli Lido Alus seta, Tirgonu iela 6: Lido faktycznie można polecić. Jak znajde mapke z wyjazdu to wrzuce dokładnie adresy tych 7 miejsc (1 jest w remoncie i obecnie nieczynny). Polecam zwłaszcza te knajpki trochę dalej od centrum bo mniej ludzi. Fajny klimacik, panie ubrane w tradycyjne stroje, miło i przyjemnie. Przykładowe ceny: obiad dla 2 osób (ziemniaki+mięso+surówka+kompot) 11,40 euro Herbata + ciastko + piwko 3,8 euro | |
| Autor: | risto [ 10 Mar 2015 12:40 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga - jedzenie |
Polecam w Rydze zjeść zębacza. Świetna ryba, a nie jadłem jej jeszcze poza Rygą. | |
| Autor: | Wirecki1 [ 09 Cze 2015 15:02 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga - jedzenie |
Nie trafiłem w Rydze na niedobre jedzenie. Polecam zdecydowanie: 1. Pelmeni XL - samoobsługa, samodzielnie nalewasz zupę, nakładasz pierogi i dodatki http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... egion.html Załącznik: DSC_1411.jpg [ 74.83 KiB | Obejrzany 8707 razy ] Załącznik: DSC_1412.jpg [ 88.05 KiB | Obejrzany 8707 razy ] Załącznik: DSC_1413.jpg [ 90.59 KiB | Obejrzany 8707 razy ] Załącznik: DSC_1414.jpg [ 92.55 KiB | Obejrzany 8707 razy ] 2. LIDO (foto Altus Seta) - częściowa samoobsługa, dania główne podaje "kucharz", piwo kelner w osobnym barze http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... egion.html Załącznik: IMG_8641.jpg [ 133.29 KiB | Obejrzany 8707 razy ] Załącznik: IMG_8642.jpg [ 136.87 KiB | Obejrzany 8707 razy ] Załącznik: IMG_8643.jpg [ 92.56 KiB | Obejrzany 8707 razy ] Załącznik: IMG_8644.jpg [ 116.03 KiB | Obejrzany 8707 razy ] Załącznik: IMG_8645.jpg [ 131.17 KiB | Obejrzany 8707 razy ] Załącznik: IMG_8646.jpg [ 113.86 KiB | Obejrzany 8707 razy ] 3. Burgery http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... egion.html Załącznik: IMG_8605.jpg [ 79.14 KiB | Obejrzany 8707 razy ] | |
| Autor: | zoskakaktus [ 28 Lip 2015 13:04 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga - jedzenie |
Będąc w Rydze absolutni nie można pominąć Taverana pie Sena Dzintara Cela, czyli Tawerny na Bursztynowym Szlaku, przy ulicy Torna. To czytając kulinarną relację redaktora Piotra Semka z tego miejsca, dało nam impuls do zorganizowania całej wyprawy: Wilno-Ryga-Tallin, z głównym punktem w stolicy Łotwy. A tam: na przystawkę szprotki na ciemnym pieczywie z jajkiem, a później zupa rybna i oczywiście śledź na ciepło. Wszystko to pod Balsam Ryski -- 28 Lip 2015 14:38 -- I jeszcze jedna ważna informacja dla tych, którzy wybierają się na Łotwę po raz pierwszy (tyczy się to również Litwy i Estonii): od godz. 22:00 do godz. 10:00 nie można kupić w sklepie niczego co zawiera procenty. Zasada ta nie tyczy się barów, restauracji i knajp. | |
| Autor: | marjuszs [ 08 Sie 2015 17:03 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga - jedzenie |
Odwiedziłem Pelmeni XL - za 3 Euro zjadłem naprawdę dobry dwudaniowy obiad. Z wyższej półki LIDO - bardzo klimatyczne wnętrze i jedzenie również bardzo dobre (spory wybór). Ceny bardzo przystępne. | |
| Autor: | Pawel_T [ 12 Wrz 2015 21:15 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga - jedzenie |
Pierwszy i ostatni raz w Pelmeni XL. Juz chyba lepiej zjesc kebaba. Liczylem na przyzwoite pierozki a smakowaly jak mrozonka jakiejs hipermarketowej marki. | |
| Autor: | krystoferson112 [ 12 Wrz 2015 21:45 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga - jedzenie |
jedząc kebaba osiedlasz araba, a tak na poważnie to jesteś odosobniony w swojej opinii co do smaku tych pierożków w Pielmieni XL. To poprostu budżetowe rozwiązanie więc nie ma też co oczekiwać frykasów. | |
| Autor: | correos [ 14 Wrz 2015 06:41 ] | ||
| Temat postu: | Re: Ryga - jedzenie | ||
Pawel_T napisał(a): Pierwszy i ostatni raz w Pelmeni XL. Juz chyba lepiej zjesc kebaba. Liczylem na przyzwoite pierozki a smakowaly jak mrozonka jakiejs hipermarketowej marki. Mam podobne wrazenia. Tanio - TAK wszedlem glodny, wyszedlem pojedzony - TAK oczarowany smakiem - NIE chlodnik bardzo smaczny, duszone warzywa smaczne, pierogi niestety obie porcje gumowate
| |||
| Autor: | H778 [ 14 Wrz 2015 08:38 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga - jedzenie |
Pierogi z serem dały radę, zwłaszcza za taką cenę. Innych nie próbowałem, bo i przez większość czasu stołowałem się w Lido, nie da się nie polecić. | |
| Strona 3 z 6 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |