| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Ryga - jedzenie ryga-jedzenie,1337,2781 | Strona 2 z 6 |
| Autor: | Tata [ 21 Lut 2014 12:22 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga |
Miałem w planach skoczyć do hali na "bankiecik", ale wolałem spytać, żeby wiedzieć gdzie iść... Dziękuję za odpowiedzi! | |
| Autor: | Somsiad [ 21 Mar 2014 18:11 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga |
A ktos sie orientuje gdzie zjesc cos poza sezonem w Jurmali ? Pzdr | |
| Autor: | chris0o [ 21 Mar 2014 18:55 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga |
Ja mam zaś takie dziwne pytanie: zna ktoś dobrze ten dworzec autobusowy w Rydze? Myślę czy jest zamykany na noc czy nie? Mam autobus o 2:55 i nie wiem czy przeczekać tam i zdrzemnąć się w autobusie czy brać jakiś tani nocleg i spać jeszcze 1 noc w Rydze i jechać rano, bo jakoś nie widzi mi się pałętanie się po okolicach o 2:30 | |
| Autor: | p27 [ 21 Mar 2014 21:16 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga |
Jest otwarty, jak masz bilet to nic nie zapłacisz. Cytuj: The passenger waiting hall is opened round the clock; From 05:00 to 24:00 entrance in the waiting hall is free of charge; From 00:00 to 05:00 entrance for persons without tickets is charged 1.00 EUR/0.70 LVL (for passenger with a bus ticket entrance in the waiting hall is free of charge). | |
| Autor: | XXXHOMBREXXX [ 21 Mar 2014 21:39 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga |
Somsiad napisał(a): A ktos sie orientuje gdzie zjesc cos poza sezonem w Jurmali ? Pzdr W Jurmali poza sezonem polecam tą Uzbekistańską restaurację - http://jurmala.uzbekistana.lv/en/about-restaurant Bardzo smacznie i niedrogo. Szczerze polecam. Byłem w Sylwestra. | |
| Autor: | pawelyop [ 21 Mar 2014 22:42 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga |
Ostatnio kupowałem Balsam, ten z brązową etykietą 45vol, za 0,5l płaciłem 9,66€ na dworcu PKP w małym sklepiku po prawo od wejścia. | |
| Autor: | Somsiad [ 21 Mar 2014 23:37 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga |
XXXHOMBREXXX napisał(a): Somsiad napisał(a): A ktos sie orientuje gdzie zjesc cos poza sezonem w Jurmali ? Pzdr W Jurmali poza sezonem polecam tą Uzbekistańską restaurację - http://jurmala.uzbekistana.lv/en/about-restaurant Bardzo smacznie i niedrogo. Szczerze polecam. Byłem w Sylwestra. Niedrogo to mniej wiecej ile dla Ciebie ? | |
| Autor: | XXXHOMBREXXX [ 22 Mar 2014 00:02 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga |
Somsiad napisał(a): XXXHOMBREXXX napisał(a): Somsiad napisał(a): A ktos sie orientuje gdzie zjesc cos poza sezonem w Jurmali ? Pzdr W Jurmali poza sezonem polecam tą Uzbekistańską restaurację - http://jurmala.uzbekistana.lv/en/about-restaurant Bardzo smacznie i niedrogo. Szczerze polecam. Byłem w Sylwestra. Niedrogo to mniej wiecej ile dla Ciebie ? Większość dań po 8euro | |
| Autor: | miras_1 [ 22 Mar 2014 00:04 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga |
Kilka dni temu wróciliśmy z Rygi, zastała nas prawdziwa zima, jakiej nie było w tym roku u nas. Co do jedzenia to PELMENI XL słabiutkie, zdecydowanie LIDO na starówce z ich własnym piwkiem. Ponadto fajny wybór towarów w halach targowych (czynne na pewno w niedzielę). Super chleb pieczony na miejscu, gość formuje w kształcie dysków i przykleja od wewnątrz pieca. Jest też punkt z kwasem/piwem nalewanym do plastikowych butelek w cenie od 1.10 eur w górę za 0.5l, wybór i smaki przednie! | |
| Autor: | gmak [ 06 Kwi 2014 02:03 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga |
Lido to już korporacja z 8 adresami w całej Rydze różniącymi się charakterem. Byliśmy tylko w tym na Starówce, czyli Lido Alus seta, Tirgonu iela 6: http://www.lido.lv/eng/companies/cateri ... alus_seta/ Koncept podobny do Puzatej Chaty i podobnie przeszkadzało mi, że często dania są letnie, a nie gorące. Ogólnie O.K., ale bez zachwytów. Zachowały mi się paragony, więc podaję ceny w EUR kilku pozycji, które udało się rozszyfrować z łotewskiego: solianka=1,65 mały talerz sałatek=1,55 szaszłyk=3,30 jakieś miąsko zapiekane z serem i pomidorami=3,00 ziemniaki pieczone=1,15 cappuccino=2,25 herbata=1,15 balsam ryski=2,60 czyli taniej niż w restauracji z obrusem, ale nie za pół darmo. Targowisko i hale koło dworców to dobre miejsce do wytracenia czasu przed odjazdem. Wspomniana wyżej piekarnia ma w nazwie Uzbek i znajduje się w przejściu pomiędzy drugą i trzecią halą. Tylko tam były kolejki. Asortyment niewielki, ale wszystko prosto z pieca, także nadziewane np. przyprawioną dynią lub serem. Wszyscy kupowali też od nich suszone morele. | |
| Autor: | kendi [ 06 Kwi 2014 02:24 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga |
A czy jakoś potraw też taka jaką ma Puzata Chata? Bo jak dla mnie ich zupy smakują tak jakby zalać kosz na odpadki gorącą wodą. Nastawiłem się w Charkowie na dobre jedzenie a w porównaniu z Gruzją to jedzenie było fatalne. Jak tak samo będzie w Rydze to chyba pozostanie tylko picie wódki | |
| Autor: | gmak [ 06 Kwi 2014 14:07 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga |
Nic nie mam do Puzatej Chaty. Znam tylko z Kijowa, ale trzy różne lokale (za trzecim razem gwałtowny napad zimy porwał im łańcuchy dostaw i było bez deserów). Stawiam dużo wyżej niż Żariu-Pariu czy Stołowaja No.2 z Odessy. W Lido byliśmy tylko raz i to nie w porze lunchowo-obiadowej, tylko bardziej dinnerowej i przy małej frekwencji (hotel Wellton Terrace za 25 EUR/double do 11:00 oferował bogaty bufet śniadaniowy łącznie z szampanem). | |
| Autor: | Vojtas [ 30 Kwi 2014 11:57 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga |
Cytuj: Co do jedzenia to PELMENI XL słabiutkie Nie wiem skąd ta opinia. Miska pierogów, dowolnej konfiguracji, na dworcu kosztowała mnie niecałe 1,5 E. W smaku wszystkie bardzo dobre. Ja szczerze polecam. Jeśli chodzi o Lido to dania faktycznie dobre. Opcja szaszłyk z grilla + frytki + surówka + piwo wyszła niecałe 10E. Jeśli chodzi o samodzielne przygotowywanie posiłków czy herbaty/kawy w hostelach to polecam korzystanie z przegotowanej wody źródlanej / mineralnej (butelka 1,5l w Rimi przy dworcu centralnym 35 centów). Fatalną mają tam wodę. Herbata z kranówki obrzydliwa, ale może ja jestem przyzwyczajony do dobrej wody w kranie i inni nie zauważą różnicy. Kolejna rzecz, która pozytywnie mnie zaskoczyła to łotewskie piwa. Nawet te kupowane w markecie smakują zdecydowanie lepiej niż nasz Lech czy Żywiec. Przynajmniej dla mnie. | |
| Autor: | OCCASVS [ 01 Lip 2014 21:11 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga |
Absolutnie polecam XL Pelmeņi na Kalķu iela 7. http://www.xlpelmeni.lv/menu.html Najtańsze miejsce w Rydze i bardzo dobra jakość (wspaniały chłodnik). W Lido, mają 2x wyższe ceny niż na Białorusi, więc wybraliśmy łotewską sieciówkę | |
| Autor: | krystoferson112 [ 01 Lip 2014 21:20 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga |
Dwa razy wyższe ceny i wybraliście łotewską sieciówkę? Nie rozumiem. To forum "free" | |
| Autor: | OCCASVS [ 02 Lip 2014 15:52 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga |
krystoferson112 napisał(a): Dwa razy wyższe ceny i wybraliście łotewską sieciówkę? Nie rozumiem. To forum "free" Po prostu jeszcze uczę się języka polskiego W Mińsku, obiad w Lido koszuje ok. 5-6 EUR; ale wydaje mi się że w Rydze obiad raczej kosztuje ok. 10 EUR. To dlatego wolę "XL Pelmeni" na Łotwie. Za ok. 3-4 EUR, pielmieni+chłodnik PS Jest kilka barów na wschód od dworców (ul. Marijas i okolice). Z tego, co zrozumiałem z łotewskiego, mieli zestaw obiadowy za 3-4 EUR, ale nie spróbowałem. Chyba następnym razem | |
| Autor: | krystoferson112 [ 02 Lip 2014 17:38 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga |
XL Pielmeni mam i ja w planie, znam nawet drugą miejscówkę w centrum handlowym na dworcu w Rydze i nie tylko dlatego, że taniej ale uwielbiam pierogi pod każdą postacią. Do tego mam pewność że spotkam tam też soljankę, którą jadłem pierwszy raz w Brześciu na Białorusi w tym roku i bardzo mi posmakowała. W ogóle kuchnia wschodu mi smakuje, co widać po mnie | |
| Autor: | Marianna777 [ 04 Lip 2014 11:11 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga |
Podczas zeszłotygodniowego pobytu w Rydze spróbowałam jedzenia zarówno w Lido jak i w Pelmeni XL i mój głos wędruje do Lido. w Pelmeni pierożki były mocno rozgotowane i ogólnie bez smaku a soljanka bardziej smakowała jak leczo. Jeżeli ktoś bardzo liczy euro to ok ale jeżeli liczy tez na trochę lepszy smak to Lido według mnie wypada zdecydowanie lepiej. Warto dodać, że i w Lido można skomponować coś taniego np duży talerz ciecierzycy z boczkiem i piwo to koszt ok. 4 euro. Bardziej wypasiony, trzy daniowy obiad można zjeść za ok 10 euro. | |
| Autor: | krystoferson112 [ 17 Lip 2014 13:54 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga |
Lido na Starym Mieście ok. 16 brak wolnych miejsc, nie czekałem, XL Pielmieni wolne stoliki i tak jak planowałem 2 miseczki pierożków: z mięskiem i pieczonych plus soljanka, do syta za 3,96 e, rewelacja, budżetowo i smacznie. | |
| Autor: | pqwe [ 28 Lip 2014 11:31 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga |
Także polecam XL Pielmeni, smacznie i tanio. Lido też zaliczone, trochę drożej, ale duży wybór. Polecam jeszcze sieciówkę Double Coffee, tydzień temu było promo 2 piwa 0,5l za 2,6 eur. Kilka lokalizacji na starówce i w okolicach. | |
| Strona 2 z 6 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |