| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Rafting na po Nilu białym rafting-na-po-nilu-bialym,370,169465 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | lendziro [ 27 Sty 2023 11:20 ] | |||||||||
| Temat postu: | Rafting na po Nilu białym | |||||||||
Będąc w Ugandzie wybraliśmy się na Rafting po białym Nilu w okolicach miejscowości Ninja niedaleko Kampali. To niedaleko jest na mapie ale w rzeczywistości między Kampalą a Ninja są tak ekstremalne korki że 85 Km pokonuje się między 3 a 4h w jedną stronę. Jeśli ktoś planuje to zdecydowanie atrakcja na cały dzień i start z Kampali proponuję nie później niz 7:00 rano. My odgadliśmy się z taksówkarzem wynajmując go na cały dzień z autem za 200 000 UGX oraz dodatkowo płaciliśmy za paliwo co wyniosło nas ok 100 000 UGX. Zrobiliśmy tak ponieważ był to nasz ostatni dzień przed wylotem (wylot 2:45 w nocy) Na fakt że to nie żarty z korkami było potwierdzenie że zarówno taksówkarz jak i obsługa spływu wielokrotnie dopytywali o której mamy samolot aby zdążyć . Z powrotem w Kampali byliśmy o 22:00 Co do reftingu kierowca zabrał nas do hotelu w Jinja skąd jest organizowany spływ. Pierwsza cena byla 140 USD/ osoba ale dogadaliśmy sie na 120 usd / osoba w tym jest cały sprzęt , obsługa na (na naszą 3kę było 9 osób zabezpieczenia) , poczęstunek w trakcje rejsu owoce , krakersy woda do picia, fotograf, i po powrocie obiad. Spływ trwa ok 3h i ma długość ok 25 km Obsługa profesjonalna , na początku ćwiczyliśmy zgranie załogi i przewodnika na pontonie, ćwiczyliśmy sytuacje awaryjne w przypadku wypadnięcia z pontonu , przewrócenie pontonu , jak asekurować się z załogą na kajakach itp. Kapoki i kaski naprawdę porządne, wielokrotnie na trasie sprawdzanie dopięcia kapoków co było dość podejrzane i wróżyło konkretne przygody. Trasa czasami troszkę przydługa między kolejnymi progami/wodospadami ale jak juz się na nich było to faktycznie nie ma miękkiej gry. Wyprawa daje maksymalny poziom adrenaliny. Na progu na którym zaliczyliśmy wywrotkę było naprawdę gorąco . .ja pod wodą w miejscu gdzie kotłują się fale z wodospadu kilka obrotów nie wiedziałem gdzie jestem i miałem naprawdę złe przeczucia do do finału tej wycieczki. Szczerze było bardzo ekstremalnie. Wyprawa pierwsza klasa dająca mnóstwo bodźców i adrenaliny - nie polecam chyba osobą które mimo wszystko nie umieją pływac bo to je chyba jeszcze bardziej zrazi do wody. Po powrocie oglądałem na YT film marketingowy z raftingu po Dunajcu to jakby porównać pływanie pontonem w basenie do rwącego potoku górskiego .. myślę że to jeden z bardziej wymagających reftingów na świecie dla amatorów. W załączeniu kilka fotek
| ||||||||||
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |