Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Andaluzja
#21 PostWysłany: 29 Kwi 2013 21:11 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
rw30 napisał(a):
w BCN teraz 16 [odczuwalna 12], lało prawie cały dzień i to tak zdrowo, nie wiem jak teraz

w weekend ma być 23-24 i słońce


Rok temu mijał właśnie moj 3 dzien w BCN. Ale byłbym wkurzony, gdybym trafil na taką pogodę... Też nie było super, ale jednak o niebo lepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
 Temat postu: Re: Andaluzja
#22 PostWysłany: 29 Kwi 2013 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3375
srebrny
namteH napisał(a):
rw30 napisał(a):
...
w weekend ma być 23-24 i słońce

gdzie taką prognozę znajdę? ja widzę ok 17, oczywiście pomijając fakt, że prognozę na więcej niż 3 dni to ja sobie z fusów zrobię...



google -> barcelona weather, ale faktycznie te prognozy na google z reguly sa zbyt optymistyczne
anyway moglo by sie wreszcie normalnie zrobic
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#23 PostWysłany: 09 Sty 2021 11:22 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 09 Sty 2021 11:48 --

Grande calentamiento global :mrgreen: Wielkie ocieplenie globalne :mrgreen: W Madrycie największe od ponad 50 lat opady sniegu i stolica jest sparaliżowania prawie całkowicie. Barajas całą sobotę nie będzie czynne a być może jeszcze dalej. Tak więc kto dzisiaj miał leciec to ...miał lecieć. Duże prawdopodobieństwo odwoływania lotów na terenie całej Hiszpanii co nie jest przyjemne. Zima se wjechała do pięknej Hiszpanii nie mając ani QR ani nawet PCR. Można? ....Można :lol:

-- 09 Sty 2021 12:22 --

Nawet słoneczna Malaga cała na biało :P Filomena niezle dałaaaa :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: rozmowy o pogodzie
#24 PostWysłany: 29 Sty 2021 01:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2696
Loty: 287
Kilometry: 658 291
Krajów: 29 / 13.6%
platynowy
Antigua na Fuerteventurze - 28,4 stopnia, La Aldea na Gran Canarii - 27,6 stopnia
https://www.canarias7.es/canarias/canar ... 17-nt.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: rozmowy o pogodzie
#25 PostWysłany: 29 Sty 2021 11:09 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 5733
złoty
To minus jest niepotrzebne lub "nieco mylące" 8-)

- 28,4 stopnia, La Aldea na Gran Canarii - 27,6 stopnia

Dziwię się, że Ty i dziennikarz się dziwi na te temperatury nawet zimą, na wyspach oddalonych coś ponad 100 km czy mil od Afryki :) 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: rozmowy o pogodzie
#26 PostWysłany: 08 Mar 2021 20:56 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2578
Loty: 290
Kilometry: 383 656
Krajów: 40 / 18.7%
srebrny
Teneryfa, przełom marca/kwietnia. Jest istotna różnica pogodowa między północą a południem wyspy? Patrzę na tydzień teraz do przodu na prognozy i nie ma praktycznie żadnej różnicy, a jednak zależy mi na jak najpewniejszej pogodzie, bez opadów. Tak, wiem że to wróżenie z fusów i wiem, że prognozy na Kanarach się nie sprawdzają.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: rozmowy o pogodzie
#27 PostWysłany: 09 Mar 2021 11:02 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2555
Loty: 273
Kilometry: 473 820
Krajów: 40 / 18.7%
Zależy jak trafisz. Jakaś różnica jest, szanse na gorszą pogodę są większe na północy, niż południu, zwłaszcza w okresie zima-wiosna, no i zwłaszcza w okolicach Anagi. Czasem tydzień jest pogoda taka sama tu i tu (choć na północy chłodniej i bardziej wieje), zdarza się też, że na północy przez tydzień jest pochmurno i czasem pada, a na południu lampa.

Nie wiem, do jakich aktywności potrzebujesz. Jak do plażowania, to zdecydowanie południe, jeśli do eksploracji wszelkich atrakcji wyspy, to północ.

Niestety jest to coś w stylu ruletki, gdzie trochę większa (acz zauważalna) szansa na ładną pogodę jest na południu - ale gwarancji nikt nie da.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom K lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: rozmowy o pogodzie
#28 PostWysłany: 09 Mar 2021 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2961
Loty: 348
Kilometry: 658 488
Krajów: 48 / 22.4%
niebieski
Przełom listopada i grudnia 2020. Lepsza pogoda na północy. Wyższa temperatura i dużo mniej opadów. Południe stało się cieplejsze po moim wyjeździe :D

Jednak ogólnie był to dziwny okres. Byłem wtedy zarówno na GC, jak i na Teneryfie i takiej pogody najstarsi górale nie pamiętali:) Zimno, deszczowo brrr.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: rozmowy o pogodzie
#29 PostWysłany: 09 Mar 2021 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Krajów: 10 / 4.7%
Zbanowany
niebieski
Tu jest ciekawa mapka z sumą opadów na Teneryfie ;) https://www.researchgate.net/figure/a-L ... _282334526

Załącznik:
pogoda_Teneryfa.jpg
pogoda_Teneryfa.jpg [ 85.38 KiB | Obejrzany 4118 razy ]
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: rozmowy o pogodzie
#30 PostWysłany: 19 Gru 2023 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 742
Loty: 118
Kilometry: 191 983
Krajów: 30 / 14.0%
niebieski
Majorka na przełomie marca i kwietnia ? Dobry pomysł ? Ktos był w podobnych terminie ? Pogoda zdatna na zwiedzanie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: rozmowy o pogodzie
#31 PostWysłany: 19 Gru 2023 14:17 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3732
Loty: 40
Kilometry: 97 863
Krajów: 11 / 5.1%
srebrny
Zwiedzanie tak. Plazowanie nie

Wyslane z telefonu przez Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
maarcin1938 lubi ten post.
maarcin1938 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: rozmowy o pogodzie
#32 PostWysłany: 19 Gru 2023 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 742
Loty: 118
Kilometry: 191 983
Krajów: 30 / 14.0%
niebieski
Zwiedzanie/spacerowanie, o to mi konkretnie chodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: rozmowy o pogodzie
#33 PostWysłany: 19 Gru 2023 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 3256
Loty: 571
Kilometry: 1 086 023
Krajów: 97 / 45.3%
srebrny
Jeżeli lubisz spacery w słońcu, ale jednocześnie przy zimnym wiatrzysku, to możesz lecieć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: rozmowy o pogodzie
#34 PostWysłany: 08 Maj 2025 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1217
Loty: 460
Kilometry: 523 440
Krajów: 38 / 17.8%
srebrny
Teneryfa w maju, ma ktoś doświadczenie? Pierwszy raz widzę taką rozbieżność w internetowych prognozach w Europie. To Puerto de la Cruz, ale południe wygląda podobnie.

Google:

Załącznik:
pogoda1.png
pogoda1.png [ 4.97 KiB | Obejrzany 1119 razy ]


yr.no

Załącznik:
pogoda2.png
pogoda2.png [ 26.9 KiB | Obejrzany 1119 razy ]


Dla każdej z tych prognoz znalazłem co najmniej jedną alternatywną, która potwierdza daną wersję.

Która jest bliższa prawdy? Byłem na Teneryfie dwa razy w styczniu, raz w lipcu, myślałem że wiem dużo, ale tu nie wiem czego się spodziewać, a 22/17 i 17/13 to zupełnie inny zestaw ubrań.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: rozmowy o pogodzie
#35 PostWysłany: 08 Maj 2025 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 5612
złoty
@Djorkaeff, Puerto de la Cruz ma kompletnie inny klimat niż południe, Teide zatrzymuje chmury i na południu jest cieplej i słonecznie, a na północy odwrotnie, tutaj zostają chmury i może padać i jest chłodniej, bierz śmiało południe
Góra
 Profil Relacje PM off
Djorkaeff lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: rozmowy o pogodzie
#36 PostWysłany: 08 Maj 2025 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1217
Loty: 460
Kilometry: 523 440
Krajów: 38 / 17.8%
srebrny
Właśnie południa noclegowo nie biorę pod uwagę - pytanie teraz tylko, czy założyć na siebie dwie bluzy i puchówkę przy bramce. 8-)

Prognoza typu 14 stopni każdego wieczoru o 20:00 jest dla mnie zaskakująca, byłem dwukrotnie w styczniu i wieczory były ciepłe, temperatura nawet w środku nocy nie spadała poniżej 16 stopni. Dlatego pytam, może jest jakiś wiosenny wiatr znad Atlantyku i to jednak prognoza Googla jest prawidłowa, a nie prognoza Yra.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: rozmowy o pogodzie
#37 PostWysłany: 08 Maj 2025 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1678
Loty: 379
Kilometry: 804 269
Krajów: 39 / 18.2%
srebrny
Yyyy wiesz co, mnie się yr.no dość sprawdza w prognozach na Kanarach, a że tu trochę mieszkam to czuję się obeznana z tematem.Na wieczór wystarcza bluza lub od biedy bluza i kurtka jeansowa. Ok, mówię to z perspektywy Las Palmas, jednak to też bardziej północ.
A i zwykle to co pokazują jako mocny deszcz okazuje się przelotnymi opadami i uważaj na słońce, bo operuje mooooocno.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Djorkaeff lubi ten post.
Djorkaeff uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: rozmowy o pogodzie
#38 PostWysłany: 08 Maj 2025 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1678
Loty: 379
Kilometry: 804 269
Krajów: 39 / 18.2%
srebrny
Aa jeszcze jedno - tegoroczna wiosna jest dość kapryśna i raczej zimniejsza niż zwykle
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group