| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Ryga - jedzenie ryga-jedzenie,1337,2781 | Strona 6 z 6 |
| Autor: | podróżnik23 [ 12 Lut 2025 17:20 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga - jedzenie |
KL_user napisał(a): Jakbyście mieli ochotę zjeść bajgla z nadzieniem to polecam lokal Big Bad Bagels https://goo.gl/maps/ZkzAVnMQLms2wFcZ7 . Ceny są akceptowalne, a porcje właściwych rozmiarów. Gdybyście chcieli zwiedzać Rygę tramwajem to polecam wysiąść na przystanku Pētersalas iela i pójść do pobliskiego sklepu z trochę lepszą kawą https://goo.gl/maps/Z5njKtiqjvbrm1S6A . Pani na miejscu ma ekspres i za 1-1,5 EUR zrobi dowolną kawę. Napar był dobry i mocny niczym we Włoszech i jego smak czułem w ustach jeszcze przez dobre pół godziny od jego spożycia. Jadłem te same bajgle na starym mieście (Big Bad Bagles Old Town). Również polecam. Duży wybór, ceny znośne. No i możliwość zamawiania w mój ulubiony sposób, czyli siadamy przy stoliku, skanujemy kod QR znajdujący się na nim i zamawiamy przez internet spokojnie przeglądając menu i płacąc online. Po 15 minutach obsługa przynosi zamówienie do stolika. | |
| Autor: | abelincoln [ 05 Kwi 2025 18:30 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga - jedzenie |
Co prawda jedzeniowo to tam są przekąski w postaci sera czy mięska (w tym kabanosy), ale pod względem picia jest to miejsce warte odwiedzenia. Salons MyBeer na starówce. Duży wybór piw lanych, jeszcze większy butelkowych, w rozsądnych - jak na starówkę - cenach. ![]() ![]() A i człowiek poczuł klimat z rodzinnych stron... | |
| Autor: | derotterdam [ 26 Cze 2025 07:57 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga - jedzenie |
77 krēsli - otwarte bodajże od poniedziałku do piątku w godzinach lunchowych 11-17. Chyba najtańsze jedzenie w mieście, zestawy obiadowe po 6€ , 7,50€. Do tego w centrum starówki, trzeba wejść od strony LIDO Alus sēta po schodach w dół. KAĶIS MAISĀ - fajna miejscówka na krafcik, przychodzą głównie Łotysze, fajna lokalizacja przy murach. Ogólnie cała ulica Torņa iela jest pełna barów i knajpek. Każdy znajdzie coś dla siebie. Vīgante, restorāns - miejsce troche poza centrum, specjalnie bym nie jechał, ale jak ktoś ma po drodze to obiady, w szczególności placki w dobrych cenach. + dodatek dla osób podróżujących w okolice Parku Narodowego Kemeru i morza: Gardo zivju namiņš - budka z rybką, pyszne wędzone ryby, jest też zupa rybna podawana w weekendy. Można dobrać sobie ogórki małosolne i charakterystyczne kanapeczki z rybą na czarnym pieczywie | |
| Autor: | pralinkakarolinka [ 01 Sty 2026 19:16 ] |
| Temat postu: | Re: Ryga - jedzenie |
Hej ? Po sylwestrowym trupie do Rygi chciałam podzielić się kilkoma polecajkami / anty-polecajkami kulinarnymi. Zdecydowanie polecam restaurację Milda (z przewodnika Michelin). Udało nam się jednego dnia wejść bez rezerwacji, ale kiedy chcieliśmy wrócić, bo było aż tak dobre – niestety wszystkie stoliki były danego dnia zarezerwowane. Zupa z borowików podana w chlebie to najlepsza zupa, jaką jadłam w życiu – do tego domowy chleb z żurawiną, absolutny majstersztyk. Braliśmy też cepeliny i tradycyjne kule ziemniaczane – porcje duże i naprawdę pyszne. Obsługa przemiła i uważna, a dodatkowy plus za to, że przy zamówieniu dania wegetariańskiego dostałam też wege przystawkę czekadełko. Must-visit, ale polecam zrobić rezerwację. Nie polecam Ala Pagrabs / Folkklubs. Moim zdaniem mocno przereklamowane i nastawione głównie na turystów. Jeśli ktoś lubi piwniczne klimaty, muzykę na żywo i piwo – można wpaść dla atmosfery. Ale jedzeniowo raczej słabo. Tradycyjne pulpety były mocno doprawione kminkiem (nie było to zaznaczone w menu, a to przyprawa, której wiele osób nie lubi). Czarne strączki okazały się w zasadzie suchym pumperniklem z niewielką ilością fasoli na wierzchu – bardziej domowo niż restauracyjnie. Obsługa miła przy zamawianiu, ale później długo siedzieliśmy przy pustych talerzach i nikt nie podchodził, mimo że przed lokalem stała kolejka i chcieliśmy zwolnić stolik. W okolicy są zdecydowanie lepsze miejsca na jedzenie. Jarmark: grzane wino 6 €, do tego 2 € kaucji za kubek – niestety zarówno wino, jak i plastikowy kubek raczej średniej jakości. Market Centralny: zdecydowanie warto zajrzeć. Kieliszek samogonu kosztuje ok. 2,20 € – bardzo mocny, ale warto spróbować chociaż raz ?. Polecam też spróbować różnych kiszonych warzyw – duży wybór i naprawdę fajne smaki. Mam nadzieję, że komuś się przyda ? | |
| Strona 6 z 6 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |