Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Rafting na po Nilu białym
rafting-na-po-nilu-bialym,370,169465
Strona 1 z 1

Autor:  lendziro [ 27 Sty 2023 11:20 ]
Temat postu:  Rafting na po Nilu białym

Będąc w Ugandzie wybraliśmy się na Rafting po białym Nilu w okolicach miejscowości Ninja niedaleko Kampali.
To niedaleko jest na mapie ale w rzeczywistości między Kampalą a Ninja są tak ekstremalne korki że 85 Km pokonuje się między 3 a 4h w jedną stronę. Jeśli ktoś planuje to zdecydowanie atrakcja na cały dzień i start z Kampali proponuję nie później niz 7:00 rano.

My odgadliśmy się z taksówkarzem wynajmując go na cały dzień z autem za 200 000 UGX oraz dodatkowo płaciliśmy za paliwo co wyniosło nas ok 100 000 UGX. Zrobiliśmy tak ponieważ był to nasz ostatni dzień przed wylotem (wylot 2:45 w nocy) Na fakt że to nie żarty z korkami było potwierdzenie że zarówno taksówkarz jak i obsługa spływu wielokrotnie dopytywali o której mamy samolot aby zdążyć . Z powrotem w Kampali byliśmy o 22:00

Co do reftingu kierowca zabrał nas do hotelu w Jinja skąd jest organizowany spływ. Pierwsza cena byla 140 USD/ osoba ale dogadaliśmy sie na 120 usd / osoba w tym jest cały sprzęt , obsługa na (na naszą 3kę było 9 osób zabezpieczenia) , poczęstunek w trakcje rejsu owoce , krakersy woda do picia, fotograf, i po powrocie obiad. Spływ trwa ok 3h i ma długość ok 25 km

Obsługa profesjonalna , na początku ćwiczyliśmy zgranie załogi i przewodnika na pontonie, ćwiczyliśmy sytuacje awaryjne w przypadku wypadnięcia z pontonu , przewrócenie pontonu , jak asekurować się z załogą na kajakach itp. Kapoki i kaski naprawdę porządne, wielokrotnie na trasie sprawdzanie dopięcia kapoków co było dość podejrzane i wróżyło konkretne przygody.

Trasa czasami troszkę przydługa między kolejnymi progami/wodospadami ale jak juz się na nich było to faktycznie nie ma miękkiej gry.
Wyprawa daje maksymalny poziom adrenaliny. Na progu na którym zaliczyliśmy wywrotkę było naprawdę gorąco . .ja pod wodą w miejscu gdzie kotłują się fale z wodospadu kilka obrotów nie wiedziałem gdzie jestem i miałem naprawdę złe przeczucia do do finału tej wycieczki.
Szczerze było bardzo ekstremalnie.
Wyprawa pierwsza klasa dająca mnóstwo bodźców i adrenaliny - nie polecam chyba osobą które mimo wszystko nie umieją pływac bo to je chyba jeszcze bardziej zrazi do wody.

Po powrocie oglądałem na YT film marketingowy z raftingu po Dunajcu to jakby porównać pływanie pontonem w basenie do rwącego potoku górskiego .. myślę że to jeden z bardziej wymagających reftingów na świecie dla amatorów.

W załączeniu kilka fotek :)

Załączniki:
IMG_3771.JPG
IMG_3771.JPG [ 79.11 KiB | Obejrzany 548 razy ]
IMG_3795.JPG
IMG_3795.JPG [ 71.19 KiB | Obejrzany 548 razy ]
IMG_3786.JPG
IMG_3786.JPG [ 89.53 KiB | Obejrzany 548 razy ]
IMG_3714.JPG
IMG_3714.JPG [ 71.14 KiB | Obejrzany 548 razy ]
IMG_3710.JPG
IMG_3710.JPG [ 66.89 KiB | Obejrzany 548 razy ]
IMG_3707.JPG
IMG_3707.JPG [ 65.53 KiB | Obejrzany 548 razy ]
IMG_3704.JPG
IMG_3704.JPG [ 68.17 KiB | Obejrzany 548 razy ]
IMG_3668.JPG
IMG_3668.JPG [ 82.38 KiB | Obejrzany 548 razy ]

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/