| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| RPA - gdzie sie taplac? rpa-gdzie-sie-taplac,618,92528 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | jakwilk [ 15 Kwi 2016 16:35 ] | ||||
| Temat postu: | RPA - gdzie sie taplac? | ||||
Z racji tego, ze wiele osob odwiedzi RPA w zwiazku z promocja RPA+Tajlandia, napisze co nieco o miejscach do kapieli. Na wstepie warto zastanowic sie, jaki wplyw na temperature oceanu maja prady morskie. Tak jak w przypadku slonecznej Portugalii, zachodnie wybrzeze RPA oblewa zimny prad morski - Prad Benguelski. Jego przeciwienstwem, jest prad morski cieply, wystepujacy w Oceanie Indyjskim - Prad Agulhas. Plynie on wzdluz wschodniego wybrzeza Poludniowej Afryki do Przyladka Dobrej Nadziei, ktory to przyladek jest miejscem zderzenia sie dwoch oceanow - Indyjskiego wlasnie oraz Atlantyckiego (z pradami zimnymi) Zderzenie obu pradow charakteryzuje powstawanie silnych fal, ktore sa skrzetnie wykorzystywane przez rzesze serferow Jaki wplyw maja prady na temperature wody? Olbrzymi! Bedac w Kapsztadzie podczas lata, temperatura wody bedzie wynosic maksymalnie 19 stopni Celsjusza Bedac w Durbanie, czeka nas mile zaskoczenie, bo mozemy tam, dla odmiany, poczuc ciepelko Oceanu Indyjskiego - do 27 stopni Celsjusza miedzy lutym a marcem. Podczas poludniowoafrykanskiej zimy, temperatury beda wynosic odpowiednio - 15 stopni dla Kapsztadu i 22 dla Durbanu.
| |||||
| Autor: | namteH [ 15 Kwi 2016 16:55 ] |
| Temat postu: | Re: RPA - gdzie sie taplac? |
Rekiny preferują ciepłą wodę czy zimną? | |
| Autor: | jakwilk [ 15 Kwi 2016 17:01 ] |
| Temat postu: | Re: RPA - gdzie sie taplac? |
http://www.sharkattackdata.com/place/south_africa Chyba nie sa tak wybredne jak ludzie | |
| Autor: | risto [ 15 Kwi 2016 17:29 ] |
| Temat postu: | Re: RPA - gdzie sie taplac? |
W lutym próbowałem popływać w Kapsztadzie, jednak udało mi się to tylko w basenie. W oceanie po 2 minutach czułem żyletki na ciele, dopiero w piance było przyjemnie | |
| Autor: | joael [ 04 Lut 2025 23:03 ] |
| Temat postu: | Re: RPA - gdzie sie taplac? |
Polecam plażę publiczną Long Beach w Simon's Town, mało kolorowych, są służby porządkowe. Tak samo w Fish Hoek. Powietrze dziś +30, woda +25 | |
| Autor: | jaco027 [ 04 Lut 2025 23:21 ] |
| Temat postu: | Re: RPA - gdzie sie taplac? |
O to mnie zaskoczyles. 2 miesiace temu nie dało się nogi włożyć do wody... no ale może w ichnim sierpniu jest lepiej niż w czerwcu.... A poważnie Durban. Fote juz na forum przemycałem, jest klimatycznie... ale spokojnie i bezpiecznie jest w uMhlanga. | |
| Autor: | pabien [ 04 Lut 2025 23:37 ] |
| Temat postu: | Re: RPA - gdzie sie taplac? |
joael napisał(a): Polecam plażę publiczną Long Beach w Simon's Town, mało kolorowych, są służby porządkowe. Tak samo w Fish Hoek. Powietrze dziś +30, woda +25 Trudno znaleźć na to słowa. Przyjeżdżasz do Afryki i chcesz samych białych widzieć! Słaby kierunek sobie wybrałeś! Totalna aberracja! W Durbanie plaże są pierwsza klasa, woda super ciepła na pewno tamtejszą wiosną. Są takie jak wrzucił poprzednik, można znaleźć też całkiem ustronne zwłaszcza w północnym Durbanie | |
| Autor: | joael [ 08 Lut 2025 10:26 ] |
| Temat postu: | Re: RPA - gdzie sie taplac? |
@pabien Miałem ci riposty nie pisać, ale nie mogę... Gdzie ja napisałem że mi to przeszkadza? Wątek gdzie się taplać. Chodziło mi o bezpieczeństwo i temperaturę wody. Także nie dodawaj proszę czegoś, czego nie napisałem. Pleeesss. Nawiasem mówiąc leciałem do RPA na trekking nie plażowanie (bo to mam u siebie we Władku). To taka moja uwaga, bo gdzie nie czytam wątki o RPA, to ludzie piszą o obawach związanych z bezpieczeństwem. Niepotrzebnie. Plaże są bezpieczne. Ogólnie wszędzie gdzie są turyści są służby porządkowe. | |
| Autor: | pabien [ 08 Lut 2025 10:48 ] |
| Temat postu: | Re: RPA - gdzie sie taplac? |
joael napisał(a): Polecam plażę publiczną Long Beach w Simon's Town, mało kolorowych ... Odwołałem się tylko do tego co napisałeś Jako pierwszą zaletę wymieniłeś małą ilość osób o innym niż Twój (przed sezonem) kolor skóry. Jeśli wpis nie miał podłoża rasistowskiego, to tylko Ty możesz o tym wiedzieć, czytający już nie bardzo. Mogę jeszcze dodać, że tam gdzie nie ma turystów i nie ma służb porządkowych też bywa bezpiecznie, a nawet wybitnie bezpiecznie - także na plaży. Bywa też odwrotnie. Absolutnie każdy mówił mi, że CBD w Joburgu, a zwłaszcza jego północna część to miejsce, gdzie w nocy się nie chodzi, część mówiła, że w dzień także, co wziąłem pod uwagę, jednak nie zrezygnowałem ze spacerów Poza tym chodzenie tam, gdzie nie ma turystów to w RPA ciekawe doświadczenie, bowiem spotkani mieszkańcy w znaczącej części biorą cię za miejscowego | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |