Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

RPA - gdzie sie taplac?
rpa-gdzie-sie-taplac,618,92528
Strona 1 z 1

Autor:  jakwilk [ 15 Kwi 2016 16:35 ]
Temat postu:  RPA - gdzie sie taplac?

Z racji tego, ze wiele osob odwiedzi RPA w zwiazku z promocja RPA+Tajlandia, napisze co nieco o miejscach do kapieli.

Na wstepie warto zastanowic sie, jaki wplyw na temperature oceanu maja prady morskie.
Tak jak w przypadku slonecznej Portugalii, zachodnie wybrzeze RPA oblewa zimny prad morski - Prad Benguelski.
Jego przeciwienstwem, jest prad morski cieply, wystepujacy w Oceanie Indyjskim - Prad Agulhas. Plynie on wzdluz wschodniego wybrzeza Poludniowej Afryki do Przyladka Dobrej Nadziei, ktory to przyladek jest miejscem zderzenia sie dwoch oceanow - Indyjskiego wlasnie oraz Atlantyckiego (z pradami zimnymi) Zderzenie obu pradow charakteryzuje powstawanie silnych fal, ktore sa skrzetnie wykorzystywane przez rzesze serferow ;)

Jaki wplyw maja prady na temperature wody?
Olbrzymi!

Bedac w Kapsztadzie podczas lata, temperatura wody bedzie wynosic maksymalnie 19 stopni Celsjusza
Bedac w Durbanie, czeka nas mile zaskoczenie, bo mozemy tam, dla odmiany, poczuc ciepelko Oceanu Indyjskiego - do 27 stopni Celsjusza miedzy lutym a marcem.

Podczas poludniowoafrykanskiej zimy, temperatury beda wynosic odpowiednio - 15 stopni dla Kapsztadu i 22 dla Durbanu.

Załączniki:
Komentarz do pliku: Temperatura Oceanu w Durbanie
Durban.jpg
Durban.jpg [ 41.65 KiB | Obejrzany 2847 razy ]
Komentarz do pliku: Temperatura Oceanu w Kapsztadzie
Kapsztad.jpg
Kapsztad.jpg [ 40.71 KiB | Obejrzany 2847 razy ]
RPA.jpg
RPA.jpg [ 77.48 KiB | Obejrzany 2847 razy ]

Autor:  namteH [ 15 Kwi 2016 16:55 ]
Temat postu:  Re: RPA - gdzie sie taplac?

Rekiny preferują ciepłą wodę czy zimną?

Autor:  jakwilk [ 15 Kwi 2016 17:01 ]
Temat postu:  Re: RPA - gdzie sie taplac?

http://www.sharkattackdata.com/place/south_africa

Chyba nie sa tak wybredne jak ludzie ;)

Autor:  risto [ 15 Kwi 2016 17:29 ]
Temat postu:  Re: RPA - gdzie sie taplac?

W lutym próbowałem popływać w Kapsztadzie, jednak udało mi się to tylko w basenie. W oceanie po 2 minutach czułem żyletki na ciele, dopiero w piance było przyjemnie ;)

Autor:  joael [ 04 Lut 2025 23:03 ]
Temat postu:  Re: RPA - gdzie sie taplac?

Polecam plażę publiczną Long Beach w Simon's Town, mało kolorowych, są służby porządkowe. Tak samo w Fish Hoek. Powietrze dziś +30, woda +25

Autor:  jaco027 [ 04 Lut 2025 23:21 ]
Temat postu:  Re: RPA - gdzie sie taplac?

O to mnie zaskoczyles. 2 miesiace temu nie dało się nogi włożyć do wody... no ale może w ichnim sierpniu jest lepiej niż w czerwcu....
A poważnie Durban.
Fote juz na forum przemycałem, jest klimatycznie... ale spokojnie i bezpiecznie jest w uMhlanga.
Image

Autor:  pabien [ 04 Lut 2025 23:37 ]
Temat postu:  Re: RPA - gdzie sie taplac?

joael napisał(a):
Polecam plażę publiczną Long Beach w Simon's Town, mało kolorowych, są służby porządkowe. Tak samo w Fish Hoek. Powietrze dziś +30, woda +25


Trudno znaleźć na to słowa. Przyjeżdżasz do Afryki i chcesz samych białych widzieć! Słaby kierunek sobie wybrałeś! Totalna aberracja!


W Durbanie plaże są pierwsza klasa, woda super ciepła na pewno tamtejszą wiosną. Są takie jak wrzucił poprzednik, można znaleźć też całkiem ustronne zwłaszcza w północnym Durbanie

Autor:  joael [ 08 Lut 2025 10:26 ]
Temat postu:  Re: RPA - gdzie sie taplac?

@pabien Miałem ci riposty nie pisać, ale nie mogę... Gdzie ja napisałem że mi to przeszkadza? Wątek gdzie się taplać. Chodziło mi o bezpieczeństwo i temperaturę wody. Także nie dodawaj proszę czegoś, czego nie napisałem. Pleeesss. Nawiasem mówiąc leciałem do RPA na trekking nie plażowanie (bo to mam u siebie we Władku). To taka moja uwaga, bo gdzie nie czytam wątki o RPA, to ludzie piszą o obawach związanych z bezpieczeństwem. Niepotrzebnie. Plaże są bezpieczne. Ogólnie wszędzie gdzie są turyści są służby porządkowe.

Autor:  pabien [ 08 Lut 2025 10:48 ]
Temat postu:  Re: RPA - gdzie sie taplac?

joael napisał(a):
Polecam plażę publiczną Long Beach w Simon's Town, mało kolorowych ...


Odwołałem się tylko do tego co napisałeś Jako pierwszą zaletę wymieniłeś małą ilość osób o innym niż Twój (przed sezonem) kolor skóry.

Jeśli wpis nie miał podłoża rasistowskiego, to tylko Ty możesz o tym wiedzieć, czytający już nie bardzo.

Mogę jeszcze dodać, że tam gdzie nie ma turystów i nie ma służb porządkowych też bywa bezpiecznie, a nawet wybitnie bezpiecznie - także na plaży.

Bywa też odwrotnie. Absolutnie każdy mówił mi, że CBD w Joburgu, a zwłaszcza jego północna część to miejsce, gdzie w nocy się nie chodzi, część mówiła, że w dzień także, co wziąłem pod uwagę, jednak nie zrezygnowałem ze spacerów

Poza tym chodzenie tam, gdzie nie ma turystów to w RPA ciekawe doświadczenie, bowiem spotkani mieszkańcy w znaczącej części biorą cię za miejscowego

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/