| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Rio - plan zwiedzania rio-plan-zwiedzania,671,125385 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | MarekMarecki [ 03 Mar 2018 14:09 ] |
| Temat postu: | Rio - plan zwiedzania |
Hey Wszystkim W kwietniu wybieram się do Rio De Janeiro, będzie to mój pierwszy kraj jaki odwiedzę w Ameryce Południowej. Mam trochę obaw, jeśli chodzi o język ale jestem bardzo pozytywnie nastawiony. Zrobiłem wstępny plan zwiedzania na 7-8 dni. Byłoby super jakby ktoś mógł rzucić okiem i dać feedback czy jest to wykonalne czy lepiej trochę pozmieniać. ![]() wielkie dzieki za pomoc, Marek | |
| Autor: | rw30 [ 08 Mar 2018 22:07 ] |
| Temat postu: | Re: Rio - plan zwiedzania |
dopoki to nie jest w MS project albo w innym PM tool i nie ma gantt charta to nikt poważny Ci tego nie oceni | |
| Autor: | rw30 [ 09 Mar 2018 00:02 ] |
| Temat postu: | Re: Rio - plan zwiedzania |
-- 08 Mar 2018 22:48 -- zmien colombo na medium / high, w sumie to w samym centrum, wiec nie zajmie ci duzo czasu zeby sie tam dostac, a jest fajnie jescze byla taka fajna biblioteka, ktorej osobiscie nie odwiedzilem, ale na zdjeciach wygladala super, a chyba nie masz jej na liscie -- 08 Mar 2018 23:02 -- type: "stairs" | |
| Autor: | igore [ 09 Mar 2018 00:20 ] |
| Temat postu: | Re: Rio - plan zwiedzania |
Chciałbym się kiedyś nauczyć tak planować. Dodaj Lapę w weekendowy wieczór. | |
| Autor: | BusinessClass [ 09 Mar 2018 00:25 ] |
| Temat postu: | Re: Rio - plan zwiedzania |
Naucz się kilku słów po portugalsku, BARDZO pomaga. nie zauważyłem na Twojej liście favela tour, Rocinha jest warta obejrzenia, zdecydowanie polecam. | |
| Autor: | travelIsFUN [ 09 Mar 2018 10:13 ] |
| Temat postu: | Re: Rio - plan zwiedzania |
co do faveli to raczej na poczatek polecalbym Vidigal i Mirante do Morro Dois Irmãos. 1 dzien | |
| Autor: | MarekMarecki [ 10 Mar 2018 22:58 ] |
| Temat postu: | Re: Rio - plan zwiedzania |
Dzięki bardzo za pomoc. Typ "stairs" zrobił dzień, domyślam się Favela tour... dzięki za sugestie, ale nie jestem przekonany. Czy to jest wycieczka "opancerzonym" samochodem po faveli? Jeśli tak, to nie kręci mnie oglądanie ludzi jak zwierząt (no offence, jeśli ktoś uważa to za ciekawą atrakcję). Zauważyłem już, że ciężko się dogadać po angielsku, a to jedyny język jaki znam. Ruszę do empiku po jakieś rozmówki... Polecacie może coś specjalnego czy język portugalski to język portugalski i nie ma lepszych/gorszych "rozmówek"? dzięki raz jeszcze za poświecony czas i sugestie! | |
| Autor: | akot [ 10 Mar 2018 23:09 ] |
| Temat postu: | Re: Rio - plan zwiedzania |
Dzień dobry,dziękuję i dowidzenia w zupełności wystarczy, w hotelach i lotnisku trochę znają angielski i to wystarczy. | |
| Autor: | BusinessClass [ 11 Mar 2018 00:07 ] |
| Temat postu: | Re: Rio - plan zwiedzania |
MarekMarecki napisał(a): Czy to jest wycieczka "opancerzonym" samochodem po faveli? Nie jest. Poczytaj trochę... W Rocinha możesz walnąć drina w barze z lokalsami. Tour obejmował też inną fawelę, nazwy nie pamiętam, też był bar. Olej bar polecany przez przewodnika i napij się w tym obok. | |
| Autor: | rw30 [ 11 Mar 2018 00:33 ] |
| Temat postu: | Re: Rio - plan zwiedzania |
Favela tour jest faktycznie super, tzn tego dnia jak ja bylem to lało i było tak średnio, ale ogólnie to bardzo fajna sprawa & pomysł na Rocinhii ....albo w którejś innej faveli, nie pamiętam, w któryś dzień jest możliwość dołączenia wieczorem do favelowego party : ) poderwij laskę favelowego narcosa, YOLO | |
| Autor: | igore [ 11 Mar 2018 13:20 ] |
| Temat postu: | Re: Rio - plan zwiedzania |
Do faweli możesz wejść na własną rękę. Ja spałem w dwóch w Rio. Pewnie nie były wyjątkowe i to nie do takich zabiera się turystów. Mimo wszystko było ciekawie. Nie okradli i nie zabili. | |
| Autor: | MarekMarecki [ 03 Kwi 2018 12:12 ] |
| Temat postu: | Re: Rio - plan zwiedzania |
Jeszcze jedno pytanie (bardziej w temacie nieplanowane atrakcje). Wylot mam za tydzień, więc jestem już chyba trochę w czarnej i głębokiej ... do rzeczy - nie zrobiłem żadnych szczepień do tej pory. Plan zwiedzania jak wyżej. Czyli będzie trochę tras wspinaczkowych przez las(y). Czy w związku z tym warto zrobić jakiekolwiek szczepienia na tydzień przed wyjazdem? Czy już za późno i jak to mowi mlodziez - YOLO? dzieki! | |
| Autor: | rw30 [ 06 Kwi 2018 23:31 ] |
| Temat postu: | Re: Rio - plan zwiedzania |
YOLO | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |