| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Północ Brazylii - pytanie o trasę polnoc-brazylii-pytanie-o-trase,671,70054 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | octopuso [ 06 Kwi 2015 14:42 ] |
| Temat postu: | Północ Brazylii - pytanie o trasę |
Drodzy Podróżnicy! 21.08 ruszamy z żoną w podróż do Brazylii. Lecimy z Lizbony do Fortalezy, z przesiadką w Praia w Cabo Verde (pytanie - na przesiadkę mamy ok.2h, więc turystycznie nie skorzystamy. Dobrze rozumiem, że mimo wszystko potrzebna jest wiza?). W Brazylii będziemy 3 tygodnie, do 11.09. Przeczytałem trochę relacji (także te z naszego Forum) i informacji dotyczących północy Brazylii, ale mimo to chciałbym Was zapytać o porady w kwestii trasy. Będę wdzięczny za wszystko to, co możecie zasugerować z własnego doświadczenia – co potwierdziło Wasze oczekiwania i warte jest spróbowania/odwiedzenia/zobaczenia, jakie były Wasze rozczarowania, na co radzicie uważać? Bardzo wstępny plan zakłada, że z Fortalezy pojedziemy wzdłuż wybrzeża na zachód zatrzymując się w paru punktach - Jericoacoara, Lencois Maranhenses, Sao Luis, Alcantara i dalej do Belem i w górę Amazonki do Santarem, Alter do Chao, (Fordlandia?), być może aż do Manaus? Liczymy się z tym, że ze względów czasowo-logistycznych będziemy musieli skorzystać z co najmniej jednego wewnętrznego przelotu. Co sądzicie o takiej trasie? Macie może jakieś inne propozycje? Na wschód i południe od Fortalezy jest sporo ciekawych miejsc jak Olinda, Natal czy Recife, ale obawiam się że czasowo nie damy rady ruszyć i na wschód i na zachód. Jest oczywiście Fernando de Noronha, jednak chyba się nie zdecydujemy... Transport i utrzymanie na wyspie to trochę za duży koszt, poza tym nie moglibyśmy w pełni skorzystać z jej wyjątkowości – nie mamy żadnego doświadczenia w nurkowaniu. Może innym razem… Podróż chcielibyśmy zorganizować raczej budżetowo, ale jeśli macie jakieś odjechane propozycje wymagające grosza – wszystko jest godne uwagi i rozważenia. Sam byłem już na południu Brazylii kilka lat temu, więc nie planujemy odwiedzać highlightów tamtej części kraju jak Rio, Paraty, Ilha Grande czy wodospadów i wolelibyśmy trzymać się północnych rejonów. | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |