Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

prośba o sugestie co do planu
prosba-o-sugestie-co-do-planu,261,174540
Strona 1 z 1

Autor:  justysia75 [ 02 Sty 2024 20:22 ]
Temat postu:  prośba o sugestie co do planu

Dzień dobry.
Na początek chciałam wszystkim życzyć zdrowia i wspaniałych podróży w Nowym Roku:-)
Mam taką gorącą prośbę, bo trochę już czas mnie nagli, a ni jak nie potrafię tego wszystkiego spiąć - głównie cenowo ;-)
Bilety kupione do Kuala Lumpur na 28.02, powrót 14.03. Turkish Airline
Cel : Celebes , Togiany
I teraz pierwsze pytanie:
Dwa dni po zakupie biletów, co miało miejsce w maju zeszłego już roku, dostałam informacje o „kosmetycznej” zmianie godziny wylotu z Stambułu (10 min) -wylot z KRK bez zmian, i potem z KUL z 9:50 na 9:55. Pytanie brzmi, czy da się z tym coś zrobić..?zmienić lotnisko z KUL na jakieś inne, z którego jest więcej możliwości dostania się bezpośrednio do Makassar. Ewentualnie coś z datami pokombinować. Jak weszłam na rezerwacje, to do wyboru mam tylko ten sam lot, ale z tymi zmienionymi godzinami, a infolinia po angielsku:(
Teraz kolejne pytanie:
Bo jeśli lot do KUL zostanie tak jak jest, to ląduje o 8:10 i potem miałabym lot do Makassar o 10:10 (Lion Air/Batik )-czy Waszym zdaniem 2h starczy na przesiadkę? Co prawda skyscaner wypluwa mi inne godziny przylotu, ale na stronie linii pokazuje przylot do Makassar o 18:10. i dalej, nocnym autobusem do Rantepao.
Kolejne pytanie:
Czy ktoś wie o której odjeżdża ten autobus?
Już potem pobyt dam radę ogarnąć , natomiast znowu powrót.
Czy ktoś może jakiś pomysł jak to „ugryźć”. Najlepiej by było prosto do KUL 13.03 , noc w Kuala Lumpur i rano 14.03 na lotnisko. Ja już kombinowałam w ten sposób, że może powrót z Togianów przez Gorontalo. Można jeszcze pomyśleć, że skoro i tak leci przez Jakarte, to zostać tam cały dzień i ostatnim lotem polecieć do KUL i tam na lotnisku przekimać się do rana, albo wziąć hotel zaraz przy lotnisku.
Kolejne pytanie: czy jest szansa ,że ten ostatni samolot (AirAsia) nie poleci?…w razie czego jest jeszcze poranny o 5:00 i w KUL jest o 8:00.
No i teraz tak…czy ktoś ma jakiś pomysł, by tak to ułożyć, żeby jakoś wyhaczyć tańszy dolot i powrót z Celebes?
KUL-Makassar wychodzi ok.550zł/os ale po przekierowaniu na stronę Batik cena za osobę już jest ponad .800zł.
Gorontalo-Jakarta-KUL wychodzi też ponad 800zł
No chyba, że takie są ceny i nic nie ugram

Przepraszam z całego serca jeśli chaotycznie to wszystko napisane, ale od wczoraj przy tym siedzę i już mi się mózg zagotował;-)

Autor:  jaszon [ 02 Sty 2024 21:10 ]
Temat postu:  Re: prośba o sugestie co do planu

Przed lotem na Filipiny mieliśmy też podobne problemy ze zmianami godzin lotów Turkish'a. Korespondowaliśmy z warszawskim przedstawicielem linii (na początku po angielsku, później po polsku. na nasze propozycje szybko odpowiadali i poszli na dalekie ustępstwa, łącznie ze zmianą punktu startowego ( z Wilna na Warszawę) bez konieczności dopłat. Tutaj adres do korespondencji:

wawcustomer@thy.com

Cytuj:
Bo jeśli lot do KUL zostanie tak jak jest, to ląduje o 8:10 i potem miałabym lot do Makassar o 10:10 (Lion Air/Batik )-czy Waszym zdaniem 2h starczy na przesiadkę?

Moim zdaniem tak krótki czas (2 godz.) jest obarczony dużym ryzykiem. Tym bardziej, że Turkish może jeszcze zmienić godziny lotów. Nam przed Filipinami zmieniał godziny chyba ze 3x. Teraz w lutym lecimy też Turkishem do Meksyku i w grudniu już przesłał 2x kosmetyczne zmiany godzin startu ze Stambułu.

Autor:  justysia75 [ 02 Sty 2024 21:31 ]
Temat postu:  Re: prośba o sugestie co do planu

Ok, dzięki! To już coś .
Usiądę do tego raz jeszcze , żeby być przygotowana na propozycje z mojej strony? jak będę do Turkisha pisać .

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/