Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#1 PostWysłany: 13 Gru 2024 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2696
Loty: 287
Kilometry: 658 291
Krajów: 29 / 13.6%
platynowy
Od grudnia turyści w Hiszpanii muszą podać znacznie więcej informacji o sobie niż dotychczas

https://wyborcza.pl/7,75399,31537119,hi ... macje.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pyra2 lubi ten post.
pyra2 uważa post za pomocny.
 
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
#2 PostWysłany: 13 Gru 2024 18:42 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 2116
złoty
Wygląda to tak absurdalnie, że zastanawiam się, na ile to jest prawdziwa informacja, a na ile zwykły clickbait. Jeżeli to prawda, to na ile to będzie w praktyce przestrzegane?

Gdyby ktoś wpadł na genialny pomysł przestrzegania tych wymogów, to mam mocne przypuszczenie, że zawali się to z wielkim hukiem po kilku dniach a w najgorszym wypadku tygodniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#3 PostWysłany: 13 Gru 2024 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1258
Loty: 456
Kilometry: 787 864
Krajów: 57 / 26.6%
niebieski
Najlepszy chyba jest ten punkt o wymaganiach dietetycznych...
Jutro lecę do Hiszpanii i będę spała w ośmiu różnych hotelach, zapowiada się niezła zabawa.
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
 
      
Offline
#4 PostWysłany: 13 Gru 2024 19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 5600
platynowy
Chyba nie będzie zabawy. Jakiś tydzień o to pytalem i facet na recepcji zrobił duże oczy
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#5 PostWysłany: 13 Gru 2024 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1151
Loty: 48
Kilometry: 47 050
Krajów: 13 / 6.1%
niebieski
Siostra jest w Alicante nocuje w pensjonacie prowadzonej przez Polke , twierdzi że było 20 pytań do..... Na jak długo Pani przyjechała,nr karty kredytowej z której była rezerwacja,pokazanie EKUZ ( który w ale nie jest obowiązkowy ) ,nr dowodu bądź paszportu ,siostra twierdzi że w pewnym momencie stwierdziła że poczuła się jak na przesłuchaniu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#6 PostWysłany: 13 Gru 2024 20:11 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2666
srebrny
Od kiedy to ma wejść? Czy już weszło? Bo jestem teraz na Kanarach i poza adresem nikt o nic nie pytał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#7 PostWysłany: 13 Gru 2024 20:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2555
Loty: 273
Kilometry: 473 820
Krajów: 40 / 18.7%
Od 2 grudnia niby
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8 PostWysłany: 13 Gru 2024 21:14 

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 114
Loty: 71
Kilometry: 149 563
Krajów: 20 / 9.4%
No ciekawe, ciekawe. Szczególnie, że kolejki do wypożyczalni samochodów ciągnęły nawet powyżej godziny. Ktoś był w ostatnim czasie i zauważył różnice? W teorii obowiązuje to już 12 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#9 PostWysłany: 13 Gru 2024 21:31 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 910
Loty: 209
Kilometry: 711 502
Krajów: 51 / 23.8%
niebieski
Ciekawe, jak te hiszpańskie przepisy mają się do unijnych dotyczących przetwarzania danych osobowych, np. Rozporządzenia PE i Rady ws przetwarzania danych osobowych? Czy nie mamy a przykład sytuacji o przetwarzaniu zbyt wielu danych osobowych, więcej niż to jest uzasadnione. Ale to pytanie do prawników, nie podejmę się opiniowania, nie mówiąc o rozstrzyganiu. Niemniej co mi przyszło do głowy po przeczytaniu linkowanego artykułu, to że ktoś nakazuje gromadzenie i przetwarzanie zbyt wielu informacji i danych. Zobaczymy jak to się rozwinie. Czy będą egzekwować, czy przepis będzie martwy, czy może Hiszpanie stwierdzą, że to nie tak miało być i wycofają się, przynajmniej częściowo, z tych przepisów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#10 PostWysłany: 13 Gru 2024 21:41 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2666
srebrny
maciey napisał(a):
No ciekawe, ciekawe. Szczególnie, że kolejki do wypożyczalni samochodów ciągnęły nawet powyżej godziny. Ktoś był w ostatnim czasie i zauważył różnice? W teorii obowiązuje to już 12 dni.
Wczoraj byłem na TFN, a przedwczoraj na VLC. Żadnych większych kolejek nie zauważyłem.
Góra
 Profil Relacje PM off
maciey uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#11 PostWysłany: 14 Gru 2024 14:02 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 1449
Loty: 6
Kilometry: 12 016
Krajów: 4 / 1.9%
niebieski
Na głównej za darmo: https://www.fly4free.pl/nowe-przepisy-h ... e-osobowe/
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#12 PostWysłany: 14 Gru 2024 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3375
srebrny
raczej bzdura jakaś
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#13 PostWysłany: 15 Gru 2024 15:12 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2666
srebrny
Właśnie się zameldowałem w kolejnym hotelu. Zero pytań, tylko dowód/paszport i dziękuję, oto klucz.
Góra
 Profil Relacje PM off
piwili uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#14 PostWysłany: 17 Gru 2024 08:48 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 1449
Loty: 6
Kilometry: 12 016
Krajów: 4 / 1.9%
niebieski
https://www.bbc.com/news/articles/ce9g93p405zo pisze o "Royal Decree 933/2021"

Na https://www.civitfun.com/blog/en/spanis ... ree-guide/ piszą "Now, guest data must be submitted to the Ministry of Interior via the SES.Hospedajes platform."

Tam piszą o 17 danych (a nie 40):

1. First name
2. First surname
3. Second surname (if applies)
4. Gender
5. ID document number
6. Document reference number
7. Type of document (DNI, passport, TIE)
8. Nationality
9. Date of birth
10. – Full address (Place of usual residence)
11. – City (Place of usual residence)
12. – Country (Place of usual residence)
13. Landline phone number
14. Mobile phone number
15. Email address
16. Number of travelers
17. Relationship between travelers (if any of them is a minor)

SES.Hospedajes to chyba to:
https://sede.mir.gob.es/opencms/export/ ... vehiculos/

Sam dekret:
https://www.boe.es/diario_boe/txt.php?i ... 2021-17461
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#15 PostWysłany: 29 Gru 2024 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1258
Loty: 456
Kilometry: 787 864
Krajów: 57 / 26.6%
niebieski
maginiak napisał(a):
Najlepszy chyba jest ten punkt o wymaganiach dietetycznych...
Jutro lecę do Hiszpanii i będę spała w ośmiu różnych hotelach, zapowiada się niezła zabawa.


Update po powrocie: W większości hoteli nie wymagano żadnych informacji poza podstawowymi danymi z paszportu, w dwóch miejscach poproszono dodatkowo o adres domowy a tylko w jednym prywatnym apartamencie z booking.com był formularz dla każdej zameldowanej osoby, do wypełnienia imię i nazwisko, adres domowy, e-mail, nr telefonu, paszportu i stopień spokrewnienia z osobą małoletnią.

Czyli w sumie poza jednym wyjątkiem, bez zmian co do statusu sprzed "reformy".
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#16 PostWysłany: 29 Gru 2024 19:18 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 540
niebieski
Hmm, ciekawe co by się działo, gdyby pojawił się turysta bez telefonu albo/i bez meila...
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#17 PostWysłany: 29 Gru 2024 19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2787
srebrny
Ciekawiej będzie jak w statach wyjdzie, że spora część polskich turystów mieszka na Mickiewicza 49 w Warszawie :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#18 PostWysłany: 30 Gru 2024 12:12 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1366
srebrny
@Hose a co tam jest?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#19 PostWysłany: 30 Gru 2024 12:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26093
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Szef wszystkich szefów, Prezes Żoliborza
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#20 PostWysłany: 30 Gru 2024 15:24 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1366
srebrny
No to tłumaczy dlaczego budynku nie da się obejrzeć na goglu
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group